Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 715552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #825 dnia: Grudzień 08, 2017, 09:36:15 pm »
Zdaje się że Egmont właśnie pokazał jak nie należy robić edycji limitowanych...
A w tym artbooku jest w ogóle jakiś tekst? Bo np. wersja francuska na niemieckim amazonie za 29 euro. Ostatnia sztuka! Tylko oni jak zapakują, to strach przesyłkę odbierać.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline pokia

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #826 dnia: Grudzień 08, 2017, 09:39:34 pm »
W zasadzie cały tekst ze wstępu możesz przeczytać od dawna w sieci jako zajawkę. Reszta to bardzo szczątkowe opisy. Kupując wersję obcojęzyczną niczego nie stracisz.

Offline parsom

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #827 dnia: Grudzień 08, 2017, 09:42:07 pm »
Ja nie kupuję, aż takim fetyszystą nie jestem.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline roble

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #828 dnia: Grudzień 08, 2017, 10:18:29 pm »
moj z ravello ma tylko ubite lekko dolne rogi okladki i wiecej wad nie zauwazylem bo zona mi album schowala i dopiero w wigilie zdejme folie.. :) a ubicia delikatne, moze pojdzie naprostowac..:)

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #829 dnia: Grudzień 08, 2017, 10:27:36 pm »
Mi się dziś udało wyrwać nówkę w folii za 105zł + wysyłka od osoby prywatnej. Stan rogów idealny, a czy ma rysę z tyłu to już się nie pytałem, sprawdzę jak przyjdzie. :cool:

Offline Talvi

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #830 dnia: Grudzień 08, 2017, 10:30:59 pm »
Ja bym napisał co o nich myślę, ale się wstrzymam. Kupiłem egzemplarz dokładnie tydzień temu (już wtedy w Fankomiksie były plotki, że nakład niemal się wyprzedał przed premierą i właściciel nie wiedział czy da radę zamówić)  na Bonito (które przecież zawsze sprzedawało to, co ma już na stanie...) i do dziś mi nie wysłali.
Też zamawiałam tydzień temu i Bonito anulowało mi dzisiaj zamówienie. Na pytanie, czy w ogóle nie będą mieli, czy będą mieli mniej egzemplarzy niż było na stronie, odpisali, że niestety nie wiedzą, czy się u nich jeszcze pojawi. Pierwszy raz mi się coś takiego w Bonito trafiło, a kupuję tam od lat.

Offline janjedlikowski

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #831 dnia: Grudzień 08, 2017, 10:57:10 pm »
To najgłupsza akcja od czasu podzielenia Hugo na dwa albumy, wydania tego drugiego w limitowanym nakładzie, a pierwszego w kretyńskim tłumaczeniu. No brawo.

No niestety też mam takie skojarzenia, choć generalnie przy Hugo mam do nich większe zastrzeżenia. Tu nakład był ewidentnie za mały, choć pewnie mając w pamięci Monografię, która słabo się sprzedała, nie chcieli ryzykować z nakładem.

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #832 dnia: Grudzień 08, 2017, 11:16:05 pm »
Pytanie do tych którzy kupili artbook, a odpuscili monografie - co o tym zadecydowało? Czemu artbook wydał się wart kupienia, a monografia nie?

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #833 dnia: Grudzień 08, 2017, 11:24:52 pm »
No niestety też mam takie skojarzenia, choć generalnie przy Hugo mam do nich większe zastrzeżenia. Tu nakład był ewidentnie za mały, choć pewnie mając w pamięci Monografię, która słabo się sprzedała, nie chcieli ryzykować z nakładem.
Ja widzę inna rzecz odnośnie Hugo. Przewodnik zawierał bardzo dużą część komiksów
 I to stanowiło dla mnie największą wartość. Nawaznirjsze w komiksach to... moze zakocze... czytanie komiksow :) Oczywiście fajnie było przeczytać pozostałe materiały, bo wnosiły bardzo fajne informacje odnośnie kulis powstawania, itd. Dało to łącznie sporo stron całkiem dobrego materiału. I jak już chcieli wydać dodatki to powinien zrobić album wraz z dodatkami. I cena nie bylaby wtedy taka kosmos, bo 6 dych za ten wolumin to jakas masakra. A jak wydali juz jak wydali to też mogli przynajmniej postarac się by ten album różnił się wizualnie i dać inna okładkę.
Ludzie wieszaki i wieszać będą psy, a E i tak zarobi i nawet nie odczuje jeśli by odeszło od nich 50 czytelników.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 12:01:56 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline roble

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #834 dnia: Grudzień 09, 2017, 07:30:11 am »
Hugo przewodnik wciąż jest dostępny w cenie okladkowej w księgarni pana Kurca..

Offline janjedlikowski

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #835 dnia: Grudzień 09, 2017, 09:21:56 am »
Pytanie do tych którzy kupili artbook, a odpuscili monografie - co o tym zadecydowało? Czemu artbook wydał się wart kupienia, a monografia nie?

Ja mam oba, ale to zależy co lubisz. Dużo obrazów, szkiców, choć większość dobrze znanych wybierz artbook. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o samym Rosińskim, jego życiu i twórczości, to wybierz monografię. W tej drugiej też nie można narzekać na ilość obrazów/szkiców, i szczerze mówiąc w monografii było dla mnie więcej nowego materiału (np. obrazków do różnych książeczek) niż w artbooku.

Offline pokia

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #836 dnia: Grudzień 09, 2017, 09:26:55 am »
...a E i tak zarobi i nawet nie odczuje jeśli by odeszło od nich 50 czytelników.

Przecież dla Egmontu ten Artbook, to sukces - cały nakład, bardzo drogiego wydania rozszedł się zanim trafił fizycznie do sklepów. Do tego nie ilość zwrotów będzie marginalna. Sukces, sukces, sukces...

Offline Kokosz

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #837 dnia: Grudzień 09, 2017, 10:34:39 am »
Tu nakład był ewidentnie za mały, choć pewnie mając w pamięci Monografię, która słabo się sprzedała, nie chcieli ryzykować z nakładem.

Ale nikt im nie każe drukować nie wiadomo ile. Od tego jest dodruk, żeby w takiej sytuacji szybciutko naprawić swoje niedopatrzenie.

Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #838 dnia: Grudzień 09, 2017, 10:40:00 am »
Nie wiem czemu macie taki problem ze słowem limitowany. W każdej działce handlu bez problemu można natknąć się na produkt, którego dostępność jest w pewien sposób ograniczona.

Offline janjedlikowski

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #839 dnia: Grudzień 09, 2017, 11:38:19 am »
Pytanie czy da się ten Artbook tak łatwo dodrukować. Jeśli robili to z francuzami, to może oni też muszą wyrazić zgodę? Jeśli mieliby drukować sami to pewnie koszty by wzrosły i cena dodruku też. Więc pewnie jest tu trochę zachodu, a i cena by wzrosła, więc Egmont świadomy, że uprzedzał o limitowanym nakładzie nie będzie teraz robił kilkuset sztuk dodruku w wyższej cenie. Dla Egmontu pewnie szkoda zachodu i będzie to nieopłacalne. Inne komiksy świetnie mu się sprzedają.