trawa

Autor Wątek: Aliens Vs. Predator  (Przeczytany 10885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 31, 2019, 05:04:52 pm »
Aliens - Bunt (Defiance) tom 1 powiem tak Wood odwalił kawał dobrej roboty. Udało mu się uchwyć ducha serii o Obcych kombinacją horroru jak w klasycznym Alien oraz akcji jak w kontynuacji Aliens. I to jest dużo lepsze niż ostatnie kręcone kontynuację stworzone przez Ridleya Scotta. Historia bardzo płynnie idzie do przodu, postacie są bardzo dobrze napisane i kibicuje się im w ich dążeniach do przeszkodzenia wszechmogącej korporacji Weyland-Yutani chcącej zdobyć Obcego, aby uczynić z niego broń. Ale Wood znajduję także miejsce na pogłębienie postaci Zulu (głównej bohaterki) oraz jej syntetycznego towarzysza i nie zapomina także o innych mediach, w których zagościli Obcy i tak mamy tu małe gościnne pojawienie się postaci Amandy Ripley, córki Ellen i głównej bohaterki gry Alien Isolation,
Spoiler: pokaż
 która zagości na dłużej w kontynuacji Aliens: Resistance.
Widać odrobił pracę domową zapoznając się z bogatą historią tego świata i nie przeszkadza, że Zulu przypomina trochę jak Ellen Ripley z zachowania, bo jej motywacja jest dobrze napisana. Większość historii rysuje Tristan Jones. Jego rysunki są bardzo realistyczne i dynamiczne. Kosmos dawno nie wyglądał tak strasznie. Zdecydowanie polecam.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 01:06:47 pm wysłana przez mkolek81 »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 04, 2019, 10:05:46 am »
Spoiler: pokaż
 która zagości na dłużej w kontynuacji Aliens: Resistance.

Która wyjdzie tylko na Androida. :doubt: Czyli będzie to zwykły automat do gier typu free-to-play = pay-to-win :doubt: . ehhh...

mkolek81

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 04, 2019, 10:13:50 am »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 04, 2019, 10:23:13 am »
Ja wspominam o komiksie.
https://www.darkhorse.com/Comics/3004-092/Aliens-Resistance-1
A ja zrozumiałem, że chodzi o grę. W każdym razie komiks jest naprawdę zacny zarówno od strony wizualnej jak i scenariusza. Jedynie motyw tego "nawróconego" androida mi trochę wydawał się naciągany.

mkolek81

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 04, 2019, 10:32:03 am »
A ja zrozumiałem, że chodzi o grę.
Alien: Blackout to jest ta gra, o której mówisz, która jest kontynuacją Alien Isolation.
Jedynie motyw tego "nawróconego" androida mi trochę wydawał się naciągany.
Nie zgodzę się. Patrząc pod kątem serii filmowej to androidy zmierzały do samodoskonalenia, czego przykładem jest chociażby postać Annalee Call z Alien: Resurrection. Dlatego napisałem wcześniej, widać, że Wood odrobił pracę domową zapoznając się z bogatą historią tego świata.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2019, 10:36:59 am wysłana przez mkolek81 »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 04, 2019, 11:33:47 am »
Nie zgodzę się. Patrząc pod kątem serii filmowej to androidy zmierzały do samodoskonalenia, czego przykładem jest chociażby postać Annalee Call z Alien: Resurrection. Dlatego napisałem wcześniej, widać, że Wood odrobił pracę domową zapoznając się z bogatą historią tego świata.
Może inaczej. Nie tyle denerwował mnie "nawrócony" android, bo bohaterka musiała mieć kogoś kto jej wytłumaczy sposób działania firmy i poprowadzi dalej jej działania, ale to w jaki sposób się nawrócił. Z tego co pamiętam to po prostu taki kiedyś się stał i już. Trochę to leniwe, ale podejrzewam, że Wood nie chciał marnować specjalnie czasu na to co i jak tylko przejść od razu do akcji.

Offline LordDisneyland

Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 04, 2019, 01:01:23 pm »
Czytuje ktoś z was serię "William Gibson Alien"? Moją uwagę zwróciły bardzo fajne okładki, ale czy podobnie fajna treść?

Offline Gazza

Odp: Aliens Vs. Predator
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 04, 2019, 05:51:16 pm »
Zafrapowała mnie ta seria od początku jej zapowiedzi - niestety przegrała w wyścigu z innymi pozycjami, w cichej nadziei, że Scream weźmie się za nią w niedalekiej przyszłości.

 

anything