trawa

Autor Wątek: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019  (Przeczytany 98588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« dnia: Maj 05, 2017, 06:38:28 pm »
Widzę, że dyskutujecie o potencjalnych seriach od Veritgo wydawanych przez Egmont w przeszłym roku. Ja postanowiłem się zająć Marvelem a dokładniej kolejną inicjatywą następującą po Marvel NOW. TK na spotkaniu powiedział, że ''Secret Wars'' czyli event kończący Marvel NOW ma wyjść pod koniec roku. Rozumiem przez to ostatni kwartał a nie koniecznie grudzień 2018. TK wspominał też jak zaczynali Marvel NOW musli wystartować powoli od kilku serii żeby to jakoś rozwinąć a dopiero po jakimś czasie mogli dodawać kolejne serie. Z All-New All-Different Marvel będzie inaczej bo mają już rozwiniętą pozycje na rynku ze swoimi trejdami od Marvela i od razu będą mogli wydać wszystko to co będzie potrzebne. Rozumiem, że miał na myśli, że wydadzą od razu wiele serii. Wiemy, że Pan Kołodziejczak czyta nasze forum a planowanie następuje z dużym wyprzedzeniem więc pomyślałem o dyskusji o doborze serii. Ankiety robić nie będę bo oczywiście tytułów jest zbyt dużo. Kto wie ? Może, któryś komentarz czy opinia trafi do niego i postara się wydać dany komiks.

Trzeba też powiedzieć, że ANAD Marvel przechodzi potem płynnie i bez większego restartu w Marvel NOW 2.0 więc te tytuły i eventy z niego też można rozpatrywać. Wszystko prowadzi do kolejnej wielkiej inicjatywy czyli Marvel Legacy, która nastąpi w USA na jesień 2017

To ja zacznę. Dla ułatwienia linki:
https://comicvine.gamespot.com/allnew-alldifferent-marvel/4015-56666/
https://comicvine.gamespot.com/marvel-now-20/4015-57088/

Myślę, że wiele serii ogólnie będzie kontynuowana z Marvel NOW. Amazing Spider-Man, Deadpool, Uncanny Avengers, New Avengers, All-New, All-Different Avengers zastąpi ''Avengers'', Mighty Thor jeżeli dostaniemy serię Thor z Jane Foster z Marvel NOW, Ms. Marvel. All-New Hawkeye już nie jestem taki pewny. Raczej odpuszczą i zakończa na aktualnym Hawkeye'u. Za Hawkeye może wejść kolejny komiks, którego oczekują fani czyli Vision.

A teraz o mutantach. Słyszałem, że nowa seria
All-New X-Men nie jest za dobra więc zamieniłbym ją na All-New Wolverine i Extraordinary X-Men. Uncanny X-Men mogą zostawić. edit: Zapomniałbym o bardzo dobrym Old Man Logan

Co z nowych rzeczy ? Mavel wypychał w tym czasie mocno Inhumans na pierwszy plan. Wiadomo później ma miejsce wydarzenie Inhumans vs. X-Men więc jakieś wprowadzenie by się przydało. Uncanny Inhumans?

Dalej. Rozszerzenie oferty Deadpooli. Spider-Man/Deadpool ? Według mnie pewniak.
Deadpool & The Mercs for Money ? Chyba mogą odpuścić

Doctor Strange. Postać co raz bardziej popularna a jej solowa seria trwa i trwa i jest podobno całkiem dobra

Przechodzimy do tego co właśnie teraz w USA się zaczyna czyli eventu ''Secret Empire''. Z tego co wiem do tego eventu prowadzą głownie Captain America: Steve Rogers, Thunderbolts i Captain America: Sam Wilson. Myślę, że Egmont może wejść we wszystkie 3

Co ze Strażnikami Galaktyki ? Powiedzmy sobie szczerzę seria Bendisa w ALAD Marvel jest bardzo słaba. Nie obrażę się jak odłożą ją na półkę przynajmniej do czasu All-New Guardians of the Galaxy z Marvel NOW 2.0 o ile ta okaże się dobra

Inne znane postacie ? Hulk, Iron Man. Seria Iron Mana po kilkunastu zeszytach resetuje się w serię o Riri Williams czyli nowej Ironheart. Nie wiem czy Egmont będzie w to wchodził. Jak nie dostaliśmy Iron Mana z Marvel NOW to nie dostaniemy z ALAD Marvel. Inaczej myślę, że może wyglądać sytuacja z Totally Awesome Hulk. Nowa postać w znanej skórze. Nowe spojrzenie na Hulka i całkiem dobry komiks. Chciałbym :wink:

Oczywiście potem kontynuowanie serii kończących się w Marvel NOW 2.0. U.S.Avengers za New Avengers, X-Men: Gold za Extraordinary X-Men, start X-Men: Blue ? Avengers za All-New, All-Different Avengers itd

To chyba z grubsza tyle ode mnie w tych rozważaniach. Ale się rozpisałem :wink: Zapraszam do dyskusji
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2018, 10:55:01 am wysłana przez bogi1 »

JanT

  • Gość
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2017, 06:55:15 pm »
Ja mam nadzieję na (pomijam pewniaki):

Doctor Strange
Old Man Logan
All-New Wolverine
Moon Knight dawać go jeszcze w Marvel NOW  :smile:
Vision

A pewniak Spider-Man/Deadpool dodatkowo dużo pisze Joe Kelly (12 z 18 dotychczasowych zeszytów).

Myślę że po Secret Wars Egmont też będzie ruszał z grubej rury jak z DC Rebirth i np 4 tomy na miesiąc i dużo serii.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2017, 07:04:15 pm wysłana przez JanT »

Offline gascan

Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2017, 07:04:59 pm »
Z All new swoje ciężko zarobione 25zł wydałbym na Deadpoola, Punishera i Thora. Na eventy leje i nie kupię nigdy serii która się z nimi łączy w znaczący sposób, niestety przez to nie mam na półce m.in "Magneto" od Cullen Bunna.


Thunderbolts też bym sprawdził bo rysunki bardzo przypominają lata 90.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2017, 07:08:55 pm wysłana przez gascan »

JanT

  • Gość
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2017, 07:07:04 pm »
Też mi nawet podszedł ten Punisher ale się nie wypuszczałem bo słabe oceny zbiera  :biggrin:

Offline gascan

Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2017, 07:11:06 pm »
Wiadomo to nie Punisher Ennisa ale jest zjadliwy. Ten poprzedni z Now co Frank miał psa i kolegę żołnierza też mi się podobał.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2017, 07:15:08 pm »
Cytuj
Myślę że po Secret Wars Egmont też będzie ruszał z grubej rury jak z DC Rebirth i np 4 tomy na miesiąc i dużo serii.

Mam nadzieje i można to wywnioskować z jego słów, że będą mogli pozwolić sobie wtedy wydać ''wszystko co potrzebne''.

Offline dziku77

  • Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystk
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2017, 08:21:47 pm »
Old Man Logan,Moon Knight Vision

JanT

  • Gość
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2017, 09:00:06 pm »
Frank miał psa
Jak ty to czytałeś?  :smile:

Offline gobender

Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2017, 09:05:11 pm »
Nie chce być upierdliwy, ale moglibyscie przenieść ten wątek do amerykańskich? Trochę trudno w tematach ogólnych się już przebic przez superhero, zwłaszcza przy wikwicie ostatnich koncertów życzeń.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2017, 09:12:10 pm »
Nie chce być upierdliwy, ale moglibyscie przenieść ten wątek do amerykańskich? Trochę trudno w tematach ogólnych się już przebic przez superhero, zwłaszcza przy wikwicie ostatnich koncertów życzeń.

Nie mam nic przeciwko. Jeżeli jakiś moderator będzie sobie tego życzył to przeniesie :wink:

Co do rozważań to potraktowałem jeszcze po macoszemu pajęczą odnogę. Jest seria Spider-Man z Milesem Moralesem w 616. W sumie dość prawdopodobna rzecz do wydania. Z tego co widzę to Spider-Man 2099 i Spider-Gwen kontynuują i cancela nie widać więc jakościowo to chyba spoko serie i się sprzedają. No i Renew Your Vows. Ludzie bardzo chwalą ten elseworld :wink: Na Silk i Spider-Woman czy krótkie Web Warriors chyba nie ma co liczyć

Offline graves

Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2017, 09:18:53 pm »
Skoro temat dotyczy tylko i wyłącznie komiksów amerykańskich - przesuwam go do tego forum.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline gascan

Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2017, 09:48:55 pm »
Jak ty to czytałeś?  :smile:

Kojot... Taki dziki pies z USA ;)

Offline Archie

Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 06, 2017, 02:56:49 am »
"Vision" oraz "Ultimates" te dwa tytuły powinny wyjść w Polsce, bo pod względem jakości sa bardzo dobre. Szczególnie na uwagę zasługuje ten drugi tytuł, bo mamy tutaj kosmicznych Avengers, świetnie prowadzonego Galactusa i Blue Marvela oraz bardzo dobrze pisany Black Panther.

Co do reszty to ogólnie średniawka (nie liczac "Thor"). "Old Man Logan" jest w sumie najlepszy z tej ferajny, ale i tak Lemire nie ma podjazdu do Millara, a po pierwszych 2 historiach formuła tej serii się wyczerpuje. "Doctor Strange" pod skrzydłami Aarona rozczarowuje i przynudza. Przez naście numerów mamy jedna wielka historię, która jest 40% potencjału jaki z tego można wycisnać. Już lepszy jest tytuł o Sorcerers Supreme gdzie jest trochę zabawnego humoru. Przygody Moon Knighta w nowej odsłonie od Lemire sa słabsze i na poczatku zbyt odjechane w porownaniu do poprzedniej serii, ktora byla bardzo spoko (Ellis miał najslabsza historie). Oba tytuły dot. Kapitanów sa mocno osadzone w sytuacji politycznej USA, prezentyja poglady autora i sa długimi wstępami klimatycznymi do "Secret Empire". Zobaczymy czy ten event będzie tego warty, na chwilę obecna jest dobrze, ale jak się skończy to będzie można zastanawiać się czy warto u nas to wydawać czy po prostu olać i iść dalej np. do Marvel Legacy. Nowy "Punisher" to cień wersji Edmondsona (tej z kojotem), a obie razem nie maja podjazdu do serii Rucki sprzed Marvel Now.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2017, 03:01:05 am wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 06, 2017, 09:48:44 am »
Cytuj
Oba tytuły dot. Kapitanów sa mocno osadzone w sytuacji politycznej USA, prezentyja poglady autora i sa długimi wstępami klimatycznymi do "Secret Empire". Zobaczymy czy ten event będzie tego warty, na chwilę obecna jest dobrze, ale jak się skończy to będzie można zastanawiać się czy warto u nas to wydawać czy po prostu olać i iść dalej

No ta wszechobecna polityka odrzuca ale to ważny event na ten rok więc raczej Egmont go nie pominie.

Ja się obawiam Civil War II. Event się sprzedał ale podobno słaby i tie-iny do niego zaprzeczają eventowi i ogólnie dużo rzeczy nie trzyma się kupy. Ktoś coś napisze a Bendis i tak swoje wyskrobie nie patrząc na innych.

Najbardziej mnie rozśmieszyło to o czym wspominał Komiksomaniak w podcastcie. Bendis w ostatnim zeszycie swoich Strażników napisał, że jakichś kosmitów zabrał oddział Nova Corps, który w komiksach nie istnieje od jakiegoś czasu. Bendis pisze co chce...

Offline amsterdream

Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 06, 2017, 09:59:52 am »
Punisher
Extraordinary X-Men
Uncanny X-Men
Death of X
IvX
Vision
Uncanny Avengers
I na tym kończą się interesujące mnie serie.

W ogóle Egmont będzie miał problem z Marvelem po Secret Wars. Poziom spadł, komiksy stały się mało przystępne dla ludzi którzy znają to uniwersum np. tylko z filmów, większość kanonicznych bohaterów zostało zabitych/wymienionych na inne odpowiedniki (spójrzcie chociażby na skład głównej serii z Avengers - tej od Waida), komiksy stały się bardzo upolitycznione, autorzy zamiast skupić się na pisaniu dobrych historii zajęli się gównie wciskaniem swoich poglądów ideologicznych, co chwilę jakieś restarty numeracji, większość serii nie dotrwała nawet do 15 numerów.

 

anything