trawa

Autor Wątek: Komiks.ovh - nowa strona społecznościowa dla komiksiarzy  (Przeczytany 16698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 06, 2019, 09:47:57 am »
Wyszło na to, że strona Komiks.ovh nie będzie kontynuacją Forum Gildii (tę rolę przejął błyskawicznie Komikspec.pl i nie zamierzam z nim konkurować - sam założyłem tam konto). Mimo to zapraszam do zakładania kont na Komiks.ovh, ponieważ strona oferuje inne możliwości niż forum dyskusyjne - pozwala na publikowanie, blogowanie i czatowanie z innymi komiksiarzami z daleka od oczu Wielkiego Brata korporacyjnych stron, które naruszają prywatność.

Czat wewnętrzny na Komiks.ovh jest całkiem niezły i daje możliwość komunikowania się komiksiarzom w czasie rzeczywistym (jak i zostawiania wiadomości PW) w podobny sposób jak np. w Messengerze na Facebooku, ale gwarantuje prywatność. Potestujcie sobie czat i jeśli Wam się spodoba to narzędzie, umówcie się ze znajomymi na pogaduchy na Komiks.ovh.

Komiks.ovh gwarantuje wieloletnią działalność i brak reklam - portal działa na tym samym serwerze co duży niekomiksowy portal działający od prawie 12 lat. Nie trzeba go więc finansować z reklam czy opłat za korzystanie. Baza danych jest automatycznie robiona codziennie, aby w razie jakiejś awarii można było szybko przywrócić stronę do życia.

Na zachętę kilka screenów, jak wygląda czatowanie i publikowanie. Istnieje również możliwość rozbudowy strony zgodnej z oczekiwaniami użytkowników (chciałbym by każdy kto chce mógł wnieść coś w rozwój strony).

Tak wyszukuje się użytkowników, z którymi chcielibyście poczatować. Zielona kropka pokazuje osoby dostępne online.Tak wygląda strona z kontaktami użytkowników (zawsze widoczna jest ich ostatnia wiadomość). Uciążliwych użytkowników można blokować dodając do czarnej listy. Po prawej stronie boczne okno czatowe. Gdy ktoś do Was napisze od razu wyskoczy Wam okienko.Tak wygląda główna strona czatowa.Tak wygląda w profilu użytkownika strona opublikowanych wpisów użytkownika (oczywiście jest także strona autorska wyglądająca jak normalny blog).Tak dodaje się nowe wpisy blogerskie i artykuły. Jest opcja tworzenia galerii zdjęć.Zapraszam do umawiania się na czacie z daleka od "Facebooka" i innych inwigilatorni! Testujcie, a jeśli coś będzie nie tak - zgłaszajcie uwagi. Postaram się pomóc dopasować narzędzie do Waszych potrzeb, abyście byli zadowoleni.

A, jeszcze jedno. W odróżnieniu od "Facebooka" - jeśli skasujecie wiadomości na czacie one naprawdę znikną (kopie baz danych na serwerze są utrzymywane 10 dni - nowe kopie bazy danych na serwerze automatycznie kasują stare kopie, więc po 10 dniach nie da się ich odzyskać, na "Facebooku" nawet jak coś skasujecie, to jest to tylko niewidoczne, a "Facebook" trzyma je nawet w nieskończoność by Was profilować).

Zapraszam też do projektu osoby z wyobraźnią - które mają pomysł na rozwój strony i chciałyby pchnąć ją w nowych kierunkach.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2019, 10:05:26 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Raf Fariszta

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 06, 2019, 09:59:45 am »
Dzięki Michaś za Twoje starania, pracę i trud związany z próbą kontynuacji forum. Szacun!
Nocy Matko Dnia

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 06, 2019, 10:10:14 am »
Dziękuję za miłe słowa.

Nie chcę by strona leżała odłogiem i się kurzyła. Można ją przekształcić w coś zupełnie nowego i dlatego zapraszam do współpracy wizjonerów i zwyczajnych użytkowników.

Przyznam, że jak zobaczyłem Speckomiks.pl, poczułem ulgę (a nie zawiść, jak niektórzy próbowali wmawiać). I wyjaśnię dlaczego - lubię tworzyć coś nowego, a nie odtwarzać coś istniejącego (dlatego nie chciałem robić wyłącznie forum, ale coś szerszego). Teraz trzeba zmodyfikować plany i przemyśleć, w którą stronę iść.

Chciałbym by w przyszłości strona społecznościowa Komiks.ovh była zarządzana społecznościowo.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2019, 10:20:22 am wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline bogi1

 • Stolnik bracki
 • *****
 • Wiadomości: 1 780
 • Total likes: 0
 • Płeć: Mężczyzna
 • The Best in the World
Odp: Komiks.ovh - nowa strona komiksowa z forum dyskusyjnym
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 06, 2019, 10:11:54 am »
Za te starania Michasia powinni go wkręcić w moderacje nowego forum. Zna się na rzeczy widać więc to cenny nabytek by był
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2019, 10:36:02 am wysłana przez bogi1 »

Offline Nawimar

Odp: Komiks.ovh - nowa strona społecznościowa dla komiksiarzy
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 06, 2019, 10:52:16 am »
Wygląda bardzo funkcjonalnie. W końcu się także i tam zarejestruję.

Offline gabor2

 • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
 • ****
 • Wiadomości: 508
 • Total likes: 0
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komiks.ovh - nowa strona społecznościowa dla komiksiarzy
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 06, 2019, 12:02:15 pm »
Chęci są, efekty też są bardzo ok. Sam założyłem konto już jakiś czas temu. Miał to być mój kierunek po zamknięciu forum gildii. Teraz jednak forum Mariana jest moim miejscem docelowym i mimo wszystko ovh będzie (może się mylę) tylko ciekawostką i tutejsze forum nie będzie tętnić życiem.

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona społecznościowa dla komiksiarzy
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 06, 2019, 12:57:50 pm »
Komiks.ovh to nie tylko forum i zachęcam do korzystania z innych jego narzędzi.

Mam kilka stron pod "opieką", w tym jedną niedawno odpaloną, której obecnie poświęcam bardzo dużo czasu by ją rozkręcić, a potem zajmę się "na poważnie" Komiks.ovh. Możecie zgłaszać pomysły. WSZYSTKO jest możliwe.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2019, 02:59:03 pm wysłana przez Michaś P. »
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: Komiks.ovh - nowa strona społecznościowa dla komiksiarzy
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 07, 2019, 12:15:38 pm »
Skoro Forum Gildii nie zostanie jednak wyłączone i przetrwa, to link do forum na Komiks.ovh przekieruję tutaj, a nie na Komikspec.pl (tak jak było kiedyś na mojej stronie).
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

 

anything