Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 714730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hopsasa

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1185 dnia: Marzec 08, 2018, 09:26:19 am »
No rzeczywiście dobre, tego kawałka nie znałem ale Kazik to inteligentny człowiek. Choć na szczęście jego katastroficzna wizja się nie sprawdziła. 😀

Offline donTomaszek

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1186 dnia: Marzec 08, 2018, 10:17:58 am »
To jest właśnie to niezrozumienie sensu dyskusji, nie chodzi o to ze ktoś oszczędza
Dokladnie.
Tu nie chodzi o kupowanie po cenach okladkowych, czy unikanie dostepnych rabatow. Tu chodzi o wykorzystywanie i naginanie roznego rodzaju promocji (badz jak wczesniej byla o tym dyskusja - ewidentnych bledow cenowych), ktore moralnie jest nie teges, a jednoczesnie przez duza czesc spoleczenstwa akceptowane. 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline chch

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1187 dnia: Marzec 08, 2018, 10:31:42 am »
Ale co jest nie teges? Bonito - zarabia, osoba kupująca z kartą - zyskuje, bo, o ile pamiętam, żeby mieć ten pierwszy rabat 5%, trzeba nakupować za jakąś kwotę w ciągu jakiegoś czasu (pół roku, rok? Nie pamiętam). No i osoba korzystająca z cudzej karty ma taniej. Klasyczna sytuacja win-win (win).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1188 dnia: Marzec 08, 2018, 10:51:18 am »
Jakby im się nie opłacało robić takich promocji, to by ich nie robili. Teoretycznie im więcej osób skorzysta tym więcej zarobią.

Offline Koalar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1189 dnia: Marzec 08, 2018, 11:00:26 am »
Gdyby im się opłacało, toby zrobili dla wszystkich, a nie tylko dla dużych rodzin.
Jakby można była zakombinować, to niektórzy przy kupowaniu komiksów braliby zniżki nawet dla osób niewidomych.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline misiokles

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1190 dnia: Marzec 08, 2018, 11:02:02 am »
A czy nie nest tak, że sklep ma jakieś ulgi za możliwość wykorzystania u nich karty dużej rodziny?

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1191 dnia: Marzec 08, 2018, 11:49:03 am »
Istnieje jeszcze aspekt psychologiczny, że niby czujesz się wyróżniany, bo masz te 3% rabatu więcej i na pewno będziesz u nich kupował.

Offline hopsasa

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1192 dnia: Marzec 08, 2018, 12:08:06 pm »
Nie ma żadnych finansowych, podatkowych korzyści poza marketingowymi, wizerunkowymi, które się przekładają ewentualnie wzrostem obrotów.


Koalar brawo za ta puentę! Jak już do mnie dotarł sens tego zdania to po prostu śmiałem się całym ciałem 😀



Offline mack3

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1193 dnia: Marzec 08, 2018, 01:02:10 pm »
To jest właśnie to niezrozumienie sensu dyskusji, nie chodzi o to ze ktoś oszczędza, ja jestem oszczędny i tez szukam jak najtaniej. Chodzi o to ze jak robisz coś niewłaściwego to nie broń się ze to jest zachowanie właściwe i godne naśladowania.


Doceniam Twoje merytoryczne podejście do tej kwestii i spokojne przytaczanie argumetów (nie tak częste na tym forum), ale wszystko to opiera się na przyjętym pre-założeniu, że posiadając kartę dużej rodziny i kupując korzystając z niej dla kogos innego robi się coś sprzecznego z regułami.


Przytoczę część swojej wczesniejszej wypowiedzi:


Co do oszustwa - jeśli w regulaminie karty dużej rodziny jest napisane, że można kupować tylko dla siebie - jest to oszustwa i trudno się z tym spierać. Jeśli takiego zapisu nie ma - nie widzę problemu (a wręcz zakładam, że w bonito nie pracują kretyni i wiedzą, że część osób będzie korzystało z tej karty kupując dla innych, więc wymyslając coś takiego kalkulowali, że im się to opłaci). Tak więc wszystko zależy od zapisów regulaminu.



Sprawa może być prosta również patrząc na to z innej strony - ktoś ma kartę dużej rodziny zgodnie z obowiązującymi regułami - ma. Ma mozliwość kupienia z dodatkową zniżką - ma. A czy kupi dla siebie czy nie dla siebie - (być może) co to sklep obchodzi. W którym miejscu łamie reguły? Naprawdę nie musimy być zawsze bardziej papiescy od papieża.


By się przekonać czy jest tak czy inaczej, zamiast pie!@#ć kilka stron wątku (to nie do Ciebie hopsasa) lepiej sprawdzić co mówi regulamin bonito nt kupowania z kartą dużej rodziny. Jesli nie ma takiego punktu to napisać do nich (odpowiadają bardzo sprawnie): "Posiadam kartę dużej rodziny (mam X dzieci). Chciałem korzystając z niej i zniżki, którą gwarantuje kupić kilka książek. Książki mają być przeznaczone dla znajomej mi osoby, która mnie poprosiła o ich zakup (znajomy sam nie ma karty dużej rodziny). Chciałem się zachować uczciwie i zapytać czy mogę to zrobić zgodnie z regulaminem/ polityką sklepu?" Żeby nakreślić pełen obraz mozna też dodać, że jesli nie ma takiej mozliwości znjaomy kupi szukane pozycje prawdopodobnie gdzie indziej (co w wielu wypadkach jest prawdą).

I już.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2018, 01:09:49 pm wysłana przez mack3 »

Offline chch

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1194 dnia: Marzec 08, 2018, 01:12:46 pm »
Albo zapytać czy wolą, żeby ktoś kupował w Bonito dla znajomych nie posiadających KDR, czy lepiej dla nich będzie jak te osoby nie mające KDR zrobią zakupy w innych dyskontach/księgarniach (mestro, nieprzeczytane, fantastyczne światy) zamiast w Bonito...
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Voitas

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1195 dnia: Marzec 08, 2018, 01:14:16 pm »
Wy na prawdę nie macie innych problemów? Poczytajcie komiksy w tym czasie, w których produkujecie tyle zbędnych postów. Niech każdy patrzy do swojego portfela i zamknijcie ten temat.

Offline hopsasa

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1196 dnia: Marzec 08, 2018, 01:21:13 pm »
Oki, już kończę. Pisze z miejsca gdzie nie mogę czytać komiksu, tak bym nie pisał 😀 to się nazywa społeczeństwo obywatelskie, oddolne ruchy w celu poprawy otoczenia społecznego 😀


Mack

Zgadzam się całkowicie ze z prawnego punktu widzenia to regulamin sklepu możesz uznać za wiążący. Natomiast przyjrzyj się stronie Ministerstwa o Karcie Dużej rodziny i odpowiedz sobie szczerze na pytanie jaki jest cel tej karty i jaki jest jej sens. Jeżeli Bonito wykalkulowalo tak jak piszesz, to oni postępują nieetycznie, wiec tak czy siak ogólnie cały proces realizacji tej zniżki jest naganny moralnie.
Ale de facto to korzystanie z Karty to taki najbardziej jaskrawy przykład powiedzmy braku standardów moralnych, bo chodzi ogólnie o nadużycia przy zakupach.

Offline absolutnie

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1197 dnia: Marzec 08, 2018, 02:16:04 pm »
(...) przyjrzyj się stronie Ministerstwa o Karcie Dużej rodziny i odpowiedz sobie szczerze na pytanie jaki jest cel tej karty i jaki jest jej sens.


Przyznam, że Twoje rozważania o celu, sensie i moralności męczą mnie okropnie, bo są z jednej strony szalenie naiwne, a z drugiej nadmiernie uproszczone.
Z niezrozumiałych dla mnie przyczyn zakładasz, że działanie Ministerstwa nalezy bezwzględnie uważać za moralnie słuszne, a a niemoralne uznawać te poczynania ludzi, którzy chcą się podzielić z innymi swoim przywilejem, najczesciej przy tym nic na tym nie zyskując.


Jeśli chcesz być fair wobec tych, których tak surowo oceniasz, to powinieneś wziąć pod uwagę także i możliwość, że ktoś, kto korzysta z danego przez Ministerstwo przywileju w sposób niezgodny z założeniami tego Ministerstwa, robi to w ramach buntu wobec władzy, której nie ceni, nie szanuje i nie uważa za swoją lub też ma ją w d..., bo władza ta na innych polach pokazała, że ma w d... jego.


Myslę też, że przy ocenianiu faktu dzielenia się przywilejem z kimś, kto dostępu do tego przywileju nie ma, powinieneś brać pod uwagę to, że dzielący się robi to z sympatii, przyjaźni lub solidarności z drugim człowiekiem i kieruje się w swoim działaniu milością bliźniego lub też traktuje ów przywilej jak towar wymienny: udostępnia go komuś drugiemu, bo jemu samemu jest  na nic, a w zamian uzyskuje coś, co jest mu w utrzymaniu owej dużej rodziny niezbędnie potrzebne.


Krótko mówiąc, oceniając drugiego człowieka powinieneś kierować się względami czysto ludzkimi i własnym człowieczeństwem, a nie znajomością jakichś biurokratycznych przepisów i politycznych założeń.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline mack3

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1198 dnia: Marzec 08, 2018, 03:47:38 pm »
Zgadzam się całkowicie ze z prawnego punktu widzenia to regulamin sklepu możesz uznać za wiążący. Natomiast przyjrzyj się stronie Ministerstwa o Karcie Dużej rodziny i odpowiedz sobie szczerze na pytanie jaki jest cel tej karty i jaki jest jej sens.


Trochę przechodząc na wyższy stopień ogólności:
Myślę, że nie musiałbym szukać długo przepisów, które są głupie, durne, które w sposób bezsensowny "zabierają" obywatelem pieniądze - i jako takie są z moralnego punktu widzenia złe. Niemniej jednak jako obywatel nie mam możliwości ich niebrania pod uwagę, bo mi się nie podobają, czy bo są głupie. Chcesz żeby obywatele jednocześnie postępowali zgodnie z prawem - tam gdzie prawo jest "niemoralne", a tam gdzie można coś zyskać postępując też zgodnie z prawem - mają sobie odpuścić przepisy prawa i żądasz by zaczęli się kierować moralnością.


Natomiast przyjrzyj się stronie Ministerstwa o Karcie Dużej rodziny i odpowiedz sobie szczerze na pytanie jaki jest cel tej karty i jaki jest jej sens. Jeżeli Bonito wykalkulowalo tak jak piszesz, to oni postępują nieetycznie, wiec tak czy siak ogólnie cały proces realizacji tej zniżki jest naganny moralnie.
Ale de facto to korzystanie z Karty to taki najbardziej jaskrawy przykład powiedzmy braku standardów moralnych, bo chodzi ogólnie o nadużycia przy zakupach.

A przechodzą już bliżej Karty - co to ma wspólnego z Ministerstwem? To ministerstwo daje bonito jakieś zniżki/ ulgi za to, że respektują tę Kartę? Pytam serio - bo nie wiem.
Ale jesli nie, to temat Ministerstwa i jego zaangażowania nie ma tu absolutnie nic do rzeczy. To tak jakby nie wiem, jakieś kino wprowadziło promocję, że jak się przyjdzie z paszportem, którego nr kończy sie na 5 to ma się bilet za darmo, ja bym wziął paszport kolegi, który uprawnia do zniżki, kino by to zaakceptowało (bo - powiedzmy - promocja nie mówi o swoim paszporcie) a Ty byś pisał, że to nadużycie przy zakupach "bo ministerstwo wydało mi inny paszport".

Offline mappy

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #1199 dnia: Marzec 08, 2018, 04:30:05 pm »
A jak osoby posiadające Kartę zamawiają paczki ludziom nie mającym zniżek to kim są ci ludzie? :neutral: