Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 714099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokosz

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #840 dnia: Grudzień 09, 2017, 12:39:53 pm »
Pytanie czy da się ten Artbook tak łatwo dodrukować. Jeśli robili to z francuzami, to może oni też muszą wyrazić zgodę? Jeśli mieliby drukować sami to pewnie koszty by wzrosły i cena dodruku też. Więc pewnie jest tu trochę zachodu, a i cena by wzrosła, więc Egmont świadomy, że uprzedzał o limitowanym nakładzie nie będzie teraz robił kilkuset sztuk dodruku w wyższej cenie. Dla Egmontu pewnie szkoda zachodu i będzie to nieopłacalne. Inne komiksy świetnie mu się sprzedają.

Jak się chce, to zazwyczaj się da.

Skoro pierwszy nakład rozszedł się w jeden dzień, ryzykowność dodruku jest według mnie znikoma.

Offline Szekak

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #841 dnia: Grudzień 09, 2017, 12:41:25 pm »
Nawet jak by było łatwo, to ja jestem zwolennikiem tego, by słowo było słowem, czyli jak mówimy, że nakład będzie ściśle limitowany, to dodruków nie robimy. Ja Egmontowi nie uwierzyłem, a właśnie przez to, że dodruków nie będzie, następnym razem uwierzę na słowo i wezmę od razu.

Offline pokia

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #842 dnia: Grudzień 09, 2017, 12:57:33 pm »
do usunięcia
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 01:24:43 pm wysłana przez pokia »

Offline isteklistek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #843 dnia: Grudzień 09, 2017, 01:08:45 pm »
A nie powinno tak być, że Egmont sprzedający sporo komiksów Rosińskiego, który jest u nas popularny może sobie pozwolić, aby ta pozycja u niego leżakowało rok, czy dwa. Bądźmy szczerzy jego komiksy z oferty Egmontu nie znikną, poza tym Rosiński wciąż cieszy się zainteresowaniem, wiec pewnie niektóre pozycje z czasem będą wznawiane w kolorze lub b-w.

Offline LucasCorso

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #844 dnia: Grudzień 09, 2017, 01:12:27 pm »
Z całym szacunkiem, chłopaki i dziewczyny, ale cała ta rozmowa wygląda jakbyście chcieli kogoś przekonać, że w Polsce znajdzie się 1000 osób (liczę te 500, które proponujecie dodrukować) zainteresowanych zbiorem grafik komiksowych. I to jeszcze zbiorem wtórnym i małoodkrywczym...

Daję kilka miesięcy przynajmniej 40%-tom tych, co kupili na uświadomienie sobie tego, co ja uświadomiłem sobie gdy to zapowiedzieli: to nie komiks, a zajmuje miejsce komiksów, więc nie potrzebuję tego...

Wysyp na allegro... Najpóźniej marzec...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline jeanvanhamme

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #845 dnia: Grudzień 09, 2017, 01:37:21 pm »
Dodam od siebie, że niektóre z tych grafik mocno się postarzały, a odarte z treści mojego idola jvh, zwyczajnie straciły moc i trochę sensu. Wygląda na to, że mają rację ci, którzy twierdzą, że komiks nie jest połączeniem rysunku i tekstu, że prawdziwa moc leży w kompilacji obu sztuk i żadna z nich nie stanowi wartości bez tej drugiej.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #846 dnia: Grudzień 09, 2017, 02:34:59 pm »
Jak najbardziej, tyle że nie chodzi tutaj o tekst, bo wyrzuciłbyś w ten sposob do smietnika wiele wspanialych komiksow "niemych", ale o kontekst ciągłości narracyjnej (będącej jednym z aspektów ucieleśnienia scenariusza), jaki tworzą sekwencje obrazków. Przykladowo: obrazki Swidzinskiego rozpatrywane autonomicznie trudno uznac za dzielo sztuki (a raczej wrecz przeciwnie), natomiast juz sekwencje tych obrazkow tworza "synergicznie" perelki. To jest wlasnie komiks - synergia rozkwitajaca w glowie czytelnika.   

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #847 dnia: Grudzień 09, 2017, 04:39:37 pm »
Ja też odpuściłem sobie tego artbooka .
Już miałem nawet zamawiać .
Wtedy jednak siadłem i zacząłem myśleć.
Myślałem .
Myślałem .
I wymyśliłem, że właściwie wcale go nie chcę.
No i ... nie zamówiłem.
...






« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 04:43:22 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Kokosz

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #848 dnia: Grudzień 09, 2017, 06:18:38 pm »
Nawet jak by było łatwo, to ja jestem zwolennikiem tego, by słowo było słowem, czyli jak mówimy, że nakład będzie ściśle limitowany, to dodruków nie robimy. Ja Egmontowi nie uwierzyłem, a właśnie przez to, że dodruków nie będzie, następnym razem uwierzę na słowo i wezmę od razu.

Ja tam nie przypominam sobie, żeby było to oficjalnie podane. To słowo o którym mówisz to
(jak czytałem, bo nie słyszałem osobiście) jakieś sugestie na spotkaniu w czasie festiwalu.

Z całym szacunkiem, chłopaki i dziewczyny, ale cała ta rozmowa wygląda jakbyście chcieli kogoś przekonać, że w Polsce znajdzie się 1000 osób (liczę te 500, które proponujecie dodrukować) zainteresowanych zbiorem grafik komiksowych. I to jeszcze zbiorem wtórnym i małoodkrywczym...

Ja tam nie muszę nikogo przekonywać. Fakty (wyprzedany nakład w dniu premiery) są według mnie wystarczająco przekonujące.

I w ogóle nie odnoszę się do "merytorycznej wartości" albumu. Nie ma czegoś takiego, nie da się zmierzyć. "Obiektywna wartość merytoryczna" pierwszych Żbików jest... no właśnie. A jednak są chętni. Jeśli są chętni, to dlaczego im zabraniać?

Poza tym mam wrażenie, że niektóre osoby zapominają, że mówimy o najpopularniejszej serii komiksowej w Polsce. Produkty z tej serii powinny być dostępne. Owszem, jak najbardziej może być limitowane wydanie np. "Zdradzonej czarodziejki", które szybko się wyczerpie, jeśli obok jest dostępne zwykłe wydanie tego właśnie albumu. Nie byłoby problemu, gdyby nakład limitowanego Artbooka na 40-lecie serii się wyczerpał, gdyby obok było normalne wydanie tego artbooka.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 06:24:18 pm wysłana przez Kokosz »

Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #849 dnia: Grudzień 09, 2017, 06:58:55 pm »
Ale to że artbook się wyprzedał w dniu premiery zawdzięczamy dwóm rzeczom: informacji że to nakład limitowany i pół-hurtowym zakupom spekulantów, bo nakład limitowany.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #850 dnia: Grudzień 09, 2017, 10:26:07 pm »
[...] Poza tym mam wrażenie, że niektóre osoby zapominają, że mówimy o najpopularniejszej serii komiksowej w Polsce. Produkty z tej serii powinny być dostępne. Owszem, jak najbardziej może być limitowane wydanie np. "Zdradzonej czarodziejki", które szybko się wyczerpie, jeśli obok jest dostępne zwykłe wydanie tego właśnie albumu. Nie byłoby problemu, gdyby nakład limitowanego Artbooka na 40-lecie serii się wyczerpał, gdyby obok było normalne wydanie tego artbooka.
No nie wiem. Zgodzilbym sie z Tobą, jesli limit dotyczyłby jednego z odcinków serii (podany przez Ciebie przyklad Zdradzonej czarodziejki jest jak najbardziej na miejscu), ale ten artbook przecież nie jest z serii, ale o serii, nie jest to nawet komiks i jego znajomość jest calkowicie zbyteczna dla rozumienia wydarzeń rozgrywających się w serii; po prostu jest to wydanie okolicznosciowe kierowane do kolekcjonerów i miłośników Thorgala i Rosińskego. Dlatego, wydaje mi się, limit jest w tym przypadku jak najbardziej na miejscu, bo jesli juz cos ma byc limitowane, to wlasnie takie rzeczy.

Co wiecej, moim zdaniem, nie ma problemu, ze naklad sie wyczerpal, bo wydania limitowane powinny sie wyczerpywac w miarę szybko niejako z definicji (ale oczywiscie nie zawsze tak jest). Jesli juz mialbym upatrywac tutaj problemu, to byloby to "wciskanie" sie pomiędzy wydawnictwo, a target docelowy, tzw. spekulantów, bo uprawiany przez nich proceder nieprawidlowo wykorzystuje idee wydan limitowanych i zaburza jej podstawy.

Offline Cringer

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #851 dnia: Grudzień 09, 2017, 11:06:29 pm »
może w tym przypadku dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość złożenia preorderu bezpośrednio w wydawnictwie?

Offline bowie

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #852 dnia: Grudzień 10, 2017, 10:02:27 am »
Dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość złożenia preorderu bezpośrednio w wydawnictwie?


Kickstarter czy wspieram.to byłyby do tego doskonałe. Egmont ustaliłby minimalny nakład jako cel, zebrałby wcześniej fundusze na druk. Sprawa prosta tylko Egmont musiałby chcieć

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #853 dnia: Grudzień 10, 2017, 10:07:23 am »
Kickstarter czy wspieram.to byłyby do tego doskonałe. Egmont ustaliłby minimalny nakład jako cel, zebrałby wcześniej fundusze na druk. Sprawa prosta tylko Egmont musiałby chcieć

Egmont i kickstarter :lol: Ludzie wpieram.to zdziera ze zbiórki sporą część kasy, dlatego tak mało komiksów wychodzi w ten sposób (obecnie prawie w ogóle). Potwierdzi to każdy twórca komiksów.

Offline Death

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #854 dnia: Grudzień 10, 2017, 11:08:05 am »
Tak z ciekawości...napiszcie czy komukolwiek z Was wysłano Artbook Rosińskiego z Merlina. W czasie promocji z masterpassem kupiłem sporo grudniowych pozycji przedpremierowo (i teraz zaczęli je po kolei wysyłać), ale tego akurat nie, bo myślałem, że pewnie Artbooka z Egmontu nie dostaną. Kto wie, może komuś się poszczęściło.
Jeśli chodzi o Bonito to mam to samo pytanie. Może też komuś wysłali.

 

anything