Autor Wątek: Ultimate Comics  (Przeczytany 42745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 15, 2017, 04:24:48 pm »
Ja bym się nie zdziwił gdyby się okazało, że ktoś sobie jaja robi.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 15, 2017, 04:30:30 pm »
{cd. mojego poprzedniego posta w tym topiku} ...a wczoraj (14.11 br.) GUS nadal tej firmie REGON.

Offline Holsten

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 15, 2017, 04:36:47 pm »
Ciekawa inicjatywa. Mam nadzieję, że wypali.

Offline starcek

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 15, 2017, 04:39:27 pm »
Faktem jest, że liternictwo to amatorszczyzna jakich mało.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 15, 2017, 04:39:51 pm »
Zatem: "Witajcie, cześć i czołem, pytacie skąd się wziąłem. Jestem Wesoły Romek..."

JanT

  • Gość
Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 15, 2017, 04:40:36 pm »
Pojawiają się tacy profesjonaliści i tylko podkupują Fancie licencje  :biggrin:

Za tłumaczenie ma odpowiadać "młoda ekipa tłumaczy"  :smile:

Ten post Tomasza Sidorkiewicza o opisie z okładki:

"Literówki (stonach, zesztyów), spacje zerowej szerokości, justowanie ostatniego wersu w akapicie, kłopoty z odmianą słów i Wielkimi Literami. Tekst na okładce nie widział ani redakcji, ani korekty. Boję się zaglądać do środka."

Na przykładowych planszach to samo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 04:46:46 pm wysłana przez JanT »

Offline LucasCorso

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 15, 2017, 04:40:55 pm »
Przypomina mi się od razu jak całe komiksowo się nabrało, że ktoś na serio chce wydać takipąździochowy komks polski wyglądający jakby go 10 latek narysował...

To jest taki fejk, że śmierdzi na kilometr...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline misiokles

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 15, 2017, 04:41:34 pm »
Zeby dolac oliwy do ognia (och, jak jak to lubie!  :badgrin: ), pozwole sobie zauważyc, iz rzeczona firma Ultimate zawiesila dzialalnosc w grudniu ubieglego roku, po czym te dzialnosc wznowila calkiem niedawno, bo 15 września br.
Ktoś wcześniej pisał, że to nowa działalność ludzi, którzy wcześniej bawili się w coś takiego. http://ultimatewear.pl/
Adres się zgadza, a gdyby Fanta miała w tym udziały, stać ich by było na wydanie żółwi.
Więc to raczej nie fanta, ale wciąż amatorszczyzna.

Offline kenji

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 15, 2017, 04:42:38 pm »
jedynym wyjściem z patowej sytuacji w jakiej znalazło się fantasmagorie , było - jest zrobienie właśnie tego . Czyli stworzenie nowego "wydawnictwa" , i zaczęcie wszystkiego niejako od początku. Kuki jeszcze podał kolejny argument , stąd moje przekonanie że za Ultima Comics stoją Ci sami ludzie...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 15, 2017, 04:47:40 pm »
Ktoś wcześniej pisał, że to nowa działalność ludzi, którzy wcześniej bawili się w coś takiego. http://ultimatewear.pl/
Adres się zgadza, a gdyby Fanta miała w tym udziały, stać ich by było na wydanie żółwi.
Więc to raczej nie fanta, ale wciąż amatorszczyzna.
Tez mysle, ze to malo prawdopodobne ze fanta, na podstawie wypowiedzi tego czlowieka z Ultimate, ze fanta nie miala nigdy licencji na Archiego (jakby byl zwiazany z fanta, to by przeciez takich rzeczy nie mowil). Mysle, ze to po prostu czlowiek ktory mial zawieszona dzialanosc gospodarcza i wyczul pismo nosem na podstawie przewalek z fanta, dochodzac do wniosku, ze moze cos ugrac na takim Archim, no to odwiesil te dzialalnosc we wrzesniu i wyskoczyl jak krolik z kapelusza. Nie wrozy to dobrze ani jakosci tlumaczenia, ani ciaglosci dzialania firmy. Ot, byc moze trafi sie szybki pieniadz, po czym sie chowamy.

Offline starcek

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 15, 2017, 04:51:01 pm »
Granica blisko, popracuje nad opalenizną i u Niemców wtopi się tłum informatyków z Syrii, gdyby tutaj coś się nie powiodło - tak jak sklepik z odzieżą.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 15, 2017, 05:00:13 pm »
Wchodzi koleś z ciuchbudy i zaczyna za pstryknięciem palców wydawać komiksy, na dodatek z widoczną znajomością rynku i plotek, ploteczek ze środowiska. Wierzy ktoś w to? 80 do 20, że to Fantasmagorie a przynajmniej w pewnej części.

Offline misiokles

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 15, 2017, 05:15:19 pm »
Mniejsze wydawnictwa jak Kurc, Lain, Bum-Projekt, Elemental, Kubusse to też właściwie firmy 'jednoosobowe', które nagle zaczęły wydawać komiksy. O ploteczki z rynku nie trudno - można prowadzić sklep z odzieżą a po pracy czytać komiksy i udzielać się na forum. Ja się nie dziwię, że pojawia się kolejne wydawnictwo na rynku - każda firemka zaczyna od zera i ryzykuje jako 'nowicjusz'. Jednym idzie biznes lepiej, innym gorzej. Aż tak nie jest nieprawdopodobne to, że jakiś człowiek z Zielonej Góry chce wejść w komiksy, póki rynek wciąż jest chłonny.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 15, 2017, 05:21:46 pm »
Oooooczywiście. Skoro tak uważasz to smacznego.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 15, 2017, 05:26:25 pm »
Za firmami ktore wymieniles stali i stoja ludzie, ktorzy przed zalozeniem firmy wydawniczej od lat siedzieli w komiksach: niektorzy byli ogolnie znani w komiksowe i dzialali na innych polach niz wydawanie komiksow, inni co najmniej byli szalonyni fanami od wielu lat, zeby tutaj chocby wskazac dowodce z S.Laina. (Troche od tego opisu szalonego fana moze odstawac Elemental, ale p. B. Furmanczyk prowadzil przez wiele lat sklep z komiksami, a poza tym za nim zawsze stal M. Pietrasik z Taurusa, bo pewnie sa po prostu kumplami). Takim komiksowym szalencem byl nawet Maks, i dlatego wiele osob przyklasnelo na poczatku Fancie bez zastanowienia preorderujac. Natomiast w przypadku tej tutaj firmy nic nie wskazuje na to, ze mamy do czynienia z jedna z takich osob, biorac chocby pod uwage te dretwe tlumaczenia zrobione "na odwal sie".   

 

anything