Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy japońskie

Ankieta o czytelnictwie mang w PL

(1/3) > >>

CanisTomek:
*temat założony za zgodą administracji*
Witam wszystkich. Zachęcam do wzięcia udziału w ankiecie, dotyczącej czytelnictwa mang i LN w Polsce, oraz najbardziej wyczekiwanych tytułów. Ankieta jest króciutka, 10 pytań, większość zamknięte. Pytania otwarte nie są obowiązkowe.
Dziękuję za udział. http://ankieterka.pl/2525,czytelnictwo-mang-i-ln

p.s. Shounen, shoujo itd. to niby grupy docelowe a nie gatunki, ale potraktujcie je jak mainstreamowe serie akcji/romanse.
p.p.s. ankieta jest kierowana stricte do fanów komiksu japońskiego

LucasCorso:
Formalny błąd w ankiecie: gdy przy piątym czy którymś tam pytaniu zaznaczam "nie kupuję Mangi" to jak mam odpowiedzieć na kolejne pytania obowiązkowe (choćby to o ulubiony gatunek, czy mangę którą kupiłbym tak na 99%)?

Z chwilą gdy zaznaczam, że nie kupuję reszta ankiety powinna moim zdaniem stać się nieaktywna. Tylko wysyłam i już.
No chyba że osoby które nie kupują nie interesują was. Tylko wtedy po co udostępniać taką odpowiedź?
To tak ode mnie tytułem wtrącenia...

CanisTomek:
To nie błąd. Są osoby które (niestety) nie kupują mang, tylko czytają skany w internecie. Albo czytają tylko LN, które mają identyczny zakres gatunkowy. Ankieta ma na celu zbadanie preferencji "otaku" i do nich jest też kierowana.
Oczywiście wszelkie uwagi są mile widziane.

szulig:
pytania wymuszone, jaki jest twoj ulubiony gatunek? przeczytalem 5-10 mang. Nie wiem jaki jest moj ulubiony gatunek po tych kilku sztukach. co wpisac? gdzie odpowiedz, Nie wiem, inny....

CanisTomek:
Nie chciałem tworzyć zbioru pustego, więc ankieta nijako zmusza aby wypełniający się określił.
Pierwsze 4 odpowiedzi, to szeroko rozumiane grupy docelowe. Jeśli nie ma się ulubionego gatunku, można wybrać jedną z nich:
shounen - serie dla młodzieży, przede wszystkim chłopców,
shoujo - serie dla młodych dziewcząt,
seinen - serie poważniejsze skierowane do dojrzalszego czytelnika,
josei -  serie poważniejsze skierowane głównie do pań.



ań.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej