trawa

Autor Wątek: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics  (Przeczytany 9089 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sokratesik

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 09, 2017, 04:24:07 pm »
Ja też chciałbym kontynuacji All star western  :razz:

mkolek81

  • Gość
Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 09, 2017, 05:13:51 pm »
Ewentualnie tego supka z rysunkami JRJR.
Superman wyleciał z ankiety z jednego powodu. Właśnie w Odrodzeniu DC zakończyła się kolejna seria, która retconuje i wyrzuca cała historię Superman z New 52. Na obecną chwilę nie ma sensu wracania do jakiejkolwiek historii z eSem poza tymi które do tej pory wyszły. Jeśli ktoś bardzo chce mogę to dołożyć.

Offline gascan

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 09, 2017, 08:23:20 pm »
Ja też zagłosowałem na All Star Western. Widzę, że to czarny koń na tym forum.
Pozostałe dwa głosy oddałem standardowo jak każdy - Swamp Thing i GA.

Offline Antari

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 09, 2017, 09:15:17 pm »
Moim zdaniem powinni wydać Flasha do końca z czysto marketingowego punktu widzenia - z uwagi na wątki z serialu oraz ważność postaci Flasha w Rebirth.

Swamp Thinga i Green Arrow z N52 macie w Deluxe (moim zdaniem Egmont jeżeli już to wyda to w tej formie, to samo Multiversity czy Batman Incorporated) więc po co zapychać nimi N52 w formacie standard? To samo z Green Lantern, gdzie są omnibusy (moim zdaniem szanse na wydanie tych grubasów wynoszą ZERO).

Z tym ASW to nieźle przygraliście. Całe forum narzeka na serię a jak przychodzi co do czego ludzie domagają się kontynuacji.

Offline Mati29

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 10, 2017, 04:30:02 am »
Moje głosy poszły na nową odsłonę Batgirl - mam te trzy trejdy w oryginale. To naprawdę swietna odskocznia od nadętego świata Batmana, Supermana i całego klimatu "Nowego DC". Seria kolorowa i pełna humoru


Graysona - jako szpiegowską serie  i Gotham Academy - o którym czytałem same dobre rzeczy i myślę, że warto się z nim zapoznać


Green Arrow Lemire'a - czytałem, ale nie przekonał mnie
Swamp Thing? no Moore to nie jest:) do mnie o wiele bardziej trafił Animal Man

Offline Nawimar

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 10, 2017, 07:11:13 am »
Zagłosowałem na "Animal Mana", "Swamp Thinga" i "Aquamana".

Offline Wojtpil

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 10, 2017, 07:27:10 am »
Brak Detective Comics dyskwalifikuje tą ankietę. W czym niby ten tytuł gorszy od np. 2 tomu Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości, który mógł być w ankiecie? Jego poziom przecież wszyscy wiedzą nie zachwyca.

Sam pomysł ankiety dobry, ale nie można za kogoś decydować co ma być, a co nie.
Dlatego bojkotuję ankietę.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Murazor

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 10, 2017, 07:30:13 am »
Swamp Thinga i Green Arrow z N52 macie w Deluxe (moim zdaniem Egmont jeżeli już to wyda to w tej formie, to samo Multiversity czy Batman Incorporated) więc po co zapychać nimi N52 w formacie standard?
Sprostowanie :wink: :
Batman Incorporated, Vol. 1 Deluxe Edition (Batman Incorporated #1–8, Batman Incorporated: Leviathan Strikes #1
A new 52 to:
Batman Incorporated Vol. 1: Demon Star (Batman Incorporated Vol. 2 #0–6)
Batman Incorporated Vol. 2: Gotham's Most Wanted (Batman Incorporated Vol. 2 #7–13, Special #1)
Całość wyszła w Absolucie tylko.

Moje głosy poszły na nową odsłonę Batgirl (...)
Swamp Thing? no Moore to nie jest:) do mnie o wiele bardziej trafił Animal Man
Też uważam, że AM jest lepszy z tych dwóch, ale czytać jedno bez drugiego to duża strata :smile: Ta Batgirl taka dobra? Czytałem "pierwszy" run i bardzo mi się podobał, ale w drugim rysunki i klimat, który na nich widać trochę mnie odstraszył jako seria dla nastolatków (jakieś sweet focie na okładkach :wink: ).

Brak Detective Comics dyskwalifikuje tą ankietę.
Dlatego bojkotuję ankietę.
Chyba masz odpowiedź co trzeba zrobić: :wink:
Kilka uwag:
3) Kontynuacje serii, które zostały pominięte: Superman i Batman Detective Comics, nie wymagają wg mnie dalszego ciągu to co najlepsze dostaliśmy.
6) Jeśli ktoś uważa że jakaś seria powinna znaleźć się na liście niech mi da znać przed głosowaniem.

Offline chch

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 10, 2017, 07:34:58 am »
Zagłosowałem na "Animal Mana", "Swamp Thinga" i "Demon Knights".
DK miały dobre recenzje, tematyka wydaje się ciekawa, myślę, ze mógłby to być "czarny koń".
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2017, 07:38:07 am wysłana przez chch »
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 10, 2017, 07:36:45 am »
Ciekawe wyniki. Cieszy mnie rezultat "All Star Western", serii na pewno nie wybitnej, ale dalekiej od poziomu, jaki przypisywali mu swego czasu wybrani czytelnicy. Miałem wtedy wrażenie, że za negatywną oceną stoi po części chęć usprawiedliwienia rezygnacji z zakupów kolejnych tomów, nie aż tak istotnych z perspektywy całego Dc-świata. Zbyt wielu chyba zdecydowało się na takie usprawiedliwienie, co doprowadziło do zamknięcia miejscami bardzo sympatycznego tytułu.


Studząc jednak entuzjazm, zabawię sie w proroka i jednocześnie zgodzę z Antarim (rzedko nam się ostatnio zdarza, więc trzeba lapać okazję!). Głos Tomasza Kołodziejczaka, ktory wybrzmiał na Pyrkonie, nie rokuje w moim odczuciu powrotu do serii zarzuconych czy wydania nowych w ramach zamknietego rozdziału wydawniczego. Samo DC zmnieniło wszak szatę graficzną wydań zbiorczych i zrezygnowało z marki "New 52" na wysokości szóstych tomów serii. Egmont zatem, podejrzewam, także do zamkniętego rozdzaiału wracac nie będzie chciał. Wykorzysta raczej gotowe amerykańskie wydania Deluxe i stopniowo ukażą się (choć niekoniecznie w tej kolejności) Green Arrow Lemire'a i Swamp Thing Snydera, ktory, jeśli sprzeda sie dobrze, doprowadzi może do rozważań o wydaniu serii Moore'a.
Może jeszcze Multiversity, ale podejrzewam, że Morrison nie stoi u nas zbyt wysoko (myślę o generalnym czytelnictwie, nie o forumowych entuzjastach, ktorych pragnienie wydania tej i innych pozycji autora po polsku podzielam).   



„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 10, 2017, 07:40:18 am »
przepraszam. Ale jaki jest sens tej ankiety? (to raz)

i dwa - nie do końca rozumiem takie zdania "Jeśli Egmont zdecyduje się na kontynuację Nowego DC to jakie komiksy powinny zostać wydane? Można oddać max. 3 głosy."

czy nie lepiej brzmiałoby "Jeśli Egmont zdecyduje się na kontynuację Nowego DC to jakie komiksy mogłyby zostać wydane? Można oddać max. 3 głosy."

Wiem, że jestem przewrażliwiony, ale irytuje mnie dzisiejsza wszędzie obecna roszczeniowość. Nawet nie do końca świadoma(zakładam, że taka tu właśnie jest)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

mkolek81

  • Gość
Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 10, 2017, 08:10:38 am »
przepraszam. Ale jaki jest sens tej ankiety? (to raz)
Takie samo pytanie możesz zadać do każdej ankiety, jak tu się ukazuje np. do ankiety dotyczącej Vertigo.
Wiem, że jestem przewrażliwiony, ale irytuje mnie dzisiejsza wszędzie obecna roszczeniowość. Nawet nie do końca świadoma(zakładam, że taka tu właśnie jest)
Masz całkowitą rację, zmieniłem wg twojej sugestii.

Brak Detective Comics dyskwalifikuje tą ankietę. W czym niby ten tytuł gorszy od np. 2 tomu Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości, który mógł być w ankiecie? Jego poziom przecież wszyscy wiedzą nie zachwyca.
Dlatego bojkotuję ankietę.
Na prośbę dołożyłem jeszcze kontynuację serii Batman Detective Comics. Możesz przestać bojkotować. :)

Swamp Thinga i Green Arrow z N52 macie w Deluxe (moim zdaniem Egmont jeżeli już to wyda to w tej formie, to samo Multiversity czy Batman Incorporated) więc po co zapychać nimi N52 w formacie standard?
Jedynym tytułem jaki wg mnie najlepiej wydać jest w DC Deluxe to Multiversity. Co do pozostałych tytułów to wg mnie Egmont powinien zachować format Nowego DC, ale w postaci "podwójnych" zbiorczych, tak jak wydaje np. Ygreka czy Skalpa. Nie wiem po co ładować to w powiększony format. Takie jest moje zdanie. Nie traktujcie rozpiski z ilościami albumów jako standard wydania, w ten sposób bardziej chodziło mi o zaznaczenie co powinno być z danej serii wydane (mój błąd bo powinienem zaznaczyć to w pierwszym poście)
To samo z Green Lantern, gdzie są omnibusy (moim zdaniem szanse na wydanie tych grubasów wynoszą ZERO).
W przypadku GL to sprawa jest bardziej skomplikowana, bo przed wydanie ich z New52 powinny zostać wydane zbiorcze od początku runu Johnsa.

I coś o nie wydanych bat-seriach
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2017, 08:28:38 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 10, 2017, 09:01:56 am »
Łatwy wybór


Omega Men, Multiveristy, Aquaman

Offline Wojtpil

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 10, 2017, 09:30:48 am »
Brak Detective Comics ....
Dlatego bojkotuję ankietę.
Już jest. Bojkot zakończony :)
Głosuję!!!

Batman Detective Comics
Batman i Robin
Aquaman
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2017, 09:36:32 am wysłana przez Wojtpil »
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Mati29

Odp: Ankieta - Kontynuacja Nowego DC Comics
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 11, 2017, 08:11:50 am »
Też uważam, że AM jest lepszy z tych dwóch, ale czytać jedno bez drugiego to duża strata :smile: Ta Batgirl taka dobra? Czytałem "pierwszy" run i bardzo mi się podobał, ale w drugim rysunki i klimat, który na nich widać trochę mnie odstraszył jako seria dla nastolatków (jakieś sweet focie na okładkach :wink: ).
Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje. Mi podobała się bardzo. Kolorystycznie żywa, właśnie nastoletnia. Sama historia napisana w konwencji młodzieżowej, z dużą ilością wpisów social media :) Niemniej ma w sobie pewną lekkość opowieści, czyta się to świetnie i widać że DC i Bat rodzina może być pisana bez ponurego zadęcia charakterystycznego dla głównej serii