Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 355017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline history

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #2985 dnia: Styczeń 25, 2019, 07:30:59 am »

Dziś odebrałem paczkę. 10 komiksów. Każdy oddzielnie w foli bąbelkowej. Wszystko podzielone na 2 części. Każda w kartonie i jeszcze jednym kartonie, który wszystko połączył w jedną paczkę. Ogólnie paczka pancernie zabezpieczona. Wszystko przyszło w stanie idealnym. Polecam.
Tylko jedno pytanie. Powstanie i upadek imperium shiar bez folii? Myślałem że E wszystko foliuje. Chyba że ktoś mój egzemplarz chciał koniecznie przekartkować :smile:

Super że się spisali, głupio by mi było gdyby mój przypadek dobrego pakowania był wyjątkiem i by się ktoś "przejechał".

Offline Jaxx

« Odpowiedź #2986 dnia: Styczeń 25, 2019, 10:05:55 am »
Może ktoś się orientuje, kiedy na bonito rusza znów 35%?

W ostatnich miesiącach zeszłego roku było na zmianę z Arosem, więc pewnie jak się skończy tu, to wskoczy na Bonito. Nie wiem tylko, do kiedy na Arosie jest ta promocja.

Offline janjedlikowski

« Odpowiedź #2987 dnia: Styczeń 25, 2019, 11:55:10 am »
No pierwsze zamówienie z Czytam.pl poszło. Muszę powiedzieć, że cenowo wyszło bardzo atrakcyjnie. Z 2% rabatem na start wszystkie pozycje w cenach lepszych niż Mestro, nieznacznie, ale zawsze (wszystko powyżej 40% od okładkowej) + wysyłka gratis (nawet kurier wieczór). Oczywiście trzeba wchodzić przez ceneo. Jeśli utrzymają taką politykę cenową to pewnie będę częściej kupował. Zobaczymy jeszcze jak z pakowaniem.

Offline jeanvanhamme

« Odpowiedź #2988 dnia: Styczeń 25, 2019, 12:17:22 pm »
Jak zrobić 2% na start? Ktoś pisał, że ma 7%. Czy to rabat progresywny zależny od wartości zamówień, czy trzeba naciągać na KDR :P

Offline LordDisneyland

« Odpowiedź #2989 dnia: Styczeń 25, 2019, 01:04:10 pm »
Ja te 2% już mam, to chyba nalicza się z miejsca przy rejestracji, zapisie do biuletynu i przy pierwszym zamówieniu już działa.
Na odbiór jeszcze czekam, obaczym jak pakują ;)

Offline janjedlikowski

« Odpowiedź #2990 dnia: Styczeń 25, 2019, 01:10:20 pm »
1% za założenie konta + 1% za newsletter, a potem za regularne zakupy można dojść do max 7%

Offline Pawel.M

« Odpowiedź #2991 dnia: Styczeń 25, 2019, 03:14:12 pm »
No pierwsze zamówienie z Czytam.pl poszło. Muszę powiedzieć, że cenowo wyszło bardzo atrakcyjnie.
Ale tagowanie to mają pod psem. Szukam The Goon chyba nie ma. Ale komisy Non Stop Comics mają tagi: albo NSC, albo Sonia Draga. Wyszukiwarka też dziwacznie działa.
seczytam.blogspot.com

Offline sum41

« Odpowiedź #2992 dnia: Styczeń 25, 2019, 03:56:55 pm »
Paczka  z Czytam.pl dziś zawitała do mnie - ładnie spakowana w podwójne kartony -  niby rabaty takie same jak w Mestro ale tu mnie przekonała opcja płacenia przy odbiorze ale najbardziej darmowa wysyłka po przekroczeniu 300 zl no i za każde zamówienie jest maleńki rabacik. Już za pierwszym razem miałem dodatkowo 2% :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline misiokles

« Odpowiedź #2993 dnia: Styczeń 25, 2019, 05:10:53 pm »
Offtop:
Dostałem właśnie maila od czytam.pl i zastanowiło mnie słowo kompletacja. Czy to już oficjalnie dozwolone słowo w języku polskim jak destynacja?

Offline LordDisneyland

« Odpowiedź #2994 dnia: Styczeń 25, 2019, 06:35:19 pm »
Już sprawdzałem, kiedy użył tego słowa Egmont w mejlu do mnie. Cytuję:
 "W trakcie kompletacji okazało się iż ten tytuł jest defektem, dlatego magazyn nie wysłał go do Pana."
Niby prawidłowe, ale i tak budzi mój silny sprzeciw. I jeszcze to "IŻ" , które chyba całkowicie w podobnych pisemkach wypiera "Że" :)

"W trakcie kompletowania" nie zgrzytało tak w uszach  : [ . Ech, zmiany, zmiany,zmiany...

PS - wkleję , bo pisałem w innym wątku:

Odebrałem paczkę z czytam. Komiksy zafoliowane, w kartonie, tym z dziurami na rogach- i tyle. Na szczęście strefy zgniotu dały radę, ale gdyby było tych komiksów więcej, pewnie rogi by ucierpiały.
Ostatnio jak widać szczęście mi dopisuje, ale skoro tu napisałem, to szybko się odwróci :)

Tfu, tfu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2019, 06:39:02 pm wysłana przez LordDisneyland »

Offline Bartek Gawron

« Odpowiedź #2995 dnia: Styczeń 25, 2019, 07:12:25 pm »
Ojej, czepiasz się. Przecież widać jak na dłoni, że jest tam literówka i miało być "W trakcie KONTEMPLACJI [egzemplarzy]", co oczywiście jedynie dobrze świadczy o zwracaniu szczególnej uwagi przez magazyn, tak aby jak najlepiej zaspokoić wymagającego klienta. (Bo przecież "W trakcie kontemplowania egzemplarzy przez magazyn" brzmiałoby bardziej nieporadnie - przynajmniej na moje ucho.) 
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Pawel.M

« Odpowiedź #2996 dnia: Styczeń 25, 2019, 08:04:42 pm »

Offtop:
zastanowiło mnie słowo kompletacja.
Aż sprawdziłem słowniki PWN (papierowe) - nie znają takiego słowa, znają tylko "kompletowanie". Więc to jakiś nowotwór.

"W trakcie kompletacji okazało się iż ten tytuł jest defektem, dlatego magazyn nie wysłał go do Pana."

Cudowne zdanie. Tytuł jest defektem :D Magazyn nie wysłał (no magazyn duży jest, to co będzie na pocztę chodził) :D Może zatrudnili Ukraińców do obsługi korespondencji...
seczytam.blogspot.com

Offline absolutnie

« Odpowiedź #2997 dnia: Styczeń 25, 2019, 09:19:57 pm »
Aż sprawdziłem słowniki PWN (papierowe) - nie znają takiego słowa, znają tylko "kompletowanie". Więc to jakiś nowotwór.

Słowniki są konserwatywne. Język jest wiecznie żywy.

Nie nowotwór, ale neologizm.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Koalar

« Odpowiedź #2998 dnia: Styczeń 25, 2019, 10:12:30 pm »
Offtop:
Dostałem właśnie maila od czytam.pl i zastanowiło mnie słowo kompletacja. Czy to już oficjalnie dozwolone słowo w języku polskim jak destynacja?

Nie jest to "oficjalnie dozwolone słowo w języku polskim", bo zwyczajnie nie ma takich słów - nie ma żadnych gremiów, które by uznawały słowa za oficjalne, nie ma żadnych publikacji zawierających tego typu wyrazy, nie ma żadnych kryteriów określających, które wyrazy miałyby (już) być uznawane za "oficjalne". Dla niektórych osób takim kryterium jest występowanie w słownikach języka polskiego - wyraz "kompletacja" był notowany już pół wieku temu w SJP Doroszewskiego, ale z adnotacją, że jest to wyraz środowiskowy i rażący (czyli że lepiej używać wyrazu "kompletowanie", zwłaszcza w języku ogólnym). W kontynuatorze, SJP Szymczaka, nie ma już "kompletacji". Pojawia się w kolejnej kontynuacji, Uniwersalnym SJP Dubisza, już jako wyraz... książkowy (a więc staranny, nacechowany oficjalnością, taki, jak w książkach). W słownikach poprawnej polszczyzny PWN nie widzę takiego hasła. Jest w Wielkim SO PWN od 2003 roku (a w słowniku tym nie są notowane wyrazy niepoprawne). Jest też w Wielkim SWO PWN (nie patrzyłem, czy w starszych SWO także).
Generalnie wygląda na wyraz, który ma wyglądać elegancko, oficjalnie (w założeniu lepiej niż bardziej swojsko i naturalnie brzmiące "kompletowanie"), stąd pewnie pojawił się w systemie informacji o zamówieniu.

Offline tical

« Odpowiedź #2999 dnia: Styczeń 25, 2019, 10:48:43 pm »
NA BONITO 35% I DYKTANDO NADAL 5%ALE WYSYŁKA POSZŁA NA 7 ZETA NAJTAŃSZA:(((:

anything