Autor Wątek: 100 złotych i ...kłopoty  (Przeczytany 11642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 11, 2003, 07:40:41 am »
Cytat: "badday"
A i jeszcze jedno. Wolałbym na razie skupić się na wydaniach zamkniętych, a nie seriach. Więc pielgrzym, kaznodzieja i eden dopiero za jakiś czas .
I tak myślę czy powrót gacka jest wart kupienia (powod- kochany tlumacz)

Pielgrzym -to chyba nie odpada -to zamknięta całość w 2 tomikach (nie radzę go z innego powodu-mówię o 2 części -ale to rzecz gustu)
Jesli chodzi o powrót gacka -można się skusić -jednak na jego kontynuację -na pewno NIE :!:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline jax

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2003, 07:51:04 am »
ja już tylko powtórzę dużej mierze przedmówców
jeśli jak piszesz mają być rzeczy zamknięte to: Strażnicy, Liga (tak wiem wkrótce tom 2), Sen potwora (wiem, jest już 2 część), cykl Mistrzowie Komiksu (wszystko poza Sędzia Dredd), trylogia Nikipola, Plemię Cienia

z serii dłuższych: Sandman, 100 naboi, Kaznodzieja, Sin City, Rork, Usagi Yojimbo

pewnie wydaje Ci się że tego jest za dużo, ale to pozory - wszystko i tak Ci się nie spodoba i wybór zależy tylko od Twojego gustu

jednak odpowiadając konkretniej, czyli co tak naprawdę za tę 'stówę', to bym jednak wziął: Strażnicy, Sen potwora, trylogia Nikipola, 1 tom Sandmana - ups, chyba się nie zmieściłem w 100zł, ale to przecież niemożliwe - w każdym razie warto dołożyć jeszcze kilka zł i kupić te pozycje (o kurde a gdzie miejsce na 1 tom Rorka?)

inne serie (typu Dekalog, Green Arrow itd.) nie są złe, ale nie na początek odrabiania zaległości
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Błendny Komboj

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2003, 09:49:23 am »
Mając w kieszeni 100 zł i pusto na półce, kupił bym:

1. Strażników
2. Sen potwora
3. Ligę niezwykłych dżentelmenów
4. Niebieskie pigułki

Z komiksów cyklicznych (ale to już kilkakrotnie większy wydatek) - "Sandmana, "100 naboi", "Kaznodzieję", "Trylogię Nikopola".

Ostrzeżenie: nie kupuj polskiej wersji "Powrotu Mrocznego Rycerza", choć ten komiks to podstawa, to jednak jakość polskiej edycjii, zwłaszcza przekład... :?
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 11, 2003, 10:25:35 am »
Straznicy, Rork (to nic ze seria), Niebieskie Pigulki, Sandman, Kaznodzieja, Maus, Dilbert, z Bilalem mam problem, bo Sen Potwora jest fajny dopiero po przeczytaniu Nikopola, a Nikopol rozkreca sie w III tomie... - moze Polowanie lub Falangi w takim razie. Poza tym: Dekalog, Trzeci Testament, Eden, Szczury Blasku a z lzejszych pozycji UW1 i Piesn Strzyg. Z humorystycznych Uczen Ducobu i Incal (najlepiej od III tomu zaczac).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline jax

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 11, 2003, 10:32:25 am »
Cytat: "xionc"
z Bilalem mam problem, bo Sen Potwora jest fajny dopiero po przeczytaniu Nikopola

dlaczego?
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 11, 2003, 10:44:57 am »
Taka troche zbyt hermatyczna stylistyka opowiesci. Po lekturze Nikopola juz wiadomo jak to ugryzc, wczesniej to chyba zbyt gleboka woda dla kogos kto nie czytal komiksow przez 6 lat. Zreszta spojrz na pewien rozziew miedzy Spawnem i Garfieldem, a Snem Potwora.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline jax

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 11, 2003, 10:52:43 am »
ok, można się zgodzić (myślałem, że dla *Ciebie* kolejność jest ważna)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

SAD

  • Gość
100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 11, 2003, 11:50:05 am »
Ja, jako fan Spider-Mana, jestem mało wiarygodny polecając go, ale jakby nie patrzeć na razie to tylko niecałe 20 zł, czyli zostanie ci jeszcze 80 na inne pozycje. Dlatego radzę go na pierwszy ogień. Masz okazję zacząć jakąś serię bez konieczności nadrabiania. Resztę niech ci inni radzą.

Offline An-Nah

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2003, 12:28:30 pm »
Tak się patrze, zabawne jest to, jak próbujemy ukształtowac gusta Badday'a... Mopże nam powie, czego oczekuje, pozatym, że preferuje serie zamknięte?
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Gościu

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 11, 2003, 05:03:59 pm »
Ja polecam wszystko Alana Moore'a, Neila Gaimana, Mike'a Mignoli i Enki Bilala (no, może poza "Falangą..." - nudy na pudy).
Radzę też się trzymać z dala od Jodorowskiego - ten pan może zniechęcić Cię do komiksów na kolejne 6 lat.

Zatem Niezbędnik skomponowany przeze mnie wygląda tak:
Strażnicy
6. tom Hellboya
Sen potwora
1. tom Sandmana

Offline wilk

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 11, 2003, 09:12:48 pm »
Cytat: "badday"

Poza tym zrobiłem liste komiksów nad którymi się waham i raczej z tych kupię coś (tylko lasnie co?) na pierwszy ogień.

Liga Niezwykłych Dżentelmenów
Strażnicy
Green arrow
Spiderman:splątana sieć
100 naboi
sandman
batmany(tylko ten kreczmar, jak poczytałem co tu o nim piszecie to dałem sobie spokój z czytaniem conana w jego tłumaczeniu :) )
dekalog
sen potwora
antologia wrzesień


To ja moze sie wypowiem co bym kupil majac 100 zl i do wyboru tylko powyzsze komiksy. Gdybym mial wskazywac swobodnie co mial bym wybrac w 100 zl na pewno bym sie nie zmiescil  :)

Przede wszystkim "Sen Potwora", potem z "Sandmana" "Preludia i Nokturny" czyli po naszemu "Sen Sprawiedliwych" i zwłaszcza "Nadzieja w piekle". No i na zakonczenie "Straznikow". Pozostale kilka zlotych radze wydac w jakims antykwariacie i kupic jakas fajna ksiazke.

P.S.
I tak "Rork" jest najlepszy  8)

Offline badday

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 11, 2003, 11:02:59 pm »
Dziś widziałem (niestety tylko przeglądnąłem u kolegi) Mausa i Sandmana dom lalek cz.1 i 2. Maus niezły, Sandman pewnie też ale po pobieżnym przejrzeniu trudno ocenić, okładki bardzo ładne ale rysunki wewnątrz nie za bardzo przypadły mi do gustu. A jeśli już o guscie mowa. Heh, widzę, że wymienienie wśród swoich ulubionych komiksów Garfielda dla coponiektórych dyskryminuje dobry gust. Cóż, garfielda zbieram od kilku miesięcy i w zasadzie nie utożsamiam tego z kolekcjonowaniem komiksów. Kiedyś nieciepriałem tego kocura, nie rozumiałem co niektórych żartów ale do wszystkiego trzeba dojrzeć. Zacząłem przeglądać paski z kotem w gazecie wyborczej. Hehe,może dlatego, że przez jakiś czas rozdawano okrojoną (bezpłatną) GW na przystankach itp. a Garf był tam (w gazecie, a nie na przystankach ma się rozumieć :) ) codziennie. Te historyjki odstresowują a niebanalne, często ironiczny i cięty humor jest mi bardzo bliski  8) Ale co innego Garf a co innego chęć ponownego kolekcjonowania i czytania komiksów. Zanim założyłem ten temat to przeglądnąłem chyba wszytkie z pozycji dostępnych w Empiku i Zielonej Sowie. Poza tym przeczytałem opisy 90 procent komiksow w serwisie komiksowym i innych stronach www, więc taki zupełny laik już nie jestem. Ech, gorzej było z czytaniem, bo pozycje przeczytane (głównie z biblioteki) to Kilka nowych ("powilczycowych") Thorgali, Cubitus, XIII- cz.1, kilka asterixów, cóż poradzić że w bibliotece nic innego nie ma- i tak widać było zdziwienie na twarzach bilbiotekarek gdy dzień w dzięn wymieniałem to co przeczytane na nowe pozycje :) ) Moje przemyślenia są troche inne niż większości tutaj. Komiksy "humorzaste" pomijam został więc Rosinski :)
Thorgal, heh, zawsze chyba będzie mi się podabać pierwsza strona w tej serii a odrzucać strona ostatnia.Innymi słowy (mówie głownie ale nie tylko o najnowszych częściach) prolog super, (i rysunki i pomysł na pierwsze sceny) epilog- do bani. Ogólnie mam sentyment do rysunku Van Hamme. mam możliwość kupienia nowych tohrgali po 8 zl ale chyba nie skorzystam.
XIII- szkoda że czytałem tylko jedną i to pierwszą częśc. Wprawdzie dzięki temu, że pierwsza, to wiem o co chodzi ale minusem tego jest fakt, że akcja dopiero się rozkręca. Rysunki bardzo ładne , fabuła ciekawa. Szkoda że troche mało tekstu i ... po tych kilkudziesięciu stronech chce się więcej. Cóż przeczytałbym kolejne odcinki ale jest ich juz dosć dużo a i tak chyba ie zdecyduje się zberać tej serii. A teraz wasze propozycje.
Bilal- heh, nie chce się narażać ale nie zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia ( co tu się dziwić, miałem tak tylko raz z pewną niewiastą i trwa to nadal :) ), bo po przeglądnięciu jego komiksów nie byłem powalony na kolana. Ale wiem że tak oceniać nie można więc pewnie kupię Sen potwora. Strażników kupić zamierzałem , chciałem się tylko upewnić czy miałem rację wybierając tę pozycję jako pierwszą. Myślę tylko czy dekalogi i liga(..)dżentelmenów nie powinny uzupełnić brakujących miejsc.
Falangi nie kupie (przynajmniej na razie )Opinie co do tej pozycji są bardzo rozbieżne a i po przeglądnieciu nie wydaje mi się on komiksem "startowym" :)Podobnie Trzeci Testament.  Hellboy, możei  fajny ale od 6 części zaczynać, mówiłem coś na ten temat. Kupiłbym midnight nation ale...czekam na wyd.kolekcjonerskie :) wiem ,mogę się nie doczekać:) 100 naboi kusi ale jak na razie musiałbym wydać wszystko by je zebrać a ja chcę kupić komiksy różne.
PS
Ile częsci ma (mieć) rork?
Co to jest Usagi -ronin i niebieskie pigułki?Chodzi mi oten podtytuł (?) ronin i o ocene pigułek?
Aha, jeszcze jedno, nie bójcie się o to czy "sprostam" zaproponowanym przez was co ambitniejszym pozycją. Zaraziłem się na nowo tym nałogiem i ciesze się z tego. Strawię wszystko co będę miał pod ręką. A niektóre (pewnie większość) połkne z nieukrywaną przyjemnością. :) Przepraszam za kwiecisty język. to przez rok studiowania bibliotekoznwastwa (moj ulubiony kierunek) i równocześnie filologii polskiej na innej uczelni. Ale to OT. :)
Ciekawe jest jeszcze to że czytałem wiele negadywnych opinii co do Sandmana zwłaszcza pierwszych 2 tomó a tu wręcz przeciwnie...i bądź tu mądry :?

Offline Macias

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 11, 2003, 11:30:36 pm »
nie czekaj na WK midnight nation,tylko kup od razu!to zajebisty komiks jest.nie warto czekac.co prawda troszeczke ( tylko troszeczke) koniec mnie rozczarowal,ale to dlatego,ze spodziewalem sie czegos.mroczniejszego.

Offline rorkboy

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 12, 2003, 12:00:23 am »
100 zlotych ?
proste
100 naboi w hc za 69
i preacher - zdarzylo sie w teksasie

i juz masz wypas
a potem sandmany, reszta preachera, liga, sikalafo, wilq, hellboy, ewentualnie trylogia nikopola, nowy owedyk objawienia i omamy, erotyczne zwierzenia jana kozy ( full f**king throttle ), obergeist
z mandry ( ja lubie ten komiks a jak ktos nie lubi to jego problem ,
niech sobie przeczyta i have no mouth and i must scream harlana
ellisona i obejrzy film jakis eda wooda zlaczy w jedno to bedzie
mial mniejszy ), a no i oczywiscie transmetropolitan. europejskim
syfem w stylu metabarons , cygan, armada czy incal nawet nie zawracaj sobie
glowy chyba ze lubisz patetyczne landszaftowe sagi s-f
ttp://pocztowki.blox.pl

Offline Odyn

100 złotych i ...kłopoty
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 12, 2003, 07:20:30 am »
Baddy, Siedmioróg chyba wyprzedaje wszystkie swoje komiksy. Ceny są bardzo przystępne, wejdź na ich strone i sprawdź po ile krzyczą za pojedyncze tomy serii "XIII" według mnie to duża oszczędność.

http://siedmiorog.pl/?sid=6a41615991&pg=grupa&idgrupa=18

 

anything