trawa

Autor Wątek: Wyprzedaże/promocje- komentarze.  (Przeczytany 359675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wyprzedaże/promocje- komentarze.
« Odpowiedź #3000 dnia: Styczeń 26, 2019, 12:26:07 am »
  "Kompletacja" ma brzmieć elegancko i oficjalnie? To raczej brzmi jak prostacka wersja stanu ukompletowania dla kogoś z niewielkim zasobem słów. I jeszcze "tytuł jest defektem". Ten sklep powinien się raczej nazywać czytam-ale-niezbyt-dobrze.pl 

Offline LordDisneyland

« Odpowiedź #3001 dnia: Styczeń 26, 2019, 12:58:23 pm »
Slang handlarzy książek ...i tyle.

Offline greg0

• Pisarz bracki
  • Total likes: 0
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
« Odpowiedź #3002 dnia: Styczeń 26, 2019, 02:36:40 pm »
Powinni pisać KOMPLEMENTACJA  -  jednoczesne KOMPLETOWANIE i KOMPLEMENTOWANIE naszych zamówień.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2019, 02:48:51 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Pawel.M

« Odpowiedź #3003 dnia: Styczeń 26, 2019, 02:41:05 pm »

Nie nowotwór, ale neologizm.

Neologizmy tworzy się w dwóch przypadkach:
1. Twórczość literacka, ot licentia poetica.
2. Brak polskiego odpowiednika.

Żadna z tych przyczyn tu nie zaszła. Zaszło pospolite nieuctwo i typowe dla półanalfabetów udziwnianie języka, żeby brzmiał (rzekomo) bardziej poważnie, dostojnie. A brzmi głupio.

Pojawia się w kolejnej kontynuacji, Uniwersalnym SJP Dubisza, już jako wyraz... książkowy (a więc staranny, nacechowany oficjalnością, taki, jak w książkach).

Niekoniecznie. Książkowy może też oznaczać "pojawiający się w książkach" - np. w nowomowie naukowców, szczególnie z dziedzin niehumanistycznych (którzy często piszą koszmarnie). Staranny, to byłby LITERACKI.

Jest w Wielkim SO PWN od 2003 roku (a w słowniku tym nie są notowane wyrazy niepoprawne).

Mylisz się - są tam notowane wyrazy i zwroty niepoprawne. Nieraz jest jakaś informacja od redakcji, nieraz nie ma. Osobiście uważam, że z tego słownika w ogóle należy korzystać bardzo ostrożnie. Bo o ile dawniejsze słowniki papierowe uwzględniały wersję obiektywną (podzielaną przez większość naukowców), o tyle w tym internetowym często mamy opinię jednego naukowca, a ten może forsować swoje dziwactwa (a o dziwacznych wymysłach niektórych językoznawców, np. Bańkowskiego, to można książkę napisać).

I jeszcze "tytuł jest defektem".
Mam koleżankę, która - jak ktoś chrzani od rzeczy - mówi: "Twoje słowa są inwalidą". To mniej więcej to samo :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2019, 02:56:32 pm wysłana przez Pawel.M »
seczytam.blogspot.com

Offline Szekak

« Odpowiedź #3004 dnia: Styczeń 26, 2019, 04:57:36 pm »
Do kiedy jest ważny kod dyktando na bonito?

szulig

• Gość
« Odpowiedź #3005 dnia: Styczeń 26, 2019, 04:58:17 pm »
Do kiedy jest ważny kod dyktando na bonito?
do konca lutego

Offline death_bird

« Odpowiedź #3006 dnia: Styczeń 26, 2019, 05:56:13 pm »
Ciekawa sprawa. Posiadając na Bonito rabaty: 35% + 5% + 5% złożyłem debiutanckie zamówienie na czytam.pl. Wyszło taniej. Zobaczymy jak tam z tym ich pakowaniem...  :cool:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

szulig

• Gość
« Odpowiedź #3007 dnia: Styczeń 26, 2019, 06:13:12 pm »
Ciekawa sprawa. Posiadając na Bonito rabaty: 35% + 5% + 5% złożyłem debiutanckie zamówienie na czytam.pl. Wyszło taniej. Zobaczymy jak tam z tym ich pakowaniem...  :cool:
mozesz podac jakies przyklady? planuje zakupy w bonito i zastanawiam sie czy faktycznie w czytam.pl jest taniej czy tylko nie ktore tytuly sa tansze

Offline death_bird

« Odpowiedź #3008 dnia: Styczeń 26, 2019, 06:56:40 pm »
Nie wiem czy coś Ci to da, bo miałem zamówienie "mieszane" komiksy/książki i książki też robiły robotę a porównałem jedynie kwotę globalną. Niemniej 1 tom "DD" Millera mam za 40,62, "Powstanie i upadek Shi`ar" 58,28, "Extraordinary X-Men" 23,21. Z kolei dwa tomy "Anihilacja Podbój" za odpowiednio 58,28 i 52,44. Co ciekawe - ta sama "Anihilacja" na nieprzeczytane.pl to 56,73 i 51,06. Ale czytam.pl miało lepsze ceny książek i całościowo wyszło ciut taniej toteż zdecydowałem się na nich.

szulig

• Gość
« Odpowiedź #3009 dnia: Styczeń 26, 2019, 08:35:26 pm »
Faktycznie, różnice nie wielkie

Offline mappy

« Odpowiedź #3010 dnia: Styczeń 26, 2019, 08:48:30 pm »
Jeszcze są tacy co mają 35%+5%+5%+5%  :smile:

Offline death_bird

« Odpowiedź #3011 dnia: Styczeń 26, 2019, 09:49:22 pm »
Ja akurat zdecydowanie do nich nie należę. Pozostaje pozazdrościć.  :razz:

Offline sum41

« Odpowiedź #3012 dnia: Styczeń 27, 2019, 02:06:51 pm »
Patrzcie na czytam.pl przez ceneo bo jie wszystko maja obnizone na stronie o 40%.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline history

« Odpowiedź #3013 dnia: Styczeń 27, 2019, 08:45:31 pm »
Patrzcie na czytam.pl przez ceneo bo jie wszystko maja obnizone na stronie o 40%.

Lub wystarczy do adresu strony www przed końcówką ".html" dopisać "-ceneo"

Offline janjedlikowski

« Odpowiedź #3014 dnia: Styczeń 29, 2019, 12:34:11 pm »
Zamówienie z czytam.pl dotarło, choć wybrałem kurier wieczór, a przyszło koło południa, dobrze, że akurat ktoś był w domu. Co do pakowania nie mam uwag, nawet chyba lepiej niż w Mestro (6 komiksów przyszło w dwóch podwójnych kartonach).