Autor Wątek: Jeff Smith i jego "Gnat" ("Bone")  (Przeczytany 15872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Jeff Smith i jego "Gnat" ("Bone")
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 29, 2018, 06:49:24 pm »
Przypadek. Nasze wydanie zbiera całą historię.

Offline nayroth

Odp: Jeff Smith i jego "Gnat" ("Bone")
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 03, 2018, 12:53:07 pm »
Gnat 3 przeczytany. Ogólnie finałowy tom - nijaki, pozostawia bez emocji, no chyba że mowa o uczuciu ulgi że wreszcie ta dłużąca się niemiłosiernie historia się skończy;/ Nawet postacie których występy wcześniej ratowały miałki scenariusz: Granitowy Kieł, czerwony smok, czy parka szczurołaków zostały zredukowane do roli statystów. Dobrym podsumowaniem całego Gnata 3 jest jedyna scena gdzie pojawia się Granitowy Kieł - śpi, otwiera oko, patrzy na przechodzących głównych bohaterów, znudzony wraca do drzemki. To chyba zamierzona lub nie ironia ze str. autora, bo jako czytelnik takie samo wrażenie odniosłem - nuuda. Nie ma najmniejszych szans żebym się zainteresował tym prequelem o Rose; po podstawowej serii mam dość. Podsumowując:
- Pierwsza część generalnie najlepsza bo miała ten powiew świeżości i niosła obietnicę na fajną przygodę 7/10.
- Druga część troszkę entuzjazm ostudziła ale jeszcze sprawiała wrażenie że całość dokądś zmierza 6/10.
- Ostatnia niestety najsłabsza i rozczarowująca 5/10.

Offline radef

Odp: Jeff Smith i jego "Gnat" ("Bone")
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 03, 2018, 01:19:34 pm »
No dobra, ktoś musi bronić 3. tom "Gnata".
Recenzja na komiksydisneya.pl, gdyby ktoś chciał poczytać coś więcej - http://www.komiksydisneya.pl/2018/05/ostateczna-bitwa-gnat-3-przyjaciele-i.html
Zgodzę się z kilkoma wcześniejszymi opiniami. Jest to najsłabszy tom. Z trzeciego tomu najlepsza jest pierwsza księga, ponieważ Jeff Smith świetnie buduje w nim klimat tajemnicy umieszczając bohaterów w tym samym, a jednak innym świecie. Dodatkowo księga świetnie odnajduje się w przedstawieniu reperkusji po finale wcześniejszego tomu.
Druga księga to według mnie najsłabszy moment całego cyklu, wielka nuda przed bitwą, którą nawet nie ratują Chichot i Kant. Dało się to zmieścić w 40 stronach i byłoby znacznie lepsze i ciekawsze.
Natomiast ostatnia księga mi osobiście podobała się. Przy czym pewnie w ostatecznym rozrachunku na tle cyklu i tak będzie nisko. Choć według mnie tam i siam należałoby skrócić to i owo to sądzę, że ostatnia bitwa wypadła naprawdę nieźle. Szczególnie podobał mi się fragment z Zadrą i Chwatem w podziemiach. Choć to co potem Jeff Smith wyczynił z ostatecznym ostatecznym wrogiem.... PO CO?  Ale na szczęście ostatnie kilkadziesiąt stron fajnie opowiada o wydarzeniach rozgrywających się po bitwie i trochę autor wraca do klimatu z początku.
Ja i tak "Gnata" polecam, choć zgadzam się, że o te 200 stron Jeff Smith mógł to skrócić i wyszedłby z tego dużo, ale to dużo lepszy komiks w końcówce.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline eridraven

Odp: Jeff Smith i jego "Gnat" ("Bone")
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 11, 2018, 10:17:56 am »
Przeczytałem wszystkie trzy tomy i mam parę refleksji:
- opowieść w sama sobie jest dobra. Jeff Smith łączy zgrabnie wiele znanych wątków w zgrabną opowieść przede wszystkich dla młodszych czytelników. Choć ja również dobrze się bawiłem
- postacie Gnatów na pewno zostaną w mojej głowie na wiele lat i będę wracał do nich w najlepszych momentach akacji w cyklu (krowi wyścig :) )
- podczas Pyrkonu miałem okazję uczestniczyć w panelu Jeffa Smitha - naprawdę fajny gość. Dystans do samego siebie czuć na kilometry. No i należą się podziękowania za rysunek Rose i Luciusa dla mnie i dla dziewczyny ;)
- sam cykl mógłby być o połę krótszy i na pewno zyskałby na atrakcyjności fabuły poprzez likwidację dłużyzn
- samo wydanie w Polsce jest trochę nieporęczne dla dzieci. Finalnie to ja czytam i pokazuję dziecku a nie on sam wertuje kartki tych trzech tomiszczy :P


Jeśli miałbym reklamować to innym osobom nazwałbym to: wielką epicką przygodą pamperkowatych braci Marx w świecie a'la Władca Pierścieni.
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Dembol_

Odp: Jeff Smith i jego "Gnat" ("Bone")
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 18, 2018, 03:49:52 pm »
http://kzet.pl/2018/06/sny-komiksy-i-podroze-miedzywymiarowe-wywiad-z-jeffem-smithem.html - przeprowadziłem wywiad z Jeffem Smithem w trakcie KW. Rozmawiamy o jego komiksach (wszystkich!) oraz o tym jak tworzy komiksu i o tym jak to jest dorastać, gdy Gwiezdne Wojny pojawiły się w kinach.

A tak, żeby nie było tylko reklamy to napiszę, że Bone mi się bardzo podobał.  Przeczytałem praktycznie na raz przygotowując się do wywiadu i bawiłem się świetnie. Jeśli pojawiło się u mnie jakieś znużenie to jedynie w wyniku tego, że czytałem w strasznym tempie.

RASL równie dobry. Pamiętam, że zawsze gdzieś na Amazonie w polecajkach przemykały mi dość charakterystyczne okładki, ale jakoś nigdy nie miałem wolnej kasy, żeby kupić. Dopiero teraz się udało przeczytać, podchodziłem bez jakiejkolwiek wiedzy co mnie czeka i było bardzo fajnie. Operuje lubianymi przeze mnie schematami i wątkami.
Shazam! to trochę taka popierdółka, ale jest utrzymana w klimacie klasycznych opowieści o tym bohaterze, którego losy ostatnio coraz bardziej eksploruję.

Ogólnie Jeff Smith potrafi robić komiksy. Widać, że czuje to medium. Przy okazji jest bardzo sympatycznym gościem.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Jeff Smith i jego "Gnat" ("Bone")
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 21, 2018, 10:39:03 am »
Ja też krótko podsumuję "Gnata": w ogólnym rozrachunku niezły komiks dla dzieci, dla mnie jednak - rozczarowanie.
Pierwszy tom był bardzo obiecujący dzięki lekkości i wymieszaniu konwencji. Mój 7-letni (wówczas) syn szalał z radości. Drugi tom był jednak kubłem zimnej wody. Zbędne epizody (wizyta w świątyni Szczurostworów oraz cała postać Granitovego - co potwierdził tom 3) oraz niezbyt interesujące wywody na temat mitologii "gnatowego" świata.
Trzeci tom - jak dla mnie nieco lepszy niż drugi. Zakończenie miało epicki oddech wielkiej sagi fantasy. Ale też miałem poczucie, że wątki się niepodomykały. Że mitologia świata przedstawionego była raczej ukłonem w stronę klasyki fantasy, a nie immanentną i konieczną częścią narracji.

Podoba mi się disneyowska interpretacja Radefa, a także ambicja tak dużego przedsięwzięcia fabularnego (porównywalna np. z kilkunastoma pierwszymi tomami "Usagiego"). Niemniej, za stary na to jestem. "Gnat" mnie nie "kupił", a miejscami (zwłaszcza w drugim tomie i na początku trzeciego) solidnie zmordował. Gdyby nie syn - po pierwszym tomie bym sobie odpuścił, a po drugim to już na pewno oba bym sprzedał. Niestety.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Kleszcz

  • Gość
Odp: Jeff Smith i jego "Gnat" ("Bone")
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 21, 2018, 02:11:32 pm »
Na okładce polskiego wydania "Rose" nie ma nazwiska Charlesa Vessa.


Po za tym rysunek na okładce się różni.Nie ma chmurek na niebie, a przy drzewie po lewej nie ma płatków śniegu.

JanT

  • Gość
Odp: Jeff Smith i jego "Gnat" ("Bone")
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 21, 2018, 02:25:31 pm »
Drzewo jest przycięte i dlatego nie ma "płatków śniegu". Standardowo Egmont tnie okładki  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2018, 02:30:09 pm wysłana przez JanT »

Offline 79ers

Odp: Jeff Smith i jego "Gnat" ("Bone")
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 21, 2018, 03:34:34 pm »
Wycinanie drzew jest ostatnio trendy - potępiam  :mad: - chyba, ze drukują z nich komiksy  :!:
Taniej niż w katalogu czyli otrzymamy jednak okrojoną wersję ?
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2018, 12:11:54 pm wysłana przez 79ers »

Kleszcz

  • Gość
Odp: Jeff Smith i jego "Gnat" ("Bone")
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 24, 2018, 12:02:08 pm »
Przyłączam się do obrony Gnata, bo to jest bardzo ciekawy, zabawny, oryginalny i dobrze narysowany komiks. Recenzja bez spoilerów.
https://komiksykleszcza.wordpress.com/2018/08/24/ten-komiks-polamie-wam-gnaty-recenzja-komiksu-gnat/

Offline gobender

Odp: Jeff Smith i jego "Gnat" ("Bone")
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 24, 2018, 03:33:28 pm »
Jest. W pierwszym tomie.

Offline kas1

Odp: Jeff Smith i jego "Gnat" ("Bone")
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 24, 2018, 09:09:08 pm »
Chyba muszę sobie odświeżyć. Czytałem całość w wersji b&w i bawiłem się świetnie. Może ten nasz podział na tomy zaszkodził w odbiorze? Zawsze to jednak pewien upływ czasu między tomami, brak elementów zaskoczenia co do wykreowanego świata może spowodować taki a nie inny odbiór.

Kleszcz

  • Gość
Odp: Jeff Smith i jego "Gnat" ("Bone")
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 24, 2018, 09:18:49 pm »
Chyba muszę sobie odświeżyć. Czytałem całość w wersji b&w i bawiłem się świetnie. Może ten nasz podział na tomy zaszkodził w odbiorze? Zawsze to jednak pewien upływ czasu między tomami, brak elementów zaskoczenia co do wykreowanego świata może spowodować taki a nie inny odbiór.
Ja czytałem na bieżąco po polsku i też się świetnie bawiłem. Może mój pozytywny odbiór wziął się stąd, że młody jeszcze jestem i dla mnie to coś odkrywczego, a dla starszych ludzi nie?

Offline kas1

Odp: Jeff Smith i jego "Gnat" ("Bone")
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 24, 2018, 09:43:33 pm »
W zasadzie jestem już starszym ludziem więc to chyba nie o to chodzi ;)

Offline radef

Odp: Jeff Smith i jego "Gnat" ("Bone")
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 23, 2018, 04:33:54 pm »
Ostatnio Egmont wydał "Rose" i według mnie komiks wypadł co najmniej dobrze, choć jest utrzymany w trochę innym tonie (bardziej poważnym) od głównej serii. Wielki plus za świetnie pokazaną relację pomiędzy Rose i Briar oraz świetne rysunki (doskonale pomalowane) Charlesa Vessa. Jeżeli komuś spodobała się główna seria, to powinien też się zapoznać z "Rose".
http://www.komiksydisneya.pl/2018/09/byy-sobie-dwie-ksiezniczki-gnat-rose.html
Natomiast na Facebooku znajdziecie prezentację wydania - https://www.facebook.com/pg/Centrum.Komiksow.Disneya/photos/?tab=album&album_id=2152723628092067
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2018, 04:55:56 pm wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja