Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11  (Przeczytany 375800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamilo

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #840 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:07:20 pm »
Moim katalizatorem, także była WKKM.Zgadzam się więc z Jankiem :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 12:13:17 pm wysłana przez kamilo »

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #841 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:17:48 pm »


Po co dwa? Pewnie będzie i Miller ale trzeba poczekać.
1. Run Millera nie łączy się z historiami wydawanymi obecnie, więc nic nie stoi na przeszkodzie w ich wydaniu
2. DD Millera mógłby ukazać się dodatkowo tak jak jest to w przypadku Batmana - obok kilku serii dostaniemy w tym roku Batmana Millera3. Tak sobie myślę, że kiedy Egmont będzie kończył run Waida to w USA pewnie będzie już wydanie zbiorcze runu Soula. Jeżeli więc będzie dobra sprzedaż, pewnie będą w grubych oprawach wydawać właśnie ten run i ile na tego Millera będziemy czekać? To jest absolutna klasyka i kanon komiksu.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #842 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:24:34 pm »
Nie wiadomo jak to będą wydawać i trzeba czekać na MFKiG (tak jak trzeba było czekać do KW  :biggrin: )
Dwóch DD (czy kogokolwiek innego) w klasyce nie puszczą na pewno.

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #843 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:26:21 pm »
Nie wiadomo jak to będą wydawać i trzeba czekać na MFKiG (tak jak trzeba było czekać do KW  :biggrin: )
Dwóch DD (czy kogokolwiek innego) w klasyce nie puszczą na pewno.
I to jest właśnie przepuszczanie okazji. A co powie pan Kołodziejczak na MFKiG w sprawie DD to wiadomo - zapowie Diggle'a i być może kontynuację w postaci Waida. Nie sądzę, aby wspomniał coś o planach w stosunku do Millera.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #844 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:33:59 pm »
1. Run Millera nie łączy się z historiami wydawanymi obecnie, więc nic nie stoi na przeszkodzie w ich wydaniu
2. DD Millera mógłby ukazać się dodatkowo tak jak jest to w przypadku Batmana - obok kilku serii dostaniemy w tym roku Batmana Millera3. Tak sobie myślę, że kiedy Egmont będzie kończył run Waida to w USA pewnie będzie już wydanie zbiorcze runu Soula. Jeżeli więc będzie dobra sprzedaż, pewnie będą w grubych oprawach wydawać właśnie ten run i ile na tego Millera będziemy czekać? To jest absolutna klasyka i kanon komiksu.

No trochę jednak się łączy (np. wiedza Kingpina nt. prawdziwej tożsamości DD), w końcu wszystko jest w tzw. kanonie.

A Millerowy Batman to jednak zły przykład, bo to taki przyszłościowy elseworld funkcjonujący poza kanonem. Lepszym przykładem jest Świt Mrocznego Księżyca lub Rozbite Miasto.

Ja niestety też nie widzę raczej miejsca na wydawanie różnych runów tej samej postaci w ramach jednej linii wydawniczej. Poza tym zakładam, że wcześniej czy poźniej dojdą do Millerowego DD, w końcu z jakiegoś powodu tak z tym Daredevilem się spieszą.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #845 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:37:53 pm »
A ja tam czekam na wydanie wydanie runu Davida Macka (i może wznowienie runu Smitha) w DD (hehehe, oczywiście musiałem skorzystać z okazji). Tak czytam co każdego zmotywowało do powrotu do komiksów i szkoda, że tak późno to się odbyło i że wiele was zignorowało to co wydawał Egmont, Mucha, Mandragora czy nawet Manzoku. Może takiej zapaści rynku by nie było.

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #846 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:38:59 pm »
No trochę jednak się łączy (np. wiedza Kingpina nt. prawdziwej tożsamości DD), w końcu wszystko jest w tzw. kanonie.
Bardziej mi chodziło, że DD Millera nie jest kontynuację Waida itd. Kiedy będą wydawać Millera, tomy te i tak będą musiały mieć nieco inną formę i być numerowane od 1. Ale dość o tym, bo to wątek WKKM a ja nas skierowałem na Egmont :shock:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #847 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:39:23 pm »
    Laf Ty się nie będziesz wypowiadać za innych, ale sporo ludzi tutaj nie ma problemu, żeby zakrzyknąć (parafrazując naszego znanego i kochanego Joe) "RYNEK TO JA".
     Jak to często bywa, ani jedna strona ani druga nie chce zauważyć, że obydwie mają po części rację. Oczywiście kolekcje wpływają na plany wydawców nie ma się co z tym kłócić, Tomasz Kołodziejczak potwierdził, że Eaglemoss namieszał mu w DC. Z pewnością doszło lub dopiero dojdzie do sytuacji, że jakiś tytuł nie został wydany bo pierwszy tom pokazał się w kolekcji, natomiast nie demonizowałbym specjalnie tego wpływu, główne serie które miały się ukazać, ukazały się problem może być bardziej jeżeli chodzi o faktycznie krótsze kilkunastoodcinkowe rzeczy.  I filmy i kolekcje napędzają czytelnictwo komiksów, z tym że przewaga w tym wypadku jest po stronie filmów z pewnością. Natomiast ja jestem kolejnym żywym dowodem na to że kolekcje przywracają weteranów do życia pomiędzy 97 rokiem a wydaniem pierwszego numeru WKKM przeczytałem jakichś 5 komiksów z czego kupiłem dwa, w antykwariacie. Jednocześnie stanowię stanowię żywe zaprzeczenie tezy jakoby Hachette nie robiło klienteli Taurusowi czy Kulturze Gniewu, przecież kupuję ich komiksy również. Więcej mam dwóch kolegów, którzy identycznie jak ja wrócili do hobby poprzez WKKM a i na tym forum posty w stylu "Ostatni komiks TM-Semic przeczytałem X lat temu, następny był Powrót do Domu nie są rzadkością. Przyjmijmy, że MCU napędza nowych czytelników a WKKM starych.   
     Hachette ma swoją niszę? Niby jaką? Ich zadaniem jest zarobek poprzez wydawanie najlepszych (lub najbardziej znanych) pozycji wydawnictwa Marvel, z czego się lepiej lub gorzej wywiązuje. Jak można mówić o niszowości w przypadku wydawnictwa, które przez kilka lat wypuściło na rynek więcej marvelowskich best off niż wszystkie inne wydawnictwa (nie licząc TM-Semic) razem wzięte od początku swojego istnienia. Kolekcja ma jasną strukturę, najpierw leciały najbardziej znane, później starocie, dalej Marvel Now a teraz będzie All Different jak widać są pewne możliwości korelacji, ale całość jako całość jest przemyślana i nie do ruszenia. I nikt się nie będzie oglądał na to, że Egmont czy inna Mucha coś tam może wyda a może coś nie wyda. Czasy centralnie planowanej gospodarki już dawno minęły.   
     Czy kolekcje psują rynek? Nie, rynek to nie jest trzech smutnych jak pi...a mądrali siedzących na jutubie, tylko my wszyscy siedzący tutaj na tym forum a także setki bądź tysiące czytelników, którzy nawet nie słyszeli o tym miejscu. Tobie się nie podoba, że Hachette wydaje rwane historie? A mi to bardzo pasuje, nie mam ciśnienia na czytanie całych serii w gatunku, który charakteryzuje się "mydlanooperowością" i w większości tytułów nie posiada tak naprawdę ani początku ani końca, nie czuję wewnętrznej potrzeby heblowania tych tasiemców, mi wystarczy ta jedna, dwie strony wprowadzenia do historii i to żeby historia była w miarę spójna i nie urwana w połowie, za to cenię możliwość zapoznania się z wieloma scenarzystami, rysownikami, czy bohaterami a nawet gatunkami w różnych okresach czasowych. Ja szanuję Twoją chęć czytania całego runu, Ty uszanuj moją przeczytania pięciu niecałych ale za to różnych. A przede wszystkim nie narzucaj swoich własnych wizji jako poglądów całego środowiska. Póki co wszystkie trzy superbohaterskie kolekcje zostaną przedłużone, czyli środowisko jasno głosuje portfelami za tym czy im taki sposób wydawania się podoba czy nie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 01:06:36 pm wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #848 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:44:05 pm »
Tak czytam co każdego zmotywowało do powrotu do komiksów i szkoda, że tak późno to się odbyło i że wiele was zignorowało to co wydawał Egmont, Mucha, Mandragora czy nawet Manzoku. Może takiej zapaści rynku by nie było.
Szkoda też że przestali kupować TM-Semic  :smile:

Oczywiście...
Ładnie napisane.

Póki co wszystkie trzy superbohaterskie kolekcje zostaną przedłużone
SBM od początku była planowana na 100.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 12:49:48 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #849 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:48:09 pm »
Szkoda też że przestali kupować TM-Semic  :smile:
Bo mi przestali wydawać X-menów. ;)

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #850 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:48:27 pm »
Zgadzam się z Larrym, aczkolwiek rozumiem osoby, które chciałyby ukazywania się kompletnych runów: tak - ja też chciałbym, żeby rynek komiksowy w Polsce wyglądał tak jak amerykański :cool: , ale nie wygląda i wyglądać tak nie będzie, a przynajmniej nie za naszego życia.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #851 dnia: Czerwiec 25, 2018, 12:59:14 pm »
Przyjmijmy, że MCU napędza nowych czytelników a WKKM starych.   
O, i to jest dobre podsumowanie całej dyskusji  :smile:

Tak czytam co każdego zmotywowało do powrotu do komiksów i szkoda, że tak późno to się odbyło i że wiele was zignorowało to co wydawał Egmont, Mucha, Mandragora czy nawet Manzoku. Może takiej zapaści rynku by nie było.
Trzeba przyznać, że wtedy rynek nie był aż tak bardzo dostępny (zakupy internetowe nie były aż tak rozpowszechnione), a komiksy to było raczej dobro luksusowe, bo były zdecydowanie droższe. Teraz sytuacja i ekonomiczna (sporo rabatów, szeroka dostępność) i moja osobista (życie bardziej ustatkowane, większe zarobki) pozwala na takie "fanaberie" jak komiksy.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #852 dnia: Czerwiec 25, 2018, 01:02:34 pm »
   Marvelek, ale przecież te runy się ukazują. Samego Marvel Now jest pewnie z 10 serii a jest jeszcze Rebirth, Daredevil, Spider-Man, Punisher Max i Deadpool Mucha też jedzie całościami. Jest w czym wybierać. Skąd ta chęć rugowania  wydawnictwa, które proponuje zupełnie inną formę czytelnictwa? Mamy się wszyscy zamknąć w jakimś obozie koncentracyjnym dla komiksiarzy i czytać wszyscy to samo w tym samym tempie? Nie będziemy nigdy wyglądać jak rynek amerykański. Oni mają ponad 300 milionów obywateli, my ponad 30. I ta liczba się raczej nie zwiększy, prędzej zmniejszy na skutek kolejnego zrywu narodowego podczas kolejnej wojny (tfu, tfu). No chyba żeby wierzyć internetowym przepowiedniom Baby Wangi :biggrin:

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #853 dnia: Czerwiec 25, 2018, 01:08:22 pm »
   Marvelek, ale przecież te runy się ukazują. Samego Marvel Now jest pewnie z 10 serii a jest jeszcze Rebirth, Daredevil, Punisher Max i Deadpool Mucha też jedzie całościami.
To prawda. Dlatego uważam, że to co powinno być najważniejsze, także dla nas, jako fanów komiksu superhero, to wciąganie w komiks nowego pokolenia. Kolekcje to naprawdę świetna okazja do dokonania mniejszej lub większej transfuzji. Przecież nikt nie każe kupować każdego tomu kolekcji. Można to robić wybiórczo, może tego nie robić wcale. I tyle :smile:

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #854 dnia: Czerwiec 25, 2018, 01:59:51 pm »
Przyjmijmy, że MCU napędza nowych czytelników a WKKM starych.
Wytykasz generalizowanie, a sam generalizujesz jeszcze bardziej. Mnie klasyfikują jako starszego czytelnika, a do komiksów wróciłem na fali MCU, a właściwie chyba nawet wcześniej pod wpływem ekranizacji Sin City Millera, czyli gdzie koło 7 lat przed WKKM. Często chodzę do kina i nie widzę tu powodu do wstydu, daleki jestem od stwierdzenia, że osoby młodsze chodzą do kin częściej niż starsze. O kolekcji dowiedziałem się z tego forum, głównie czytając wypociny 8azyliszka, który miał na jej punkcie obsesję.