trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11  (Przeczytany 375821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #885 dnia: Lipiec 02, 2018, 05:27:53 am »
Trzeba znać zakończenie, bo sama historia nie dotyczy Thora, ale zakończenie ma ogromny wpływ na serię i jego postać. Od Egmontu, wydanie WKKM ma dodatkowe historie, ale to są same zapychacze i one są w przypadku Thora w ogóle nie potrzebne, bo dotyczą innych postaci. To już lepiej kupić Thora i Lokiego od Egmontu (ten tie-in bardziej wiąże się z serią Lokiego wydawaną w tamtym czasie niż serią Thora, serią naprawdę dobrą, ale u nas pominiętą).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2018, 06:51:55 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #886 dnia: Lipiec 02, 2018, 07:11:55 am »
Macza w tym palce Aaron
Niby dał pomysł tylko a wiadomo jak z tym jest  :smile: Scenariusz Al Ewing.
lepiej wziąć Grzech z Egmontu czy kolekcji?
Od Egmont.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2018, 07:24:23 am wysłana przez JanT »

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #887 dnia: Lipiec 02, 2018, 08:13:31 am »
I po przeczytaniu Avengers do boju! Komiks według mnie jest idealnym scenariuszem na 5 cześć Avengers. Typowy blockbuster wśród komiksów:
- cała masa naparzanki
- kilka teksów rzuconych w trakcie akcji
- zebranie całej masy postaci.


Przeczytane i odłożone na półkę ;)
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #888 dnia: Lipiec 02, 2018, 10:20:02 am »
I po przeczytaniu Avengers do boju! Komiks według mnie jest idealnym scenariuszem na 5 cześć Avengers. Typowy blockbuster wśród komiksów:
- cała masa naparzanki
- kilka teksów rzuconych w trakcie akcji
- zebranie całej masy postaci.


Przeczytane i odłożone na półkę :wink:
Ja też zmordowałem jakoś ten tom. Bendis rzeczywiście strasznie podupadł - aż trudno uwierzyć, że to scenariusz faceta, który pisał tak genialne rzeczy jak DD i "Alias". Lektura nawet w kategorii "łatwe, szybkie i przyjemne" się nie broni - straszna sieczka i jedyny pozytyw to Bagley - też styl inny, niż ten znany z TM-Semic, ale to nadal jeden z moich ulubionych rysowników.
A co do adaptacji to się zgadzam - patrząc na to w jakim kierunku idzie kinowe uniwersum to po takim scenariuszu miliony w kasie gwarantowane :biggrin: Brakuje tylko takich disneyowskich wstawek jak w "Czarnej Panterze" o chęci popatrzenia na zachodzące słońce i pogrzebie takim jak mieli umierający na statkach niewolnicy :razz:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #889 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:20:37 am »
@eridraven --> Ty dostałeś potwierdzenie kolejnych tomów od BOKu na maila ? Weź napisz do gildii i dołącz tego maila, bo znowu zwlekają z dodaniem nowych tomów do sklepu. Ostatnio jak tak zrobiłem to dodali od razu ;( 

Kolejny jest Deadpool i obawiam się, że znowu szybko zniknie z magazynów ;)
                       

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #890 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:34:46 am »
@eridraven --> Ty dostałeś potwierdzenie kolejnych tomów od BOKu na maila ? Weź napisz do gildii i dołącz tego maila, bo znowu zwlekają z dodaniem nowych tomów do sklepu. Ostatnio jak tak zrobiłem to dodali od razu ;( 

Kolejny jest Deadpool i obawiam się, że znowu szybko zniknie z magazynów :wink:
                       


Prosisz i masz. Wysłałem i liczę na pozytywne rozpatrzenie wniosku ;)
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #891 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:36:45 am »

Prosisz i masz. Wysłałem i liczę na pozytywne rozpatrzenie wniosku :wink:
Dzięki ;)


Offline sum41

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #893 dnia: Lipiec 03, 2018, 01:47:25 pm »
Ja też zmordowałem jakoś ten tom. Bendis rzeczywiście strasznie podupadł - aż trudno uwierzyć, że to scenariusz faceta, który pisał tak genialne rzeczy jak DD i "Alias". Lektura nawet w kategorii "łatwe, szybkie i przyjemne" się nie broni - straszna sieczka i jedyny pozytyw to Bagley - też styl inny, niż ten znany z TM-Semic, ale to nadal jeden z moich ulubionych rysowników.

Bagley trochę ze swoim stylem ewoluował jednak co jakiś czas ma  innego Inkera a ci potrafią zmienić to co ołówkiem narysowane ;/
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #894 dnia: Lipiec 03, 2018, 03:11:26 pm »
Marvelek: "Bendis rzeczywiście strasznie podupadł - aż trudno uwierzyć, że to scenariusz faceta, który pisał tak genialne rzeczy jak DD i "Alias"
 
Nie zdziwię się jeśli takie właśnie były założenia tej serii, a Bendis wywiązał się z powierzonego mu zadania dokładnie tak jak tego odeń "władze zwierzchnie" Domu Pomysłów oczekiwały. Choć skądinąd nie da się ukryć, że Marvel eksploatował tego twórcę bez litości i nie pozostało to bez wpływu na jakość jego prac.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #895 dnia: Lipiec 03, 2018, 09:07:33 pm »
Choć skądinąd nie da się ukryć, że Marvel eksploatował tego twórcę bez litości i nie pozostało to bez wpływu na jakość jego prac.
Jeśli tak było (w co wątpię) to Bendis sam na to musiał im pozwolić. Większość twórców po prostu po zakończeniu pisaniu jakieś serii odchodziło z Marvela, który dla nich był trampoliną do wybicia się w świecie komiksu. Bendis był tam super gwiazdą, mogącą sobie na dużo pozwolić, dostającą bardzo lukratywne serię.
Czytam teraz Man of Steel, które pisze dla DC i to jest takie bez wyrazu i przypomina mi to co działo się z eSem podczas New52. Nie ważne jak dobre i zabawne były by dialogi jakie pisze Bendis, kiedy sama historia jest nudna i przewidywalna. A ona ma pisać w przyszłości obie serię z eSem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2018, 04:53:43 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #896 dnia: Lipiec 18, 2018, 05:14:08 pm »
W ramach wydania anglojęzycznego w tomie zatytułowanym Infinity Saga Part 1 wydano Infinity Gauntlet 1 -6. Istnieje niezerowe prawdopodobieństwo na wydanie w następnych tomach Infinity War (2 albumy) i Infinity Crusade (też raczej 2 tomy).

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #897 dnia: Lipiec 18, 2018, 05:32:58 pm »
Istnieje niezerowe prawdopodobieństwo na wydanie w następnych tomach Infinity War (2 albumy) i Infinity Crusade (też raczej 2 tomy).
Raczej tylko to może być  :smile:

Offline LordDisneyland

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #898 dnia: Lipiec 18, 2018, 07:25:18 pm »
Czy w kolekcjach zagranicznych były jakieś tomy ze scenariuszami Slotta, których u nas nie wydano?

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #899 dnia: Lipiec 18, 2018, 08:25:01 pm »
The Amazing Spider-Man: Spider-Verse bo wydał Egmont.

 

anything