Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11  (Przeczytany 376674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1110 dnia: Październik 11, 2018, 10:10:11 am »
Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi.
A który tie-iny są tak istotne, że dodają tak wiele do fabuły???

Generalnie wszystko pisane przez Bendisa - New Avengers (włącznie z Illuminati) oraz Mighty Avengers są nierozerwalnie związane z SI i odrywanie ich spłyca odbiór eventu. Tam są rozwinięte wątki inwazji z perspektywy Skrulli, wyjaśnione są ich motywy i sposoby działania, a nawet sposób w jaki osiągnęli tak doskonałą infiltrację. Z drugiej strony wykładają też kto jest Skrullem, a kto nie, ale jak się czyta naprzemiennie z zeszytami z SI, to nawet się to zazębia we właściwych miejscach. Ponadto wyjaśnione są działania Fury'ego i jego paczki i skąd się nagle wzięli w środku batalii w NY. Także tie-in Deadpoola ma silny związek z głównym eventem, ale ujawniający się dopiero na ostatnim kadrze ostatniego zeszytu :) No i siłą rzeczy Thunderbolts. Avengers - The Initiative z kolei rozbudowuje postać Hanka Pyma, co ma znaczenie w finale SI. Z Thorem jest podobnie.

Z pozostałych dużo rozgrywa się w tym samym czasie, co Inwazja i pokazuje wydarzenia z innej perspektywy, ale nie wiąże się bezpośrednio z fabułą - Ms.Marvel, Runaways/Young Avengers, Front Line, Nova, Fantastic Four, Amazing Spider-Man. Można przeczytać, ale nie wpływają na SI.

 


Offline Maragast

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1111 dnia: Październik 11, 2018, 12:09:01 pm »
Dzięki za info.
Chociaż i tak po angielsku to nie ogarnę.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1112 dnia: Październik 11, 2018, 12:21:02 pm »
Dzięki za info.
Chociaż i tak po angielsku to nie ogarnę.

Bendis używa bardzo prostej angielszczyzny. Nawet znając angielski średnio powinieneś dać radę.


JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1113 dnia: Październik 17, 2018, 07:05:37 am »
Ledwo wróciłem do teczki i już dzisiaj nie przyszedł nr 154  :smile: / :sad: Kobitka gdzieś tam dzwoniła i też nie dostali ale kazała jutro podejść. Jeszcze te kolekcje się posypią (ku uciesze co poniektórych)  :biggrin:

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1114 dnia: Październik 17, 2018, 07:11:22 am »
Ledwo wróciłem do teczki i już dzisiaj nie przyszedł nr 154  :smile: / :sad: Kobitka gdzieś tam dzwoniła i też nie dostali ale kazała jutro podejść. Jeszcze te kolekcje się posypią (ku uciesze co poniektórych)  :biggrin:
U mnie tak samo. Co ciekawe z KSM problemu nie mam i już o 7 w środę co 2 tyg kioskarka ma go u siebie. WKKM nie widać. Zamówiła mi i 153 i 154 a nie przyszły. Dzisiejszy tom zamówiłem sobie do Empika

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1115 dnia: Październik 17, 2018, 07:15:21 am »
To 153 nie dostałeś do tej pory?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1116 dnia: Październik 17, 2018, 07:16:23 am »
To 153 nie dostałeś do tej pory?
Kioskarka nie dostała do tej pory to wziąłem z innego źródła ;)

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1117 dnia: Październik 17, 2018, 07:20:40 am »
(ku uciesze co poniektórych)  :biggrin:
Czy ja się cieszę? Kupuje Conana dla przypomnienia.  :razz:

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1118 dnia: Październik 17, 2018, 07:22:09 am »
Niejako w opozycji do powyższych wpisów informuję, że wczoraj dotarła prenumerata z tomami 152 i 153 (równocześnie z Conanem, 20 i 21).


Offline Murazor

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1119 dnia: Październik 17, 2018, 07:22:29 am »
Jeszcze te kolekcje się posypią (ku uciesze co poniektórych)  :biggrin:
Nic się nie bój, to nie kolekcje tylko dostawca zawala ;-)

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1120 dnia: Październik 17, 2018, 07:24:42 am »
Kioskarka nie dostała do tej pory
To nie dobrze  :sad: Ktoś kto dostawał wcześniej na teczkę też ma takie problemy teraz?
Nic się nie bój, to nie kolekcje tylko dostawca zawala :wink:
To wiem ale nie ważne gdzie leży problem jak nie da się kupić.

Może tu już jest bardzo mały nakład i dlatego tak.

Offline Bartek Gawron

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1121 dnia: Październik 17, 2018, 08:07:30 am »
Nie do konca mi sie chce wierzyc, ze to tylko i wylacznie wina dystrybucji, jak twierdzi sie wszem i wobec, bo take problemy sa zwykle incydentalne, jako ze rozwiazuje sie je jak najszybciej, poniewaz sila rzeczy mocno rzutuja na zmniejszenie kasy ze sprzedazy, a to tutaj trwa troche za dlugo.

Tak czy siak, jak sie to tak wszystko rozlazi w kolekcyjnych szwach, to jestem ciekaw, czy rzeczywiscie przyszlosc Transformersow jest taka rozowa, jak donoszono wczesniej. 
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline eridraven

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1122 dnia: Październik 17, 2018, 08:57:12 am »
Nie do konca mi sie chce wierzyc, ze to tylko i wylacznie wina dystrybucji, jak twierdzi sie wszem i wobec, bo take problemy sa zwykle incydentalne, jako ze rozwiazuje sie je jak najszybciej, poniewaz sila rzeczy mocno rzutuja na zmniejszenie kasy ze sprzedazy, a to tutaj trwa troche za dlugo.

Tak czy siak, jak sie to tak wszystko rozlazi w kolekcyjnych szwach, to jestem ciekaw, czy rzeczywiscie przyszlosc Transformersow jest taka rozowa, jak donoszono wczesniej.
To uwierz. Licencję na dystrybucję w Polsce mają salony prasowe czyli Ruch S.A., Empik, In Medio itp. Taki typ dystrybucji i nie przeskoczymy tego. Była już mowa o problemach Ruchu. Tu artykuł: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ruch-postepowanie-ukladowe-zadluzenie,217,0,2414809.html Gildia.pl ma towar z Ruchu i też jest kiepsko. Dopóki wszystko się nie ułoży zostają inne salony prasowe.
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Bartek Gawron

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1123 dnia: Październik 17, 2018, 09:06:56 am »
Dzieki za info. Oby rzeczywiscie to byl jedyny powód. Jest to nieco pocieszajace - takie szczescie w nieszczesciu. 
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz. 11
« Odpowiedź #1124 dnia: Październik 17, 2018, 09:54:30 am »
Pojawiła się na gildii możliwość zamówienia tomu 154 https://www.gildia.pl/komiksy/378757-wielka-kolekcja-komiksow-marvela-154-fantastyczna-czworka-voyagers Z datą premiery 24 października 2018.

Jest też info: "Niestety przez problemy logistyczne dystrybutora kolekcji, nowe tomy będą na razie docierały do nas z kilkudniowym opóźnienie"