Autor Wątek: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019  (Przeczytany 98657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 21, 2017, 02:00:54 pm »
To ja napiszę więcej może o seriach mutanckich.

Serie główne. Spokojnie mogą startować 3 seriami, później przechodzą one mniej więcej w coś w tym stylu (ale to jest całkowicie umowne, bo można je czytać niezależnie) jak podałem poniżej:
Extraordinary X-Men -----> X-Men: Gold
All-New X-Men -----> X-Men: Blue
Uncanny X-Men -----> Weapon X

Egmont uprościł strasznie Śmierć Wolverine'a. I żeby trochę rozumieć o co chodzi z poszczególnymi postaciami w Weapon X wystarczy seria Wolverines (4 zbiorcze). Ale żeby wiedzieć co i jak, to wymagane jest Death of Wolverine: The Logan Legacy (1 zbiorczy); Death of Wolverine: The Weapon X Program (1 zbiorczy). (Takie wtrącenie, bo znowu to wszystko jest umowne).
Problem z seriami głównymi X-men jest taki, że są po prostu przeciętne (X-Men: Gold), nudne (All-New X-Men) lub dziwne (Uncanny X-Men). Ale też mają fajne pomysły (X-Men: Blue, Extraordinary X-Men, Weapon X). Niestety X-men w tym czasie mieli przerąbane, bo Marvel miał mutantów po prostu totalnie w tylnej części ciała. Plus jest taki, że nie ma tego dużo, no i jedna seria zastępuje drugą po relaunch marki X-men.

Serie eventowe: Civil War II: X-Men, Inhumans vs. X-Men, Death of X. W kontekście konfliktu IvX raczej są wg mnie obowiązkowe, zresztą tworzą pewien ciąg przyczynowo skutkowy.

I dochodzimy do Inhumans. Ale kogo tak naprawdę szczerze obchodzą Inhumans?
Uncanny Inhumans - jedyna seria która starczy, aby zrozumieć cały konflikt z X-men, ale czy konieczna hm.... (patrz pytanie)   
All-New Inhumans - mało znaczące i zbyteczne (patrz pytanie)

Pozycje solowe mutantów:

All-New Wolverine - kolejna seria, przed którą warto zapoznać się z Wolverines (chociażby dlatego, że pojawia się w niej Daken i relacja X-23 z bratem), ale nie jest to obowiązkowe. I ta seria jest dużo lepsza nawet od Old Man Logana (ale to jest tylko moje zdanie).

Old Man Logan - patrząc z perspektywy czasu, to ta seria może zostać pominięta na rzecz All-New Wolverine, które jest zdecydowanie lepszą serią na dłuższą metę. Zresztą OML i tak dostaniemy w Extraordinary X-Men, X-Men: Gold, Weapon X i gościnnie w innych seriach. Egmont to wg mnie może spokojnie pominąć.

Iceman - nie czytałem, ale opinie o tej serii są miażdżące. Zresztą seria już skasowana.

Cable - nie czytałem, ale podobno klimat lat 90, aż wylewa się z tego komiksu. Zbyteczne.

Jean Grey - seria jest ok, powiedziałbym, że mało ważna, jednak obecnie na łamach jej dziej się dużo rzeczy związanych z powrotem jednej postaci z X-men. Nie wiem jakby to Egmont mógł ugryźć, ale wątpię, aby się dobrze sprzedawała. Choć może ze względu na nadchodzący nowy film z X-men, Jean Grey zyska na popularności, nie wiem.

BONUS: Najlepsza seria X-Men w All-New, All-Different

Astonishing X-Men - zdecydowanie najlepsza seria, co prawda startuje dopiero w relaunch serii X-men'owych, ale zdecydowanie warta wydania no i powraca kolejny długo niewidziany X-men.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2017, 06:16:36 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline amsterdream

Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 21, 2017, 02:35:17 pm »



To chyba jest bardziej lista tego co chciałbyś przeczytać. Bo na pewno nie będzie All New-Wolverine, Ultimates, Spider-Man, Thunderbolts, U.S. Avengers i Wepaon X. W dwóch Kapitanów i New Avengers też wątpię. Przecież nie wrzucą tylu serii naraz. Tym bardziej, że większość i tak jest słaba. Za to na pewno pojawi się Punisher i Daredevil patrząc na popularność tych postaci w Marvel Classic. Z Inhumans może też coś dadzą.

JanT

  • Gość
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 21, 2017, 02:39:31 pm »
Właśnie Punisher i Daredevil (dodaje do listy) a jakiś czas temu Anion pisał że obstawia Iron Mana (nie dodaje do listy bo za duża  :biggrin: ) All-New Wolverine myślę że szansę ma. Nie wiem jak oni to wybiorą  :smile:

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39862.msg1434128.html#msg1434128
Pogrubione serie są pewne na 96% jest ich 7 + na pewno minimum dwie serie z X-Men i dwie Avengers.
Zostaje (jak dobrze pójdzie  :smile: ) miejsca tak gdzieś na 4/5 serii.
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2017, 02:53:43 pm wysłana przez JanT »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 21, 2017, 02:48:42 pm »
Cytuj
Bo na pewno nie będzie All New-Wolverine, Ultimates, Spider-Man, Thunderbolts, U.S. Avengers i Wepaon X.

Przy All New-Wolverine i Thunderbolts nie możesz pisać, że na pewno nie. All New-Wolverine jest genialny i wierzę, że ludzie, którzy tam pracują to wiedzą. Nawet kosztem All-New X-Men słabego. A Thunderbolts ? Chyba dość ważne do Secret Empire.

Zobaczymy. Jak stawiam, że się pojawią. Tak jak pisałem to taka moja zgadywanka.

JanT

  • Gość
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2018/19
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 21, 2017, 03:09:40 pm »
Pewniaki na 96%:

01.Deadpool
02.Guardians of the Galaxy
03.Mighty Thor

04.Ms. Marvel
05.Spider-Man & Deadpool
06.Spider-Man 2099
07.The Amazing Spider-Man Worldwide

08.X-Men 1
09.X-Men 2
10.Avengers 1
11.Avengers 2
A może być więcej X-Men i Avengers.

Czyli niewiadoma to tak gdzieś 4/5 serii z czego do wyboru:

(pomijam Vision i Mockingbird bo to tylko po 2 tomy)

All-New Wolverine
Captain America: Steve Rogers
Capitan America: Sam Wilson
Champions
Daredevil
Deadpool & The Mercs For Money
Doctor Strange
Invincible Iron Man
Moon Knight
Old Man Logan
Punisher
Ultimates
Uncanny Inhumans
Thunderbolts

Dodatkowo Deadpool to 10 tomów a Amazing-Spider Man 7 czyli można liczyć podwójnie bo będą wychodzić częściej  :smile:

I bądź tu mądry  :biggrin:
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2017, 03:16:20 pm wysłana przez JanT »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2019
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 17, 2018, 11:14:53 am »
ANAD Marvel ruszamy w styczniu 2019. Wydadzą Old Man Logana z Secret Wars to jest co raz większa szansa na tego z ANAD Marvel

JanT

  • Gość
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2019
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 17, 2018, 11:15:39 am »
Wydadzą Old Man Logana z Secret Wars to jest co raz większa szansa na tego z ANAD Marvel
To jest jego zapowiedź panie  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2019
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 17, 2018, 11:21:37 am »
A Strefy Wojny: Amazing Spider-Man zapowiedzią pewnie serii Renew Your Vows.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2019
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 17, 2018, 11:25:52 am »
Renew Your Vows.
Odnowić śluby  :biggrin: :biggrin:
Ale Vol.2 w USA wyszło chyba dopiero w Marvel NOW 2.0 więc na samym początku ANAD tego nie dostaniemy

 

mkolek81

  • Gość
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2019
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 17, 2018, 11:31:52 am »
Ale Vol.2 w USA wyszło chyba dopiero w Marvel NOW 2.0 więc na samym początku ANAD tego nie dostaniemy
Ale ja na to bym tak nie patrzył. Ta seria jest całkowicie niezależna. I to byłby dobry moment aby pociągnąć ją dalej, bo za rok mało kto będzie pamiętał o niej przy zalewie nowych tytułów.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2019
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 17, 2018, 11:33:18 am »
Ale ja na to bym tak nie patrzył. Ta seria jest całkowicie niezależna. I to byłby dobry moment aby pociągnąć ją dalej, bo za rok mało kto będzie pamiętał o niej przy zalewie nowych tytułów.
Niby tak ale nie wiadomo jak z tym buforem 2 letnim.

mkolek81

  • Gość
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2019
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 17, 2018, 11:37:30 am »
Niby tak ale nie wiadomo jak z tym buforem 2 letnim.
Mucha potrafi wydać nową Jessicę Jones, a Egmont nie da rady z tym tytułem? (Po zapowiedzi Invincible im nie uwierzę w tą wymówkę).

JanT

  • Gość
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2019
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 17, 2018, 11:39:20 am »
Niby tak ale nie wiadomo jak z tym buforem 2 letnim.
To był rok i z DC  :smile:

Offline misiokles

Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2019
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 17, 2018, 12:00:56 pm »
Rok i z Marvelem.

JanT

  • Gość
Odp: All-New All-Different Marvel - Egmont 2019
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 17, 2018, 12:06:40 pm »
Rok i z Marvelem.
To daj link do tej wypowiedzi. Star Wars jakoś wydają szybciutko  :smile: