Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 713907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #855 dnia: Grudzień 10, 2017, 11:20:36 am »
Egmont i kickstarter :lol: Ludzie wpieram.to zdziera ze zbiórki sporą część kasy, dlatego tak mało komiksów wychodzi w ten sposób (obecnie prawie w ogóle). Potwierdzi to każdy twórca komiksów.

Zdziera - to znaczy ile trafia do twórcy projektu, jeśli zbierze np. 10 tys. zł?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Murazor

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #856 dnia: Grudzień 10, 2017, 11:29:19 am »
Ludzie wpieram.to zdziera ze zbiórki sporą część kasy
Niech nawet bierze 50% prowizji. Trzeba Ci 20 tys. na wydanie komiksu, wspieram.to bierze 10% (czysty strzał) to robisz zbiórkę na ~23 tys. i jak się uda to dostaniesz swoje 20 tys. Przerzucasz prowizję na kupujących i tyle.

To samo z allegro, wystawiam komiks i chce za niego 90 zł, allegro dowaliło 10% prowizji to wystawiam go za 99 zł i mam tyle co chciałem.

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #857 dnia: Grudzień 10, 2017, 12:25:21 pm »
Zastanówcie się przez sześćdziesiąt sekund dlaczego na wspieram.to regularnie nie pojawiają się propozycje z komiksowa? Przecież Krzesło w piekle okazało się sukcesem, prawda? Na podstawie tych doświadczeń kolejni wydawcy powinny brak przykład, prawda? Skoro się udało, był sukces. To dlaczego tak się nie dzieje? Z lenistwa? Nie. Z głupoty? Nie. No właśnie dlatego, że mniejsi Twórcy wolą wydawać na swój rachunek (jak Pan Szłapa), a więksi Wydawcy mają na tyle stabilną sytuację, że nie chcą dzielić się zyskiem ze wspieram.to. Bo jest im to najzwyczajniej w świecie niepotrzebne.

Offline Koalar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #858 dnia: Grudzień 10, 2017, 12:41:20 pm »
Ale mnie interesuje, ile "zdziera" wspieram.to - powinieneś chyba wiedzieć, skoro używasz takiego negatywnego określenia w stosunku do portalu, dzięki którego pomocy wydano kilka fajnych komiksów.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline bowie

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #859 dnia: Grudzień 10, 2017, 12:52:49 pm »
To niech Egmont zbierze preordery poprzez swój sklep i nie będzie się z nikim musiał dzielić. Niech sobie sami zrobią swój wspieram.to.  Wystarczy skalkulowac mimalny nakład i zapowiedzieć, że jak się nie uzbiera do konkretnej daty, to zwrócą kasę. Do tego jakiś bonus nie dostępny poza preorderem i kasa będzie płynąć. Naprawdę łatwe, trzeba tylko chcieć

Offline radef

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #860 dnia: Grudzień 10, 2017, 12:53:03 pm »
W regulaminie znalazłem
" Zebrana kwota – pod warunkiem zebrania co najmniej kwoty określonej w ust. 5 lit. d) – zostaje pomniejszona o prowizję należną Usługodawcy w wysokości 8,5% zebranej kwoty oraz prowizję przedsiębiorstwa pośredniczącego w przekazywaniu Płatności."
Czyli pewnie 10-11%.

Natomiast Polakpotrafi.pl
"Całkowita prowizja Operatora portalu oraz systemu płatności wynosi 9,9% (7,4% PolakPotrafi.pl + 2,5% system płatności)."

Czyli mniej więcej podobna prowizja co na Allegro, więc nie widzę powodów by robić wielkie halo z tego, że pobierają 10% z zebranej kwoty.
To niech Egmont zbierze preordery poprzez swój sklep i nie będzie się z nikim musiał dzielić.
No będzie musiał. Z Ravelo, bo oni prowadzą im sklep.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline bowie

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #861 dnia: Grudzień 10, 2017, 01:18:24 pm »
No będzie musiał. Z Ravelo, bo oni prowadzą im sklep.


Egmont i tak się z nimi dzieli, tak jak z każdym innym sklepem. Działałoby to w ten sposób, że Ravelo zebrałby kasę z preorderów, potem przedpłacił Egmontowi za zamówienie potrącając sobie taki sam procent, jaki mają obecnie od każdego sprzedanego egzemplarza Egomntu. Ravelo skorzystałoby ma tym, że większość, jak nie cały obrót poprawionej edycji przeszedłby przez niego. Zaletą takiego rozwiązania, jest to, że Klienci skredytowaliby Egmont, który nie musiałby korzystać ze swoich środków obrotowych, czy też z kredytu. Dla producenta, preoder to idealne rozwiązanie: tanie pozyskiwanie pieniądza i pewność sprzedaży produkcji. Dziwi mnie, że nikt z tego nie korzysta

Offline Damballa

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #862 dnia: Grudzień 10, 2017, 04:16:33 pm »
Tak z ciekawości...napiszcie czy komukolwiek z Was wysłano Artbook Rosińskiego z Merlina. W czasie promocji z masterpassem kupiłem sporo grudniowych pozycji przedpremierowo (i teraz zaczęli je po kolei wysyłać), ale tego akurat nie, bo myślałem, że pewnie Artbooka z Egmontu nie dostaną. Kto wie, może komuś się poszczęściło.
Jeśli chodzi o Bonito to mam to samo pytanie. Może też komuś wysłali.

Tak, do mnie wysłali z bonito. Dostałem maila, że tytuł jest dostępny, zrobiłem zamówienie i się udało. Ale dostawa miała być na 05.12 według informacji przy składaniu zamówienia, a dostałem 07.12 i to po wysłaniu maila, czy będą mieli tego Artbooka na stanie. Podejrzewam, że dostali część nakładu zniszczoną na tyle mocno, że nie zdecydowali się wysłać.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #863 dnia: Grudzień 10, 2017, 05:04:16 pm »
🤨
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2017, 06:07:24 pm wysłana przez gabor2 »

Offline Murazor

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #864 dnia: Grudzień 10, 2017, 05:10:19 pm »
Tak z ciekawości...napiszcie czy komukolwiek z Was wysłano Artbook Rosińskiego z Merlina. W czasie promocji z masterpassem kupiłem sporo grudniowych pozycji przedpremierowo (i teraz zaczęli je po kolei wysyłać), ale tego akurat nie, bo myślałem, że pewnie Artbooka z Egmontu nie dostaną. Kto wie, może komuś się poszczęściło.
Jeśli chodzi o Bonito to mam to samo pytanie. Może też komuś wysłali.
:wink:

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #865 dnia: Grudzień 10, 2017, 05:48:46 pm »
Starość nie radość, przepraszam :oops:
Przyszły wczoraj do mnie Marvel Now. Faktycznie strony posklejane, ale moje egzemplarze udało się rozkleić bez większego uszczerbku.

Offline kenji

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #866 dnia: Grudzień 10, 2017, 07:18:22 pm »
Tak z ciekawości...napiszcie czy komukolwiek z Was wysłano Artbook Rosińskiego z Merlina. W czasie promocji z masterpassem kupiłem sporo grudniowych pozycji przedpremierowo (i teraz zaczęli je po kolei wysyłać), ale tego akurat nie, bo myślałem, że pewnie Artbooka z Egmontu nie dostaną. Kto wie, może komuś się poszczęściło.
Jeśli chodzi o Bonito to mam to samo pytanie. Może też komuś wysłali.


najpierw otrzymałem maila w piątek ze realizacja mojego zamowienia ulega wydłużeniu. Wiec miałem lekki stres. Nawet dzwoniłem do BOK ale Pani mi odpowiedziała ze paczka jest spakowana tylko nie został nadany numer listu przewozowego. W sobotę otrzymałem maila z informacja o wysyłce ... Wiec chyba mo sie udało. Natomiast artbooka zamówiłem w pierwszy dzien jak ukazał sie w Merlinie.


Bardzo zastanawia mnie nakład tego albumu. Bo 500 szt wydaje sie mało a zarazem na tyle duzo aby nie sprzedało soe w jeden dzien ... Wiec może jeszcze mniej. Ale az trudno w to uwierzyć.


Myśle ze Egmont nie tyle stracił kasę ( tzn nie zyskał z sprzedaży większej ilości ) co stracił wizerunkowo na tym „produkcie”

Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #867 dnia: Grudzień 10, 2017, 07:53:41 pm »
Wręcz przeciwnie - jest szum wokół wydawnictwa wśród niedzielnych Thorgalowców i w poszukiwaniu informacji część z nich na pewno mimochodem przeczyta o pozostałej ofercie wydawnictwa.
Ja wciąż nie potrafię zrozumieć jak dużo tu ludzi nie potrafi przejść do porządku dziennego z terminem 'limitowany'.

Offline juras9

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #868 dnia: Grudzień 10, 2017, 08:02:13 pm »

Myśle ze Egmont nie tyle stracił kasę ( tzn nie zyskał z sprzedaży większej ilości ) co stracił wizerunkowo na tym „produkcie”


Ostatnio Egmont ciągle traci wizerunkowo. Naprawdę jestem o krok od rezygnacji z czegokolwiek co wydają, wyprzedaży tego co mam i przejścia na wersje angielskie lub w najgorszym wypadku cyfrowe. Komiks w dużej mierze traktuję też jako wartość kolekcjonerską, a ta w przypadku Egmont zatraca się całkowicie. Otrzymuję albo niskiej jakości badziewie, albo niedostępne, poobijane "białe kruki" w dniu premiery. Żyłka w końcu pęknie skoro wydawnictwo tak olewa klientów i nie dbam o to czy to odczują w tych swoich ogromnych nakładach czy nie.


Z tego co mam na półkach pod względem jakości niedościgniony pozostaje Prószyński i S-ka, potem mniejsze wydawnictwa, a na samym końcu nasz ukochany gigant Egmont.

Offline Itachi

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #869 dnia: Grudzień 10, 2017, 08:21:28 pm »
Ja wciąż nie potrafię zrozumieć jak dużo tu ludzi nie potrafi przejść do porządku dziennego z terminem 'limitowany'.

Jezu, Panie nie potrafisz zrozumieć że sporo egzemplarzy w ogóle nie poszło do sprzedaży bo zostały uszkodzone w transporcie. Nie rozumiesz, że egzemplarze artbooka otrzymała praktycznie jedna hurtownia? Druga dostała ochłap. To jest rozsądne wydawanie? Pozycja dzień po premierze jest niedostępna? Tak, ludzie mają z tym problem i powinny go mieć. Studio Lain nie robi limitowanych komiksów? I co? znikają po 24 h? A Scream? I cała reszta?