trawa

Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 224755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gulumbulum

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #630 dnia: Styczeń 25, 2019, 12:53:04 am »
Wielkie dzięki za informacje.

Offline rebejakub

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #631 dnia: Styczeń 28, 2019, 11:49:03 am »
Ktoś już czytał te historie pisane przez Becky Cloonan, a które właśnie wydali w ramach kolekcji i może podzielić się opinią?
Naganiacz, piegża, makolągwa i sum

Offline eridraven

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #632 dnia: Styczeń 28, 2019, 11:54:43 am »
Ktoś już czytał te historie pisane przez Becky Cloonan, a które właśnie wydali w ramach kolekcji i może podzielić się opinią?
Nawet fajna rozpierducha. Do poczytania  ;)
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Marvelek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #633 dnia: Styczeń 28, 2019, 12:38:05 pm »
Ktoś już czytał te historie pisane przez Becky Cloonan, a które właśnie wydali w ramach kolekcji i może podzielić się opinią?
Kupiłem ten komiks, ponieważ Punishera jak na lekarstwo, no i to ostatnia praca Dillona. Ogólnie da się to czytać, ale nic więcej. Postacie są płaskie nie wyłączając z tego Franka. Jak już ktoś napisał zwyczajna rozpierducha. Od siebie dodam tylko, że w scenariuszu pełno jest głupot. To nie jest Punisher jakiego lubię. Becky Cloonan przekonała mnie natomiast do jednej, arcyważnej rzeczy: by nie kupować dalszej części jej runu w Punisherze.

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #634 dnia: Styczeń 28, 2019, 04:32:54 pm »
Jeden z najgorszych runow Punishera jakie czytalem ever. Niedorzecznosci, glupoty i slabo graficznie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Evakuator

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #635 dnia: Styczeń 28, 2019, 09:17:41 pm »
Kupiłem ten komiks, ponieważ Punishera jak na lekarstwo, (…)

To, że jak na lekarstwo, nie oznacza, że należy się truć :wink: , ale, co kto lubi :smile:
A kiedy i czy w ogóle (i jaki?) ten następny  "MAXior?"

Offline sum41

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #636 dnia: Styczeń 28, 2019, 09:28:36 pm »
Przekartkowałem dzis w empiku i slabo graficznie no i jak to u Dillona wiekszosc twarzy taka sama a co najgorsze Frank przez te usta wyglada jak czarny czy jak tam sie teraz poprawnie okresla.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Nawimar

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #637 dnia: Styczeń 28, 2019, 09:41:28 pm »
Z pełnym przekonaniem przyłączam się do głosów sceptyków. Ten komiks to fabularna miazga. Robi wrażenie jakby Becky Cloonan konicznie chciała wszystkim udowodnić, że w jej "runie" Puniek wystrzela więcej amunicji niż w serii MAX.  Wypadło to bardzo słabo.

Offline Marvelek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #638 dnia: Styczeń 29, 2019, 01:02:48 pm »
Z pełnym przekonaniem przyłączam się do głosów sceptyków. Ten komiks to fabularna miazga. Robi wrażenie jakby Becky Cloonan konicznie chciała wszystkim udowodnić, że w jej "runie" Puniek wystrzela więcej amunicji niż w serii MAX.  Wypadło to bardzo słabo.
Becky Cloonan po prostu nie rozumie specyfiki postaci Punishera. Fascynacja tym antybohaterem polega nie na fizycznym eliminowaniu przestępców, ale głębi psychologicznej postaci. Scenarzysta, który potrafi zgłębić i rozgryźć Franka jest w stanie napisać arcydzieło.
Komiks niestety nie broni się nawet jako zwykły akcyjniak. Podczas lektury zachodziłem w głowę, po co pojawiają się kolejne postacie - Cloonan jest tak powierzchowna w tym komiksie, że nie współczułem ani małej dziewczynce, ani agentce postawionej przed moralnym dylematem ani agentowi tracącemu twarz.
A tyle historii z Punisherem czeka na wydanie/wznowienie po Polsku np. "Year one", który dostali Niemcy albo coś Chucka Dixona, o innych nie będę wspominał.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2019, 01:06:00 pm wysłana przez Marvelek »

Offline 79ers

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #639 dnia: Styczeń 29, 2019, 03:55:33 pm »
Przyłączę się do grona niezadowolonych- naciągana historia i rysunki Dillona zniechęcają jeszcze bardziej.

Offline Dembol_

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #640 dnia: Styczeń 29, 2019, 03:56:43 pm »
Becky Cloonan po prostu nie rozumie specyfiki postaci Punishera. Fascynacja tym antybohaterem polega nie na fizycznym eliminowaniu przestępców, ale głębi psychologicznej postaci.
Dawno się tak nie uśmiałem.

Offline erol

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #641 dnia: Luty 05, 2019, 10:53:33 am »
Przeczytałem run Edmondsona i w sumie nie wiem co mam o nim myśleć, był jakiś taki chaotyczny. W dalszym ciągu nie wiem co autor chciał powiedzieć o Franku  :doubt:  Podobały mi się ostatnie 2 zeszyty, tylko że to nie było zwieńczenie runu a historia w stylu świat się kończy co w takim wypadku zrobi Punisher?! To co zawsze karze. Przypuszczam że za tydzień już nie będę pamiętać nic z tych 20 zeszytów.
Ktoś czytał, macie jakieś przemyślenia?

Offline Murazor

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #642 dnia: Luty 05, 2019, 11:11:42 am »
Przeczytałem run Edmondsona (...) Przypuszczam że za tydzień już nie będę pamiętać nic z tych 20 zeszytów.
Ktoś czytał, macie jakieś przemyślenia?
Dokładnie tak będzie, ja kompletnie nie pamiętam wydarzeń ze środka poza faktem, ze się zawiodłem. Byłem w mega szoku, bo wcześniej czytałem jego Black Widow, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Historia przemyślana od początku do końca i nawet te okropne (w innych seriach) Last Days pasowały, więc gorąco polecam.

Offline brzon

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #643 dnia: Luty 05, 2019, 11:20:33 am »
Ja również przeczytałem całość. Dla mnie świetny był przede wszystkim początek (pierwszy trejd), taki troszkę lżejszy Punisher, ze świetnie poprowadzoną akcją i napięciem (no i rysownik!) Drugi tom ok, jednak niestety końcówką jestem rozczarowany. Miałem wrażenie, ze "Last Days" wciśnięto Edmonsonowi na siłę, przez co nie mógł poprowadzić tej historii tak jak chciał. Swoją drogą, ciekawy scenarzysta, który myślałem, ze zostanie z Marvelem na dłużej, a tu cisza  :cry: (jego Black Widow również niczego sobie, tutaj poziom całości był równiejszy, ale końcówka także na minus).

Offline Evakuator

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #644 dnia: Luty 07, 2019, 12:56:26 am »

Wychodzi na to, że każdy, kto miał do czynienia z runem Ennisa, będzie uważał runy innych za niezbyt udane i ciężko będzie dorównać komuś do tak wysoko podniesionej poprzeczki. Zdarzyły się może jakieś przebłyski geniuszu kariery tego mściciela na kartach komiksu, ale były zazwyczaj to pojedyncze historie, a nie całe runy jednego scenarzysty. Może to być spowodowane też samą konwencją przedstawiania bohatera typowej dla serii umieszczonych w uniwersum z innymi SH, a innym sposobem przedstawiania go jako samodzielnej postaci, gdzie scenarzysta ma całkowicie wolną rękę.
Zagmatwałem może trochę, ale chodzi mi o to, że scenarzysta prowadząc postać takiego np. Punishera musi trzymać się pewnych reguł, które wyznaczają inne postaci występujące czy zdarzenia rozgrywające się w całym uniwersum. Punisher Ennissa był oderwany od tego, a wpływ postaci z uniwersum był tylko epizodyczny.
Obecnie wolę jednak Puniego na małym ekranie - przydałaby mu się i w komiksie taka konwencja :wink:

 

anything