trawa

Autor Wątek: Ultimate Comics  (Przeczytany 42726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 15, 2017, 08:34:36 pm »
Jestem właśnie zajęty zleceniem, więc daruję sobie szczegółową analizę sami-wiecie-czego. Zresztą myślę, że większość forumowiczów wie, jak mniej więcej wyglądałby mój post :wink: Zamiast tego wrzucę tylko:

1) oryginalny tekst z okładki pierwszego tomu "Archiego":

Cytuj
America’s Favorite Teenager, Archie Andrews, is reborn in the pages of this must-have graphic novel collecting the first six issues of the comic book series that everyone is talking about. Meet Riverdale High teen Archie, his oddball, food-loving best friend Jughead, girl-next-door Betty and well-to-do snob Veronica Lodge as they embark on a modern reimagining of the beloved Archie world. It’s all here: the love triangle, friendship, humor, charm and lots of fun – but with a decidedly modern twist.

Brought to you by some of the masters of the comic book genre, including writer Mark Waid and the all-star lineup of artists: Fiona Staples, Annie Wu and Veronica Fish, the first volume of ARCHIE presents readers with a new take on the beloved Archie Comics concepts while retaining the best elements from the company’s 75 years of history.

ARCHIE VOL. 1 collects ARCHIE #1-6 and features bonus content including scripts, sketches, variant covers and the full first issue of the all new JUGHEAD series by acclaimed writer Chip Zdarsky and artist Erica Henderson.

2) tłumaczenie tego tekstu z okładki przygotowanej przez wydawnictwo Ultimate Comics:



3) oraz moje własne tłumaczenie, które machnąłem dziś po powrocie z pracy, kiedy zobaczyłem wersję wydawnictwa:

Cytuj
Ulubiony nastolatek Ameryki, Archie Andrews, powraca na kartach komiksu zbierającego sześć pierwszych numerów serii, która w krótkim czasie zdobyła olbrzymią popularność. Odkryjcie zupełnie nowe miasteczko Riverdale i poznajcie licealistę Archiego, jego najlepszego przyjaciela, dziwaka i żarłoka Jugheada, dziewczynę z sąsiedztwa Betty oraz bogatą snobkę Veronicę Lodge. Oto odświeżona wersja znanej i lubianej opowieści pełnej miłości, przyjaźni, humoru, uroku i śmiechu!

W pierwszym tomie serii ARCHIE uznani twórcy komiksowi, scenarzysta Mark Waid oraz rysowniczki Fiona Staples, Annie Wu i Veronica Fish, przedstawiają uwspółcześnioną wizję świata Riverdale, zachowując jednocześnie to, co najlepsze z 75-letniej historii tytułu.

Niniejsze wydanie zawiera zeszyty 1–6 serii ARCHIE oraz materiały dodatkowe: scenariusze, szkice, okładki alternatywne i pierwszy zeszyt nowej serii JUGHEAD autorstwa cenionego scenarzysty Chipa Zdarsky’ego i rysowniczki Eriki Henderson.

Tak dla porównania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 08:37:40 pm wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

JanT

  • Gość
Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 15, 2017, 08:35:39 pm »
"Staraliśmy się oddać lekkość i młodzieżowy styl bohaterów" Czyli całe tłumaczenie będzie "Elo"  :smile:


 

Offline Nawimar

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 15, 2017, 08:43:53 pm »
"Archie" i tytuły pokrewne to zdecydowanie nie mój klimat; dlatego i tak bym się na to nie łapał. Ucieszyła mnie jednak wieść o "Star Treku". W tej jednak sytuacji pozostanę przy anglojęzycznej kolekcji Eaglemoss.

JanT

  • Gość
Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 15, 2017, 08:52:15 pm »
Taki cytat z FB co do tłumaczenia: "Załamałam się jakieś 30 razy porównując tę stronę z oryginalną. Mam wrażenie, że tłumaczyła to grupka studentów, którzy nie znają ani angielskiego, ani polskiego." Ja myślę że to mogą być osoby przed studiami  :smile:

Offline Szekak

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 15, 2017, 08:54:27 pm »
Albo maksio oszczędza już na tłumaczach nawet. Sam komiksy tłumaczy, sam pakuje i wysyła, niedługo będzie sam rysował. :lol:

Offline rzem

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 15, 2017, 09:02:01 pm »
Niestety na FB są też już głosy w tonie wybaczenia. Rozumiemy, ale postarajcie się następnym razem. Coś w tym stylu. Boże, czy naprawdę ludziom tak mało potrzeba? Przecież przy takim poziomie literackim przekładu, jedyne, co wydawnictwo powinno usłyszeć, to krótkie "wypier... mi z taką wersją". O ile to nie fake, bo cały czas mam wrażenie, że ktoś sobie jaja robi.

JanT

  • Gość
Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 15, 2017, 09:05:56 pm »
Albo maksio oszczędza już na tłumaczach nawet. Sam komiksy tłumaczy
No przecież Rachel i Q&W (Wstrząs chyba też) tłumaczył z narzeczoną. Nawet nie umiesz się z niego nabijać  :biggrin:

Offline starcek

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 15, 2017, 09:08:34 pm »
Tak, ludziom mało potrzeba, bo i wyczucie językowe spada wraz z poziomem nauczania. A to przecież tylko komiks, he, he, he.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

JanT

  • Gość
Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 15, 2017, 09:30:03 pm »
Pojawiają się pierwsze memy:



 :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Offline rzem

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 15, 2017, 09:32:08 pm »
Obydwa wątki na forum zdecydowanie poprawiają mi humor.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 15, 2017, 09:36:53 pm »
No mnie tez. I trzeba przyznac Maksowi, ze dzieki jego wydawnictwu nigdy w komiksowie nie bylo i chyba juz nigdy nie bedzie tak absurdalnie wesolo :lol: Ciekawe tylko, czy sąd podzieli te opinie i uzna to za okoliczność lagodzącą. 

JanT

  • Gość
Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 15, 2017, 09:42:38 pm »
Obydwa wątki na forum zdecydowanie poprawiają mi humor.
I jeszcze na FB sporo  :smile:

Offline starcek

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 15, 2017, 09:47:20 pm »
[...] Ciekawe tylko, czy sąd podzieli te opinie i uzna to za okoliczność lagodzącą.
I stwierdzi znikomą społeczną szkodliwość czynu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 09:55:25 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline rzem

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 15, 2017, 09:47:55 pm »
To zależy czy Donatello zdążyłby opchnąć mu jakiś pre-order.

Offline starcek

Odp: Ultimate Comics
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 15, 2017, 10:02:58 pm »
Gdy tak patrzę na liternictwo, to czuję jakbym znowu był na przełomie lat 80. i 90., gdy rodzime firmy z garaży i szczęk rzuciły się do wydawania komiksów. Oooch, słodka Marylin!


EDIT: Amatorszczyzna trwa dalej - anonsują STAR TREK, a na stronie roi się od baboli.


Jaka piękna katastrofa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2017, 08:09:48 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

 

anything