Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 722781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -gościu-

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2760 dnia: Listopad 23, 2018, 05:01:06 pm »
Ja tam lubię mieć 70 zł w kieszeni. Widocznie Ty nie. :wink:
To nie było do Ciebie. Przynajmniej ja tak odebrałem. Chyba, że wyzywasz tu innych od cebulaków?

Offline Death

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2761 dnia: Listopad 23, 2018, 05:04:15 pm »
Też tak to odebrałem, że nie do mnie, ale podliczyłem jakby to u mnie wyglądało gdybym się załapał na promo w poniedziałek.  :wink:
Pewnie i tak gdzieś kupię BBPO w poniedziałek, bo przez ostatnie 4 dni przeczytałem wszystkie 4 dotąd u nas wydane grubasy i chciałbym jak najszybciej dowiedzieć się jak kończy się Plaga żab.  :smile:

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2762 dnia: Listopad 23, 2018, 05:05:23 pm »
on chce kupić te rzeczy, których tam nie ma na dany moment.

Offline -gościu-

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2763 dnia: Listopad 23, 2018, 05:09:05 pm »
Ja w środę przytachałem ogromną pakę z listopadowymi nowościami Egmontu, a i tak już się trzęsę, że ten grudniowy pakiet jest wcześniej i chcę go mieć.

...podliczyłem jakby to u mnie wyglądało gdybym się załapał na promo w poniedziałek.  :wink:
Też bym chciał, żeby wrzucili na bonito zanim skończy się promo, a jeszcze czekam, żeby mi naliczyli dodatkowy rabat 4% za środowe zamówienie, ale coś się nie kwapią  :sad:

Offline Antari

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2764 dnia: Listopad 23, 2018, 05:23:46 pm »
Hehe, w punkt! Widzi łupinę od cebuli w oku bliźniego, a w swoim całej cebuli nie dostrzega!
Mylisz się, dostrzega. Jestem cebulakiem!  :lol: Ale co to ma wnieść do dyskusji w temacie promocji? To nie mój prywatny blog ani fanpage na mój temat.  :roll: Ograniczcie argumenty ad personam, bo po co one?

Jedynie @Death tutaj myśli racjonalnie. Wychodzi najtaniej i chciałoby się zrobić zakupy w 1 sklepie, a nie w kilku.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2765 dnia: Listopad 23, 2018, 05:38:40 pm »
  Tylko, że wiesz Death równie dobrze mógłbyś dać porównanie do Empiku z cenami okładkowymi i powiedzieć, że  zaoszczędziłeś dwie stówy. Na gildii się egmontu raczej nie kupuje, chyba że ktoś bierze jakieś pojedyncze tytuły "nijako" przy okazji, za to na mniejszych wydawców są bardzo dobre ceny i najczęściej kilka takich pozycji wychodzi taniej niż u tych molochów z największymi rabatami. Różnica między bonito a gildią na tych 3 stówach wynosi 70 złotych, ale już między bonito a mestro czy innymi dobrymi-książkami pewnie z 10. Ale nic, trzeba na 20 stron obsmarować i dyskont i wydawcę bo jak to tak, skandal przecież dychę przepłacę.

Offline Death

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2766 dnia: Listopad 23, 2018, 05:43:59 pm »
Kto obsmarował dyskont lub wydawcę, bo jakoś nie widzę?

Offline Antari

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2767 dnia: Listopad 23, 2018, 05:53:10 pm »
Kto obsmarował dyskont lub wydawcę, bo jakoś nie widzę?

No o mnie przecież im chodzi. Kto chce niech sobie prześledzi dyskusję. Jedyne co dzisiaj napisałem to, że promocje wcale nie są takie duże dzisiaj przy Black Friday. Kto chce niech sobie z tym polemizuje, ale raczej słabo z argumentami więc zaczęły się obelgi i zaczepki słowne.

Offline clandestino

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2768 dnia: Listopad 23, 2018, 06:09:12 pm »
Jeśli chodzi o komiksy to promocje i kupowanie tytułów ze zniżką 30 czy 40 procent jest na porządku dziennym. Jak można narzekać na słaby black friday? Black friday w komiksowie jest cały rok. Tylko czytelnicy są rozpuszczeni.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2769 dnia: Listopad 23, 2018, 06:34:52 pm »
  Antari, jedynym argumentem jest to, że szkoda z siebie dziada robić i się gardłować o 5 złotych. Żadnych obelg tu nie było może z wyjątkiem cebulaka, ale to raczej z powodu karmy co szybko zwróciła słowa do właściciela. Nie będzie wielkich przecen z powodu black friday, bo i dlaczego miałyby być? To kolejne pseudo "święto" przeszczepione na nasz grunt, tylko dlatego że teleekspres namiętnie puszczał obrazy olbrzymich kolejek pod hipermarketami w USA i lud zażądał, aby i w Polsce było tak samo. Amerykańskie firmy mogą sobie pozwolić na takie szaleństwa cenowe u siebie raz, że to olbrzymie ciągle bogate społeczeństwo i nawet zarabiając na każdym kupującym 5 dolarów zamiast 50 i tak wyjdą na swoje, dwa że te amerykańskie molochy chcą reklamować siebie i swoje produkty wśród swoich krajan a co ich obchodzi jakaś bananowa republika pośrodku Europy? A co do naszych firm (w tym wypadku wydawców), spójrzmy prawdzie w oczy komiksy są u nas naprawdę tanie (stosunkowo oczywiście nie kwotowo), kupujemy je z reguły taniej niż sami Amerykanie czy mieszkańcy Europy Zachodniej a przecież wydawcy dochodzą jeszcze koszty haraczu dla właściciela licencji i koszty tłumaczenia (część wiadomo zwraca się w niższych kosztach "robocizny"), mamy za mały rynek chyba aby pozwolić sobie na jakieś niewiarygodne obniżki, przypuśćmy że taki Egmont wypuszcza ten najnowszy rzut swoich komiksów z obniżką -60% z okazji "wielkiego piątku" i takiego Hellboya kupuje 800 osób gdzie się okazuje, że to połowa wszystkich zainteresowanych tytułem i gdzie tu zarobek później? Trzeba przecież, opłacić pracowników i jakieś zyski wykazać w centrali szwedzkiej zdaje się (te 800 osób wziąłem z sufitu nie wiem ile osób kupuje Hellboya). A co do Muchy, może nie ma jej nowości teraz w bonito bo ona po prostu nie chce sprzedawać swoich komiksów z tak dużymi zniżkami? Jak dla mnie to niegłupi model sprzedaży.

Offline Death

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2770 dnia: Listopad 23, 2018, 07:28:09 pm »
Jeszcze chciałbym się odnieść do tego:
Różnica między bonito a gildią na tych 3 stówach wynosi 70 złotych, ale już między bonito a mestro czy innymi dobrymi-książkami pewnie z 10.
Muszę napisać, choć mi się nie chce ciągnąć tematu, ale trzeba reagować kiedy ktoś pisze nieprawdę. Na Mestro BBPO jest obecnie jeszcze droższe niż na Gildii, więc różnica będzie jeszcze większa. Jeśli ktoś chce dziś lub za kilka dni kupić BBPO, to różnica między Bonito, a resztą znanych nam miejsc jest bardzo duża. Dlatego napisałem, że żałuję, iż promocja na Bonito się skończy w niedzielę. Po prostu szkoda. Nie 5 zł, nie 10, tylko większa kasa, jeśli ktoś chce sobie kupić pakiet Egmontu w poniedziałek. Chyba czas się zabrać za nowego Thorgala.  :wink:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2771 dnia: Listopad 23, 2018, 07:36:36 pm »
To może zanim zareagujesz to najpierw zorientuj się w sytuacji. Jest obecnie droższe bo stoi jako zapowiedź. Od poniedziałku pewnie będzie w normalnej sprzedaży i wchodząc w mestro przez ceneo, będzie miało ponad 40% rabatu, niemalże tyle samo będzie kosztować co w bonito łącznie z tymi kartami stałego klienta i rodzinnej. Na dobrych-książkach będzie identycznie.

Offline Death

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2772 dnia: Listopad 23, 2018, 07:39:48 pm »
Jestem zorientowany. I na Mestro to różnie bywa. Czasem ta mała zniżka trzyma się dłużej. Oczywiście bardzo bym się cieszył gdyby tym razem już w poniedziałek było większa.

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2773 dnia: Listopad 23, 2018, 07:41:05 pm »
Chcę kupić: Namibia + Potwór 3 + Plaga żab 4 + Ex Machina 1 i 2
Gildia: 373
Bonito: 303,55
W obu przypadkach darmowa dostawa od 3 stów.
Ja tam lubię mieć 70 zł w kieszeni. Widocznie Ty nie. :wink:


Ciekawa kalkulacja, tylko jak ty chcesz kupić np. Plaga żab 4 na Bonito w danej chwili.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2018, 07:47:08 pm wysłana przez xanar »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2774 dnia: Listopad 23, 2018, 07:44:14 pm »
Nie bywa różnie, jest zawsze tak samo. Mestro jest najtańsze z wyjątkiem wypadku, gdy na bonito masz 35% (co przecież nie jest regułą żadną) rabatu na wszystko i posiadasz obydwie zniżki. Fakt, teraz dochodzi dodatkowy kod.