trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11  (Przeczytany 377238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #810 dnia: Czerwiec 25, 2018, 04:35:07 am »
Tyle teraz tytułów wychodzi a wy będziecie wylewać jad na kolekcje bo MOŻE Egmont nie wyda Strange'a którego może i tak nie miał zamiaru wydać  :smile:
No nie wiem, Ant-mana też chyba nie mieli w planach, a tu film pewnie to spowodował. Z tego co się mówi Strange ma zacząć odgrywać coraz większą rolę w uniwersum kinowym (co nawet zaczyna być widoczne), więc zaczynanie serii w połowie (tak Legacy to nie żaden początek, tak samo jak AND nie jest świeżym startem dla wielu serii), trochę jest bez sensu.

Ale głupio zmieniasz temat  :smile: Ja przynajmniej kupuję tytuły na które narzekam  :biggrin:
Dziś o jeden tytuł to też nie "cały czas"
To nie była zmiana tematu tylko odpowiedź na twoje dziwne stwierdzenie co do NSC. Czepiasz się cały czas innych wydawnictw jak nie o tytuł, to o papier, to o błędy i syf w druku, to że "cienkie" wydają w HC, to że nie wydają komiksów bo mają problem z oryginalnym wydawcą.Ja tu próbuje mówić o normowaniu rynku, aby wychodziły kompletne serię, wy o wyrywkach kolekcyjnych. Jedno nie wyklucza drugiego, ale jak mówi gościu, kolekcja "zżarła" ofertę sh Muchy na lata (ok, jest tego plus bo dostaliśmy komiksy Image). Ale kolekcje nie są na dłuższą metą rozwiązaniem. Jak się pokończą to z czym zostaniemy?
Kolekcje ściągają nowych czytelników którzy sięgają potem po coś innego. Sam Taurus w którymś wywiadzie mówił że był wzrost po starcie WKKM  :smile:
To nie Tarus mówił tylko KG.

 I jak by się tak świetnie kolekcje się sprzedawały to były by dostępne wszędzie, a nie tylko w empiku. Jak tak patrze to mam wrażenie że tylko kolekcje Marvela się sprzedają. Kupuje jedynie kolekcje Conana (13 tom obecnie wydany) i mam problem z zakupem, bo mam tak ograniczony wybór tomów (w sensie 4 sztuki, dwie obite, dwie pociachane nożem), że muszę zamawiać online np. na sklepie gildii.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 08:53:39 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #811 dnia: Czerwiec 25, 2018, 06:35:51 am »
Dla mnie to oczywiste, że za wzrost zainteresowania komiksem odpowiedzialne jest głównie MCU i inne filmy
To posłuchaj wypowiedzi TK z KW gdzie mówił że pokolenie TM-Semic (a ono nie jest od filmów) to dla nich bardzo dobry klient. Ja ta samo pisałem przy WKKM gdzie nawet tu pojawiało się dużo wpisów że ktoś jest z pokolenia TM-Semic (wiesz jakie to były nakłady i ile ludzi to kupowało?) i wrócił do komiksów przez WKKM. Jakoś nie pamiętam wpisów że ktoś sięgnął po WKKM przez filmy  :smile: Bez filmów WKKM tak samo by rozruszała rynek. Przed WKKM filmy też były i jakoś Marvele Muchy nie szły super aż do startu WKKM  :smile: Teraz (czy tam od jakiegoś czasu) dopiero jest boom na filmy SH i one na pewno ściągają nowych czytelników.

To czytaj ze zrozumieniem to nadążysz  :cool: Niszę na komiksy z lat 60-90, których Egmont nie wyda. Zamiast dodawać kolejne duble z ANAD, które Egmont wyda w całości mogliby dać jakieś starsze tytuły
Nie mogliby. Tu jest lista i z tego muszą brać https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection Jak grochem w ścianę  :doubt:

No nie wiem, Ant-mana też chyba nie mieli w planach, a tu film pewnie to spowodował. Z tego co się mówi Strange ma zacząć odgrywać coraz większą rolę w uniwersum kinowym
I cały czas wylewasz żale a nie masz pojęcie czy będzie albo nie i z jakiego powodu  :smile:

To nie była zmiana tematu tylko odpowiedź na twoje dziwne stwierdzenie co do NSC.
To było tak samo dziwne stwierdzenie do NSC jak twoje do kolekcji Conana. Cały czas piszesz (teraz znowu to zrobiłeś) jak dziecko odnosząc się do czegoś innego "a ty tamto" "a oni tamto" "a on bardziej" itp.
To nie Tarus mówił tylko KG.Na
Taurus na 100% ale możliwe że KG też.

I jak by się tak świetnie kolekcje się sprzedawały to były by dostępne wszędzie, a nie tylko w empiku.
Jakby kolekcje się słabo sprzedawały to by nie wychodziło bo to są duże nakłady. Od dawno wiadomo że kolekcje (nie tylko komiksowe) na początek są wszędzie a potem tylko trochę a reszta to prenumeraty i teczki (do mojego kiosku też "nie przychodzą" kolekcje a poza mną co najmniej 2 osoby mają teczkę  :smile: ) Jest 5 kolekcji na rynku i jak na razie każdą cały czas przedłużają. Wiec fakty są takie że się dobrze sprzedają wbrew twoim widzimisię.

Jest 5 kolekcji i mnóstwo innych tytułów z każdego rodzaju. Gdzie ten popsuty rynek przez kolekcje?  :smile:
Dobra ja już kończę a wy sobie kontynuujcie swoją bezsensowną krucjatę. To jest Bazylowanie tylko w drugą stronę  :smile:
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 07:54:18 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #812 dnia: Czerwiec 25, 2018, 08:13:46 am »
Czy ja piszę że popsuły? Piesz że nie tędy droga, rynek jest tak zapchany, że już powoli nie przyjmuje nowych rzeczy. Jesteś w tych grupach na fb i widać że nie potrafisz wyciągać wniosków jakie same się nasuwają. Tam o kolekcjach nikt nie rozmawia, a jak już to jakieś pojedyncze tomy. Przeglądałeś listy sprzedażowe na grupach na których sprzedaj się kolekcje? Przeglądałeś allegro albo olx? Ludzie pozbywają się całych zebranych kolekcji. Więc nadal wierz że są popularne i robią to najlepiej, teraz to ty bazylujesz i gloryfikujesz je. Jeszcze raz nie psują i nie blokują nic. Ale mają znaczny wpływ na to co wychodzi i co jest popularne. A chyba nie one powinny być wyznacznikiem.
 

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #813 dnia: Czerwiec 25, 2018, 08:45:00 am »
A innych komiksów ludzie nie sprzedają na allegro? np http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,40553.2400.html

Pasażerowie wiatru tom 1, Garaż hermetyczny, Rork tom 1, Światy Edeny, Księżycowa Gęba, HP i Giuseppe Bergman, Arzah, Szalony Erektoman. Frankofony padają jak nic  :biggrin:

Więc nadal wierz że są popularne i robią to najlepiej, teraz to ty bazylujesz i gloryfikujesz je.
Gdzie napisałem że robią to najlepiej? Mam bekę z tego waszego pustego hejtu. Rynek nie był "zapchany" i wychodziło mniej kolekcji a ty tak samo hejtowałeś  :smile:

Hachette PL ma możliwość wydawać coś co się sprzedaje to wydaje (jak Egmont czy ktoś inny) nie ich wina że są ograniczeni listą (którą i tak zmieniają trochę na korzyść) A wy ciągle że "robią to źle" "powinni robić tak" "mogłoby już się skończyć" Co jest po prostu głupie i mało dojrzałe  :biggrin:

Jak wcześniej napisałem jest 5 kolekcji i pełno innych tytułów a wy robicie halo jakby były tylko kolekcje i przez nie nic więcej.
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 08:49:23 am wysłana przez JanT »

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #814 dnia: Czerwiec 25, 2018, 08:58:21 am »
Hachette PL ma możliwość wydawać coś co się sprzedaje to wydaje

Tak. I jeśli zrobią research rynku i odkryją, że jest podaż na np. figurki Żołnierzy Wyklętych, to porzucą wydawanie kolekcji komiksowych i przerzucą się na wydawanie figurek patriotycznych. Nie piszę tego w konkretnym celu, tak się tylko władowałem do dyskusji z buciorami, ale chciałem byście o tym pamiętali :)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #815 dnia: Czerwiec 25, 2018, 09:03:57 am »
Wydają też inne kolekcje cały czas https://kolekcja-hachette.pl/

6 z reklamy na głównej stronie: Znaczki, Filozofia, Conan, Moje Abecadło, Ciało Człowieka, Władcy Polski.

Ale myślę że te Komiksowe idą najlepiej (bo nie ma jeszcze filmów np o Znaczkach  :biggrin: )

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #816 dnia: Czerwiec 25, 2018, 09:08:49 am »
Ja tu próbuje mówić o normowaniu rynku, aby wychodziły kompletne serię, wy o wyrywkach kolekcyjnych. Jedno nie wyklucza drugiego, ale jak mówi gościu, kolekcja "zżarła" ofertę sh Muchy na lata (ok, jest tego plus bo dostaliśmy komiksy Image). Ale kolekcje nie są na dłuższą metą rozwiązaniem.
Dokładnie tak samo myślę. Ale JanT woli wymówki kolekcyjne  :lol: Bo lista ogranicza, bo to, bo tamto. Lawiruje byle argumenty się choć trochę zgadzały. 


To posłuchaj wypowiedzi TK z KW gdzie mówił że pokolenie TM-Semic (a ono nie jest od filmów) to dla nich bardzo dobry klient. Ja ta samo pisałem przy WKKM gdzie nawet tu pojawiało się dużo wpisów że ktoś jest z pokolenia TM-Semic (wiesz jakie to były nakłady i ile ludzi to kupowało?) i wrócił do komiksów przez WKKM. Jakoś nie pamiętam wpisów że ktoś sięgnął po WKKM przez filmy  :smile: Bez filmów WKKM tak samo by rozruszała rynek. Przed WKKM filmy też były i jakoś Marvele Muchy nie szły super aż do startu WKKM  :smile: Teraz (czy tam od jakiegoś czasu) dopiero jest boom na filmy SH i one na pewno ściągają nowych czytelników.
A jakie filmy były przed startem kolekcji?  :smile: W zasadzie tylko Iron Many (też mało znane w PL przed premierą Avengers) bo Hulka, Thora czy Capa cz.1 liczyć nie można z uwagi na brak większego sukcesu komercyjnego przynajmniej w Polsce. Dopiero premiera Avengers w 2012 otworzyła to uniwersum dla statystycznego Kowalskiego. Kolekcja u nas ruszyła w 2012 hmmm przypadek, że dobrze się sprzedała?  :lol: Późniejsze filmy tylko bardziej to nakręcały. To jest oczywiste, że gdyby filmów nie było kolekcja przeszła by bez echa jak kolekcja Królów Polski, monet, minerałów, kapsli czy czegokolwiek.  :razz: Tak samo było z Deadpoolem. Była premiera filmu, sprzedaż tomów była gigantyczna. Nie byłoby filmu, byłby kolejny dziwny bohater jak Deathlok, którego mało kto kojarzy. Myślisz, że ktokolwiek kupiłby choć 1 tom z Deadpool Classic gdyby nie film? Myślisz, że KOLEKCJA tutaj pomogła?  :lol: Kolekcja to co najwyżej nędzny środek pośredni ale na pewno nie katalizator całego boomu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 09:29:36 am wysłana przez Antari »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #817 dnia: Czerwiec 25, 2018, 09:31:12 am »
A na tych Avengers poszło pokolenie TM-Semic  :biggrin: które bez tego filmu i tak kupiłoby WKKM.

To jest oczywiste, że gdyby filmów nie było kolekcja przeszła by bez echa jak kolekcja Królów Polski, monet, minerałów, kapsli czy czegokolwiek.
Czy kolekcja Conana  :biggrin:

Ile tu było wpisów że są z pokolenia TM-Semic i wróciło do komiksów przez WKKM? (O czym sam TK teraz powiedział że dla niego to bardzo dobry klient) A ile było wpisów że ktoś sięgnął po WKKM po filmowych Avengers? Muchowe Marvele nie zaczęły się dużo lepiej sprzedawać po premierze Avengers tylko po starcie WKKM. Bez filmów sukces WKKM byłby podobny.

Ale ten temat może zakończmy bo i tak nikt z nas swojej racji w pełni nie udowodni a takie dyskusje też już tu były.

Dokładnie tak samo myślę. Ale JanT woli wymówki kolekcyjne  :lol: Bo lista ogranicza, bo to, bo tamto. Lawiruje byle argumenty się choć trochę zgadzały.
Ale to są fakty  :smile: To ty pisze bzdury że powinni wydawać w WKKM lata 60-90 bo Egmont wydaje 2000+ :biggrin:

Wiadomo że też wolę całe serie.

To przedłużenie w ogóle może nie wpłynąć na plany Egmontu ale produkuj się dalej (przynajmniej jest wesoło  :smile: ) A zła Mucha już wbiła szpilę kolekcji i zapowiedziała Jessicę Jones  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 09:39:31 am wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #818 dnia: Czerwiec 25, 2018, 09:41:32 am »
Ile tu było wpisów że są z pokolenia TM-Semic i wróciło do komiksów przez WKKM? (O czym sam TK teraz powiedział że dla niego to bardzo dobry klient) A ile było wpisów że ktoś sięgnął po WKKM po filmowych Avengers? Muchowe Marvele nie zaczęły się dużo lepiej sprzedawać po premierze Avengers tylko po starcie WKKM. Bez filmów sukces WKKM byłby podobny.
Przecież to było w tym samym roku. Start WKKM PL 2012 i Avengers (2012). 

No i pewnie było sporo takich osób, które zobaczyły film w kinie, a potem reklamę WKKM w TV i wspomnienia wróciły. Ale kolekcja ruszyła przez filmy. Hachette nie strzela z powietrza tymi kolekcjami, wytypowanie komiksów Marvela musiało być oparte o sukces kinowy filmów, a nie popularność komiksów w Polsce czy UK.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #819 dnia: Czerwiec 25, 2018, 09:48:41 am »
Przecież to było w tym samym roku. Start WKKM PL 2012 i Avengers (2012). 
Pół roku wcześniej był film.

Ale kolekcja ruszyła przez filmy. Hachette nie strzela z powietrza tymi kolekcjami
Miała wcześniej test jak inne kolekcje. Całkowicie dublowany Thorgal też się sprzedał przez filmy? (to przez pokolenie TM-Semic które też czytało Thorgala  :biggrin: - żart ale sytuacja podobna) Jest pełno kolekcji komiksowych bez filmów (może i u nas będą próbować a Bazyl obstawia teraz Iznoguda  :smile: )

Edytowałem wcześniejszy wpis że nie ma co tego tematu dalej ciągnąc bo nikt nie jest w stanie powiedzieć kto tu ma bardziej rację.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 09:52:00 am wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #820 dnia: Czerwiec 25, 2018, 10:05:07 am »
Pół roku wcześniej był film.

Czyli potwierdzasz, że kolekcje przez film ruszyły :smile:

Miała wcześniej test jak inne kolekcje. Całkowicie dublowany Thorgal też się sprzedał przez filmy? (to przez pokolenie TM-Semic które też czytało Thorgala  :biggrin: - żart ale sytuacja podobna) Jest pełno kolekcji komiksowych bez filmów (może i u nas będą próbować a Bazyl obstawia teraz Iznoguda  :smile: )

A gdzie jest teraz kolekcja Thorgala może przypomnisz? Za długo z 8azylem przebywasz i jego masturbacyjne złudzenia zaczęły ci się udzielać  :lol:

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #821 dnia: Czerwiec 25, 2018, 10:14:41 am »
Czyli potwierdzasz, że kolekcje przez film ruszyły :smile:
Film wyszedł pół roku wcześniej i przez te pół roku Marvele Muchy nie zaczęły się super sprzedawać.
A gdzie jest teraz kolekcja Thorgala może przypomnisz? Za długo z 8azylem przebywasz i jego masturbacyjne złudzenia zaczęły ci się udzielać  :lol:
Jak to gdzie jest??? Zakończyli tyle co było wraz z przedłużeniem z Rosinskiego. Piszesz że kolekcje ruszyły przez filmy a przykład Thorgala temu całkowicie zaprzecza.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #822 dnia: Czerwiec 25, 2018, 10:21:32 am »
Mówimy, a przynajmniej ja mówię, o tym, co zapoczątkowało boom na komiksy w PL. Między zapoczątkowaniem a szczytem popularności jest spora różnica. Kolekcje szczytu popularności nie osiągnęły w 2012 i podobnie Mucha, nie miała szans osiągnąć obecnego poziomu na linii startu.

Przecież Thorgale dalej wychodziły i byłoby co wydawać. Wykorzystam Twój argument z wcześniej - jeżeli dobrze by się sprzedawały, to wydawaliby dalej, zwłaszcza, że materiału by nie zabrakło. Nie było podkręcania filmami i zajawka się skończyła. Podobnie (albo gorzej) byłoby z kolekcjami Marvela gdyby nie filmy, które trafiły do masowego odbiorcy.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #823 dnia: Czerwiec 25, 2018, 10:28:44 am »
Przecież Thorgale dalej wychodziły i byłoby co wydawać.
Przecież dodali jeszcze kilka tomów który wyszły podczas trwania kolekcji. Mają teraz wydawać tom co rok?  :biggrin:

Nie było podkręcania filmami i zajawka się skończyła.
:badgrin: :badgrin: :badgrin: Teraz toś się wzniósł kilka poziomów nad Bazyla  :badgrin: :badgrin: :badgrin:

Kolekcja Thorgala (Conana w sumie też) przeczy twoim (jak sam to nazwałeś) masturbacyjnym złudzeniom i  na tym zakończmy  :smile:

Tak jeszcze na koniec  :smile: W UK WKKM ruszyło przed filmem Avengers.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 10:34:29 am wysłana przez JanT »

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #824 dnia: Czerwiec 25, 2018, 10:32:32 am »
To, że kolekcje ruszyły przez film to nie żaden zarzut, tylko normalne działanie marketingowe. Podobnie robi Egmont - Deadpool, Rękawica Nieskończoności, a nawet Ultimate Spider-Man Egmont wydaje/wyda tylko ze względu na filmy. Filmy z MCU, jak byśmy ich nie oceniali, wzbudziły zainteresowanie komiksem. Nie zmienia to faktu, że to Hachette pierwsze od czasów TM-Semic zaczęło wydawać Marvela na taką skalę. Myślę, że te wszystkie kontrowersje wokół kolekcji wynikają z błędnej oceny roli jaką mają pełnić na rynku. Jeśli są tu, takie dinozaury jak ja, to pamiętacie zapewne kiedy wchodziło Play Station 1. Ukazywały się wtedy magazyny, w których dołączono demo gier. Podobnie jest z kolekcjami: to takie wersje demo, która mają być dla czytelnika miernikiem, czy dany tytuł tworzony przez danych twórców jest czymś w co chcę wejść na dłużej, czy raczej omijać serię z daleka. Dla innych wydawców może być to działaniem bardzo pozytywnym. Dzięki wydaniu w WKKM  New Avengers Hickmana podjąłem decyzję o dozbieraniu tej  serii, więc zarobiło na mnie i Hachette i Egmont. I tak powinno być. W niemal każdym wątku na forum często pojawiają się pytanie, czy warto wejść w daną serią. Co może być lepszą formą przekonania się, niż przeczytanie w kolekcji pierwszych 6 zeszytów np. DD Waida i stwierdzenia, czy jak puści to Egmont w ramach klasyki chce się to czytać.
To jest główne zadanie kolekcji. Cała reszta czyli popularyzacja czytania komiksów, pokazywanie przekrojowo historii danych tytułów i perełki w postaci klasyki to sprawa drugorzędna.
Odnośnie tego, że Egmont, czy inny wydawca czegoś nie wydaje, bo jest kolekcja, to mam nieodparte wrażenie, że stwierdzenie to stało się wygodną wymówką dla wydawców, kiedy czytelnicy pytają dlaczego jakiś tytuł nie zostanie wydany. Brzmi to dla mnie groteskowo: nie wydamy czegoś, bo za 3 lata wyjdzie pierwszych 5 zeszytów (np. na 20) w 232 tomie kolekcji. Dalece wątpię, by wydawcy ruszyli biegiem do wydawania wielu komiksów, gdyby kolekcje zniknęły. Przed 2013 rokiem jakoś wysypu komiksów z Marvela nie mieliśmy.
Kolekcje znikną szybko w momencie, kiedy sprzedaż będzie bardzo niska. Gdyby rzeczywiście sprzedaż była kiepska nie byłoby przedłużeń.