Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11  (Przeczytany 377729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawlis

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #975 dnia: Sierpień 18, 2018, 11:54:24 am »

Znowu Egmont im listę układał  :biggrin: Ale na Howarda my się doczekali w końcu  :smile:



Jakby nie mogli dać tego Howarda dużo wcześniej  :doubt: . A zamiast tego jakieś nieistotne rzeczy z lat ostatnich czy ten idiotyzm z Spider-Man: Marvel Knights  :mad: .

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #976 dnia: Sierpień 18, 2018, 04:30:58 pm »
To ten nowy Kaczor Howard? Miałem kończyć na 150 numerze...

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #977 dnia: Sierpień 18, 2018, 04:34:18 pm »
To ten nowy Kaczor Howard? Miałem kończyć na 150 numerze...
Raczej ten klasyczny z lat 70, który wyszedł w kolekcji m.in. w UK. Okładkę Janek dawał wcześniej a zawartość to [Giant-Size Man-Thing #4-5, Howard the Duck #1-8 & 16, excerpts from Adventure Into Fear #19 and Man-Thing #1]

Offline LucasCorso

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #978 dnia: Sierpień 18, 2018, 04:44:49 pm »
Wreszcie dowiem się czy tylko mnie przebrniecie przez Howarda sprawiało fizyczny ból czy to szersza przypadłość wśród polskich czytelników...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline -gościu-

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #979 dnia: Sierpień 18, 2018, 04:53:15 pm »
O! Kaczor Howard  :shock:  Ostatni z klasyków z edycji UK, których u nas nie wydano  :biggrin:  W końcu!

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #980 dnia: Sierpień 18, 2018, 04:56:42 pm »
Wreszcie dowiem się czy tylko mnie przebrniecie przez Howarda sprawiało fizyczny ból czy to szersza przypadłość wśród polskich czytelników...


Zaciekawiłeś mnie, może spróbuję...ostrzegam, jestem człowiekiem, któremu AmbushBug się podobał  8)

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #981 dnia: Sierpień 18, 2018, 06:24:22 pm »
To, co - teraz będą uzupełniali 150-170 o to, co wcześniej odpuścili? Hawkeye, Ms Marvel i Uncanny Avengers też teraz wrzucą? I może jeszcze Time Runs Out i Secret Wars?
Wg mnie te zaznaczone były nieuniknione od prawie samego początku obecnego rozszerzenia, a teraz to już w ogóle.

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #982 dnia: Sierpień 18, 2018, 07:43:53 pm »
@JanT

Czy BOK Hachette podał polskie tytuły kolejnych tomów (151 - 155)?
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #983 dnia: Sierpień 18, 2018, 08:07:06 pm »
Czy BOK Hachette podał polskie tytuły kolejnych tomów (151 - 155)?
Po angielsku ale przy GotG podał i polski "Kosmiczni Avengers"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2018, 08:14:19 pm wysłana przez JanT »

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #984 dnia: Sierpień 18, 2018, 10:25:39 pm »
Po angielsku ale przy GotG podał i polski "Kosmiczni Avengers"


Dzięki. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chciałem przesłać na sklep gildii ale nie ma za bardzo co.

Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #985 dnia: Sierpień 19, 2018, 12:41:10 pm »
Raczej ten klasyczny z lat 70, który wyszedł w kolekcji m.in. w UK. Okładkę Janek dawał wcześniej a zawartość to [Giant-Size Man-Thing #4-5, Howard the Duck #1-8 & 16, excerpts from Adventure Into Fear #19 and Man-Thing #1]
A to olać, dorwałem omnibusa Howarda jakiś czas temu za 100zł

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #986 dnia: Sierpień 22, 2018, 09:27:48 am »
Okładka dzisiejszych Avengersów. Wstawiam z kronikarskiego obowiązku, bo ten tomik dostajemy jako pierwsi ze wszystkich krajów także co walną na okładkę było tajemnicą. Strzelałem, że to będzie ten zeszyt z Capem Americą a jednak nie ;)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #987 dnia: Sierpień 22, 2018, 09:34:43 am »
Ulotki nie było (bo by wypadła  :biggrin: ) albo jakiegokolwiek info o przedłużeniu?

Na stronie wciąż "150 tomów" a ktoś tu się bardzo tym podpierał i uważał za jedyne pewne info  :smile:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #988 dnia: Sierpień 22, 2018, 09:36:25 am »
Cytuj
Ulotki nie było (bo by wypadła  :biggrin: ) albo jakiegokolwiek info o przedłużeniu?
Ja to swój egzemplarz dostanę jutro z sierpniowym zestawem z gildii a ta fotka to ze strony Empika

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #989 dnia: Sierpień 22, 2018, 10:11:33 am »
A ja tymczasem przeczytałem t. 146, czyli "Naprzód Avengers" i chcę go wyróżnić jako jeden z najgłupszych komiksów jaki udało mi się w ostatnich latach przeczytać. Miałem z niego naprawdę wiele uciechy i prawdziwą polewkę.
Ciekawi mnie, czy Bendis jak to pisał, to raczej płakał nad swoim upadkiem, czy też miał niezłą bekę z tego co wyrabia.
Polecam na wakacyjne pół godzinki na leżaku.

Trochę bardziej serio musze przyznać, że robota Bendisa (i Bagleya) była wbrew pozorom całkiem niezła. Panowie starali się sprostać zadaniu jak tylko mogli i stworzyć ekwiwalent MCU w ramach 616. Przejścia montażowe, a nawet efektowne kadrowanie były nieźle podpatrzone - zwłaszcza na początku historii. Kuriozalnie źle wyszła natomiast kadłubkowa psychologia postaci oraz głupawe dialogi, będące raczej parodią szeroko dyskutowanych "sucharów MCU".
W sumie więc komiks ten miejscami podpatruje całkiem nieźle MCU, miejscami je niezamierzenie parodiuje. W efekcie postała bardziej adaptacja Baya, niż Whedona. A że komiks jest w ogóle sztuką skrótu, to wyszedł z tego twór, który dostarczył mi jednak wiele radości - jak napisałem na początku...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

 

anything