trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11  (Przeczytany 377342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1095 dnia: Październik 09, 2018, 09:07:07 am »
Listów jakoś też ludzie mniej wysyłają, a i firm kurierskich powstało jak grzyby po deszczu, ale jednak Poczta Polska ma się w miarę dobrze. Oczywiście sprzedają tam teraz mydło i powidło, ale może to jest właśnie przepis na przetrwanie w dobie wzrastającej internetowej sprzedaży. Trzeba sprzedawać wszystko, a nie specjalizować się w konkretnej branży.

Offline Marvelek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1096 dnia: Październik 09, 2018, 09:13:14 am »
Ogólnie w dobie internetu sprzedaż prasy maleje, więc dziwnym nie jest że saloniki prasowe odchodzą do lamusa.
A ja w przypadku kolekcji wolę iść do kiosku, zwłaszcza, że na tomy kolekcyjne nie ma w sklepach internetowych obniżek :roll:

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1097 dnia: Październik 09, 2018, 10:14:27 am »
Tylko że pisałem to w odpowiedzi na spiskową teorię kilka postów wcześniej, że polski kapitał czyli Ruch jest zabijany przez obcy. Ruch nie zarobi na siebie jeśli w środku będą sprzedawały się tylko kolekcje.

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1098 dnia: Październik 10, 2018, 03:35:11 pm »
Witam.Przymierzam się do lektury Eventu "Tajna Inwazja" i zbieram sobie listę tie-inów - nie wiem tylko czy czegoś nie pominąłem bo na razie wyliczyłem takie pozycje:Inhumans: Tajna InwazjaSBM 29
 Czarna Pantera: Zobaczyć Wakandę i umrzeć – SBM 21
 Kapitan Brytania: Dzieła Avalonu – SBM 45
To wszystko czy coś jeszcze wyszło po Polsku???

Offline ThePinkFin

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1099 dnia: Październik 10, 2018, 05:47:13 pm »
Jeszcze w tomie o Strażnikach Galaktyki.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1100 dnia: Październik 11, 2018, 07:06:48 am »
Można jeszcze wziąć na warsztat Mockingbird, który dzieje się tuż po Tajnej Inwazji
Spoiler: pokaż
(Bobby Morse wróciła do żywych na statku Skrulli)


Jeszcze w tomie o Strażnikach Galaktyki.
A są tam jakieś nawiązania do Tajnej Inwazji? Bo taki Iron Man "Pięć koszmarów" też dzieje się w trakcie Tajnej Inwazji, ale żadnych nawiązań do eventu tam nie ma.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1101 dnia: Październik 11, 2018, 07:47:07 am »
A są tam jakieś nawiązania do Tajnej Inwazji? Bo taki Iron Man "Pięć koszmarów" też dzieje się w trakcie Tajnej Inwazji, ale żadnych nawiązań do eventu tam nie ma.

Są, jak najbardziej. Utrzymane mniej więcej w podobnym tonie, jak w innych tie-inach - bohaterowie dowiadują się o inwazji i zaczyna się nakręcać spirala nieufności. A i sami Skrullowie też się pojawiają. 

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1102 dnia: Październik 11, 2018, 08:49:29 am »
A które z tych tie-inów warto czytać w trakcie Eventu, a które po???
Bo zauważyłem, że chyba przy każdym Evencie są tie-iny, ktore warto czytać razem z Eventem bo wnoszą coś do jego treści oraz są takie tie-iny, które lepiej czytać po zakończeniu Eventu bo absolutnie nic do jego treści nie wnoszą, a ich akcja tylko ma miejsce w trakcie trwania danego eventu.

Offline LucasCorso

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1103 dnia: Październik 11, 2018, 09:04:34 am »
A które z tych tie-inów warto czytać w trakcie Eventu, a które po???


https://cmro.travis-starnes.com/story-arc-list.php?arc=708&page=1&list_type=1&limit=250


jak jakiś komiks nie jest wymieniony na tej liście to nie jest oficjalnym tie inem.
ale jest na liście ogólnej (https://cmro.travis-starnes.com/reading-order.php?page=81&list_type=1&limit=250 ), więc można sprawdzić gdzie go czytać
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2018, 09:08:35 am wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1104 dnia: Październik 11, 2018, 09:28:21 am »
Hmm, jak to napisać?
Dzięki ale nie o to mi chodziło. Listę to potrafię bez problemu znaleźć.
Chodziło mi bardziej, które z tych dostępnych po Polsku tie-inów radzicie czytać w trakcje eventu.


Bo w zasadzie przy każdym evencie tie-iny można podzielić na dwie grupy:
- takie, które wnoszą coś do treści samego eventu (dodatkowe wątki albo poszerzają wątek główny);
- takie, których nic nie wnosza do eventu, a ich jedynym połączeniem z eventem jest to, że dzieją się w jego trakcie.


Te pierwsze najlepiej czytać razem z eventem, a te drugie już po zakończeniu lektury eventu.
Więc chodzi mi o to do której grupy przydzielić te wydane po Polsku tie-iny do Tajnej Inwazji.

Offline LucasCorso

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1105 dnia: Październik 11, 2018, 09:31:29 am »
A, to sorry. Z tym na razie nie pomogę...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1106 dnia: Październik 11, 2018, 09:37:42 am »
Bo w zasadzie przy każdym evencie tie-iny można podzielić na dwie grupy:
- takie, które wnoszą coś do treści samego eventu (dodatkowe wątki albo poszerzają wątek główny);
- takie, których nic nie wnosza do eventu, a ich jedynym połączeniem z eventem jest to, że dzieją się w jego trakcie.
Wydaje mi się, że wszystkie wymienione przez Ciebie tie-iny (plus Strażnicy podani przez @ThePinkFina) zaliczają się do tej drugiej grupy. Wprawdzie poza głównym eventem czytałem tylko Czarną Panterę, która do samego eventu nie wnosi zupełnie nic, ale wydaje mi się, że również pozostałe tomy mają taki sam wydźwięk jak wspomniana Pantera.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1107 dnia: Październik 11, 2018, 09:38:45 am »
Hmm, jak to napisać?
Dzięki ale nie o to mi chodziło. Listę to potrafię bez problemu znaleźć.
Chodziło mi bardziej, które z tych dostępnych po Polsku tie-inów radzicie czytać w trakcje eventu.


Bo w zasadzie przy każdym evencie tie-iny można podzielić na dwie grupy:
- takie, które wnoszą coś do treści samego eventu (dodatkowe wątki albo poszerzają wątek główny);
- takie, których nic nie wnosza do eventu, a ich jedynym połączeniem z eventem jest to, że dzieją się w jego trakcie.


Te pierwsze najlepiej czytać razem z eventem, a te drugie już po zakończeniu lektury eventu.
Więc chodzi mi o to do której grupy przydzielić te wydane po Polsku tie-iny do Tajnej Inwazji.

Jeżeli ograniczasz się tylko do tego, co wyszło w Polsce, to wszystkie tie-iny można czytać oddzielnie. Do głównego wątku Tajnej Inwazji nic nie wnoszą, do tego są zamkniętymi historiami dziejącymi się w czasie eventu. Jedynie Inhumans wprowadza nowe wątki, które będą później rozwijane, ale znowu - z fabułą SI nie wiążą się w znaczący sposób.

Rzecz się zmienia diametralnie, jeżeli chcesz czytać również angielskie wydania - tutaj już jest dużo tytułów, które nie tylko poszerzają główny event, ale wręcz wyjaśniają niektóre sceny i dodają wiele do fabuły (moim zdaniem nawet więcej treści jest w niektórych tie-inach niż w samym evencie).


Offline am666

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1108 dnia: Październik 11, 2018, 09:43:42 am »
Hmm, jak to napisać?
Dzięki ale nie o to mi chodziło. Listę to potrafię bez problemu znaleźć.
Chodziło mi bardziej, które z tych dostępnych po Polsku tie-inów radzicie czytać w trakcje eventu.


Bo w zasadzie przy każdym evencie tie-iny można podzielić na dwie grupy:
- takie, które wnoszą coś do treści samego eventu (dodatkowe wątki albo poszerzają wątek główny);
- takie, których nic nie wnosza do eventu, a ich jedynym połączeniem z eventem jest to, że dzieją się w jego trakcie.


Te pierwsze najlepiej czytać razem z eventem, a te drugie już po zakończeniu lektury eventu.
Więc chodzi mi o to do której grupy przydzielić te wydane po Polsku tie-iny do Tajnej Inwazji.

Kolejność czytania eventu Secret Invasion

Mam nadzieje ze pomogło

Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1109 dnia: Październik 11, 2018, 09:51:16 am »
Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi.

Jeżeli ograniczasz się tylko do tego, co wyszło w Polsce, to wszystkie tie-iny można czytać oddzielnie. Do głównego wątku Tajnej Inwazji nic nie wnoszą, do tego są zamkniętymi historiami dziejącymi się w czasie eventu. Jedynie Inhumans wprowadza nowe wątki, które będą później rozwijane, ale znowu - z fabułą SI nie wiążą się w znaczący sposób.

Rzecz się zmienia diametralnie, jeżeli chcesz czytać również angielskie wydania - tutaj już jest dużo tytułów, które nie tylko poszerzają główny event, ale wręcz wyjaśniają niektóre sceny i dodają wiele do fabuły (moim zdaniem nawet więcej treści jest w niektórych tie-inach niż w samym evencie).
A który tie-iny są tak istotne, że dodają tak wiele do fabuły???