trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów 2  (Przeczytany 629523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #915 dnia: Czerwiec 24, 2017, 08:25:35 pm »
A coś nie tak z Woodym? Od '69 do '89 nie zrobił praktycznie jednego słabego filmu, a zrobił ich w tym czasie ze dwadzieścia.

1. Tak, resztki TPB + poboczne, zamieniane sukcesywnie na integrale
2. Głównie z tych powodów + po angielsku scenariusz zazwyczaj brzmi jakoś zgrabniej.

Offline OokamiG

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #916 dnia: Czerwiec 24, 2017, 08:54:23 pm »
Jak pisano wyżej, nasze tomy odpowiadają połowie OHC od Image. Może Mucha kiedyś zdecyduje się na jakiś OHC od Image, może Invincible znajdzie się u nas na rynku w takiej formie? Można pomarzyć.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2017, 09:18:24 pm wysłana przez OokamiG »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #917 dnia: Czerwiec 24, 2017, 09:02:01 pm »
Nawet Egmont wydając deluxy Vertigo zmniejsza je, żebyśmy czasem nie oszaleli z dobrobytu. ;) Co do rozmiaru oryginalnego OHC, które wcale nie jest O, to nie jest tak, że Latour zdecydował, że jego grafiki nie potrzebują powiększenia/będą gorzej wyglądały, czy coś mi się pochrzaniło?

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #918 dnia: Czerwiec 24, 2017, 09:16:38 pm »
@gobender


świetna kolekcja, tak zapełnione półki zawsze ogląda się z radością i zaciekawieniem
The darkness will swallow everything

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #919 dnia: Czerwiec 24, 2017, 09:25:10 pm »
Nawet nie wiedziałem, że to od Image to jest OHC, jest moze z cm większy od normalnego formatu  :doubt:... Nawet SAGA jest większa.

@radioblackmetal dziękuję

Offline LordDisneyland

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #920 dnia: Czerwiec 24, 2017, 10:54:50 pm »
Przepraszam za pytanie , ale OHC to OversizedHardCover, tak? I w tej kategorii również są wahania rozmiarów tomiszcza?

Offline donTomaszek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #921 dnia: Czerwiec 25, 2017, 01:24:41 am »
@gobender

Padam na kolana. Dobry gust.
Masz juz nowego Hanselmanna?
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline OokamiG

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #922 dnia: Czerwiec 25, 2017, 01:56:17 am »
Gobender, myślę że w przpadku Image OHC znaczy raczej podwójną ilość zeszytów niż jakiś powiększony format rysunków.

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #923 dnia: Czerwiec 25, 2017, 06:43:57 am »
chyba też nie do końca bo wspomniana Saga, jest rzeczywiscie powiększona. Może po prostu z rozpędu gdzieśtam źle opisali. Mniejsza z tym.

@donTomaszek, dzięki.  ostatni jaki mam to One More Year. choć on też w całosci nie jest zupełnie nowy, bo np Worst Behaviour mam w postaci mniejszego zeszyciku, który wyszedł z rok wcześniej nakłądem Pigeon Press

Offline 79ers

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #924 dnia: Czerwiec 25, 2017, 05:51:46 pm »
A coś nie tak z Woodym? ...

Pewnie nic, osobiście nie znajduję żadnego jego filmu, który by mi podszedł.
....
Po cichu liczę na polską edycję Hellboya w takiej formie i więcej Humanoides od Scream.
....
Dużo ciekawych pozycji (również książki - szczególnie te o ptakach, Taschen również potrafi zaskoczyć albumami przy których można zniknąć na kilka godzin i niestety o tym wiedzą) i równie mnogo rzeczy, które widzę pierwszy raz.
.....
Jak zapatrywania na Yansa (pierwsze 4 części były niezłe) i Thorgala?



Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #925 dnia: Czerwiec 25, 2017, 06:04:43 pm »
Thorgale juz mi wychodziły bokiem wiec wszytsko poszło na allegro. Yansy też, kupiłem je ponownie z nostalgii, ale jak przyszło co do czego to zdałem sobie sprawę, że w moje j głowie było to znacznie lepsze niż w rzeczywistości. ;)  Ile można czytać, że on jest jej ukochanym, i że ona go tak kocha, i kidy w końcu los pozwoli na ich miłość etc.. eugh.   ;)

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #926 dnia: Czerwiec 25, 2017, 06:17:18 pm »
A ja ma pytanie o brak większej reprezentacji Vertigo. Raczej Ci te serie nie podchodzą, czy też czekają aż skompletujesz rzeczy które mają dla Ciebie większy priorytet?

Offline gobender

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #927 dnia: Czerwiec 25, 2017, 06:35:25 pm »
Może głównie dlatego, że jestem zorientowany jednak mocno na europę i indie. To właśnie takie komiksy lubię, a jeśli coś wpada z DC / Vertigo czy Marvela to jakieś wyjątki. Inna sprawa, że moja wiedza jest ogólnie słabiutka i wielu po prostu nie znam. A te które sprawdzam z tzw kanonu np Swamp Thing okazują się kompletnie nie dla mnie. U wielu osób jednak widzę tu spory udział tego segmentu, dlatego próbuje co jakiś czas cośtam wziąć na warsztat, ale jakoś średnio wchodzi.

EDIT: chodzi też o rysunek. Dla mnie super ważny aspekt. Musi być naprawdę dobry scenariusz, bym mógł przymknać oko na słaby rysunek (np Sandman)


To kolejny przyczynek do wątku o "definitywnej półce" użytkowników. Sam zacznę ten topik, żeby to nie offtopować.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2017, 06:41:38 pm wysłana przez gobender »

Offline arczi_ancymon

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #928 dnia: Czerwiec 25, 2017, 08:45:26 pm »
Etam, Sandman miewa kiepski rysunek ("Panie łaskawe", o matko), ale miewa też dający mocno radę (Talbot np.) czy wręcz genialny (J.H. Williams III). Po prostu taki urok serii, która żongluje rysownikami ;)

Offline 79ers

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #929 dnia: Czerwiec 25, 2017, 09:02:16 pm »
Thorgale juz mi wychodziły bokiem...

Naiwnie wierzę, że Thorgal się podniesie, chociaż historia skończyła się dla mnie na Strażniczce Kluczy(lub Wilczycy) a Yans na Gladiatorach. Obydwu tytułów nie potrafiłbym jednak wypuscić po dobroci  :smile:

Musi być naprawdę dobry scenariusz, bym mógł przymknać oko na słaby rysunek (np Sandman)

Słaby rysunek?  Sandman to faktycznie jedyny komiks w którym trawię McKean'e(przez dobry scenariusz), jako tytuł przeceniany, ale ogólnie dobry i graficznie  ciekawy, chociaż nierówny(np.Owertura,J.H. Williams III). Wiecej zastrzeżeń mam do Lucyfera i histori dodatkowych.

Rozumiem Skalp, Y  czy wspomniany Swamp Thing to tytuły specyficzne, a co z serią Baśnie oraz V jak V?

Czy zamiłowanie do Indii przejawia się również na Twojej komiksowej półce?

 

anything