Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11  (Przeczytany 377426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #795 dnia: Czerwiec 24, 2018, 09:25:51 pm »
Faktem jest, że to kolekcje wyrwały z marazmu rynek komiksowy w Polsce i bardzo dobrze, bo takie powinny mieć zadanie. Trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której Egmont lub Mucha miałyby zakaz wydawania Marvela, bo przecież Hachette jako pierwsze od wielu lat zaczęło wydawać je w Polsce w tak dużej ilości. Tłumaczenie, że Egmont czegoś nie wyda, bo Hachette ma zamiar wydać pierwsze 6 zeszytów w 172 numerze do mnie zupełnie nie trafia.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2018, 09:29:11 pm wysłana przez Marvelek »

Offline -gościu-

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #796 dnia: Czerwiec 24, 2018, 09:28:54 pm »
Trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której Egmont lub Mucha miałyby zakaz wydawania Marvela, bo przecież Hachette jako pierwsze od wielu lat zaczęło wydawać je w Polsce.


A ja myślałem, że Mucha regularnie wydawała Marvela odkąd weszła na rynek w 2007 roku.

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #797 dnia: Czerwiec 24, 2018, 09:29:36 pm »

A ja myślałem, że Mucha regularnie wydawała Marvela odkąd weszła na rynek w 2007 roku.
Już zmodyfikowałem - chodziło mi, że od wielu lat w takiej ilości.

Offline -gościu-

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #798 dnia: Czerwiec 24, 2018, 09:31:49 pm »
Już zmodyfikowałem - chodziło mi, że od wielu lat w takiej ilości.


To fakt.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #799 dnia: Czerwiec 24, 2018, 09:43:40 pm »
Przecież Mucha miała przerwę z Marvelem jak weszło WKKM i sami mówili że na razie wycofują się z Marvela. Dokładnie od Wojny Domowej (styczeń 2013) do Wolverine - Logan (maj 2014) który miał okładkową 35 zł i dopiero od Daredevil - Żółty (maj 2015) wrócili do wydawania "systematycznego"

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #800 dnia: Czerwiec 24, 2018, 10:03:16 pm »
Faktem jest, że to kolekcje wyrwały z marazmu rynek komiksowy w Polsce i bardzo dobrze, bo takie powinny mieć zadanie.
Nie sądzę, by kolekcje od Hachette były odpowiedzialne ze zwiększenie ilości wydawanych komiksów u Taurusa, KG, timofa czy powstanie wielu mniejszych oficyn skupiających się tylko i wyłącznie na wydawaniu komiksów.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #801 dnia: Czerwiec 24, 2018, 10:08:01 pm »
Kolekcje ściągają nowych czytelników którzy sięgają potem po coś innego. Sam Taurus w którymś wywiadzie mówił że był wzrost po starcie WKKM  :smile:

WKKM też na pewno dała nam Fantę  :biggrin:

Offline -gościu-

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #802 dnia: Czerwiec 24, 2018, 10:14:43 pm »
Przecież Mucha miała przerwę z Marvelem jak weszło WKKM i sami mówili że na razie wycofują się z Marvela. Dokładnie od Wojny Domowej (styczeń 2013) do Wolverine - Logan (maj 2014) który miał okładkową 35 zł i dopiero od Daredevil - Żółty (maj 2015) wrócili do wydawania "systematycznego"


A o czym to świadczy? Bo chyba nie przeczy temu, że Mucha wydawała Marvela przed WKKM?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #803 dnia: Czerwiec 24, 2018, 10:16:32 pm »
Odniosłem się do tego:
A ja myślałem, że Mucha regularnie wydawała Marvela odkąd weszła na rynek w 2007 roku.
A tak nie było.

Offline -gościu-

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #804 dnia: Czerwiec 24, 2018, 10:21:05 pm »
Nie wydawali Marvela?


Cztery tomy Astonishing X-men, cztery New Avengers, Elektra, Iron Man, Avengers, Silver Surfer, dwa Wolverine Wróg publiczny, to nie było mało jak na tamte czasy. Jeszcze przed startem WKKM zapowiedzieli Rod M i Wojnę Domową.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2018, 10:24:56 pm wysłana przez -gościu- »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #805 dnia: Czerwiec 24, 2018, 10:23:37 pm »
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2018, 10:27:49 pm wysłana przez JanT »

Offline -gościu-

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #806 dnia: Czerwiec 24, 2018, 10:27:05 pm »
Po co przytaczasz definicję, która potwierdza to co napisałem?


Ale mieli przerwę jak wyszła WKKM, a ja napisałem, że kiedy wydawali regularnie?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #807 dnia: Czerwiec 24, 2018, 10:27:36 pm »
Po co przytaczasz definicję, która potwierdza to co napisałem?
Napisałeś że wydawali regularnie a tak nie było bo mieli przerwę o czym sami mówili. Więc jakie potwierdza?  :smile:

Ale mieli przerwę jak wyszła WKKM, a ja napisałem, że kiedy wydawali regularnie?
To masz jeszcze raz:
A ja myślałem, że Mucha regularnie wydawała Marvela odkąd weszła na rynek w 2007 roku.
Czyli od 2007 do teraz.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2018, 10:34:09 pm wysłana przez JanT »

Offline -gościu-

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #808 dnia: Czerwiec 24, 2018, 10:30:38 pm »
Sorry! Napisałem "odkąd", miałem na myśli "zanim"weszła WKKM  :biggrin:


A nie, dobrze napisałem, odkąd Mucha weszła na rynek. A chodziło o to co było przed wejściem WkKm, bo ktoś tam wyżej napisał, że przed WKKM nie wydawano Marvela. Dobra, mniejsza.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2018, 10:35:43 pm wysłana przez -gościu- »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #809 dnia: Czerwiec 24, 2018, 11:23:06 pm »
Jaką swoją niszę? O czym ty w ogóle piszesz?  :smile: Kolekcja oryginalnie idzie chronologicznie i nasze Hachette musi czerpać z tej puli. Takie to trudne do zrozumienia?
To czytaj ze zrozumieniem to nadążysz  :cool: Niszę na komiksy z lat 60-90, których Egmont nie wyda. Zamiast dodawać kolejne duble z ANAD, które Egmont wyda w całości mogliby dać jakieś starsze tytuły i w taki sposób konstruować kolekcję aby nie konkurować z Egmontem tylko uzupełniać jego ofertę. Z ostatniej 100tki komiksów z kolekcji większość tego co kupiłem to właśnie ramotki. Dobrze kontrastowało to do nowości wydawanych przez Egmont. Ale skończyło się i z tego co piszecie te nowych 20 pozycji to same nowości i to drożej niż u Egmontu.

Dla mnie to oczywiste, że za wzrost zainteresowania komiksem odpowiedzialne jest głównie MCU i inne filmy Marvela typu Deadpool, na które poszła masa osób nie związanych z komiksami. Kolekcje powstały na fali zainteresowania filmami z MCU i tylko dlatego się sprzedały. Większość weszła w to hobby przez rajtuzowców. Gdyby WKKM ruszyła przed 2011 lub wcześniej przed 2008, nikt by się nią nie zainteresował. Przypisywanie kolekcjom jakiejkolwiek funkcji zbawiciela rynku komiksowego w Polsce to idealogia 8azyleusza :smile: Mam nadzieję, że to jakiś żart z uśmieszkiem, którego nie potrafię wyłapać, bo jeżeli ktoś naprawdę tak uważa, to ja nie mam pytań... Jedno jest pewne. Obecnie kolekcje bardziej przeszkadzają niż pomagają polskiemu rynkowi komiksowemu. No... za wyjątkiem SBM, bo tam wyjdzie jeszcze kilka klasyków.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2018, 11:36:20 pm wysłana przez Antari »

 

anything