trawa

Autor Wątek: Błędy i Wady w komiksach.  (Przeczytany 1923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Błędy i Wady w komiksach.
« dnia: Sierpień 31, 2017, 04:18:55 pm »
Jako osoba, która większość komiksów do przeczytania trzyma w folii zacząłem w ostatnim czasie trochę się martwić z powodu pojawiających się wzmianek  o błędach w druku oraz większych wadach w komiksach. Mam tu na myśli Cromwell Stone, Punisher tom 2.
Oczywiście nie biorę pod uwagę tylko komiksów w folii ale też tych bez. W większości przypadków przekartkuję, powącham ale oko nie dostrzega wszystkiego.

Jeśli chodzi o błędy to wspominacie o dublowanych stronach, słabym nasyceniu, wyblakłych kolorach, porównaniu plansz z oryginalnymi wydaniami, słabym klejeniu jak i szyciu.

W tym temacie chciałbym poruszyć problem właśnie takich błędów abym ja jak i mi podobne osoby zaczęły jednak sprawdzać czy przypadkiem na półce nie mają komiksu, którego nie będzie można już zareklamować.
Myślę, że napisanie tytułu i wady oraz podanie strony lub przybliżonego miejsca występowania, a także możliwe ale i opcjonalne zdjęcie będa wystarczalne do zoobrazowania i zrobienia listy komiksów z wadami.

Zacznę od jednego tytułu, który mogę potrzwierdzić. Liczę na cofnięcie się nawet parę lat wstecz.

Nokturno, Timof - strona 163/164 wycięta i doklejona strona

JanT

  • Gość
Odp: Błędy i Wady w komiksach.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2017, 05:11:53 pm »
Jest już podobny temat http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37208.msg1374696.html#msg1374696

W Punisher MAX 2 chodzi o czerń?

Offline mappy

Odp: Błędy i Wady w komiksach.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2017, 05:36:10 pm »
Nie wiem jak ja szukałem podobnego tematu  :roll:
Z tego co pamiętam to W Punisher tom 2 zdublowane strony.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Błędy i Wady w komiksach.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2017, 07:28:50 pm »

Offline starcek

Odp: Błędy i Wady w komiksach.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2017, 08:53:10 pm »
Ten można więc zostawić, patrząc na pierwszą część nazwy, dla piętnowania np. literówek.







- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

 

anything