Autor Wątek: Komiksy, które powinny być ciągle dostępne  (Przeczytany 16545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Komiksy, które powinny być ciągle dostępne
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 05, 2017, 05:09:51 pm »
Jak prowadzona jest fabuła w Usagim a jak w DD?


W wypadku DD wymagana jest dużo większa znajomość wydarzeń z przeszłości niż w Usagim.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline misiokles

Odp: Komiksy, które powinny być ciągle dostępne
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 05, 2017, 05:27:05 pm »
Zawsze uważałem, że w przypadku długich serii można czytania daną serię zacząć od początku jakiegokolwiek story-arcu. Wiadomo, chęć posiadania kompletu jest 'fizjologiczna', nie zmienia to jednak faktu że można wskoczyć w środek serii bez większego uszczerbku.

Kijanek

  • Gość
Odp: Komiksy, które powinny być ciągle dostępne
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 05, 2017, 06:06:12 pm »


W wypadku DD wymagana jest dużo większa znajomość wydarzeń z przeszłości niż w Usagim.
Tylko ze DD miał kilka wprowadzeń, wiele razy mamy do czynienia z retrospekcjami, o tak jak napisać ze Thorgala można czytać od środka i sie człowiek połapie. Ok może ostatnie 5-6 tomie zbiorczych Usagiego to w sumie zamknięte historie, ale echa wyrażeń początkowych tomów maja odzwierciedlenie w późniejszych tomach.

Offline LucasCorso

Odp: Komiksy, które powinny być ciągle dostępne
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 05, 2017, 06:21:41 pm »
o tak jak napisać ze Thorgala można czytać od środka i sie człowiek połapie.


Całe pokolenie zaczynało czytać od tomu 7 ;)
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline absolutnie

Odp: Komiksy, które powinny być ciągle dostępne
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 05, 2017, 07:17:37 pm »
Tylko ze DD miał kilka wprowadzeń, wiele razy mamy do czynienia z retrospekcjami, o tak jak napisać ze Thorgala można czytać od środka i sie człowiek połapie.




Wiesz, ja nie piszę o DD w ogóle, ale o konkretnym "Daredevilu Nieustraszonym" tom 1. Wielkie opasłe tomiszcze z jedynką na grzbiecie. Udaje początek chociaż jest środkiem, a w wypadku szeregu wątków - końcem.
Wprowadzenia - żadnego. Kupa dodatków, ale ani jednego przypisu wyjaśniającego, kto jest kim lub gdzie szukać powiązań między historiami i wyjaśnień. Wydawca spokojnie mógł wyrzucić scenariusz, który tam w dodatkach zamieścił i dać przypisy podobne do tych, które były w "Kołczanie".


W komiksie pojawiają się wzmianki o dwóch dziewczynach zabitych przez Bulleye'a, a potem Matt spotyka się z jedną z nich. Scena wygląda tak, że można odnieść wrażenie, że spotkał ducha i trochę dziwne jest, że oczekuje iż ten duch okaże jakąś żywą reakcję.
Wokół bohatera kręci się trochę dziwnych postaci o imionach Luke, Jessica, Natasza, Daniel Rand. W sądzie pojawiają się jako świadkowie Stephen Strange i Reed Richards. O tym drugim mówi się, że jest jakimś superbohaterem, ale nie wiadomo jakim.
W komiksie pojawia się niejaki Kingpin. To, co go spotyka, powinno nas zaskoczyć, ale nie zaskoczy, jeśli nie wiemy, kim on jest. I tak dalej. Tu jest taki ogrom odniesień do przeszłości i innych komiksów, że w tym zestawieniu czytanie "Thorgala" od środka to pikuś.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Kijanek

  • Gość
Odp: Komiksy, które powinny być ciągle dostępne
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 05, 2017, 08:34:42 pm »
Akurat nie mam jeszcze wydania Egmontu w rękach zatem nie wypowiem się w tej materii.
Podobno mamy dostać run Millera, więc pewnie wszystko się poskłada - penie z cyferkami z minusem :D, plus świat Marvela jest bardziej znanym niż uniwersum. Wiesz to czepianie się.
Kolejny przykład - Spawn, Orbital, Mroczna wieża, Liga niezwykłych dżentelmenów, Hellboy, większość Vertigo, to serie które trzeba znać od początku do końca.

Offline absolutnie

Odp: Komiksy, które powinny być ciągle dostępne
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 05, 2017, 09:49:55 pm »
Wiesz to czepianie się.
Wiesz, wcale nie.


Akurat skończyłem czytać wydanie Egmontu i stąd to porównanie z Usagim i myśl, że albo tego nikt u nas kupować nie powinien, albo argument o tym, że seria musi być dostępna od pierwszego numeru, jest do d...
Ot, taka swobodna refleksja człowieka, który nie zdąży przeczytać wszystkiego, co powinien i na co miałby ochotę.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Kijanek

  • Gość
Odp: Komiksy, które powinny być ciągle dostępne
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 05, 2017, 10:01:00 pm »
Wiesz, wcale nie.


Akurat skończyłem czytać wydanie Egmontu i stąd to porównanie z Usagim i myśl, że albo tego nikt u nas kupować nie powinien, albo argument o tym, że seria musi być dostępna od pierwszego numeru, jest do d...
Ot, taka swobodna refleksja człowieka, który nie zdąży przeczytać wszystkiego, co powinien i na co miałby ochotę.
Raczej trochę tak, ja odbieram jako czepianie.
Tak powinni zacząć od DD - Millera, później po kolei iść.
Zaczynamy od pewnego momentu.
W sumie z twoim tokiem to też nie powinno się kupować KA - bo w sumie od 13 zaczynamy :biggrin:
W sumie to cały Marvel i DC powinno się u nas nie wydawać ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2017, 10:04:06 pm wysłana przez Kijanek »

Offline absolutnie

Odp: Komiksy, które powinny być ciągle dostępne
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 05, 2017, 10:09:49 pm »

W sumie z twoim tokiem to też nie powinno się kupować KA - bo w sumie od 13 zaczynamy :biggrin:
W sumie to cały Marvel i DC powinno się u nas nie wydawać ?


Teraz oskarżasz mnie o coś czego nie napisałem. I w dodatku nie rozumiem, o co właściwie.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Kijanek

  • Gość
Odp: Komiksy, które powinny być ciągle dostępne
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 05, 2017, 11:34:45 pm »
@up
Vice versa

Offline janjedlikowski

Odp: Komiksy, które powinny być ciągle dostępne
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 11, 2017, 03:10:00 pm »
A ja żałuję, że XIII i Largo nie są w całości dostępne. Chodzi mi oczywiście o tomy wydane przez Egmont. Taurus nawet sam podawał, że wychodzi nowe wydanie XIII z poprawionymi kolorami. Chętnie bym to wydanie przytulił :)

Offline Death

Odp: Komiksy, które powinny być ciągle dostępne
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 12, 2017, 11:01:52 am »
Taurus nawet sam podawał, że wychodzi nowe wydanie XIII z poprawionymi kolorami.
Jak widzę info "poprawione kolory" to zapala mi się czerwona lampka. Zazwyczaj jest zupełnie inaczej. A już szczególnie w przypadku tak świetnie pokolorowanej serii jak XIII.

Offline janjedlikowski

Odp: Komiksy, które powinny być ciągle dostępne
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 12, 2017, 05:32:11 pm »
Jak widzę info "poprawione kolory" to zapala mi się czerwona lampka. Zazwyczaj jest zupełnie inaczej. A już szczególnie w przypadku tak świetnie pokolorowanej serii jak XIII.

? Myślisz, że to pic na wodę, i kolory wcale nie są lepsze?

Offline absolutnie

Odp: Komiksy, które powinny być ciągle dostępne
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 12, 2017, 06:01:58 pm »
? Myślisz, że to pic na wodę, i kolory wcale nie są lepsze?


W Egmontowskim "Incalu" były "lepsze" kolory, które wcale nie były lepsze.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Kokosz

Odp: Komiksy, które powinny być ciągle dostępne
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 12, 2017, 11:18:20 pm »
W Egmontowskim "Incalu" były "lepsze" kolory, które wcale nie były lepsze.

Ale już w Egmontowskich albumach pierwszych części "Asteriksa" były "lepsze" kolory, które naprawdę były lepsze.

W Sandmanie też były poprawiane kolory, ale nie wiem, czy na lepsze, czy "lepsze".

 

anything