Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów 2  (Przeczytany 629725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Zdjęcia waszych Komiksów 2
« dnia: Listopad 27, 2016, 10:23:19 am »
Nie moje klimaty, oddam do biblioteki albo na makulaturę  :wink:
proponuję jak wyżej koledzy aby sprzedać. Kilka lat temu też miałem jakieś stare Myszki Misze i za kilka dyszek poszły na allegro. Może i nie dużo ale mi się już nie walają w kartonie a trafiły pewnie do kogoś kto je zbiera i ma więcej z nich radości niż ja.

Offline misiokles

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2016, 10:40:19 am »
Ja daję do biblioteki. Nie można wszystkiego w życiu zamieniać na pieniądze.

Offline 8azyliszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2016, 11:10:37 am »
Tylko, że jak pisałem, a mój post został olany, oba wydania Conana w tych wielkich tomiszczach mają fatalne przekłady (wręcz ocierające się o amatorstwo), wystarczy poszperać w necie, jest całkiem sporo komentarzy na ten temat. Jeśli brać Conana to wydanie bodajże z lat 90., w czarnych okładkach z rysunkami Franzetty.

Święta prawda. Wg mnie Amber najlepszy. I jak tu kiedyś pisałem sympatyczny tłumacz komiksów Robert Lipski tłumaczył też niektóre z tych tomów. Pytanko - mógłby ktoś wrzucić swoje zdjęcia Conanów od TM Semic, jeśli ktoś posiada?

« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2016, 08:49:33 pm wysłana przez graves »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2016, 01:35:53 pm »
Święta prawda. Wg mnie Amber najlepszy. I jak tu kiedyś pisałem sympatyczny tłumacz komiksów Robert Lipski tłumaczył też niektóre z tych tomów. Pytanko - mógłby ktoś wrzucić swoje zdjęcia Conanów od TM Semic, jeśli ktoś posiada?


Najlepsze to pierwsza dziesiątka. Wtedy to wydał PIK. Oryginalne opowiadania Howarda uporządkowane przez Cartera i de Campa. Kilka z opowiadań napisali wspomniani autorzy na podstawie szkiców Howarda lub niedokończonych opowiadań. Ewentualnie zmodyfikowali. W stylu "Jastrzębie nad Egiptem" przerobione na "Jastrzębie nad Shem" (imiona i nazwy geograficzne wystarczyło zmienić).


Komiksy z Conanem wydane przez TM-Semic:



Inne wydania. Brakuje mi: Czerwone ćwieki z GKF i Doliny poza gwiazdami z Białostockiego Klubu Fantastyki Ubik. Zapewne są inne tzw wydania klubowe.






Najlepsze są te z As Editor. Taki Conan: Młyn, to perełka. Kwintesencja Conana.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2016, 01:39:33 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline pokia

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2016, 02:51:13 pm »
Tego Essentiala to bym chętnie przygarnął. Ale to oczywiście za sprawą BWS. Na razie cieszę się OPUS'em, a tam znajdziemy takie perełki z Conana:





mgnesium

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2016, 02:55:34 pm »
[...] Na razie cieszę się OPUS'em [...]

czym?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2016, 03:08:13 pm »
Barry Windsor-Smith.
Opus to to (kilka strom można pooglądać), część 2:
https://www.amazon.com/Barry-Windsor-Smith-Opus-Vol-2/dp/1560973935





"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline absolutnie

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mgnesium

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 27, 2016, 05:12:37 pm »
dziękuję za odpowiedź odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2016, 05:28:55 pm wysłana przez mgnesium »

Offline pokia

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 27, 2016, 06:24:04 pm »
OPUS, to dwa tomy monografii Barry Windsor-Smith'a. Książki to wspomnienia i opis artystycznej drogi autora. To tego całość okraszona przepięknymi rysunkami.

Albumy mają dwa wydania - pierwsze ze złoceniami na obwolucie, drugie bez złoceń.

Zdjęcia robione wieczorem komórką.








mgnesium

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 27, 2016, 07:26:02 pm »
faktycznie, pięknie wygląda. z tego co widzę to już nie do dostania, chociaż ceny na amazon market podejrzanie przystępne.

dzięki za zdjęcia, chyba się zainteresuję tymi monografiami (chociaż zarówno nazwysko artysty, jak i komiksowego conana kojarzę jedynie bardzo luźno z widzenia).

Offline pokia

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 27, 2016, 07:47:26 pm »
No to może powie ci coś więcej Weapon X. BWS napisał scenariusz i wykonał rysunki. U nas wyszło jeszcze w zeszytach tm-semic Life Death. To przygody Ororo w Afryce. Miała być trylogia, ale z marvelem nie wyszło i wyszła nie oficjalna kontynuacja - Adastra in Africa. Kolejny piękny album. Szkoda, że BWS nie miał szczęścia do naszego rynku.

Nawet się nie łudzę, że ktoś go wyda. Jak już to będą starusieńkie Conany, niż Solar czy Rune (które też już swoje na karku mają).

Dla mnie Barry Windsor-Smitch to mistrz i jeśli ktoś nie kojarzy, to warto się zapoznać.

Offline absolutnie

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 27, 2016, 07:58:22 pm »
No to może powie ci coś więcej Weapon X. BWS napisał scenariusz i wykonał rysunki. U nas wyszło jeszcze w zeszytach tm-semic Life Death.


Jeszcze "Conan. Czerwone ćwieki" w "klubówce" GKF-u i "Conan Essential" Mandragory
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline mibartek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 27, 2016, 08:45:08 pm »
Mikołaj w tym roku trochę wcześniej i wyjątkowo udany  :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:






ps. Nie ma ktoś do sprzedania "What I did"? Bo tylko tego mi z HC będzie brakować
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2016, 08:48:56 pm wysłana przez mibartek »

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 27, 2016, 08:56:11 pm »
Lost Cat będzie reprint z nową okładką w maju, więc jak Ci się nie uda dostać to może z czasem i What I Did dodrukują.