trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11  (Przeczytany 377530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #495 dnia: Marzec 21, 2018, 11:32:52 am »
Kolejny tom (139 Wolverine & X-Men: Nowy początek) i znowu brak rozpoczęcia nowej postaci. Sam nie wiem co kombinują. Zielony płaszcz Dooma do 150 numeru i koniec? ;)

Wg przesłanej panoramy fizyczna postać Thora zaczynała się od numeru 141 (pomijając oczywiście młot). Sama postać Dooma "znika" dopiero w okolicy 143 numeru, więc jeszcze przynajmniej przez kilka numerów nic nowego może się nie pojawić.

Na oryginalnej grafice Doom ma w tym miejscu wyciągniętą rękę, więc w sumie równie dobrze mogą ją wrzucić do końca panoramy. Ale szkoda byłoby zakończyć kolekcję na 150 tomie, skoro na 170-200 szykowane są takie rarytasy :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2018, 11:38:31 am wysłana przez Jaxx »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #496 dnia: Marzec 21, 2018, 11:38:23 am »
i koniec? :wink:
Trzy miesiące do końca to już powinni wiedzieć czy przedłużają. Może z kolejnymi tomami dadzą znać  :smile:

Szkoda byłoby zakończyć kolekcję na 150 tomie, skoro na 170-200 szykowane są takie rarytasy :smile:
Ja wracam do teczki w kiosku jak będzie taki sam skład 151-200 (cały Doctor Strange Aarona i Vision + te eventy  :smile: ) Myślę że jak u nas przedłużą to od razu do 200 zwłaszcza że są serie.

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #497 dnia: Marzec 21, 2018, 11:38:54 am »
Wg przesłanej panoramy fizyczna postać Thora zaczynała się od numeru 141 (pomijając oczywiście młot). Sama postać Dooma "znika" dopiero w okolicy 143 numeru, więc jeszcze przynajmniej przez kilka numerów nic nowego może się nie pojawić.

Na oryginalnej grafice Doom ma w tym miejscu wyciągniętą rękę, otwartą w stronę patrzącego, więc w sumie równie dobrze mogą ją wrzucić do końca panoramy. Ale szkoda byłoby zakończyć kolekcję na 150 tomie, skoro na 170-200 szykowane są takie rarytasy :smile:


Ano faktycznie. Fota: http://www.comicartfans.com/gallerypiece.asp?piece=694422


W zupełności wystarczy do numeru 150 :wink:
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #498 dnia: Marzec 21, 2018, 11:39:08 am »
Skończyłem właśnie czytać najnowszy tom kolekcji i stwierdzam, że tak głupiego a w wielu miejscach wręcz idiotycznego komiksu dawno już nie czytałem. Nie orientuję się w historiach o mutantach, ale naprawdę po 2013 roku nie wydano nic lepszego z X-Men?

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #499 dnia: Marzec 21, 2018, 11:42:37 am »
Skończyłem właśnie czytać najnowszy tom kolekcji i stwierdzam, że tak głupiego a w wielu miejscach wręcz idiotycznego komiksu dawno już nie czytałem. Nie orientuję się w historiach o mutantach, ale naprawdę po 2013 roku nie wydano nic lepszego z X-Men?


Według mnie Uncanny X-men dawało radę. Jest nawet w ramach Marvel Now! w Polsce.
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #500 dnia: Marzec 21, 2018, 05:54:23 pm »
Szanowni koledzy, oto kompletna panorama wersji UK do tomu 200 :smile:



Kliknięcie powiększa :smile:

Wyciągnięta z brytyjskiej filii Hachette, bez łaski i proszenia, jak u nas :smile:

Nasza siłą rzeczy będzie zmieniona, może nawet na lepsze (nasz Cap wygląda lepiej, jest większy i prosto kadrowany), ale widać, z czego będą ją składać. Dla mnie wygląda kozacko (przynajmniej do Czarnej Pantery, reszta taka trochę doklejona) i bardziej niż kiedykolwiek chcę, aby to wszystko u nas wyszło, szczególnie, że zapowiedziane tytuły miażdżą.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2018, 06:05:42 pm wysłana przez Jaxx »

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #501 dnia: Marzec 21, 2018, 06:22:49 pm »
Dzięki ci o Panie :D

Bosz! Ja też chcę całość! I jest Gamora ;)
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Amandi89

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #502 dnia: Marzec 21, 2018, 06:31:01 pm »
To mogliby u nas zacząć Dr Strange, a skończyć na Black Bolt bo kadrowanie nie pozwoli na pełną panoramę (o ile dobiemy do 200, a bardzo bym chciał).

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #503 dnia: Marzec 21, 2018, 06:40:36 pm »
Może ich zalejemy mailami z prośbą o to przedłużenie?  :smile:

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #504 dnia: Marzec 21, 2018, 07:04:47 pm »
Skończyłem właśnie czytać najnowszy tom kolekcji i stwierdzam, że tak głupiego a w wielu miejscach wręcz idiotycznego komiksu dawno już nie czytałem. Nie orientuję się w historiach o mutantach, ale naprawdę po 2013 roku nie wydano nic lepszego z X-Men?

To chyba w takim razie ogólna przypadłość tej serii. Czytałem dwa tomy w ramach MN i potwierdzam, że dominującą w niej cechą jest idiotyzm.

Według mnie Uncanny X-men dawało radę. Jest nawet w ramach Marvel Now! w Polsce.

Jak na standardy MN nie jest tragicznie. Jak na standardy ogólne jest tak sobie.

P.S. Czy o czymś nie wiem w sensie fabularnym czy też skądinąd ślicznej Gamorze odpadła tęczówka?  :roll:

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #505 dnia: Marzec 21, 2018, 07:21:59 pm »
Panorama jest fajna do postaci She-Hulk. Potem taki natłok postaci, że źle to wygląda. Ale co kto lubi.
Co W&X, to pierwszy tom Egmontu mi się nie podobał, ale po przeczytaniu reszty stwierdziłem że to naprawdę fajny komiks. Ostatni tom to już w ogóle majstersztyk. Niemniej, do serii trzeba mieć odpowiednie podejście, pewien dystans do postaci i świata przedstawionego. Jak już tak będzie, to lektura powinna sprawiać jedynie radość.

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #506 dnia: Marzec 22, 2018, 07:19:38 am »
Panorama jest fajna do postaci She-Hulk. Potem taki natłok postaci, że źle to wygląda. Ale co kto lubi.
Co W&X, to pierwszy tom Egmontu mi się nie podobał, ale po przeczytaniu reszty stwierdziłem że to naprawdę fajny komiks. Ostatni tom to już w ogóle majstersztyk. Niemniej, do serii trzeba mieć odpowiednie podejście, pewien dystans do postaci i świata przedstawionego. Jak już tak będzie, to lektura powinna sprawiać jedynie radość.


Zgadzam się w 100% seria W&X ma specyficzny humor. Tak jak nie wszystkim podoba się Monty Python tak i tu pewnie będą głosy na nie. Dla mnie najnowszy tom jest dobry. A już w szczególności postać Quentina. Zastanawiający jest też rozstrzał możliwości Jasona Aarona. Jak nie flaki to śmiechawka ;)
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #507 dnia: Marzec 22, 2018, 01:12:15 pm »
Zastanawiający jest też rozstrzał możliwości Jasona Aarona. Jak nie flaki to śmiechawka :wink:

To prawda, Aaron jest bardzo nierównym scenarzystą. Potrafi pisać rzeczy genialne, przeciętne i kompletne dno, lub jak kto woli śmiechawkę skierowaną do konkretnego odbiorcy. Nadmienię tutaj, że jego Hulk "Asunder" również mi się nie podobał, ale "Orginal Sin" było całkiem całkiem. Nawet dobrze odebrałem również jego Wolverine'a, a przynajmniej oba tomy, które wydał Egmont.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #508 dnia: Marzec 22, 2018, 05:23:43 pm »
Czemu nikt nie pisze że Wolverine & The X-Men tłumaczył Arkadiusz "MarvelArek" Wróblewski?  :smile:
Gimby nie znajo  :biggrin:

Odpowiedź z fanpage czy będzie więcej Marvel Arka:

 "AR: Nie wiem. Ostatnio ciężko doprosić się o nazwiska tłumaczy do następnych zapowiedzi. :-P Ale pewnie będzie jeszcze nie raz."

Pewnie będzie jeszcze nie raz a nowych tłumaczeń w 140-150 tylko kilka. Tak tylko piszę  :smile:
Po co też zatrudniać nowego tłumacza (nie przypadkowego) na koniec?  :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2018, 06:30:05 pm wysłana przez JanT »

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #509 dnia: Marzec 22, 2018, 06:24:32 pm »
Jaki koniec?:D

 

anything