Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów 2  (Przeczytany 349204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów 2
« Odpowiedź #2730 dnia: Styczeń 19, 2019, 12:16:05 am »
@Kielo
Świetne warianty Francavilli, miła odmiana po tych wszystkich Mattinach i innych sztucznościach z równoległego tematu :smile:  Szczególnie 1 i 3. Do 2 nie rysował czy nie dostałeś?

Offline LordDisneyland

« Odpowiedź #2731 dnia: Styczeń 19, 2019, 01:32:19 am »
@gobender- to cię ten vanSciver chyba zachwycił.... a miałem pytać , cóż to za nowa stylizacja awatara... ;)

Mógłbyś powiedzieć, cóż to w zasadzie za komiksy?

Offline gobender

« Odpowiedź #2732 dnia: Styczeń 19, 2019, 07:08:31 am »
Zgada się! ;)  Zarówno One Dirty Tree jaki seria o Fante (stara jak świat, no ale czasem długo mi zajmuje kupienie komiksu, który mi wpada w oko) to takie typowe amerykańskie "indie". Mały format, mały świat, małe problemy małych nieudaczników. O ile One Dirty Tree ma charakter taki lekko autobiograficzny, tak Fante Bukowski to całkowicie fikcyjna. Na wszystkie trzy tomy składają się krótkie epizody życia całkowicie pozbawionego talentu, nadużywającego alkoholu pisarza, marzącego o sławie i uznaniu czytelników, krytyków i innych pisarzy. To oczywiście pusty sen. Fante jednak walczy, rozpaczliwie starając się nie wchodzić w buty ojca prawnika, a jednocześnie bez skrupułów korzystając pieniędzy, którymi rodzice regularnie zasilają jego kartę ;)
Choć przy trzecim tomie czuje się już lekkie przeciągnięcie tematu, mimo to wszystkie trzy praktycznie czyta się jednym tchem. Niechluja, fanzinowa kreska nie przeszkadza by rysunkiem sprzedać sporo między wierszami świetnego skądinąd scenariusza, a całość jest bardzo bardzo zabawna.

Offline LordDisneyland

« Odpowiedź #2733 dnia: Styczeń 19, 2019, 06:44:49 pm »
Słowem, podnosi na duchu- taki komiks ku pokrzepieniu serc 8)

Offline radef

« Odpowiedź #2734 dnia: Styczeń 19, 2019, 11:31:54 pm »
Jeden z moich ostatnich nabytków to "Mickey Mouse: The Greatest Adventures", czyli wydany z okazji 90-lecia Mikiego zbiór najlepszych pasków Floyda Gottfredsona w kolorze. Twarda oprawa, tłoczenia na okładce, przepiękne kolory, gruby papier, żółcone grzbiety stron, duży format - przepiękne wydanie i (jak na USA) nie takie drogie (50 dolarów).

Nie chciałbym was zarzucić w tym temacie zdjęciami, więc po resztę fotografii odsyłam na bloga - http://www.komiksydisneya.pl/2019/01/rocznicowe-tomy-prosto-zza-atlantyku.html
Ostatnio doszedł do mnie jeszcze "Mickey Mouse: The 90th Anniversary Collection", ale w sumie to jest tylko taki fajnie wydany trejd, lecz z doskonałymi komiksami.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Antari

« Odpowiedź #2735 dnia: Styczeń 20, 2019, 09:51:55 am »
Wow, genialnie się prezentuje ten Mickey Mouse: The Greatest Adventures. Gdyby tylko u nas Egmont wydał takie coś. Brałbym na pniu!

Offline Ryba2111

« Odpowiedź #2736 dnia: Styczeń 20, 2019, 04:23:21 pm »
małe zakupy

Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline Gazza

« Odpowiedź #2737 dnia: Styczeń 21, 2019, 07:34:10 am »
Ribic to jeden z moich ulubionych artystów - gratuluję.

Offline gobender

« Odpowiedź #2738 dnia: Styczeń 21, 2019, 08:22:43 am »
Ribic to jeden z moich ulubionych artystów - gratuluję.

Ucieszy Cię zatem (jeśli jeszcze nie wiesz), że The Metabaron Book 4 zapowiadany na 2020 będzie własnie jego autorstwa.

Offline Gazza

« Odpowiedź #2739 dnia: Styczeń 21, 2019, 08:30:33 am »
Dzięki, nie wiedziałem. Zapowiada się perełka zatem.

Offline gobender

« Odpowiedź #2740 dnia: Styczeń 21, 2019, 08:39:07 am »
Też tak myślę. Secher w pierwszej się popisał, w trzeciej już trochę mniej ale nadal wygląda to spektakularnie. Henrichon w drugim tomie mniej mi podchodzi. Ale Ribic zapowiada się kolejna ucztą.

Offline Kielo

« Odpowiedź #2741 dnia: Styczeń 21, 2019, 01:28:00 pm »
@Kielo
Świetne warianty Francavilli, miła odmiana po tych wszystkich Mattinach i innych sztucznościach z równoległego tematu :smile:  Szczególnie 1 i 3. Do 2 nie rysował czy nie dostałeś?

Kupilem to jako zestaw i takie dostalem. Kiedys pewnie zbiore wszystkie.

A tak przy okazji, w nastepnym miesiacu wychodzi box set z okladkami Francavilli w wersji virgin.

https://www.idwpublishing.com/product/star-wars-adventures-tales-from-vaders-castle-box-set/

Offline Leyek

« Odpowiedź #2742 dnia: Styczeń 27, 2019, 08:19:32 pm »
Najnowsze zakupy angielskich wydań.
Silver Surfer jak na Omnibusa chudziutki:)
Spirita mam nadzieję, że wyda u nas kiedyś Planeta. Póki co polecam angielskie wydanie nawet dla kogoś ze średnim angielskim. Szczególnie jak ktoś tęskni za starym stylem opowieści o Batmanie-detektywie. Fabuła niezła, kilka fajnych one-linerów, rysunki Francavilli obłędne (choć jak dla mnie momentami przesadził z nasyceniem kolorów).

Offline LordDisneyland

« Odpowiedź #2743 dnia: Styczeń 27, 2019, 08:47:33 pm »
Ależ zakupy!!! Widzę, że ten miesiąc nie tylko u mnie Allredem stoi, choć u mnie skromniej [omniSS, dwadzieścia parę zeszytówek X-statix, no  i Dead Girl :) ].
 Szczerze gratuluję, na te Madmany i u mnie nadejdzie czas [mam nadzieję].

Francavilla ostatnio zwrócił moją uwagę, bo przeglądałem rysunki z BlackBeetle i bardzo mi jego styl  przypadł do gustu.

Możesz napisać, co w zasadzie widzimy na zdjęciu trzecim? Nie mam pojęcia, cóż to za komiksy  :sad:

Offline Leyek

« Odpowiedź #2744 dnia: Styczeń 27, 2019, 09:23:00 pm »
@LordDisneyland

"1963" Moore'a - https://en.wikipedia.org/wiki/1963_(comics) też nie znałem wcześniej kupiłem przy okazji Madmanów, na razie przeczytałem kilka stron 1 zeszytu więc o poziomie się nie wypowiem.
To co najbardziej  mi się na razie spodobało w tym zeszycie:

Na zachętę ze Spirita:

Black Beetle też jest rysunkowo świetny.