Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 714432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1155 dnia: Luty 28, 2018, 08:04:34 am »
Newsletter z Merlina -10%. Odbiór kiosk Ruch od 24,99zł za 0zł. Sprawdźcie skrzynki mailowe.
Na pewno 10%, a nie 10 :lol:

Offline mack3

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1156 dnia: Luty 28, 2018, 01:18:09 pm »
Na pewno 10%, a nie 10 :lol:


Czy to jakiś kod, który przyszedł do każdego, kto ma newslettera (ja - chyba - nie mam, więc nic nie mam)?

Offline Gazza

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1157 dnia: Luty 28, 2018, 01:37:39 pm »
Ja dostałem i nie mam newslettera. Chyba rozsyłali wybrańcom ;)
I tak, 10% na cały asortyment.

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1158 dnia: Luty 28, 2018, 01:54:25 pm »
Są tam jakieś komiksy z początkowym większym rabatem niż 27%?

Offline mack3

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1159 dnia: Luty 28, 2018, 04:10:23 pm »
Ja dostałem i nie mam newslettera. Chyba rozsyłali wybrańcom :wink:
I tak, 10% na cały asortyment.
ale - rozumiem - działa to na zasadzie kodu?

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1160 dnia: Luty 28, 2018, 04:25:08 pm »
Komiksy raczej średnio opłacalne. Za to w dziale filmy/muzyka można już coś pokombinować.
Tak, na pocztę rozsyłali kody.

Offline robbirob

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1161 dnia: Marzec 02, 2018, 02:40:45 pm »
Kończą się dwie promocje, warto o nich przypomnieć:

1. Bonito
Na bonito.pl zaczęła się promocja -35%. Maila ani info na fb nie było ale ceny są obniżone.
Promocja urodzinowa trwa do 4 marca.

2. Fantastyczne Światy
Cytuj
http://fantastyczneswiaty.pl

Kod rabatowy dający dodatkowe 6%!!!
KOD: LUTY2018

Ważny do poniedziałku 5 marca, do godziny 23:59.
Kod nie obejmuje tytułów oznaczonych jako „promocja” lub „wyprzedaż”
.

FŚ dziś wysłali newsletter w którym pisali o mangach (Waneko, JPF). Pisałem o tym w innym watku, ale chyba warto wspomnieć i tu.
Mają tez Ultimate Comics i sporo nowych zapowiedzi.

Offline jeanvanhamme

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1162 dnia: Marzec 02, 2018, 03:31:09 pm »
Moim zdaniem używanie karty dużej rodziny, bez posiadania dużej rodziny, a dla niektróych nawet bez posiadania rodziny, to jest w kolejności:
1. oszustwo
2. doprowadzenie do sytuacji kiedy projekt zostanie zlikwidowany i stracą na tym ludzie, dla których 5% to faktycznie dużo w przeliczeniu na jedno dziecko
3. brak honoru (jak kraść to miliony, dla 5% robić z siebie pajaca?)
4. zwykły januszyzm
5. gówno a nie rabat

Serio, kiedy byłem młody myślałem, że musi wymrzeć pokolenie PRLu, żeby mentalnie ten kraj się rozwijał, ale jak czytam te januszowe skamlanie o 5%, to mnie febra wykręca.
Sorry za gorzkie słowa, dla niektórych to pewnie normalka, chleb codzienny, jak wynoszenie papieru toaletowego z pracy - "o co ci chodzi, ziomek, przecież nie z twojej kieszeni"

Offline mack3

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1163 dnia: Marzec 02, 2018, 03:54:48 pm »
Hmm, "wydaje mi się", że bonito nie jest organizacją charytatywną - a jesli moje przypuszczenie jest prawdziwe, to zarabia również na produktach kupowanych z kartą dużej rodziny. Pytanie czy zarabia mniej czy więcej pozostaje otwarte (myślę, że jest trochę osób, które specjalnie nie kupują gdzie indziej, żeby poczekać na pojawienie się rabatu na bonito i żeby móc skorzystać z karty dużej rodziny od np. znajomego - w takiej sytuacji bonito traci na marży, ale zarabia na ilości).


Co do oszustwa - jeśli w regulaminie karty dużej rodziny jest napisane, że można kupować tylko dla siebie - jest to oszustwa i trudno się z tym spierać. Jeśli takiego zapisu nie ma - nie widzę problemu (a wręcz zakładam, że w bonito nie pracują kretyni i wiedzą, że część osób będzie korzystało z tej karty kupując dla innych, więc wymyslając coś takiego kalkulowali, że im się to opłaci). Tak więc wszystko zależy od zapisów regulaminu.

Offline history

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1164 dnia: Marzec 06, 2018, 08:26:10 am »
Moim zdaniem używanie karty dużej rodziny, bez posiadania dużej rodziny, a dla niektróych nawet bez posiadania rodziny, to jest w kolejności:
1. oszustwo
2. doprowadzenie do sytuacji kiedy projekt zostanie zlikwidowany i stracą na tym ludzie, dla których 5% to faktycznie dużo w przeliczeniu na jedno dziecko
3. brak honoru (jak kraść to miliony, dla 5% robić z siebie pajaca?)
4. zwykły januszyzm
5. gówno a nie rabat

Serio, kiedy byłem młody myślałem, że musi wymrzeć pokolenie PRLu, żeby mentalnie ten kraj się rozwijał, ale jak czytam te januszowe skamlanie o 5%, to mnie febra wykręca.
Sorry za gorzkie słowa, dla niektórych to pewnie normalka, chleb codzienny, jak wynoszenie papieru toaletowego z pracy - "o co ci chodzi, ziomek, przecież nie z twojej kieszeni"

Chyba nie rozumiesz mentalności pokolenia PRL-u. Sam przecież swoim postem pokazujesz że jesteś tej mentalności najlepszym przykładem.

Ad 1. ??? :D Nie potrafię skomentować jakim cudem oszustwem jest korzystanie z czyjejś pomocy. Skoro bonito sprzedaje z tym dodatkowym 5% to nadal mu się to opłaca, tylko trochę mniej zarabia.
Ad 2. Bonito zbankrutuje jeśli nie wycofa projektu, bo kilku gości z neta zamówi kilka rzeczy 3,1% taniej b tyle realnie daje ten dodatkowy rabat przy promocji 35% i posiadanym rabacie stałego klienta 5%.
Ad 3. Kraść?! Jak ktoś widzi możliwość tańszego zakupu to z niej korzysta. To nie kradzież a po prostu oszczędność. Ludzie mają więcej bo rozsądnie wydają pieniądze, za to frajerzy płacą więcej bo nie chce im się kombinować. Nazywanie tego kradzieżą to jest już chamstwo i głupota.
Ad 4. Patrz punkt 3.
Ad 5. Patrz punkt 2.

Jak ktoś robi zakupy za 1000zł to dla niego te 30zł to może nie jest mało. Właśnie po to powstały takie portale jak ceneo i cieszą się wielką popularnością, bo ktoś woli kupić telefon za 1950zł zamiast 2000zł. Ale ty powiesz 2,5% taniej? Gówno a nie rabat!
No i argument odnośnie papieru, znów porównujesz oszczędność do kradzieży. Masz chyba schizofrenie.

Offline death_bird

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1165 dnia: Marzec 06, 2018, 11:28:23 am »
Ad 3. Kraść?! Jak ktoś widzi możliwość tańszego zakupu to z niej korzysta. To nie kradzież a po prostu oszczędność. Ludzie mają więcej bo rozsądnie wydają pieniądze, za to frajerzy płacą więcej bo nie chce im się kombinować. Nazywanie tego kradzieżą to jest już chamstwo i głupota.

Czy takie teksty nie powinny wylatywać?
Napisać, że trzeba mieć tupet żeby wyjechać z czymś takim to nic nie napisać.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline nayroth

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1166 dnia: Marzec 06, 2018, 06:54:25 pm »
Moim zdaniem używanie karty dużej rodziny, bez posiadania dużej rodziny, a dla niektróych nawet bez posiadania rodziny, to jest w kolejności:
1. oszustwo
2. doprowadzenie do sytuacji kiedy projekt zostanie zlikwidowany i stracą na tym ludzie, dla których 5% to faktycznie dużo w przeliczeniu na jedno dziecko
3. brak honoru (jak kraść to miliony, dla 5% robić z siebie pajaca?)
4. zwykły januszyzm
5. gówno a nie rabat

Serio, kiedy byłem młody myślałem, że musi wymrzeć pokolenie PRLu, żeby mentalnie ten kraj się rozwijał, ale jak czytam te januszowe skamlanie o 5%, to mnie febra wykręca.
Sorry za gorzkie słowa, dla niektórych to pewnie normalka, chleb codzienny, jak wynoszenie papieru toaletowego z pracy - "o co ci chodzi, ziomek, przecież nie z twojej kieszeni"

Szambo żółci wybiło jak widzę :sad: Powyższy przykład zaglądania komuś do portfela i prostacka próba połajanek z jakimś podszytym kompleksami wywyższaniem własnej osoby jest wg mnie (kolejność przypadkowa):
1. cebularnią
2. słomą w butach którą nieudolnie chce się tuszować
3. powodem do zablokowania postów autora <jak z tego skotrzystać, wie ktoś?>

Offline donTomaszek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1167 dnia: Marzec 06, 2018, 07:54:03 pm »
przykład zaglądania komuś do portfela i prostacka próba połajanek z jakimś podszytym kompleksami wywyższaniem własnej osoby
Bo ktos chce byc po prostu uczciwy i nie korzysta z rabatow, ktore nie sa do niego kierowane?
Ciekawy tok myslenia prezentujesz, ale zupelnie mnie to nie dziwi - negujacych wykorzystywanie blednych cen w ksiegarniach internetowych tez okresliles niedawno cebulakami i frustratami. 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline midar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1168 dnia: Marzec 06, 2018, 08:14:34 pm »
Bo ktos chce byc po prostu uczciwy i nie korzysta z rabatow, ktore nie sa do niego kierowane?
Ciekawy tok myslenia prezentujesz, ale zupelnie mnie to nie dziwi - negujacych wykorzystywanie blednych cen w ksiegarniach internetowych tez okresliles niedawno cebulakami i frustratami.


Dokładnie. Niektórych dobrze pojęta uczciwość strasznie razi.

Offline Cringer

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1169 dnia: Marzec 06, 2018, 08:22:39 pm »
Bo ktos chce byc po prostu uczciwy i nie korzysta z rabatow, ktore nie sa do niego kierowane?
tak właściwie to z rabatu korzysta osoba do której jest rabat kierowany czyli właściciel karty dużej rodziny. Co to on z tym zamówieniem później robi, jeśli regulamin bonito nie stanowi inaczej to jego sprawa.
Jestem pewien że sklepy wprowadzając dodatkowe rabaty biorą pod uwagę fakt że ich stały klient może robić zakupy również znajomym. I skoro to dalej funkcjonuje to znaczy  ze im się opłaca. Często gęsto gdyby nie ten dodatkowy rabat to bonito w cenach przegrywałoby z konkurencją. A tak klient zostaje u nich bo te 2% taniej wydaje się kuszące.

 

anything