Autor Wątek: Wounded - Mikołaj Spionek  (Przeczytany 1377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Wounded - Mikołaj Spionek
« dnia: Wrzesień 11, 2017, 10:32:22 pm »
Uwaga możliwe drobne spojlery

Skradzione lata to pierwszy tom nowej westernowej serii, debiutującego na polskim rynku autora Mikołaja Spionka. Jedynka na grzbiecie komiksu zawsze kojarzy się z wprowadzeniem fabuły, zapoznaniem się z miejscem akcji, bohaterami - jednak w przypadku Wounded od razu czujemy zapach prochu i huk wystrzałów. Od razu widać, że seria nastawiona jest na widowiskowe pojedynki na śmierć i życie, krew i ciała upadające na rozgrzaną ziemię.

Główny bohater rozlicza się ze swoją przeszłością i jedyne czego pragnie to dokonanie zemsty. W swoich działaniach jest niezwykle pewny siebie, nie ma na niego sposobu. Nie weźmiesz go na litość, nie przekupisz, nie wybłagasz o przebaczenie. Zginiesz. To połączenie Clinta Eastwooda i Jasona Stathama w jednym.

Warstwa graficzna cieszy oko, amerykański styl robi wrażenie. Sceny są proste w przekazie, na kadrach nie widać szczegółów na dalszym planie, jednak sceny dynamiczne są bardzo dobrze skonstruowane. Minimalizm na kadrach jest w moim przekonaniu zaletą, ponieważ skupiamy się na bohaterach. To w założeniu ma napędzać komiks i robi to doskonale.

Wounded w pewnych momentach kojarzyło mi się z serią wydawaną przez wydawnictwo Taurus Media (Undertaker Dorrisona). Dlaczego? Chyba najbardziej poprzez bezkompromisowego gościa w kapeluszu, dla którego liczy się efekt.

Skradzione lata to bardzo udany debiut na Naszym rynku. Seria ma spory potencjał i myślę, że można z niego wycisnąć wiele dobrego soku. Mikołaj Spionek może mieć teraz swoje pięć minut.

Szczerze polecam. Cena nie jest wygórowana, a na takim Merlinie można dostać ten album na ponad 50% zniżce.