Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 339601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hopsasa

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1200 dnia: Marzec 08, 2018, 01:21:13 pm »
Oki, już kończę. Pisze z miejsca gdzie nie mogę czytać komiksu, tak bym nie pisał 😀 to się nazywa społeczeństwo obywatelskie, oddolne ruchy w celu poprawy otoczenia społecznego 😀

Mack

Zgadzam się całkowicie ze z prawnego punktu widzenia to regulamin sklepu możesz uznać za wiążący. Natomiast przyjrzyj się stronie Ministerstwa o Karcie Dużej rodziny i odpowiedz sobie szczerze na pytanie jaki jest cel tej karty i jaki jest jej sens. Jeżeli Bonito wykalkulowalo tak jak piszesz, to oni postępują nieetycznie, wiec tak czy siak ogólnie cały proces realizacji tej zniżki jest naganny moralnie.
Ale de facto to korzystanie z Karty to taki najbardziej jaskrawy przykład powiedzmy braku standardów moralnych, bo chodzi ogólnie o nadużycia przy zakupach.

Offline absolutnie

« Odpowiedź #1201 dnia: Marzec 08, 2018, 02:16:04 pm »
(...) przyjrzyj się stronie Ministerstwa o Karcie Dużej rodziny i odpowiedz sobie szczerze na pytanie jaki jest cel tej karty i jaki jest jej sens.

Przyznam, że Twoje rozważania o celu, sensie i moralności męczą mnie okropnie, bo są z jednej strony szalenie naiwne, a z drugiej nadmiernie uproszczone.
Z niezrozumiałych dla mnie przyczyn zakładasz, że działanie Ministerstwa nalezy bezwzględnie uważać za moralnie słuszne, a a niemoralne uznawać te poczynania ludzi, którzy chcą się podzielić z innymi swoim przywilejem, najczesciej przy tym nic na tym nie zyskując.

Jeśli chcesz być fair wobec tych, których tak surowo oceniasz, to powinieneś wziąć pod uwagę także i możliwość, że ktoś, kto korzysta z danego przez Ministerstwo przywileju w sposób niezgodny z założeniami tego Ministerstwa, robi to w ramach buntu wobec władzy, której nie ceni, nie szanuje i nie uważa za swoją lub też ma ją w d..., bo władza ta na innych polach pokazała, że ma w d... jego.

Myslę też, że przy ocenianiu faktu dzielenia się przywilejem z kimś, kto dostępu do tego przywileju nie ma, powinieneś brać pod uwagę to, że dzielący się robi to z sympatii, przyjaźni lub solidarności z drugim człowiekiem i kieruje się w swoim działaniu milością bliźniego lub też traktuje ów przywilej jak towar wymienny: udostępnia go komuś drugiemu, bo jemu samemu jest  na nic, a w zamian uzyskuje coś, co jest mu w utrzymaniu owej dużej rodziny niezbędnie potrzebne.

Krótko mówiąc, oceniając drugiego człowieka powinieneś kierować się względami czysto ludzkimi i własnym człowieczeństwem, a nie znajomością jakichś biurokratycznych przepisów i politycznych założeń.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline mack3

« Odpowiedź #1202 dnia: Marzec 08, 2018, 03:47:38 pm »
Zgadzam się całkowicie ze z prawnego punktu widzenia to regulamin sklepu możesz uznać za wiążący. Natomiast przyjrzyj się stronie Ministerstwa o Karcie Dużej rodziny i odpowiedz sobie szczerze na pytanie jaki jest cel tej karty i jaki jest jej sens.

Trochę przechodząc na wyższy stopień ogólności:
Myślę, że nie musiałbym szukać długo przepisów, które są głupie, durne, które w sposób bezsensowny "zabierają" obywatelem pieniądze - i jako takie są z moralnego punktu widzenia złe. Niemniej jednak jako obywatel nie mam możliwości ich niebrania pod uwagę, bo mi się nie podobają, czy bo są głupie. Chcesz żeby obywatele jednocześnie postępowali zgodnie z prawem - tam gdzie prawo jest "niemoralne", a tam gdzie można coś zyskać postępując też zgodnie z prawem - mają sobie odpuścić przepisy prawa i żądasz by zaczęli się kierować moralnością.

Natomiast przyjrzyj się stronie Ministerstwa o Karcie Dużej rodziny i odpowiedz sobie szczerze na pytanie jaki jest cel tej karty i jaki jest jej sens. Jeżeli Bonito wykalkulowalo tak jak piszesz, to oni postępują nieetycznie, wiec tak czy siak ogólnie cały proces realizacji tej zniżki jest naganny moralnie.
Ale de facto to korzystanie z Karty to taki najbardziej jaskrawy przykład powiedzmy braku standardów moralnych, bo chodzi ogólnie o nadużycia przy zakupach.

A przechodzą już bliżej Karty - co to ma wspólnego z Ministerstwem? To ministerstwo daje bonito jakieś zniżki/ ulgi za to, że respektują tę Kartę? Pytam serio - bo nie wiem.
Ale jesli nie, to temat Ministerstwa i jego zaangażowania nie ma tu absolutnie nic do rzeczy. To tak jakby nie wiem, jakieś kino wprowadziło promocję, że jak się przyjdzie z paszportem, którego nr kończy sie na 5 to ma się bilet za darmo, ja bym wziął paszport kolegi, który uprawnia do zniżki, kino by to zaakceptowało (bo - powiedzmy - promocja nie mówi o swoim paszporcie) a Ty byś pisał, że to nadużycie przy zakupach "bo ministerstwo wydało mi inny paszport".

Offline mappy

« Odpowiedź #1203 dnia: Marzec 08, 2018, 04:30:05 pm »
A jak osoby posiadające Kartę zamawiają paczki ludziom nie mającym zniżek to kim są ci ludzie? :neutral:

Offline absolutnie

« Odpowiedź #1204 dnia: Marzec 08, 2018, 05:12:39 pm »
A jak osoby posiadające Kartę zamawiają paczki ludziom nie mającym zniżek to kim są ci ludzie? :neutral:

Ludźmi.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline nayroth

« Odpowiedź #1205 dnia: Marzec 08, 2018, 05:13:39 pm »
Właśnie wróciłem z zakupów w Tesco. Razem z rachunkiem dostałem jakieś znaczki czy inne naklejki.
Starszy gość przede mną spytał czy je zbieram, bo on by chętnie wziął "dla wnuków".
Już miałem je odstąpić, bo na co mi one, ale na szczęście przypomniałem sobie moralne tyrady z naszego forum.

Nazwałem dziadka oszustem i cwaniakiem który próbuje naciągnąć sieć Tesco na gratisy z naklejek, mimo ze nie on płacił za zakupy tylko ja. Na pytanie czy to aby zgodne z regulaminem niehonorowy dziadek podkulił ogon i szybko się zmył... Mam nadzieję że to pokolenie pra-januszy skamlących o naklejki przy kasie wkrótce wymrze. Uczciwość uber alles!

PS.: historia jest w 100% zmyślna na poczekaniu ale i tak mam nadzieję że zasłużyłem sobie na szacun tych paru tytanów etyki którzy się udzielają w tym wątku...

Offline Szekak

« Odpowiedź #1206 dnia: Marzec 08, 2018, 05:58:23 pm »

Historia w punkt.

Ja już dawno zacząłem olewać teorie jakie padają na forum, bo są one tak absurdalne, że ciężko to nawet komentować. Ja nie wiem gdzie tacy ludzie żyją, ja takich nie znam.

Offline Lipa

« Odpowiedź #1207 dnia: Marzec 08, 2018, 06:31:27 pm »
Również mam wrażenie, że niektórzy ludzie są tutaj nieźle oderwani od rzeczywistości.

Offline parsom

« Odpowiedź #1208 dnia: Marzec 08, 2018, 06:42:55 pm »
Dobra,  odezwę się i ja. Nie mam karty dużej rodziny. Nie mam też legitymacji kombatanta czy I grupy inwalidzkiej. Nie należą mi się i nie proszę jakiegoś inwalidy, żeby mi pożyczył swojej. Co mimo to da? Zaoszczędzę kilka złotych?  A przykład z naklejkami,  podobnie jak cała masa innych się tu przewijajacych jest w d a nie w punkt. Sprawa jest naprawdę prosta - ulgi są dla tych, którzy mają duże rodziny. A nie dla tych, którzy znają duże rodziny.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline niuklik

« Odpowiedź #1209 dnia: Marzec 08, 2018, 06:51:05 pm »
W Polsce przyjęło się, że naciąganie do granic wytrzymałości obowiązujących przepisów (ja to nazywam drobnym cwaniactwem) to zaradność a przestrzeganie przepisów to frajerka. Korzystanie nieuprawnionych osób z KDR to właśnie takie drobne cwaniactwo i dorabianie sobie do tego teorii jest śmieszne. Nikt przecież nie mówi, że ktoś kupuje po okładkowej i ma się wzbraniać przed jakimkolwiek rabatem, bo to rzeczywiście jest frajerstwo  :p Chodzi o nieuprawnione korzystanie. A porównywanie KDR z rabatem w Tesco jest w sumie zabawne, można się pośmiać...z takiego po zbóju porównania "w punkt".

Offline death_bird

« Odpowiedź #1210 dnia: Marzec 08, 2018, 06:51:47 pm »
ulgi są dla tych, którzy mają duże rodziny. A nie dla tych, którzy znają duże rodziny.

I to jest w punkt.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Szekak

« Odpowiedź #1211 dnia: Marzec 08, 2018, 06:58:49 pm »
To ja mam kolejną w punkt - naklejki są dla tych, którzy robią zakupy w Tesco. A nie dla tych, którzy znają tych co robią zakupy w Tesco. Serio musicie mieć jakieś ubogie życie, skoro marnujecie czas na dyskutowanie o tym jakim to przekrętem jest to, że ktoś kupi komuś komiksy kilka procent taniej. Jesteście oderwani od rzeczywistości, jesteście żałośni. Zamiast opowiadać głupoty, może lepiej zająć się czymś co faktycznie da jakiś pożytek dla świata? Pomaganie ludziom, zwierzętom, ochrona środowiska, niejedzenie mięsa, pomoc starszym osobom, jakiś wolontariat, cokolwiek? Skoro macie takie pobudki moralne, to zapraszam do działania, bo z ględzenia na idiotyczne tematy nic nie wynika.

Z mojej strony koniec tematu. :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2018, 07:20:06 pm wysłana przez Szekak »

Offline Koalar

« Odpowiedź #1212 dnia: Marzec 08, 2018, 07:22:54 pm »
Serio musicie mieć jakieś ubogie życie, skoro marnujecie czas na dyskutowanie o tym jakim to przekrętem jest to, że ktoś kupi komuś komiksy kilka procent taniej.

Skoro sam bierzesz udział w tej dyskusji, to według swoich własnych standardów sam masz ubogie życie. A że pozwalasz sobie na takie prostackie uwagi, to jednak ty jesteś żałosny.
http://pehowo.blogspot.com/ - komiksy PEH, Horror, Buzz i inne bazgrołki.

Offline raf82

« Odpowiedź #1213 dnia: Marzec 08, 2018, 07:45:21 pm »
U mnie w firmie były akceptowane karty dużej rodziny dodatkowym rabatem przez około rok. Zrezygnowali z tego jak ludzie którzy mieli po 18-20 lat korzystali z takich kart bo nikt tego nie mógł sprawdzać i było mocno to naciągane. Kto na tym stracił wiadomo chcą niech dają swoje rabaty zostaną zlikwidowane będą płakać. Skupmy się na wątku bo można coś ominąć wartościowego. Janusz zawsze zostanie Januszem.

Offline poxi

« Odpowiedź #1214 dnia: Marzec 08, 2018, 08:08:13 pm »
U mnie w firmie były akceptowane karty dużej rodziny dodatkowym rabatem przez około rok. Zrezygnowali z tego jak ludzie którzy mieli po 18-20 lat korzystali z takich kart bo nikt tego nie mógł sprawdzać i było mocno to naciągane. Kto na tym stracił wiadomo chcą niech dają swoje rabaty zostaną zlikwidowane będą płakać. Skupmy się na wątku bo można coś ominąć wartościowego. Janusz zawsze zostanie Januszem.

"Karta przysługuje niezależnie od uzyskiwanych dochodów rodzinom z co najmniej trójką dzieci:

- w wieku do ukończenia 18 roku życia,
- w wieku do ukończenia 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej, "
Cytat z https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny

Nie powiedziałbym, że to naciągane. Sam korzystałem więcej z KDR niż moi rodzice, gdy jeszcze łapałem się w pułap wiekowy.