trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11  (Przeczytany 377183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #765 dnia: Czerwiec 23, 2018, 02:49:09 pm »
To takie sztuczne konkurowanie z Egmontem i wcale nie tanie
Tylko że WKKM było "pierwsze" i pierwsze wchodzi w ANAD więc to raczej Egmont sztucznie konkuruje  :smile:

Gdzie tu sens?
Gdzie tu sens przerywać coś jak się sprzedaje?  :smile: Wszystkie kolekcje cały czas przedłużają ile się da.

Nie wiemy też jaka nasza lista będzie dokładnie.

Najgorszy ból że dużo jedynek i to w dodatku chudziutkie tomy.


mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #766 dnia: Czerwiec 23, 2018, 03:01:35 pm »
Tylko że WKKM było "pierwsze" i pierwsze wchodzi w ANAD więc to raczej Egmont sztucznie konkuruje  :smile:
Pojęcie względnie. Egmont zaczął od Marvel Now, aby nie krzyżowało się o z "klasykami" WKKM. Trochę szkoda byłoby teraz serii z ANAD, które kontynuują serię z Marvel Now, czy też będą kontynuowane po ANAD, bo WKKM wyda po jednym-dwa tomy (wiem, nieraz kompletne serię), ale będzie dziura w seriach.
 
Gdzie tu sens przerywać coś jak się sprzedaje?  :smile: Wszystkie kolekcje cały czas przedłużają ile się da.
To czemu nie ma Thorgala dalej? Przecież są one tomy

Najgorszy ból że dużo jedynek i to w dodatku chudziutkie tomy.
No to będziesz miał niezły zgryz, bo jesteś jednym z głośniejszych piewców, że takie "chude" tomy tylko na miękko.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #767 dnia: Czerwiec 23, 2018, 03:32:47 pm »
Trochę szkoda byłoby teraz serii z ANAD, które kontynuują serię z Marvel Now
Że np Egmont nie wyda Mighty Thor albo All New, All Different Avengers? Bo to tylko te 2.

To czemu nie ma Thorgala dalej? Przecież są one tomy
Serio?  :biggrin:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #768 dnia: Czerwiec 23, 2018, 04:13:45 pm »
No serio dlaczego zakończonej kolekcji sprzed pięciu lat nie kontynuują, przecież dopisali nowe tomy od tego czasu. A tak na poważnie, to argument prosto z...kosmosu. Na myśl przychodzi ten mem z rowerzystą i patykiem.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #769 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:06:22 am »
Że np Egmont nie wyda Mighty Thor albo All New, All Different Avengers? Bo to tylko te 2.
Z All New, All Different Avengers to bardzo dobry przykład, ale ja tu miałem na myśli Doctora Strnage'a i wiem co powiesz, że w kolekcji dostaniemy zamkniętą serię (nie dostaniemy, bo seria jest do zeszytu 26, a w kolekcji jest tylko do 20), tylko że jest ona wyjściowa o kolejnej serii w Legacy (i to znacznie, a po za tym to bardzo dobra seria jest), ale Egmont w takiej sytuacji jej nie ruszy. Podobnie jak Spider-Gwen, choć to pokazuje też Egmont nie rozumie strategi NSC, a ta seria mogła by być jedną z odpowiedzi na ofensywę tego wydawcy (ale nie miejsce tu żeby o tym pisać).
Serio?  :biggrin:
Nie to był żart, ale widać jak każdy zapomina o tej kolekcji i jej po prostu urwaniu.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #770 dnia: Czerwiec 24, 2018, 06:27:55 am »
ale ja tu miałem na myśli Doctora Strnage'a
Pisałeś o kontynuowaniu serii z Marvel NOW  :smile: ANAD Avengers i Mighty Thor to pewniaki od Egmont.
W przedłużeniu 121-150 to kolekcja zmieniała wszystko pod Egmont (te same tomy tu i tu wychodziły wcześniej od Egmont a te które nie mogły to znikały z WKKM) i teraz pewnie będzie tak samo. Tu można mieć pretensje tylko do Egmont  :smile:

ale widać jak każdy zapomina o tej kolekcji i jej po prostu urwaniu.
Ale to było wiadome i nikt z tym problemu nie ma poza tobą (a kolekcji nie zbierałeś  :smile: ) I jakie urwanie jak lista była od początku?

Kolekcji Avengers już raczej nie będzie nigdzie bo znikła strona i nie ma żadnego info.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2018, 07:14:17 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #771 dnia: Czerwiec 24, 2018, 07:41:46 am »
Co do Dr Strange'a to ok, rzeczywiście to nie jest kontynuacja. Tylko że większość tak jak Egmont myśli tylko obecnej chwili, zamiast planować przyszłościowo. Bo jednak jeśli coś wychodzi w kolekcji to można o tym zapomnieć na kilka lat, taka jest prawda. Nic na to nie poradzę, że wolę regularne serię a nie wyrwane z kontekstu historię.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #772 dnia: Czerwiec 24, 2018, 08:02:35 am »
Bo jednak jeśli coś wychodzi w kolekcji to można o tym zapomnieć na kilka lat
Jak Egmont będzie chciał wydać to w kolekcji nie wyjdzie albo później  :smile: Jak wyjdzie w kolekcji to znaczy że Egmont nie chciał wydać. Kolekcje nic nie blokują (tylko co poniektórym się tak wkręciło  :smile: ) i jak Egmont będzie chciał to może wydać wszystko zwłaszcza że wydają pincet serii i jak się jeden tom kapeczkę gorzej sprzeda to tragedii nie będzie. Egmont dodrukował pierwszy tom New Avengers po tym jak wyszło w kolekcji więc to takie puste pierdzielenie o tym że coś nie wyjdzie przez kolekcję.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #773 dnia: Czerwiec 24, 2018, 09:42:22 am »
Czy ja napisałem że kolekcje blokują wydanie jakichś komiksów? Raczej powodują, że wydawcy po dane serię nie sięgają. Zaraz powiesz że to wina wydawców, nie do końca. Raczej wina że mamy porąbany rynek komiksowy, gdzie normalne wydania nie mogą koegzystować z wydaniami kolekcyjnymi. Dlatego że rynek jest zapchany i brak nowych odbiorców. To są problemy.

Szczerze to wątpię aby  Dr Strange został wydany, Egmont pewnie się zniechęcił po słabej sprzedaży tomu z klasyki, tylko że kolekcja urwie tą serię w połowie (wiem że tak to wychodzi, ale to jest bez sensu, bo później jest jeszcze lepiej).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2018, 02:10:07 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #774 dnia: Czerwiec 24, 2018, 11:18:17 am »
To co Hachette ma przestać wydawać jak im się sprzedaje? Hachette ma małe pole do popisu bo ma jedną listę i może ją tylko trochę zmieniać a Egmont może wydać wszystko.

Egmont pewnie się zniechęcił po słabej sprzedaży tomu z klasyki
Skąd wiesz że się słabo sprzedało? Bo na topkach sklepowych nie było?  :smile: I co ma raczej słaby i chudy tom Straczynskiego za 70 zł wspólnego z fajnymi tomami Aarona za 40zł? To twoje myślenie jest błędne.
Jak wydali praktycznie nieznaną a dobrą Ms Marvel to chyba tym bardziej wydadzą bardziej znanego i dobrego Strange'a.

Egmont jak będzie chciał kontynuować wszystko z Marvel NOW (w tym Spider 2099 i Ant-Man) + Old Man Logan i Spider/Deadpool to miejsca mało na cokolwiek nowego a dodatkowo Deadpool i Spider-Man mają szybsze tempo.

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #775 dnia: Czerwiec 24, 2018, 12:36:34 pm »
Raczej wina że mamy porąbany rynek komiksowy, gdzie normalne wydania nie mogą koegzystować z wydaniami kolekcyjnymi. Dlatego że rynek jest zapchany i brak nowych odbiorców. To są problemy.
Idealna koegzystencja wydawnictw ze wszelkimi kolekcjami powinna wyglądać tak, że w kolekcji dostajemy kilka pierwszych zeszytów danej historii i jak się podoba, a co za tym idzie sprzedaje, inny wydawca wydaje dalsze zeszyty. Tak niestety nie jest.Natomiast w jaki sposób mają pojawiać się nowi czytelnicy komiks, jeśli nie przez zbieranie kolekcji? Komiksy wydawane w kolekcjach są tanie, w przypadku Hachette ładnie wydane i ukazują się regularnie. To idealny sposób na pozyskiwanie nowych czytelników.

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #776 dnia: Czerwiec 24, 2018, 12:58:54 pm »
Idealna koegzystencja wydawnictw ze wszelkimi kolekcjami powinna wyglądać tak, że w kolekcji dostajemy kilka pierwszych zeszytów danej historii i jak się podoba, a co za tym idzie sprzedaje, inny wydawca wydaje dalsze zeszyty. Tak niestety nie jest.Natomiast w jaki sposób mają pojawiać się nowi czytelnicy komiks, jeśli nie przez zbieranie kolekcji? Komiksy wydawane w kolekcjach są tanie, w przypadku Hachette ładnie wydane i ukazują się regularnie. To idealny sposób na pozyskiwanie nowych czytelników.


Idealnie napisane. Dać próbkę i niech fani wybiorą. Egmont d
Sam zagrał w taki sposób wydając sampler Vertigo. Genialny ruch. Teraz niech pozwolą wydać Hachette "jedynki" i na tej podstawie fani będą mogli dokonać właściwych wyborów na już zatłoczonym polskim rynku komiksów.
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #777 dnia: Czerwiec 24, 2018, 01:24:35 pm »
Pierwszy tom w HC i z panoramą od Hachette a reszta od Egmont?  :biggrin: Na pewno też kolekcje nie są tanie przy Marvel NOW i DC Rebirth.

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #778 dnia: Czerwiec 24, 2018, 01:48:44 pm »
Pierwszy tom w HC i z panoramą od Hachette a reszta od Egmont?  :biggrin: Na pewno też kolekcje nie są tanie przy Marvel NOW i DC Rebirth.


Dokładnie tak. Nie mam bzika na jednolitość wydań. Przede wszystkim liczy się treść a nie forma. Poza tym trzeba umiejętnie żonglować budżetem  A kolekcja pomaga.

Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #779 dnia: Czerwiec 24, 2018, 01:57:02 pm »
Ja tak zrobiłem z Thorem i miałem zrobić z Hawkeye. Zastanawiam się nad Superiorem jeszcze a jak mi Moon Knight podejdzie to zrobię tak samo. Szczerze mówiąc nie lubię półek układanych od linijki.