trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 714479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robbirob

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 19, 2017, 08:06:10 am »

Na fantastycznych  BBPO w preorderze na grudzień 35% plus kod rabatowy 6%  I mamy 41% normalnie jak w dyskontach ale po tygodniach  od premiery
Itachi nie miał cierpliwości, ja to wyjaśnię (kolejny raz) :)


To jest rabat liczony od ceny po rabacie, a nie od ceny okładkowej. Jednym słowem realnie masz 39% od ceny okładkowej.
Większość sklepów tak konstruuje dodatkowe rabaty/kody/kupony. Liczone są one od cen sklepowych, nie od okładkowych, czy też inaczej detalicznych.

Offline FloreK9

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 19, 2017, 08:09:55 am »
Witam,


Mam pytanko. Od wczoraj zamówiłem 3 rzeczy w promocji na Merlinie, pierwsza płatność przez Masterpass przeszła i w historii zamówień mam opis "opłacone". Niestety kolejne dwa widnieją jako niepłacone mimo, że przy realizacji płatności przeniosło mnie na stronę banku i przyklepałem transakcję kodem. W blokadach na stronie banku również nie ma kwot za te zamówienia. Mam się stresować i godzić się z tym, że transakcja nie została opłacona czy cierpliwie poczekac i upaid wallet w końcu kasę z konta pobierze?

Offline Murazor

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 19, 2017, 08:13:53 am »
Zobacz na maila z potwierdzeniem płatności od upaida. Jeżeli tam jest kwota jaką miało pobrać to pobierze. Mnie kiedyś bank zamulił i pobierało 4 dni (ale było w blokadach). Może się zdarzyć, ze wyskoczyło płatność poprawna, a w potwierdzeniu 0.00 zł i wtedy nie pobierze.

Offline FloreK9

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 19, 2017, 08:18:41 am »
Ostatni maila jaki dostałem to potwierdzenie płatności z upaid wallet, a w treści, że zlecenie zostało przyjęte do realizacji. Z tym, że w blokadach nic nie wisi. Dziwne było to, że po przyklepaniu transakcji na stronie banku, wylogowaniu nie przeniosło mnie nigdzie tylko pusta karta wywaliła. Może ktoś coś dzisiaj kupował przez tego walleta i może powiedzieć czy ma jakieś problemy?


EDIT:
Przy pierwszym zamówieniu dotarł jeszcze mail z potwierdzeniem poprawnego zaksięgowania transakcji, w kolejnym przypadkach takiego nie otrzymałem.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2017, 08:22:16 am wysłana przez FloreK9 »

Offline Murazor

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 19, 2017, 08:28:31 am »
Przy pierwszym zamówieniu dotarł jeszcze mail z potwierdzeniem poprawnego zaksięgowania transakcji, w kolejnym przypadkach takiego nie otrzymałem.
O ten mail mi chodziło, jak nie dotarł to raczej nie przeszło. A status na merlinie aktualizuję się dość szybko po zapłaceniu, więc Nieopłacone to nieopłacone.

Offline stefan09

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 19, 2017, 08:30:59 am »
Mam tak samo z upaid Wallet. Zalogowało mnie normalnie do banku, wszystko opłaciłem i potem wyskoczyła ta biała strona. Na Merlinie transakcja widnieje jako nieopłacona, a pieniędzy z konta też mi nie pobrało.

PS. Wie ktoś ile czasu zamówienie może wisieć jako nieopłacone, zanim je usuną?

Offline sum41

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 19, 2017, 08:34:32 am »
Itachi nie miał cierpliwości, ja to wyjaśnię (kolejny raz) :smile:


To jest rabat liczony od ceny po rabacie, a nie od ceny okładkowej. Jednym słowem realnie masz 39% od ceny okładkowej.
Większość sklepów tak konstruuje dodatkowe rabaty/kody/kupony. Liczone są one od cen sklepowych, nie od okładkowych, czy też inaczej detalicznych.

Hmm to nie wiedziałem ale mimo wszystko 39 % to i tak mamy przy bardziej wyprzedażach i to po dłuższym czasie od premiery :)

THX za info :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline FloreK9

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 19, 2017, 08:46:24 am »
O ten mail mi chodziło, jak nie dotarł to raczej nie przeszło. A status na merlinie aktualizuję się dość szybko po zapłaceniu, więc Nieopłacone to nieopłacone.


Ok, w takim razie pozostaje zrobić drugie podejście. Chociaż mam stresa, że jak już zassie kasę z konta to dwa razy. ;)

Offline robbirob

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 19, 2017, 08:50:28 am »
Hmm to nie wiedziałem ale mimo wszystko 39 % to i tak mamy przy bardziej wyprzedażach i to po dłuższym czasie od premiery :smile:

THX za info :smile:
Służę pomocą i kalkulatorem :)

Ja wyszukałem z kolei kilka pozycji z NSC, które na Fantastycznych mają rabat 25%, co z kodem rabatowym na dodatkowe 6% daje całkiem fajne ceny:
http://fantastyczneswiaty.pl/non-stop-comics-o_p_306410_1.html

Offline Night wolf

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 19, 2017, 08:58:34 am »

Ok, w takim razie pozostaje zrobić drugie podejście. Chociaż mam stresa, że jak już zassie kasę z konta to dwa razy. :wink:
Dopóki nie wyskoczy ci z informacją że Transakcja jest zaakceptowana od tpay.com to masz nieopłacone, nawet jeśli wpiszesz kod potwierdzający transakcję na stronie samego banku. Ostatni jedną transakcję próbowałem 7 razy czyli musiałem wpisać 14 razy kod 7 dla portfela i 7 dla banku i dalej nie chciało przejść. A mail to dostałem tyle że szkoda słów :)

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 19, 2017, 09:35:23 am »
Itachi nie miał cierpliwości, ja to wyjaśnię (kolejny raz) :smile:

W wątku wyprzedaże, ktoś już to wyjaśnił więc nie chciałem dublować - chociaż może właśnie powinienem? :smile:

A mail to dostałem tyle że szkoda słów :smile:

To chyba jedyny minus promo na Melinie, co kilka dni totalnie zapchana skrzynka.

Offline FloreK9

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 19, 2017, 09:48:24 am »
Dopóki nie wyskoczy ci z informacją że Transakcja jest zaakceptowana od tpay.com to masz nieopłacone, nawet jeśli wpiszesz kod potwierdzający transakcję na stronie samego banku. Ostatni jedną transakcję próbowałem 7 razy czyli musiałem wpisać 14 razy kod 7 dla portfela i 7 dla banku i dalej nie chciało przejść. A mail to dostałem tyle że szkoda słów :smile:


Ale w końcu załapało? :) Zrobiłem kolejne dwa podejścia i nic. Może wina po stronie banku, dopóki będzie blokada na poprzednią transakcję i kwotę autoryzującą (1,7zł) to kolejnych transakcji nie puści.

Offline Night wolf

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 19, 2017, 09:59:56 am »

Ale w końcu załapało? :smile: Zrobiłem kolejne dwa podejścia i nic. Może wina po stronie banku, dopóki będzie blokada na poprzednią transakcję i kwotę autoryzującą (1,7zł) to kolejnych transakcji nie puści.
Przeszły jak zmieniłem na inny portfel mPay chyba. Ale na innych też zaczęły działać zauważałem że często z rana siadają tak o 14 jest już ok.

Offline Koalar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 19, 2017, 11:15:12 am »
Jakże się cieszę, że wydzielone zostały komentarze do wyprzedaży itp. i zrobili to sami użytkownicy! Brawo! :smile:

To chyba jedyny minus promo na Melinie, co kilka dni totalnie zapchana skrzynka.

U mnie w Gmailu są filtry, które np. oznaczają mejla jako przeczytanego i od razu go archiwizują (nie pojawia się w odebranych). Polecam, kupa klikania zaoszczędzona.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 19, 2017, 02:11:17 pm »
Dzięki wielkie za poinformowanie o tej promocji w merlin.pl Zaoszczędzone pieniądze udało się wydać na nowe tytuły których nie planowałem ;)
Ciekawy kiedy się pojawią listopadowe rzeczy od Egmont w przedsprzedaży. Szał zakupów będzie  :biggrin: