Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11  (Przeczytany 377635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #600 dnia: Kwiecień 20, 2018, 08:51:05 am »
Sugerujesz, żeby kupić "...Rocketa" i odłożyć na półkę na nieokreślony czas?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #601 dnia: Kwiecień 20, 2018, 08:59:30 am »
Tom z tą historią, rysowaną przez Mike Mignole, z dużym prawdopodobieństwem dostaniemy w kolekcji SBM.
Na 100% dostaniemy  :smile: Najprawdopodobniej w tomie 44.

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #602 dnia: Kwiecień 20, 2018, 10:29:22 am »
5 miesięcy? Fajnie...

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #603 dnia: Kwiecień 20, 2018, 05:28:38 pm »
No to już , SzopRakieta za mną. Dotąd czytałem Younga tylko AvsX Babies- i była to niestety strata czasu. Tymczasem teraz jest sympatycznie, bezpretensjonalnie i rozrywkowo. Czasem taki komiks jest po prostu potrzebny :) Polecam, miła lektura, masa fajnych rysunków- a jeśli ktoś jak ja lubi wyszukiwać w kadrach smakowite drobiazgi i drobne smaczki ;) , będzie miał dodatkową radochę. Podobało mi się, wydanych piniąchów w żadnym razie nie żałuję  8)

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #604 dnia: Kwiecień 25, 2018, 08:25:26 pm »
Sprawdzam sobie reading order na cmro i zastanawia mnie jedna rzecz. Otóż pierwsze numery X-men mają podwójną numerację, są oznacze jako story A i story B. Nie przypominam sobie jednak, aby w polskich WKKM były dwie historie z jednego zeszytu X-men (piszę o tomie Zmierz mutantów, zbierającym zeszyty z okolic numeru 50). Więc jak to jest? Hatchette nie opublikowało całych zeszytów, czy też może zostały one dodane w późniejszym okresie, tj. podczas przedruków x-men, w okresie zawieszenia tej serii przez marvela (chociaż info na cmro na to nie wskazuje). LucasCorso, Anion, wiecie coś więcej na ten temat?

Offline LucasCorso

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #605 dnia: Kwiecień 25, 2018, 08:33:31 pm »
Te historie były tam od początku. Ale były to krótkie historyjki wyjaśniające moce bohaterów albo pokazujące jak zostali członkami X-men

Jako że zarówno graficznie jak i fabularnie odbiegały one od cudenek Neala Adamsa to widocznie Hachet podjęło (słuszną, moim zdaniem) decyzję pominięcia ich...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #606 dnia: Kwiecień 25, 2018, 09:33:56 pm »
Niektóre z nich były przedrukowywane w pierwszych zeszytach X-Men TM-Semicu. Chyba że mnie pamięć myli, to pewnie ktoś poprawi.

Offline LucasCorso

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #607 dnia: Kwiecień 25, 2018, 09:48:26 pm »
nie, to nie te. te dotyczą oryginalnego składu, zaś te z TM Semica dotyczą nowej generacji i pochodzą z późniejszych numerów

historia o Beast z X-Men 1/92 pochodzi z jednego z numerów What If
"narodzili się X-men" z X-Men 2/92 dotyczy drugiej generacji i pochodzi z Giant Size X-Men #2
"Pożegnanie" z X-men 3/92 pochodzi częściowo z X-Men 94, częściowo 96
"Ponowne narodzenie!" zaś z X-men 4/92 to zlepek X-men 100 i 101
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #608 dnia: Kwiecień 26, 2018, 06:40:10 am »
Dzięki za wyjaśnienia. Niby zrozumiałe posunięcie ze strony H., ale jednak szkoda że to nie są pełne zeszyty (szczególnie dla komplecisty).

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #609 dnia: Kwiecień 26, 2018, 08:46:36 am »
Nie można być komplecistą opierając się jedynie na polskich wydaniach. Ba, często być komplecistą nawet gdy kupujesz zbiorcze oryginały, bez kompletowania pojedynczych zeszytów x-men się nie obejdzie!

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #610 dnia: Maj 08, 2018, 06:05:07 pm »
Doszła dziś w końcu długo wyczekiwana prenumerata z tomami 140 i 141 i jestem w szoku - obydwa zafoliowane  :shock: To samo SBM - tomy 32 i 33 również doszły i oba także zafoliowane. Czyżby jakiś nowy standard Hachette? :) W sklepach widziałem je tradycyjnie, bez folii.

Offline mibartek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #611 dnia: Maj 08, 2018, 06:15:12 pm »
No to już , SzopRakieta za mną. Dotąd czytałem Younga tylko AvsX Babies- i była to niestety strata czasu. Tymczasem teraz jest sympatycznie, bezpretensjonalnie i rozrywkowo. Czasem taki komiks jest po prostu potrzebny :smile: Polecam, miła lektura, masa fajnych rysunków- a jeśli ktoś jak ja lubi wyszukiwać w kadrach smakowite drobiazgi i drobne smaczki :wink: , będzie miał dodatkową radochę. Podobało mi się, wydanych piniąchów w żadnym razie nie żałuję  :cool:


Jestem tego samego zdania. Kolekcję od jakiegoś czasu kupuję dla posiadania kompletu właśnie i męczę się czasem strasznie. Tym razem naprawdę przyjemna lektura. Nie jest to komiks pozostający w pamięci, ani jakiś szczególnie odkrywczy, ale tak jak napisałeś - taka prosta rozrywka też czasem jest potrzebna (chociaż u mnie zwykle luźniejsze mangi spełniały tę rolę).

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #612 dnia: Maj 08, 2018, 06:16:29 pm »
Ja w piątek dzwoniłem do boku z pytaniem, co jest z prenumeratą, bo ostatnie numery dostałem w połowie marca. Dowiedziałem się, że wysłali 140-141, ale nie mam jeszcze 138-139, więc poszła reklamacja i czekam na obie przesyłki.

Offline mibartek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #613 dnia: Maj 08, 2018, 06:24:55 pm »
Tom z tą historią, rysowaną przez Mike Mignole, z dużym prawdopodobieństwem dostaniemy w kolekcji SBM.


kurcze zajawiłem się, że jednak Mignola narysował coś świeżo poza tą okładką:





a tu jednak nie
zajrzałem do rysunków "Guardian of the Keystone Quadrant", ale to jednak wtedy jeszcze nie ten Mignola, którego uwielbiam


Offline mibartek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #614 dnia: Maj 10, 2018, 02:05:06 pm »
szybkie pytanie - też Wam zaczęły przychodzić zafoliowane komiksy? drugą paczkę dostałem z zafoliowanymi tomami w świetnym stanie (zwykle były lekko obite/przetarte na co już przestałem zwracać uwagę. Domyślałem się, że to ze zwrotów ze sklepów tak jak sugerowali tutaj niektórzy).
Czy może te zafoliowane to dodruki o których ktoś wspominał, że robią jak braknie ze zwrotów i po prostu tak mi się trafiło?