Autor Wątek: Źle wydane filmy DVD  (Przeczytany 5654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mw17

Źle wydane filmy DVD
« dnia: Listopad 12, 2002, 10:14:49 am »
Witam serdecznie. Jestem nowym uczestnikiem forum i od niedawna posiadaczem DVD. Kupiłem niedawno kilka filmów i niestety jestem z niektórych bardzo rozczarowany (chodzi o filmy dołączane do czasopism). Zwłaszcza z filmu "Tarzan zaginione miasto" z DVD Magazyn. Podczas oglądania obraz zatrzymuje się na ok. 2 sekundy przy każdym przechodzeniu z rozdziału do rozdziału (razem będzie koło 20). Beznadzieja. Drugim takim ananasem jest "Kingsajz" z czasopisma Kino Domowe. Tutaj brakuje trzech ostatnich rozdziałów film się urywa i pokazuje się plansza początkowa (menu). Czy spotkaliście się z takimi przypadkami? Czy te czasopisma są takie chałowate czy nie miałem po prostu farta. DVD jest raczej OK. Inne płyty odtwarza w porządku (wydane przez Vision, ITI).
Napiszcie co o tym sądzicie, ewentualnie może ktoś zna jakieś inne forum dotyczące problemów z DVD, czarnymi listami zawierającymi inne przypadki niż lektor lub napisy. Wydawanie po pół bańki za film (na droższe mnie nie stać) powinno wiązać się z zadowoleniem klienta a nie z rzucaniem mięsa na producentów, którzy wytwarzają filmy gdzieś w garażach i robią ludzi w konia.

Offline adiego

Re: Źle wydane filmy DVD
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2002, 02:30:30 pm »
Jesli chodzi o forum, to dobrze trafiles ;-)
Gorzej z plytkami ;-(

Osobiscie nie spotkalem sie z tego typu przypadkiem jesli chodzi, o te konkretne tytuly. Po prostu nie mialem okazji. Faktem natomiast jest, ze kiedys kupilem "Johnny Mnemonic" z DVD video magazynu i mialem pewne problemy jak odtwarzalem ten film na komputerze. Sprawa byla o tyle dziwna, ze problem (nie wiem czemu;-) sam sie rozwiazal i obecnie go nie ma. Moze najnowsze programy radza sobie z tym... ?

Tak sie sklada, ze mam kontakt z redaktor naczelna DVM i z checia napisze do niej w tej sprawie. Moze ona powie cos wiecej na ten temat.

Czarna lista jest w naszym serwisie. Jesli Twoje doniesienia okarza sie prawdziwe (moze byc to tylko przypadek - pech), to z pewnoscia filmy przez Ciebie wymienione na niej sie znajda.

Ja wogole nie mam problemow z filmami ze sklepow i wypozyczalni. Natomiast te z pism... hmm. Kto wie, moze sa jakies ferelne.
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline adiego

Źle wydane filmy DVD
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2003, 03:42:03 pm »
A moze ktos jeszcze "widzial" ZLE WYDANE FILMY NA DVD ?

Piszcie o tym na FORUM !
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Dinki

Źle wydane filmy DVD
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2003, 03:00:18 pm »
Nie wiem czy to wina płytki(sposobu wydania) czy może mojego kompa ale sprawdzałem na trzech programach do dvd i płytka z "Bezsenność" po 12 rozdziale wiecha się i trzeba przeskoczyć ten moment filmu.Czy to normalne?Czy komuś coś takiego też się zdarzyło?Może film dobrze chodzi na normalnym odtwarzacza a na kompie już coś z nim jest nie tak?

Offline adiego

Źle wydane filmy DVD
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2003, 03:05:03 pm »
Wiesz, mi sie kiedys wieszal "Johnny Mnemonic". Jednak przestal i nie mam z nim problemow. Zas wieszanie po 12 rozdziale moze byc spowodowane przejsciem miedzy jedna, a druga warstwa plyty... To jednak zalezy, czy zawieszka trwa moment, czy troche dluzej, np. kilka minut.

Jak masz mozliwosc (np. u kumpla) sprawdzenia na zwyklym, playerze stacjonarnym, to sprawdz;-)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline OSHII...

Źle wydane filmy DVD
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2003, 09:52:54 pm »
Ja mialem problem z "Maska Zorro".......nie chodzi tu o obraz lecz o napisy......polski sub spuznial sie o okolo 0,5 min co mojego starszego doprowadzilo do bialej goraczki (niezbyt skomplikowanego jezyka uzywali wiec nie musialem patrzec na napisy.......ale sadze ze gdybym englisha nie znal to bym sobie po prostu film darowal)

Offline Freudstein

Źle wydane filmy DVD
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2005, 07:42:35 pm »
Pamiętam, że oglądałem film "Candyman" (wersja dla wypożyczalni) na dvd. Mam odtwarzacz dvd Samsung, kino domowe 90W x 6 i wzmacniacz analogowo- cyfrowy. I właśnie, film był (miał być) nagrany w dźwięku Dolby Digital 5.1. Kiedy włączyłem film miałem do wyboru analogowe Dolby surround lub HI fi stereo. Dźwięku cyfrowego (D. DIGITAL) nie było. Po prostu kiedy go chciałem aktywować nie dało się. Tylko INTRO było nagrane w tym dźwięku. Natomiast sam film w analogowym. Tak poza tym to wszystko ok, ale dźwięk to nieźle spartaczyli.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline adiego

Źle wydane filmy DVD
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2005, 08:41:06 pm »
Po prostu blad w druku na okladce;p
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Błendny Komboj

Źle wydane filmy DVD
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2005, 12:44:21 am »
Kilka świetnych filmów schrzanionych w ostatnim czasie przez Imperial:

- "Za kilka dolarów więcej"
- "Wściekły byk"
- "Conan niszczyciel"
- "Wyznawcy zła"
- "Małpia intryga"

i cholera wie co co jeszcze. A schrzanione są w ten sposób, że nie mają polskich napisów tylko lektora :?
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Dereq

Źle wydane filmy DVD
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2005, 12:38:07 pm »
moim faworytem co do najgorzej wydanego filmu DVD jest "Equilibrium" (naprawde swietny film) film jest ok, napisy ok a dodatki..? no wlasnie dotatki a raczej dodatek w postaci trailera ktory (jak na trailer przystalo) prezentuje tresc powyzszego filmu lecz na ekrenie mozemy podziwiac fragmenty z "Equilibrium" oraz z ..... MATRIXA !! nie wiem jaki "spec" dopuscil do tego zeby na OFICJALNYM krazku pojawil sie amatrosko zrobiony trailer ( a kto wie moze to oficjalny :badgrin: )

no i slyszalem jeszcze o super wersji bodajze "Siedmiu Samurajow" w jakims pismie kobiecym. Gazeta dostala wersje z napisami angielskimi totez "sprytnie" zaslonila je czarnym tlem (zaslaniajacym pol ekranu) i umiescila na nim napisy....no comments... :roll:  :lol:
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline Błendny Komboj

Źle wydane filmy DVD
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2005, 01:24:56 pm »
Cytat: "Dereq"

no i slyszalem jeszcze o super wersji bodajze "Siedmiu Samurajow" w jakims pismie kobiecym. Gazeta dostala wersje z napisami angielskimi totez "sprytnie" zaslonila je czarnym tlem (zaslaniajacym pol ekranu) i umiescila na nim napisy....no comments... :roll:  :lol:

W dodatku polski napisy zostały chyba ściągnięte z netu (tłumaczenie gorzej niż amatorskie), a obraz został zripowany z divixa: piksel na pikselu. Aż się oglądać odechciewa...
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Qraq

Źle wydane filmy DVD
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2005, 11:42:06 pm »
Cytat: "Dereq"
moim faworytem co do najgorzej wydanego filmu DVD jest "Equilibrium" (naprawde swietny film) film jest ok, napisy ok a dodatki..? no wlasnie dotatki a raczej dodatek w postaci trailera ktory (jak na trailer przystalo) prezentuje tresc powyzszego filmu lecz na ekrenie mozemy podziwiac fragmenty z "Equilibrium" oraz z ..... MATRIXA !! nie wiem jaki "spec" dopuscil do tego zeby na OFICJALNYM krazku pojawil sie amatrosko zrobiony trailer ( a kto wie moze to oficjalny :badgrin: )


taa to bylo zabojcze :badgrin: Trailer filmu zawierajacy sceny z produkcji "konkurencji". Co za idiota to dopuscil... Mowie o wersji z wypozyczalni, moze te 'domowe' sa ok.

Cytat: "Dereq"

no i slyszalem jeszcze o super wersji bodajze "Siedmiu Samurajow" w jakims pismie kobiecym. Gazeta dostala wersje z napisami angielskimi totez "sprytnie" zaslonila je czarnym tlem (zaslaniajacym pol ekranu) i umiescila na nim napisy....no comments... :roll:  :lol:

slyszales? ten film lezy 2 metry nad twoja glowa(na mojej polce ofkoz ) :badgrin:  Mocny faworyt w kategorii "najgorzej wydany film ever". Z opcji jest TYLKO wybor scen. Nie mozna zmienic sciezki dzwiekowej, nie mozna zmienic napisow. ba! tych napisow wcale nie daje sie wylaczyc! paskudny czarny prostokat zaslaniajacy 1/4 ekranu. Tlumaczenie po psie - wiele razy jakas postac cos krzyczy a tlumacznia brak :/ Jakosc obrazu tez taka sobie. gowniane reklamy przed filmem pomijam(tylko w myslach, bo tez nie do wylaczenia). Dobrze ze sam film sie swietnie broni(no klasyk :) ). ja rozumiem ze to 'tylko' wersja gazetowa ale nie powinno sie schodzic ponizej pewnego poziomu :roll:

Offline nori

Źle wydane filmy DVD
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2005, 08:41:36 am »
Ja mialem (hm, mam) problem z Batmanem (zreszta poruszalem go juz na forum) - brak polskiej czcionki - zamiast tego pojawiaja sie "krzaczki".

Co do problemow z odtwarzaniem DVD na komputerze - to zazwyczaj pomaga najnowsza wersja oprogramowania (mialem takie przypadki z Maska, Spawnem, Hellboyem)
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline adiego

Źle wydane filmy DVD
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2005, 08:51:38 am »
Cytat: "nori"
Ja mialem (hm, mam) problem z Batmanem (zreszta poruszalem go juz na forum) - brak polskiej czcionki - zamiast tego pojawiaja sie "krzaczki".


A czy Batmana tez na kompie odtwarzales?
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Maladie

Źle wydane filmy DVD
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2005, 08:56:00 am »
Ja chciałbym poruszyć sprawe lektorów. Ostatnio wypożyczyłem z wypozyczalni film "Pojutrze". Brak napisów za to genialny lektor. Zaczeło się od tytułu, który z mocno rosyjskim akcentem wymówił "pojucie".
I sie załamałem. Filmu nie obejzałem.
Podobny problem miałem z "Hulkiem" tyle, że tu już były napisy...

I rozlało się wokół nich kipiące morze Chaosu, krew i kamień płynęły, zlewając się i przybierając nowe, niespotykane formy lecz oni stali nieugięci niczym skała i zmusili je by się cofnęło!