Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11  (Przeczytany 375809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #855 dnia: Czerwiec 25, 2018, 02:05:20 pm »
O kolekcji dowiedziałem się z tego forum, głównie czytając wypociny 8azyliszka, który miał na jej punkcie obsesję.
Nie pamiętam dokładnie kiedy, ale Bazyl został użytkownikiem forum zdecydowanie później niż ruszyła WKKM.
O, znalazłem - data rejestracji 14 maj 2015 r. - http://www.forum.gildia.pl/index.php?action=profile;u=66140

EDIT. A zresztą nieważne. Rozumiem Twój punkt widzenia; jak widać każdy z nas miał różne powody powrotu do dawnego hobby.Nie jest ważne czy wróciliśmy do komiksów dzięki MCU, WKKM czy z innych powodów. Ja osobiście cieszę się, że tu jestem i czerpię prawdziwą przyjemność z możliwości obcowania ze sztuką komiksową  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2018, 02:12:20 pm wysłana przez laf »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #856 dnia: Czerwiec 25, 2018, 02:08:06 pm »
A pierwszy post Antariego w temacie WKKM Sierpień 2014 http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,36584.msg1266004.html#msg1266004 Czyli ty Antari już sam nie wiesz jak to z tobą było  :biggrin:

W dzień rejestracji napisałeś pierwszy post w temacie WKKM.
 

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #857 dnia: Czerwiec 25, 2018, 02:19:43 pm »
A pierwszy post Antariego w temacie WKKM Sierpień 2014 http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,36584.msg1266004.html#msg1266004 Czyli ty Antari już sam nie wiesz jak to z tobą było  :biggrin:

W dzień rejestracji napisałeś pierwszy post w temacie WKKM.
 

i? Myślisz, że internet ogranicza się do forum gildii? Przed MCU na bank pamiętam Sin City Millera w kinach w okolicach 2005 i przez to wróciłem na trochę do komiksów, pamiętam jeszcze te stare wydania. Próbuję sobie przypomnieć czy może było coś jeszcze wcześniej ale chyba nie. Potem już MCU i zacząłem grzebać no i trafiłem na forum gildii bodajże przez sklep, w którym coś kupiłem. Kolekcje kioskowe przyszły dużo później. 

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #858 dnia: Czerwiec 25, 2018, 02:24:40 pm »
i? Myślisz, że internet ogranicza się do forum gildii?
Ja pisałem tylko o tym że nie pamiętasz jak to było tu.

Próbuję sobie przypomnieć czy może było coś jeszcze wcześniej ale chyba nie. 
X-Meni byli (z tych świeższych)  :smile:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #859 dnia: Czerwiec 25, 2018, 02:33:10 pm »
   Oczywiście, że generalizuję dlatego napisałem przyjmijmy w sensie uogólnijmy, ale to chyba dosyć rozsądne wnioski chyba skoro we wszystkich znanych mi osobiście przypadkach (a i kilku opisanych na tym forum z wyjątkiem Twojego) po kolekcje sięgali starzy weterani po bardzo długiej przerwie. A w to że po obejrzeniu filmu w kinie sporo osób sięgnęło po ich papierowe wersje nikt rozsądny raczej nie wątpi.
   Tobie nie zarzucam generalizacji, tylko tworzenie chyba nieco zafałszowanego obrazu sytuacji, spójrzmy prawdzie w oczy nie masz tutaj wystarczającego poparcia, żeby udowodnić swoje teorie na temat niszczycielskiego wpływu kolekcji na rynek superhero w Polsce. Szczerze to w tym momencie widzimy, że więcej osób dało Tobie odpór niż stanęło po Twojej stronie. Wyjątkiem jest mkołek, który o ile często się wypowiada sensownie to teraz mimo, że tydzień temu dotarła do nas wiadomość o przedłużeniu kolejnej kolekcji to na siłę stara się udowodnić, że się nie sprzedają. "Biada, panie biada, biada sąsiad będzie jadł sąsiada" tak to wgląda, jakbyście przyjęli pewien aksjomat, że kolekcje to ZUO i nawet jeżeli pewne fakty temu przeczą to tym gorzej dla faktów.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #860 dnia: Czerwiec 25, 2018, 03:22:51 pm »
O, i to jest dobre podsumowanie całej dyskusji
Czy ja wiem... Ja wróciłem do komiksów gdyż recenzje, reklamy, wspominki na forach w różnych miejscach internetu zaczęły być coraz bardziej widoczne. I nie mówię to o superhero. Może kolekcje/filmy były katalizatorem zmian ale na rynku w ostatnich latach zaczęła być obecna coraz wyraźniej podgrupa komiksowych konsumentów, dla których kolekcje nie istnieją.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #861 dnia: Czerwiec 25, 2018, 03:57:06 pm »
    Jasna sprawa, całkiem możliwe że niedługo utworzą zorganizowane struktury na wzór Kedywu, których zadaniem będzie wypisywanie w nocy na murach "je...ć Hachette" oraz obrzucanie butelkami z benzyną i ostrzał ze stenów ciężarówek wyjeżdżających z drukarni. A tak na poważnie, dobrze że są i tacy czytelnicy. Pluralizm to zdrowa koncepcja, gwarantująca sporą ilość ścieżek rozwoju.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #862 dnia: Czerwiec 25, 2018, 04:01:52 pm »

   Tobie nie zarzucam generalizacji, tylko tworzenie chyba nieco zafałszowanego obrazu sytuacji, spójrzmy prawdzie w oczy nie masz tutaj wystarczającego poparcia, żeby udowodnić swoje teorie na temat niszczycielskiego wpływu kolekcji na rynek superhero w Polsce. Szczerze to w tym momencie widzimy, że więcej osób dało Tobie odpór niż stanęło po Twojej stronie. Wyjątkiem jest mkołek, który o ile często się wypowiada sensownie to teraz mimo, że tydzień temu dotarła do nas wiadomość o przedłużeniu kolejnej kolekcji to na siłę stara się udowodnić, że się nie sprzedają. "Biada, panie biada, biada sąsiad będzie jadł sąsiada" tak to wgląda, jakbyście przyjęli pewien aksjomat, że kolekcje to ZUO i nawet jeżeli pewne fakty temu przeczą to tym gorzej dla faktów.
Bo najtrudniejsze zawsze jest powiedzieć NIE, gdy mówią TAK  :cool: Tego, że kolekcje [Marvela] sprzedają się dobrze nie zamierzam negować bo skoro przedłużają, to fakt musi im się to opłacać. Ale mnie bardziej chodziło o pokazanie wpływu tych kolekcji na kształt rynku komiksowego w segmencie SH obecnie. Kiedyś ruch z ich strony w znacznym stopniu pomógł w rozwoju, gdy komiksów z tego gatunku wychodziło zdecydowanie mniej niż obecnie. Ale czy dziś są potrzebne w dobie powszechnego przesytu? Jak brzmi stare porzekadło "Za dużo świń przy korycie". Ja sens ich istnienia przy zachowaniu ich sztywnej struktury wydawniczej poddaję to pod rozwagę. I tyle. Dla mnie na tym polega dyskusja. Jakbym chciał poczytać sobie suche fakty to zdecydowanie lepiej nadaje się do tego facebook.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #863 dnia: Czerwiec 25, 2018, 04:15:42 pm »
   Dobre. Oczywista sprawa, to nie jest sytuacja zero-jedynkowa, z  punktu mojego widzenia  dobrze że one wychodzą, biorąc pod uwagę Twoje preferencje to pewnie gorzej. O tym  kto ma rację, decydują portfele. Póki co wychodzi na moje, wiadomo kiedyś te kolekcje umrą śmiercią naturalną, ale póki co ja się bardzo cieszę że są. Kwestia naprawy rynku komiksowego w Polsce na taki w którym jest miejsce dla naprawdę wszystkiego to tak naprawdę kwestia jeszcze wielu lat i przeminięcia kilku pokoleń.

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #864 dnia: Czerwiec 25, 2018, 06:37:03 pm »
. Ale czy dziś są potrzebne w dobie powszechnego przesytu? Jak brzmi stare porzekadło "Za dużo świń przy korycie".
W zasadzie odpowiedziałeś sobie w początkowej części postu. Skoro w dalszym ciągu są kupowane, to znaczy, że nadal są potrzebne. Nie wiem, czy obecnie ma miejsce przesyt SH na rynku. Przeglądając różne wątki na forum widać, że każdy zbiera po kilka tytułów: jedni kupują Deadpoola, inni Ultimate Spider-Mana, a jeszcze inni Daredevila, więc każdy tytuł ma swoich nabywców. Co ważniejsze, cały czas pojawiają się liczne głosy postulujące wydanie kolejnych serii. Nie świadczy to o przesycie. Samym kolekcjom zaś trzeba pozwolić żyć i w odpowiednim czasie zniknąć. O ich zniknięciu zadecyduje rynek czyli czytelnicy.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #865 dnia: Czerwiec 25, 2018, 06:44:11 pm »
Kolekcje są sukcesem także na zachodnich rynkach europejskich, gdzie "przesyt" jest o wiele większy i trwa dłużej. Ot, magia jednolitej szaty graficznej:)

Offline donTomaszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #866 dnia: Czerwiec 25, 2018, 09:34:05 pm »
Kolekcje są sukcesem także na zachodnich rynkach europejskich, gdzie "przesyt" jest o wiele większy i trwa dłużej. Ot, magia jednolitej szaty graficznej:)
Potwierdzam.
W Irlandii ukazuja sie WKKM, WKKDC, SBM, a oprocz tego kolekcje Dredda, 2000AD, Transformers, Star Trek i chyba cos jeszcze, ale nie kojarze co. A to wszystko w towarzystwie cotygodniowego wysypu zeszytow i TPB od Marvela, DC, Image i reszty.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline sum41

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #867 dnia: Czerwiec 25, 2018, 09:55:21 pm »
U nas to jeszcze zrozumiale bo jezyk angielski ale tam w orginale mozna wszystko brac i jeszcze kolekcje czyli 100% dubli  :doubt:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline donTomaszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #868 dnia: Czerwiec 26, 2018, 12:11:50 am »
Jedyna korzysc jaka przychodzi mi do glowy, to to, ze w kolekcji moga byc rzeczy niedostepne w innym wydaniu, lub w ogole nigdy wczesniej nie wydane zbiorczo. Wielkiej dwojce / trojce tez zdarzaja sie pominiecia w materiale oraz wyczerpane naklady (choc raczej specyficzne wydania np. OHC).
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #869 dnia: Czerwiec 26, 2018, 10:14:58 am »
Prenumerata 144-145 odebrana