Autor Wątek: PMP - darmowe wydanie  (Przeczytany 17412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 30, 2017, 07:03:29 am »
Kiedy rok temu Strefa Komiksu nie została wpuszczona na toruński "Dwutakt" bo ktoś z kancelarii prezydenta miasta zagroził wycofaniem dotacji festiwalu w następnym roku, było wiadomo, jakimi metodami będą sobie nas chcieli podporządkować.
Nikt nie wyciągnął z tego nauki, to teraz macie problem.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2017, 07:07:34 am wysłana przez Strefa Komiksu »

Feldkurat

  • Gość
Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 30, 2017, 10:00:57 am »
Haha, społeczność gildiowego forum jak zawsze nie zawiodła :) Dokładnie tego się spodziewałem - kompletnego braku umiejętności czytania ze zrozumieniem, powiązanej z nim nadinterpretacji i wynikającej z tychże fali hejtu. Miło jednak było przeczytać, nieliczne niestety, rozsądne wypowiedzi. Ale do rzeczy...

Po pierwsze dziwią mnie komentarze, które ja odczytuję jako atak na mnie za to, że chciałbym uwalić FKW. Przecież ja w żadnym momencie nie stwierdziłem, że jestem przeciwny temu festiwalowi. Jestem przeciwny finansowaniu go z publicznych pieniędzy, podobnie jak sprzeciwiam się finansowaniu innych tego typu przedsięwzięć z publicznych pieniędzy. Dziwi mnie też łączenie funkcjonowania FKW z dotacjami, wydaje mi się bowiem, że ta impreza doskonale poradziłaby sobie sama. Ale jeśli tak by nie było, to znaczy, że jest marna na tyle, że nie zasługuje na funkcjonowanie.

Po drugie - porównania z muzeami, sztuką, czy kościołem katolickim są tu absolutnie nie na miejscu. Muzea nie są po to wyłącznie żeby je odwiedzać, jedną z ich istotniejszych (jeśli nie najistotniejszą) funkcją jest przechowywanie dorobku kulturowego. A sztuka to sztuka, komiks sztuką nie jest. Jak słusznie tu zauważono, zdecydowana większość komiksów ma walory wyłącznie rozrywkowe i niezbyt wymagające intelektualnie. Owszem, są komiksy wybitne, zarówno artystycznie, jak i intelektualnie, ale są to przypadki jednostkowe i te akurat dodatkowej promocji nie potrzebują. Zdziwiony również jestem - choć nie powinienem - próbą usprawiedliwienia dotacji na inicjatywy pokroju FKW tym, że KK otrzymuje miliony z budżetu państwa. Czyli co - skoro marnotrawione są miliony w jednym miejscu, to równie dobrze można marnować tysiące w innym? Brawo za mentalność  :lol:

I wreszcie po trzecie - dotacje są zjawiskiem negatywnym także dla dotowanych, bo zamiast dbać o jakość, zaczynają się koncentrować wyłącznie na otrzymaniu dotacji. A jakość schodzi wtedy na dalszy plan, bo nawet największy gniot może przynieść zysk, jeśli tylko uzyska się na niego dotację. Nie wspominając o tym, że sięganie po publiczne pieniądze często sprzyja korupcji - wystarczy popatrzeć na działalność różnego rodzaju dziwnych fundacji, czy innych organizacji, ubiegających się o dofinansowanie nawet najbardziej absurdalnych projektów. A to wszystko z NASZYCH pieniędzy. Dlatego pusty śmiech mnie ogarnia jak widzę tu stwierdzenia o "darmowych" spotkaniach z twórcami i utyskiwaniu, że w przypadku braku dotacji parking będzie kosztował 20 zł, a autograf autora 150 zł. Zapewniam was, że państwo zabiera wam dużo więcej z waszych co miesiąc odprowadzanych danin, więc nic z tego, o czym tu mówicie nie jest darmowe. Dodatkowo państwo musi zapewnić obsługę tych środków, zatem nie tylko one są pożytkowane nieefektywnie, ale też nie w pełnej wysokości, bo przecież trzeba zapłacić pensje urzędnikom, którzy decydują na co nasze pieniądze zostaną przeznaczone. No, chyba że nie płacicie jeszcze podatków, ale w takim razie robią to za was wasi rodzice, więc wychodzi na to samo.

Mentalność komusza "bardzo silna w nas jest". Wystarczy wrócić do stwierdzenia, że większość społeczeństwa uważa, że "państwo daje" i że to rozdawnictwo "należy się".
Bóg wiedział co robi gdy szlajał Izraelitów 40 lat po pustyni żeby państwa nie zbudowała mentalność niewolnicza. My takiej możliwości nie mamy toteż musimy cierpliwie czekać na wymianę pokoleniową. I modlić się, żeby następne pokolenie było cokolwiek lepsze. A względem tego mam niejakie wątpliwości. My jesteśmy "zdolni", ale nie do tego co potrzeba i nie tam gdzie potrzeba.

Piękna konkluzja tej dyskusji.

Offline absolutnie

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 30, 2017, 10:32:47 am »


Piękna konkluzja tej dyskusji.


To wcale nie była ta dyskusja, którą Ty komentujesz.


I tyle na temat czytania ze zrozumieniem.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline turucorp

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 30, 2017, 01:07:12 pm »
A sztuka to sztuka, komiks sztuką nie jest. Jak słusznie tu zauważono, zdecydowana większość komiksów ma walory wyłącznie rozrywkowe i niezbyt wymagające intelektualnie. Owszem, są komiksy wybitne, zarówno artystycznie, jak i intelektualnie, ale są to przypadki jednostkowe i te akurat dodatkowej promocji nie potrzebują.


Jakie to szczęście, że nawet Urząd Skarbowy, w swojej zabetonowanej urzędniczej mentalności nie ma takich odjazdów i traktuje komiks jako sztukę.
Swoją drogą, gratuluję rozeznania w kondycji komiksu artystycznego, z jakiej planety przyleciałeś?

Dlatego pusty śmiech mnie ogarnia jak widzę tu stwierdzenia o "darmowych" spotkaniach z twórcami i utyskiwaniu, że w przypadku braku dotacji parking będzie kosztował 20 zł, a autograf autora 150 zł.


Nie "będzie kosztował" tylko "kosztuje", nie "autograf" tylko "wstęp do strefy autografów" (i nie "auta rozdają" tylko "rowery kradną").
I to by było na tyle jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem  :roll:

Feldkurat

  • Gość
Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 30, 2017, 02:38:13 pm »

Jakie to szczęście, że nawet Urząd Skarbowy, w swojej zabetonowanej urzędniczej mentalności nie ma takich odjazdów i traktuje komiks jako sztukę.
Swoją drogą, gratuluję rozeznania w kondycji komiksu artystycznego, z jakiej planety przyleciałeś?

Urząd skarbowy = krynica mądrości?  :lol:

Cytuj
Nie "będzie kosztował" tylko "kosztuje", nie "autograf" tylko "wstęp do strefy autografów" (i nie "auta rozdają" tylko "rowery kradną").
I to by było na tyle jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem  :roll:

To objaśnij jak inaczej, niż utyskiwanie na moją tezę, rozumieć twoją wypowiedź:
Ech... drobna próbka spełnienia marzeń @Feldkurata,
parking 20 pln, miejsce siedzace na panelach i dostep do strefy autografow  (oczywiście do stania w kolejce) 150 pln, foto z "gwiazdą" 50 pln
?

I sprawa kolejna - jeśli i tak to wszystko jest płatne, to na co idą pieniądze z dotacji? To kolejny argument za obcięciem dotacji.

Offline turucorp

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 30, 2017, 03:06:45 pm »
Urząd skarbowy = krynica mądrości?  :lol:

lepsza taka "krynica" niż weryfikacja kryteriów sztuki dokonana przez "ufoludka"  :roll:

To objaśnij jak inaczej, niż utyskiwanie na moją tezę, rozumieć twoją wypowiedź:?
I sprawa kolejna - jeśli i tak to wszystko jest płatne, to na co idą pieniądze z dotacji? To kolejny argument za obcięciem dotacji.


Z jakich dotacji? jesteś chyba jedyną osobą na tym forum, która się nie zorientowała, że mowa tutaj o cenach z podwarszawskiego Comic Conu, czyli jeszcze raz, gratuluję umiejętności "czytania ze zrozumieniem"  :neutral:

Feldkurat

  • Gość
Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 30, 2017, 03:50:33 pm »
lepsza taka "krynica" niż weryfikacja kryteriów sztuki dokonana przez "ufoludka"  :roll:


Z jakich dotacji? jesteś chyba jedyną osobą na tym forum, która się nie zorientowała, że mowa tutaj o cenach z podwarszawskiego Comic Conu, czyli jeszcze raz, gratuluję umiejętności "czytania ze zrozumieniem"  :neutral:

W zacytowanym poście wypowiedziałeś się opisując "moje marzenia", czyli jak mniemam, odnosząc się do moich wypowiedzi w tym temacie. A te dotyczyły przecież FKW. Nie napisałeś, że chodzi ci o Comic Con. Palnąłeś głupotę i teraz próbujesz wybrnąć. Rozumiem i przyjmuję kapitulację.

Offline turucorp

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 30, 2017, 04:03:41 pm »
W zacytowanym poście wypowiedziałeś się opisując "moje marzenia", czyli jak mniemam, odnosząc się do moich wypowiedzi w tym temacie. A te dotyczyły przecież FKW. Nie napisałeś, że chodzi ci o Comic Con. Palnąłeś głupotę i teraz próbujesz wybrnąć. Rozumiem i przyjmuję kapitulację.

taa... "wybrnąć", poleciłbym jakiegoś lekarza, ale chyba już za późno :/


Offline Bartek Gawron

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 30, 2017, 04:09:52 pm »

komiks oczywiscie kwalifikowany jest jako dziedzina sztuki, tak jak literatura, film, dramat, ale takze np. tatuaz (tutaj patrze na pieknego motylka wydzierganego na mojej dupie). ale kogo tak naprawde moze to obchodzic? chyba tylko niedowartosciowanych frustatow, poszukujacych w slowie "sztuka" nobilitacji dla swojego hobby lub twórczosci, ewentualnie dla elity do prowadzenia naukowo-naukawych sporów. z tej calej teorii sztuki nic zupelnie nie wynika oprocz fajnych slow i sformulowan, z ktorych jedynym pożytkiem moze byc co najwyzej zastosowanie do wyhaczania na "artystycznego intelektualiste", ale tez to jest bez sensu, bo lapia sie na takie kawalki panny o charakterze rownie ciekawnym jak sama teoria sztuki. 


i jesli juz jestesmy przy innych planetach, to zamiast wykorzystania wysublimowanych pojec z teorii sztuki, zdecydowanie lepiej rokujace rezultaty uzyskuje sie po rzuceniu standardowego tekstu: "hej, lalka, on cie nie nudzi?! pogadaj ze mną, jestem z innej planety" #douglasadams zarowno przy rwaniu lasek, jak i w podejsciu do komiksow, literatury, muzyki, czy w ogole samej sztuki czymkolwiek ona by nie byla.


takie jest oficjalne stanowisko w sprawie sztuki oraz wyhaczenia na innych niz ta zapyziała planeta.     


i tyle na temat czytania ze zrozumieniem.   
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline turucorp

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 30, 2017, 04:13:45 pm »
komiks oczywiscie kwalifikowany jest jako dziedzina sztuki, tak jak literatura, film, dramat, ale takze np. tatuaz (tutaj patrze na pieknego motylka wydzierganego na mojej dupie). ale kogo tak naprawde moze to obchodzic? 

Ej, ale mnie to naprawdę interesuje ze względów podatkowych :(

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 30, 2017, 06:09:36 pm »
Ok, teoria sztuki jako sposób na podryw. Jest coraz wyżej. Zaraz dowiem się, że poetyka znajdzie mi harem.
perły przed wieprze

Feldkurat

  • Gość
Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 30, 2017, 07:16:25 pm »
No jasne, komiks to sztuka, gry komputerowe to sport, a w "Klanie" grają wybitni aktorzy, a nie rzemieślnicy  :lol:


Jacy odbiorcy, taka sztuka rzec by się chciało...

Offline Ryba2111

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 30, 2017, 07:21:17 pm »
Dobrze, że są tacy światli użytkownicy jak ty. Już teraz wszystko jasne. Wyjaśniłeś wszystko i wszystkich. Takich ludzi nam potrzeba.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline turucorp

Odp: Odp: FKW 2017
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 30, 2017, 07:39:15 pm »
a w "Klanie" grają wybitni aktorzy, a nie rzemieślnicy  :lol:

Bończak, Friedmann, Trojanowska, Cyrwus, Kamas... urodziłeś się z tym jadem we krwi, czy to jakaś infekcja, że tak nienawidzisz wszystkiego i wszystkich?

 

anything