trawa

Autor Wątek: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019  (Przeczytany 98594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #270 dnia: Listopad 13, 2018, 10:45:28 pm »
Nie wiem ale chyba już pisałem o X-men, ale dobra powtórzę. Ale New X-men kontynuuje wątki z serii Marvel Now, ale nie zapowiedziano, najsłabsza seria. Uncanny X-men opowiada o grupie pod wodzą Magneto i nie jest to kontynuacja wydanej wcześniej u nas serii, nie zapowiedziano dobra seria. Extraordinary X-men opowiada o grupie pod wodzą Storm, główna seria X-men, dobra seria. Wszystkie 3 prowadzą do Inhumans vs X-men. Po drodze jest jeszcze nie crossover Apocalypsa Wars oraz ważna mini seria Death of X. Zresztą w wszystkich historiach jest przeskok czasowy o kilka miesięcy w przód.

Edit: Bardziej szczegółowo serię X-men po Secret Wars:
 
Extraordinary X-Men: (zapowiedziany przez Egmont)
1. X-Haven (Extraordinary X-Men #1-5)
2. Apocalypse Wars (Extraordinary X-Men #6-12)
3. Kingdoms Fall (Extraordinary X-Men #13-16, Annual)
4. IvX (Extraordinary X-Men #17-20)
Jak napisałem powyżej, główna seria X-men. Zasadniczo to jeden z najgorszych okresów dla X-men, bo są wyniszczani przez chmury terrigenu (skąd i jak te chmury wyjaśnienie w wydanej u nas Nieskończoności) i muszą się ukrywać. Grupą dowodzi Storm. Skład Storm, Magik, Colossus, Staruszek Logan, Nightcrawler + spora grupa młodych mutantów na drugim planie znanych między innymi z New X-men (nie Morrisowych) czy też Wolverine i X-men. Główne wątki prowadzą do wydarzenia Inhumans vs. X-Men.

Uncanny X-Men - Superior: (nie zapowiedziany przez Egmont)
1. Survival of the Fittest (Uncanny X-Men (vol. 4) #1–5)
2. Apocalypse Wars (Uncanny X-Men (vol. 4) #6–10)
3. Waking from the Dream (Uncanny X-Men (vol. 4) #11–15)
4. IvX (Uncanny X-Men (vol. 4) #16–19, Annual (vol. 4) #1)
Grupą dowodzi Magneto. Skład Magneto, Psylocke, Archangel, M i Sabretooth. Ta serią nie kontynuuje watów wydanego u nas wcześnie Uncanny X-Men. Można powiedzieć, że w serii więcej znajduje się odniesień do serii Magneto z Marvel Now (której Egmont nie wydał), gdyż serię piszę Cullen Bunn, tworzący właśnie wcześniej Magneto (dwa zeszyty tej serii są wydane u nas w Uncanny Avengers). Seria też domyka wątek Archangela z wydanej u nas serii Uncanny X-force. Dodatkowo wątki z zakończenia wracają w pewnym momencie z serii X-men Blue i obawiam się, że Egmont robi błąd nie wydając tej serii.

All-New X-Men - Inevitable: (nie zapowiedziany przez Egmont)
1. Ghosts of the Cyclops (All-New X-Men (vol. 2) #1-6)
2. Apocalypse Wars (All-New X-Men (vol. 2) #7-11)
3. Hell Hath So Much Fury (All-New X-Men (vol. 2) #12-16)
4. IvX (All-New X-Men (vol. 2) #17-20, Annual (vol. 2) #1)
Seria kontynuuję wątki znane u nas z All-New X-Men, czyli oryginalnej piątki X-men przybyłej z przeszłości. Mało znacząca seria. Jedyną ważną rzeczą jaka z niej wynika to że Beast staje się magiem.

 
Zbiorczy X-Men: Apocalypse Wars (All-New X-Men (vol. 2) #9-11, Extraordinary X-Men (vol. 1) #8-12, Uncanny X-Men (vol. 4) #6-10)
Tak naprawdę nie crossover pomimo tytułu. Wszystkie 3 tomy poszczególnych serii są oddzielnymi historiami, łączy je tylko nazwa nic więcej. Może poza Uncanny X-Men reszta nie ma znaczenia.

All-New Wolverine: (zapowiedziany przez Egmont)
1. The Four Sisters (All-New Wolverine #1-6)
2. Civil War II (All-New Wolverine #7-12)
3. Enemy of the State II (All-New Wolverine #13-18)
Jedna z lepszych serii o X-men. Solowe przygody Laury, które przyjęła rolę Wolverine'a. Seria jest kontynuowana w X-Men ResurrXion!


Old Man Logan: (zapowiedziany przez Egmont)
0. Warzones (Old Man Logan Vol. 1, #1–5)
1. Berzerker (Old Man Logan Vol. 2, #1–4, Wolverine: Giant-Size Old Man Logan (2009))
2. Bordertown (Old Man Logan Vol. 2, #5–8, Uncanny X-Men 205)
3. The Last Ronin (Old Man Logan Vol. 2, #9–13)
4. Old Monsters (Old Man Logan Vol. 2, #14–18)
Zbyteczna serią, wystarczyło by wydać tylko Warzones i następnie Extraordinary X-Men, którego OML jest członkiem. Po za tym pierwszy tom zawiera Wolverine: Giant-Size Old Man Logan (2009), który będzie zaraz też wydany w OML od Millara, jestem ciekaw jak to Egmont rozwiąże. Seria zdecydowanie ma równie pochyłą, z historii na historię jest coraz gorzej i patrząc, że za moment wróci oryginalny Wolverine, całkowicie zbyteczna. Seria jest kontynuowana w X-Men ResurrXion!


Mini serie: (nie zapowiedziane przez Egmont)
Civil War II: X-Men (#1-4)
Death of X (#1-4)
Inhumans vs. X-Men (#0-6)
Trzy mini serię i jestem przekonany, że dostaniemy je wszystkie. Death of X jest bardzo ważną serią wyjaśniającą co się stało z Cyclopsem, a także jest jednym z punktów zapalnych konfliktu Inhumans vs. X-Men, która jest ukoronowaniem tego okresu X-men, po niej otwiera się nowy rozdział X-Men ResurrXion!(ale o nim kiedy indziej).

Ważnę też jest pod kątem serii X-menowych seria Uncanny Inhumans (której Egomnt nie zapowiedział), bo bez niej Inhumans vs. X-Men bardzo dużo straci. Ale to jest tylko moje zdanie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2018, 10:07:28 am wysłana przez mkolek81 »

Offline eridraven

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #271 dnia: Listopad 14, 2018, 06:35:15 am »
@mkolek81 świetny tekst  Dzięki!
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #272 dnia: Listopad 14, 2018, 07:06:15 am »
Po za tym pierwszy tom zawiera Wolverine: Giant-Size Old Man Logan (2009), który będzie zaraz też wydany w OML od Millara, jestem ciekaw jak to Egmont rozwiąże.
Normalnie  :smile: Wyda tu i tu (ilość stron OML wskazuje że jest to) tak jak to było np z team-up'em Spider-Mana z Ms.Marvel.

Offline Murazor

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #273 dnia: Listopad 14, 2018, 07:21:41 am »
Dzieki mkolek! Przerzuc moze do watku o X-Menach, zeby nie zniknelo w zalewie innych postow.

Offline xanar

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #274 dnia: Listopad 14, 2018, 07:34:45 am »
Nie wiem czy jest sens przerzucać, gdyż niedługo to forum zniknie. :cool:

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #275 dnia: Listopad 14, 2018, 07:55:23 am »
Można przenieść na Filmożerców  :smile:

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #276 dnia: Listopad 14, 2018, 11:57:48 am »
Edit: Bardziej szczegółowo serię X-men po Secret Wars:
Świetna rozpiska. Dziękować.  :smile: 
obawiam się, że Egmont robi błąd nie wydając tej serii.

Z ich punktu widzenia jest to chyba jednak racjonalna decyzja. Nawiązując do U. X-Force pewnie w jakimś stopniu wspieraliby Muchę. Nam pewnie pozostanie żałować.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #277 dnia: Listopad 14, 2018, 12:04:42 pm »
Ja to liczę, że po prostu wszystkich serii w Łodzi nam nie ujawnili i w drugiej połowie albo nawet i już w maju Uncanny Avengers i X-Men jeszcze mogą się pojawić. Podobnie było z Marvel NOW. Wystartowali All-New X-Men a Uncanny dopiero prawie rok później wyszło

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #278 dnia: Listopad 14, 2018, 12:16:50 pm »
Będzie Ms.Marvel, Moon Knight, Hawkeye i na więcej bym się nie nastawiał teraz. Później dojdzie pewnie jakiś Deadpool/Spider-Man czy Thanos.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #279 dnia: Listopad 14, 2018, 12:19:02 pm »
Cytuj
na więcej bym się nie nastawiał teraz
Wszystko co wymieniłeś to może się zmieścić w pierwszej połowie. Wiadomo, że nie teraz ale na Pyrkonie czy kiedy tam będzie katalog nowe serie się pojawią i wydanie takiego Uncanny X-Men z opóźnieniem może nastąpić

EDIT: Zobaczymy w maju ale to już na innym forum albo grupie FB ;(

EDIT2: W Tajnych Wojnach jest jakaś reklama MN 2.0 ? Mnie kurier zawiódł i dziś jeszcze nie dostałem ;(

EDIT3: Chwile po tym jak to napisałem kurier przybył. Są zapowiedzi ale tylko okładki Avengers, Spider-Mana, X-Men i Deadpoola

EDIT4: Za to jeżeli chodzi o Thorzycę to mamy polski tytuł. Potężna Thor: Grzmiąca Krew
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2018, 02:57:08 pm wysłana przez bogi1 »

Offline Damballa

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #280 dnia: Listopad 14, 2018, 03:02:01 pm »
W Spider-Man zapowiedź Spider-Man Globalna sieć 1 Wrogie przejęcie
W Thorach zapowiedź Potężna Thor 1 Grzmiąca krew
W Tajnych Wojnach Deadpoola zapowiedź Deadpool 1 Nuworysz z nawijką
W Tajnych Wojnach cztery zapowiedzi:
Deadpool - jak wyżej,
Spider-Man - jak wyżej,
Extraordinary X-Men 1 Przystań X,
Avengers 1 Siedmiu wspaniałych. Wszystkie zapowiedzi z dopiskiem wkrótce.

Offline laf

Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #281 dnia: Listopad 15, 2018, 09:58:20 am »
Edit: Bardziej szczegółowo serię X-men po Secret Wars:
@mkolek, dzięki bardzo. Wybiłeś mi z głowy Old Man Logana, a z kolei zachęciłeś do All New Wolverine

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #282 dnia: Listopad 15, 2018, 10:04:42 am »
Ej ale ten OML jest lepszy np od X-Men z Marvel NOW  :smile: Ta seria (Lemire) jest dobra i tyle.
No i rysunki Andrea Sorrentino super  :smile:

A wpisy typu:
całkowicie zbyteczna
To jakieś pitu pitu  :smile: Będzie trochę gorszych serii do odpuszczenia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2018, 10:08:07 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #283 dnia: Listopad 15, 2018, 10:20:03 am »
Ej ale ten OML jest lepszy np od X-Men z Marvel NOW  :smile: Ta seria (Lemire) jest dobra i tyle.
No i rysunki Andrea Sorrentino super  :smile:

A wpisy typu:To jakieś pitu pitu  :smile: Będzie trochę gorszych serii do odpuszczenia.
Lemire to jakieś 25 zeszytów nie wszystkie rysuje Sorrentino (i nie każdy musi lubić jego rysunki). Bez znajomości OLD MAN LOGAN Millara (a pewnie są takie osoby) pierwszy zbiorczy jest nie czytelny przeskakiwanie z jednego wymiaru do drugiego i po prostu wycinanie kolejnych postaci, które były odpowiedzialne za to co się stało w Millarowej historii, przy czym i tak to nie ma znaczenia w dłuższej narracji.  No i obecnie OLD MAN LOGAN zostanie pewnie ubity (powoli historia do tego zmierza) bo wraca oryginał. Wg mnie ciekawszą pozycją jest All New Wolverine.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« Odpowiedź #284 dnia: Listopad 15, 2018, 10:22:13 am »
Wg mnie ciekawszą pozycją jest All New Wolverine.
Dla mnie też  :smile: Ale OML jest całkiem spoko a napisałeś jakby to były jakieś Thunderbolts.