Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11  (Przeczytany 375800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #225 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:05:50 pm »
Czyli MASZ jednak większe wpływy, panie kolego szanowny  8) Błyskawiczna odpowiedź to już coś...

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #226 dnia: Grudzień 11, 2017, 07:00:44 pm »
Tak ich tam ładnie czarowałem żeby udostępnili listę do końca ale się nie udało:

"Witam,
Bardzo byśmy chcieli, ale niestety nie jesteśmy na tą chwilę w stanie potwierdzić kolejności tomów."

A na panoramie widać że mają  już wszystko ustalone
  :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 09:21:59 pm wysłana przez JanT »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #227 dnia: Grudzień 11, 2017, 08:23:17 pm »
Tak ich tam ładnie czarowałem żeby udostępnili listę do końca ale się nie udało:

"Witam,
Bardzo byśmy chcieli, ale niestety nie jesteśmy na tą chwilę w stanie potwierdzić kolejności tomów."

A na panoramie widać że mają  już wszystko ustalone
  :smile:

O, same się zapędziły w kozi róg - śmiało odpisz więc "Nie szkodzi, kolejność nie ma znaczenia, wystarczą planowane tytuły" - przecież napisały, że nie mogą potwierdzić KOLEJNOŚCI tomów, a nie tomów samych w sobie :)

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #228 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:04:19 am »
Prenumerata 130-131 dojechała.

Offline Lesiok

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #229 dnia: Grudzień 14, 2017, 08:32:12 am »
Mam problem z nowy Kapitanem. W sieci znalazłem skrajne opinie o tym komiksie, od wielkich achów po wielkie buuu. Poratowalibyście jakąś opinią, bo wielki dylemat mam czy naruszać budżet przedświąteczny  :biggrin: ?

Offline Voitas

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #230 dnia: Grudzień 14, 2017, 08:35:31 am »
Kup, przeczytaj, nie spodoba się do sprzedasz :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #231 dnia: Grudzień 14, 2017, 09:01:09 am »
@ Lesiok zadaj sobie pytanie. Czy czytałeś coś Remendera co ci się nie podobało? Jeśli tak, to nie kupuj. Jeśli nie to kup i nie będziesz zawiedziony, chyba że nie lubisz rysunków Romity JR. Jeśli nic nie czytałeś tego autora to myślę, że Kapitan częściowo pokazuje jego styl, więc to dobry punkt wejścia, aby poznać jego twórczość i samemu ocenić.

Problemem może być to, że ta seria jest oceniana pod kątem porównań do Kapitan Brubakera i w tym porównaniu przegrywa (nawet ja to potwierdzam), ale jako samodzielna seria broni się wg mnie w miarę dobrze.

Offline Lesiok

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #232 dnia: Grudzień 14, 2017, 09:29:53 am »
O ile rysunkami Romity nigdy nie byłem zawiedziony to z Remenderem jest mały problem. Black Science, Głębia i X-Force są na liście do zakupów. Przeczytany Venom na +, Uncanny Avengers na -. Czyli wychodzi na 0  :biggrin: . Pewnie skończy się tak, że kupię i w najgorszym wypadku będzie uzupełniał panoramę  :smile: .

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #233 dnia: Grudzień 14, 2017, 10:17:59 am »
Powiem ci tak. Remender większość historii opiera na tym samym czyli dysfunkcyjnej rodzinie i to widać w Uncanny Avengers, Uncanny X-force, Black Science, Głębi czy Kapitanie Ameryką. A wszystko oblane zwariowanymi pomysłami często związane z podróżami w różne wymiary.

A co do Uncanny Avengers to odrzuć tom pierwszy oraz ostatni i przeczytaj 3 pozostałe jeszcze raz. To jest kwintesencja Remendera, bo te dwa pozostałe co są typowe Marvelowe potworki tworzone pod dyktando redaktorów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2017, 10:57:11 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Lesiok

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #234 dnia: Grudzień 14, 2017, 10:22:34 am »
Akurat z Uncanny Avengers zrezygnowałem po pierwszym tomie. Może po X-Force dam im jeszcze raz szansę.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #235 dnia: Grudzień 14, 2017, 10:59:08 am »
Może po X-Force dam im jeszcze raz szansę.
To tym bardziej, bo te 3 tomy są luźną kontynuacją wydarzeń z X-Force (nie musisz nawet czytać tego ostatniego tomu UA, bo wtedy zostaniesz z clifhangerem, a tak masz w miarę zamkniętą historię).

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #236 dnia: Grudzień 14, 2017, 12:43:00 pm »
Korekta wróciła (podobno z wakacji  :smile: ) a Kapitana tłumaczył Jacek Drewnowski.

Offline sum41

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #237 dnia: Grudzień 14, 2017, 02:42:32 pm »
Ja rysunków Romity nie trawie ale zauważyłem że jak ma dobrego kolorystę (patrz również All star Batman z Odrodzenia) to nawet mi podchodzą i biorę capa bo jest klimacik ;]
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #238 dnia: Grudzień 15, 2017, 11:59:47 am »
Dojechała prenumerata 130-131. Pytanka mam dwa: czy w Nieskończoności od Hachette będzie coś więcej/mniej w porównaniu z wydaniami od Egmontu?
I jak rozumiem - wszystkie zeszyty zawarte w Days of Future Past były już w drugim Essentialu od Mandragory? 

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #239 dnia: Grudzień 15, 2017, 12:24:37 pm »
czy w Nieskończoności od Hachette będzie coś więcej/mniej w porównaniu z wydaniami od Egmontu?
Nie, tylko pamiętaj, że wydanie Egmontu było rozbite na 3 różne tomy

I jak rozumiem - wszystkie zeszyty zawarte w Days of Future Past były już w drugim Essentialu od Mandragory? 
Tak