Autor Wątek: 100 złotych i ...kłopoty  (Przeczytany 11949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline badday

100 złotych i ...kłopoty
« dnia: Wrzesień 10, 2003, 02:50:09 pm »
Cóż, powracam do magicznego świata komiksów po ponad 6 latach przerwy i co widzę? Nie ma tm-semic ( to akurat wiedziałem) a jest sporo nowych ciekawych wydawnictw i pozycji. Postanowiłęm nadrobić zaległości. Sam już nie pamiętam jak to się stało, że miałem tak długa przerwę (chyba brak pięniedzy i infantylizm niektórych komiksów marvela był tego powodem). Na dzień dzisiejszy mam zamiar kupić nowego Garfielda i może Jeremiego , moze Gastona(komiksy "humorzaste" ;) - mam do nich sentyment) i zostanie mi równo 100 zł na inne pozycje. Mam więc pytanie,co najlepiej kupić od czego zacząć ( dodam, że nie muszę "zaczynać" przygody z komiksem w ścisłym tego słowa znaczeniu,

Offline graves

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2003, 02:56:15 pm »
100 bullets -czyli "100 NABOI" z Mandragory w HC za 69,90
i reszta na 1 tom Kaznodziei lub Sandmana lub Transmetropolitan, chociaż po tym co wymieniłeś, że kupisz -to nie wiem, czy to nie za ciężkostrawne dla Ciebie :wink:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline badday

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2003, 03:06:39 pm »
maiłem problemy techniczne, dlatego tak ucięty ten post

(...) gdyż na pewno nie ędzie tak że zobaczę jakiś "specyficzny" rysunek i odrzuce dany komiks. Co do moich wyborów (garfield etc.), to sąto pozycję "rozluźniające", a nie jakieś dla mnie najważniejsze. (choć Garf jest świetny, może zbyt podobny do mnie ;) )
Proszę o radę ale jak już coś zaczynać to od pierwszych numerów lubod wydawnictw kopletnych, więc nie kupie narazie na pewno usagiego czy XIII bo zbankrutuję kupując wszystkie części naraz.

Poza tym zrobiłem liste komiksów nad którymi się waham i raczej z tych kupię coś (tylko lasnie co?) na pierwszy ogień.

Liga Niezwykłych Dżentelmenów
Strażnicy
Green arrow
Spiderman:splątana sieć
100 naboi
sandman
batmany(tylko ten kreczmar, jak poczytałem co tu o nim piszecie to dałem sobie spokój z czytaniem conana w jego tłumaczeniu :) )
dekalog
sen potwora
antologia wrzesień

Jeśłi był już podobny topic to przepraszam , cóż ryzykuje tylko zamknięciem teog tematu a wole to niż przepuszczenie tych 100zł na "gnioty" :)
dziekuje i pzdr

Offline An-Nah

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2003, 03:12:07 pm »
Jesli swego czasu czytywałeś komiksy wydawane w czyklu Komiks-Fantastyka, to może pamiętasz "Rorka"? Jak nie pamiętasz, to i tak polecam ;) Obecnie jest 5 tomów.

Zdecydowanie polecam Sandmana, Ligę (i Watchmen też), wszystko Bilala a jeśli lubisz mangę - Eden.
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline graves

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2003, 05:01:52 pm »
Jeśli chodzi o Eden -jest na razie kompletny (przynajmniej w Polsce). 100 złociszy to akurat starczy na wszystkie części (6).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Mav82

  • Gość
100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2003, 05:16:31 pm »
z wymienionych przez ciebie pozycji zdecydowanie polecam "lige" i "straznikow"

Offline mykupyku

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2003, 08:09:11 pm »
Strażnicy
Niebieskie pigułki
Sin City Miasto Grzechu
100 Naboi - najlepiej zacznij od początku serii


na początek Ci wystarczy :)
opyright by mykupyku

Offline Macias

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2003, 08:35:25 pm »
maly OT-jak sie mozna tak pozno "obudzic",ze istnieje znow wysyp komiksow? przeceiz w co drugiej ksiegarni jest mnostwo komiksow,w inecie info tez nie brakuje.o co biega?

Offline An-Nah

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2003, 08:48:54 pm »
Bo sobie zaspał, spiący królewicz :D

Nie, nie jestem bynajmniej królewną, która go obudziła, choć mieszkamy w tym samym miescie...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Clayman_

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2003, 08:53:12 pm »
kaznodzieja:zdarzylo sie w teksasie 25
miasto grzechu 25
transmetropiltan:powrot na ulice 20
blacksad:posrod cieni 19
wilq superbohater 8
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Macias

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2003, 09:16:57 pm »
to ja tez dorzuce
midnight nation - 3 tomy kazdy po 25 zl ( zajefajna to jest miniseria-jeden z lepszych komixow wydanych w poliszlandii)
kajko i kokosz w kosmosie-klasyk i generalnie x-tra dzielo,ale 50 zl trzeba wybulic

Offline badday

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 10, 2003, 09:43:31 pm »
Cytuj
maly OT-jak sie mozna tak pozno "obudzic",ze istnieje znow wysyp komiksow? przeceiz w co drugiej ksiegarni jest mnostwo komiksow,w inecie info tez nie brakuje.o co biega?


Nie chodzi o to, że nie wiedziałem że coś jest wydawane ale o to ze zdefiniowane to miałem właśnie jako ,,coś" bez wchodzenia w szczegóły. Wiedziałem, że to drogie, a myślałem że równie infantylne co marvele.

PS. Co sądzicie o Spawnie (wydawanym przez tmsemic) Ostatnio nabyłem 2 pierwsze numery i jak je przeczytam to pewnie wpadne w euforie, bo ponoć są bardzo dobre ale czy warto kupić całą serie (Bo mam taka możłiwość)
PS2. Cos nic nie slyszę o Green arrows (takie słabe) i śnie potwora, a co z dekalogiem?

Offline badday

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2003, 09:50:37 pm »
A i jeszcze jedno. Wolałbym na razie skupić się na wydaniach zamkniętych, a nie seriach. Więc pielgrzym, kaznodzieja i eden dopiero za jakiś czas .
I tak myślę czy powrót gacka jest wart kupienia (powod- kochany tlumacz)

Offline nori

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2003, 09:56:17 pm »
odposc sobie gacka - straznicy o wiele lepsza inwestycja sa ;-)
jak lubisz humor to polecam sprytka i titeufa oraz kida padle oraz sode choc to ostatnie to tylko chyba ja na tym forum lubie  :(
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline JANKE'S

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 10, 2003, 10:17:41 pm »
-Liga Niezwykłych Dzentelmenów
-Blacksad
-Sen potwora
-Gwiazda pustyni
-Sin Sity Miasto grzechu
-100 naboi
-30 Dni nocy

Stówka bedzie mało...  :lol:

 

anything