Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 711916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #540 dnia: Listopad 24, 2017, 11:52:26 am »
Masterpassem opłacać można ale nie ma już -10 zł.

Offline parsom

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #541 dnia: Listopad 24, 2017, 11:54:14 am »
W tej sytuacji - żegnaj merlinie.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Blaksad

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #542 dnia: Listopad 24, 2017, 11:55:06 am »
Masterpassem opłacać można ale nie ma już -10 zł.

Tak właśnie:
https://merlin.pl/text/regulaminy-promocji/

Regulaminy promocji
Regulamin promocji „Zakupy w merlin.pl z  Masterpass”

Informujemy, że pula 33 000 rabatów wyczerpała się.

Kijanek

  • Gość
Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #543 dnia: Listopad 24, 2017, 11:57:34 am »
Chociaż trzeba przyznać, że rzeczywiście chyba fizycznie tych Torpedo nie mają, bo w systemie hurtowym tej samej firmy (Azymut) jest brak dostępności, a tam określają ją według rzeczywistych stanów.
Tylko że jak się dostało, maila drugiego z potwierdzeniem realizacji to ravelo umarło w butach.
Zgodnie z ich regulaminem to potwierdzenie jest jednoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży. Czyli nawet nie ma podstaw do anulowania zamówienia.

Offline kbk

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #544 dnia: Listopad 24, 2017, 11:57:55 am »
może być tak że w hurtowniach pojawi się dopiero w poniedziałek?
Raczej nie - hurtownie dostają towar od wydawców czy innych dystrybutorów wcześniej (są zapowiedzi, tak jak w księgarniach), żeby od daty premiery wysyłać już, a właściwie to wysyłają (najczęściej) wcześniej, żeby w dniu premiery książki były już w księgarniach.
Więc może mieli jakiś tam stan i poprzez Ravelo, w związku z tą pomyłką cenową, wyprzedali Torpedo na tę chwilę.
Azymut (hurtownia) obsługuje logistycznie detal dla całej grupy (Ravelo, PWN i Lideria).
kbk

Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #545 dnia: Listopad 24, 2017, 11:58:28 am »

Informujemy, że pula 33 000 rabatów wyczerpała się.
Heh, fajny prezent na Cyber Friday ;p

Offline Cringer

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #546 dnia: Listopad 24, 2017, 11:58:59 am »
@kbk
dzięki za wyjaśnienie

Offline kbk

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #547 dnia: Listopad 24, 2017, 11:59:29 am »
Wygląda na to, że koniec kuponów masterpass w merlinie nastąpił.
Wielka szkoda. Nie zdążyłem kupić wszystkiego, co chciałem. :/

Tylko że jak się dostało, maila drugiego z potwierdzeniem realizacji to ravelo umarło w butach.
Zgodnie z ich regulaminem to potwierdzenie jest jednoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży. Czyli nawet nie ma podstaw do anulowania zamówienia.
A to ciekawe! Powołam się na to, w razie czego, bo maila o realizacji zamówienia dostałem ;)
kbk

Offline parsom

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #548 dnia: Listopad 24, 2017, 12:02:06 pm »
Informujemy, że pula 33 000 rabatów wyczerpała się.

Coś takiego w blak frajdej czy też siber mondaj to jak pocałunek śmierci.

Więc może mieli jakiś tam stan i poprzez Ravelo, w związku z tą pomyłką cenową, wyprzedali Torpedo na tę chwilę.

Raczej nie - po mailu o anulowaniu zamówienia nadal mieli dostępne i złożyłem drugie zamówienie.
Chociaż ciekawe, że już drugi sklep robi ten sam błąd.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Kijanek

  • Gość
Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #549 dnia: Listopad 24, 2017, 12:13:04 pm »
Wielka szkoda. Nie zdążyłem kupić wszystkiego, co chciałem. :/
A to ciekawe! Powołam się na to, w razie czego, bo maila o realizacji zamówienia dostałem :wink:
Dokładnie jest to - § 9 p. 2 podpunkt. j.,
Zatem skoro wysłali potwierdzenie, to umowa jest obowiązująca i anulować nie mogą,  poza tym pozycja jest ciągle dostępna. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2017, 12:16:15 pm wysłana przez Kijanek »

Offline kbk

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #550 dnia: Listopad 24, 2017, 12:22:03 pm »
Raczej nie - po mailu o anulowaniu zamówienia nadal mieli dostępne i złożyłem drugie zamówienie.
Chociaż ciekawe, że już drugi sklep robi ten sam błąd.
Tak jak pisałem - w panelu hurtowym tego samego dystrybutora (ten sam magazyn) jest brak tego towaru. Ewidentnie ne mają Torpedo na stanie (w sensie, jeżeli mieli to zostały one po zakupie przez klientów wyłączone z obiegu, zarezerwowane i będą wysyłane od daty premiery) i tutaj nie kłamią. I nie jest to sytuacja, w której dopiero czekają na jakąś zapowiedź - nie, mieli to już a teraz (czasowo) nie mają.

Mimo to, cały czas sprzedają ten komiks, zarówno przez Ravelo, PWN jak i Liderię - wszystkie trzy wcielenia detalicznego biznesu grupy PWN. Ale przecież to jest przedsprzedaż - dlaczego mają więc blokować przyciski "zamów", skoro jeszcze teraz nie potrzebują mieć tego towaru na stanie? Absurd. Systemowo wszystko się zgadza. Czemu jednak nadal nie ogarnęli tego błędu cenowego? (w hurtowni cena jest poprawna!)
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2017, 12:27:43 pm wysłana przez kbk »
kbk

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #551 dnia: Listopad 24, 2017, 12:22:40 pm »

Informujemy, że pula 33 000 rabatów wyczerpała się.
Uff... Wracam zatem do normalnych i bardziej przemyślanych zakupów w większych pakietach z bonito.pl, gildia.pl czy przez ceneo ;) Odpocznę sobie od codziennego zaglądania na półki merlin.pl i ciągłego weryfikowania cen, czy spadły o tę złotówkę czy nadal stoją.
Oczywiście jak wiele osób nie zakupiłem wszystkiego co chciałem (damn pakiet grudniowy z Egmontu...), ale nie ma tego złego.


A to działało ale już też nie działa:
Na merlin, jezeli ktos zaliczy zwrot albo tym podobną akcję - mozna po prostu odpowiedziec na maila piszac "w ramach rekompensaty proszę o kod 10%".

Opcjonalnie "w ramach rekompensaty prosze o kod na darmową wysyłkę".

Bez zbędnych ceregieli. Działa.
Poprosiłem dziś o kod za wcześniejsze anulowanie zamówienia. Odpisała mi Kierownik BOKu, że już jeden kod dostałem i w związku z tym kolejnego mi nie przyznają.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline laf

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #552 dnia: Listopad 24, 2017, 12:47:17 pm »
Wygląda na to, że koniec kuponów masterpass w merlinie nastąpił.
Dosłownie 2 godz. temu zrobiłem u nich zakupy i jeszcze się załapałem. No cóż, szkoda  :cry:

Odpocznę sobie od codziennego zaglądania na półki merlin.pl i ciągłego weryfikowania cen, czy spadły o tę złotówkę czy nadal stoją.
Mam to samo. Nie ma tego złego ...  :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2017, 12:51:52 pm wysłana przez laf »

Offline juras9

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #553 dnia: Listopad 24, 2017, 12:48:19 pm »

Poprosiłem dziś o kod za wcześniejsze anulowanie zamówienia. Odpisała mi Kierownik BOKu, że już jeden kod dostałem i w związku z tym kolejnego mi nie przyznają.


Może zależy od osoby obsługującej :sad: . Dostałem 4 pod rząd, jeszcze zdążyłem zamówić kilka przedsprzedaży dzięki tym kodom. To juz chyba bez znaczenia o ile pula nie wzrośnie.


Ogólnie podsumowując promocję. Merlina będę wspominał pozytywnie, dzięki nim na półki wpadło jakieś 200-300 pozycji. Komiksy dosłownie wylewają się każdej możliwej dziury w moim mieszkaniu i aż strach pomyśleć o niedalekiej przeprowadzce :>. Gdyby tylko nie zaczęli zawyżać cen w pewnym momencie, gdyby dotrwali do końca to byłby naprawdę w porządku sklep, a tak malutki niesmak pozostał. To samo po części robi teraz ravelo, niby fajna promocja, a ceny wcześniej celowo zawyżone. Jak moze byc 35% na druga ksiazke, 20zł rabatu od 60zł, darmowa przesyłka, a wciąż praktycznie nic się nie opłaca brać bo ceny jak na bonito czy mestro? Trochę śmieszne.


Ostatnio ogólnie popularna jest promocja "na zwrot" części kosztów, trzeba zachować zimny umysł :].

Offline kbk

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #554 dnia: Listopad 24, 2017, 12:49:52 pm »
kbk

 

anything