trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11  (Przeczytany 376919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #750 dnia: Czerwiec 21, 2018, 03:21:39 pm »
Na stronie kolekcji w FAQ nie ma jeszcze zmian. Może tym razem będzie zaskoczenie i podadzą tytuły jak w innych krajach :D Hachette potrafiło wywołać radość zmieniają panoramę i zmniejszając ilość dubli w kolekcji. Teraz lud chce zmiany w postali pełnej listy tytułów 151 - 170! ;)
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #751 dnia: Czerwiec 21, 2018, 03:35:00 pm »
Pytanie dla tych co studiują dokładnie te grubości tomów na obrazku panoramy, który dostaliśmy (Janek ?). Przyjmując, że 150 tomem będzie ''End Times'' to jaką kolejność byście umieścili w 147-148. Gromowładna czy Deadpool jako pierwszy poleci ? Nie chce mi się szukać tej grafiki więc pytam ;) 

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #752 dnia: Czerwiec 21, 2018, 03:47:53 pm »
Pytanie dla tych co studiują dokładnie te grubości tomów na obrazku panoramy, który dostaliśmy (Janek ?). Przyjmując, że 150 tomem będzie ''End Times'' to jaką kolejność byście umieścili w 147-148. Gromowładna czy Deadpool jako pierwszy poleci ? Nie chce mi się szukać tej grafiki więc pytam :wink:
Wpierw Deadpool potem Gromowładna.
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #753 dnia: Czerwiec 21, 2018, 06:47:38 pm »
Zmęczony jestem już tą kolekcją, kończę na 150 numerze a kasę przeznaczę na komiksy które chcę przeczytać, a nie te które będą tworzyć panorame.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #754 dnia: Czerwiec 22, 2018, 01:06:34 pm »
Może zamiast tej gromowładnej będzie ten AvX: Consequences bo grubość podobna  :smile:
Deadpoola podmienili to może i to.  Trzymam kciuki.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #755 dnia: Czerwiec 22, 2018, 01:36:02 pm »
Zmęczony jestem już tą kolekcją, kończę na 150 numerze a kasę przeznaczę na komiksy które chcę przeczytać, a nie te które będą tworzyć panorame.
Jeśli potwierdzi się lista brytyjska, to ja też sobie odpuszczę zupełnie WKKM. Wezmę tylko tego Visiona jeśli Egmont go nie wyda.

Może zamiast tej gromowładnej będzie ten AvX: Consequences bo grubość podobna  :smile:
To też był wziął  :smile:

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #756 dnia: Czerwiec 22, 2018, 02:07:00 pm »
Jeśli potwierdzi się lista brytyjska, to ja też sobie odpuszczę zupełnie WKKM. Wezmę tylko tego Visiona jeśli Egmont go nie wyda.

Fakt, te 151-170 w UK jakoś powalające nie są. Niemniej trzeba przetrzymać do 171-200 :)

Offline Voitas

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #757 dnia: Czerwiec 22, 2018, 02:11:42 pm »
Kupisz 20 komiksów po 40 zł każdy, żeby dotrzymać do 171-200, które nie wiadomo czy wydadzą? :)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #758 dnia: Czerwiec 22, 2018, 02:20:06 pm »
Fakt, te 151-170 w UK jakoś powalające nie są.
Właśnie że są  :smile:

To wszystko są fajne tomy:

The Ultimates Omniversal
 Doctor Strange: The Way of the Weird
 Karnak: The Flaw in all Things
Vision: Little Worse Than A Man
Unbeatable Squirrel Girl: Squirrel, You Really Got Me Now
Spider-Gwen: Greater Power
 Vision: Little Better Than A Beast
The Mighty Thor: Thunder in Her Veins
Spider-Man/Deadpool: Isn't it Bromantic
All-New Wolverine: The Four Sisters
 A-Force: Hypertime
Moon Girl and Devil Dinosaur: BFF
Patsy Walker, AKA. Hellcat: Hooked on a Feline
Spider-Woman: Shifting Gears
 Black Widow: S.H.I.E.L.D.'s Most Wanted
Black Panther: A Nation Under Our Feet Part 1

16 z 20  :smile: Tu poszli w jakość (i w kobitki  :smile: ) jak to już pisałem dawno. Tylko szkoda że dużo jedynek.

Offline Voitas

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #759 dnia: Czerwiec 22, 2018, 02:28:21 pm »
Chyba robię się za stary na superhero, żeby jarać się tymi tytułami. I na dodatek większość to pierwsze tomy dłuższych serii. Olewam totalnie ;] Mam wszystko 1-120, wybiorczo 121-150. Im późniejsze numery tym mniej sensu w tym widziałem. Przejadły mi się te kolekcje. Dotrwam do 60 numeru WKKDC i zostaję już tylko przy Conanie.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #760 dnia: Czerwiec 22, 2018, 02:28:54 pm »
Kupisz 20 komiksów po 40 zł każdy, żeby dotrzymać do 171-200, które nie wiadomo czy wydadzą? :)

Prenumeruję, więc i tak biorę całość. Głupio mi tak jakoś by było po 6 latach przerywać, trochę jak odpuszczać maraton na ostatnich wirażach - dotarłem tak daleko, to dobrnę do końca :)

Właśnie że są  :smile:

Porównując do potencjalnej dalszej części, to jednak pozostanę przy swoim. Nie twierdzę, że są złe, bo ich nie czytałem (ale widząc tomy takie jak "Moon Girl and Devil Dinosaur: BFF" czy "Patsy Walker, AKA. Hellcat: Hooked on a Feline" to jednak takie małe WTF? ciśnie mi się na usta), ale jakoś też specjalnego wrażenia na mnie nie wywierają. Jeżeli twierdzisz, że są dobre, to tym lepiej, bo na pewno nabędę i przeczytam (mam tylko nadzieję, że nie dopiero na emeryturze...).

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #761 dnia: Czerwiec 22, 2018, 02:39:45 pm »
Prenumeruję, więc i tak biorę całość. Głupio mi tak jakoś by było po 6 latach przerywać, trochę jak odpuszczać maraton na ostatnich wirażach - dotarłem tak daleko, to dobrnę do końca :smile:
A jak to nie jest połowa maratonu? Może dopiero tylko 1/3? I po ostatnich wirażach widać, dostajemy cięższe rzeczy niż to było maratonach innych krajów. Bierzecie to pod uwagę? 

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #762 dnia: Czerwiec 22, 2018, 02:45:16 pm »
A jak to nie jest połowa maratonu? Może dopiero tylko 1/3? I po ostatnich wirażach widać, dostajemy cięższe rzeczy niż to było maratonach innych krajów. Bierzecie to pod uwagę?

Powiem tak - w momencie, w którym naprawdę mnie to znudzi, rzucę to w cholerę i zostanę z urwaną kolekcją. I płakać z tego powodu nie będę. Ale póki co, jeszcze mnie to bawi, siłę do biegu mam, panoramę lubię i pomimo 39 lat na karku nie czuję się na to za stary, więc brnę dalej :)

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2018, 02:49:43 pm wysłana przez Jaxx »

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #763 dnia: Czerwiec 23, 2018, 01:33:13 pm »
Powiem tak - w momencie, w którym naprawdę mnie to znudzi, rzucę to w cholerę i zostanę z urwaną kolekcją. I płakać z tego powodu nie będę. Ale póki co, jeszcze mnie to bawi, siłę do biegu mam, panoramę lubię i pomimo 39 lat na karku nie czuję się na to za stary, więc brnę dalej :smile:
Zgadzam się w 100%. WKKM zbieram od 4 lat i skorzystałem ze słów Ichaboda, który twierdzi, że jak już mamy zacząć czytać komiksy to najlepiej zacząć od dowolnego. Dzięki temu po kilka latach wyrobiłem sobie swój gust czytelniczy a WKKM przypomina mi moje początki fascynacji komiksami. Nadal ją zbieram i będę bo dzięki niej mam przekrój na rozwój Marvela dawniej i dzisiaj. A i czasami trafiają się prawdziwe perełki ;)
No i ta panorama :D
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #764 dnia: Czerwiec 23, 2018, 02:19:42 pm »
Dla mnie z tej listy to jedynie Karnak i Ultimates warte uwagi. Z drugiej strony to drugie mógł ruszyć Egmont i wydać w całości. Karnaka raczej wątpię.

Generalnie mogli by już skończyć z tą kolekcją. Dobrze wypełniali lukę i uzupełniali się z Egmontem gdy wychodziły klasyczne ramotki ale na tej nowej liście same nowości. To takie sztuczne konkurowanie z Egmontem i wcale nie tanie. Gdzie tu sens?

 

anything