Autor Wątek: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser  (Przeczytany 8942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« dnia: Listopad 17, 2017, 03:49:10 pm »
To jest to! Kwintesencja komiksu napakowanego akcją, z prawdziwymi rozterkami bohatera z krwi i kości. Z którym można się identyfikować, którego można kochać albo nienawidzić. Z którym można pójść na piwo, albo na ustawkę. Można wybierać do woli.

Fenomenalna rzecz, bo w swojej istocie opiera się na kruchości ludzkiej psychiki, którą Brubaker przedstawia w sposób niezwykle precyzyjny. Zabij albo zgiń to komiks wymagający, sądzę że scenarzysta w bardzo inteligentny sposób prowadzi z nami grę, a to podpuszczając nas jak w scenach w metrze, a to manipulując czasem, odsłaniając nam malutkie cząstki układanki.

Okładki serii są niesamowite, każde to małe dzieło sztuki. Sean Phillips po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzem w swoim fachu.

Krew, włosy głównej bohaterki, maska. Intensywność czerwieni, na dosyć chłodnych kadrach przypomina zabieg z Zabójczego Żartu, gdzie podobną rolę odgrywały krewetki. Bardzo lubię te kontry odwzorowujące odczucia bohaterów, a także elementy które ciągną serię naprzód.

Ostatnią rzecz jaką wskażę to relacje pomiędzy postaciami. Zabij albo zgiń nie napędza przemoc, a wręcz przeciwnie. Moim zdaniem pierwszy tom jest mocno postawiony na ukazanie skomplikowanych uczuć targających trójką (prawie) lokatorów.

Świetna rozrywka, szykuje się nam następna bardzo intrygująca seria na rynku.

Polecam?

Bardzo Polecam!

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2017, 11:22:43 pm »
Bardzo fajny komiks. Czekam na kolejne tomy. Chciałbym, żeby główna postać rozwinęła się w kierunku chorego psychicznie seryjnego mordercy, który po nieudanej próbie samobójczej wmówił sobie, że musi zabijać by przeżyć. Taki rodzaj schizofrenii jak u głównego bohatera w Fight Club. Brubaker puszcza kilka razy oko do czytelnika i daje do zrozumienia, że może tak być.

Offline nocny

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2017, 12:17:15 am »
Również bardzo bardzo polecam. Dla mnie jeden z najlepszych komiksów w tym roku. Dobra historia bardzo fajnie przedstawiona,, świetny monolog głównego bohatera, interesujące relacje między postaciami. No i przyjemna strona graficzna.
Według mnie pozycja obowiązkowa.

Offline laf

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2017, 07:38:15 am »
Mój egzemplarz już do mnie jedzie  :cool:
Po odpuszczeniu sobie Fatale (były to czasy, kiedy byłem wyłącznie zafiksowany na SH) stwierdziłem, że kolejną serię od tego duetu po prostu muszę mieć. Na razie będzie to moja jedyna pozycja od NSC, ale w planach mam jeszcze równie dobrze przyjęte Jezioro ognia.
Panowie, dzięki za pozytywne opinie i potwierdzenie słuszności moich zakupów  :biggrin: .

Offline Nafciarz

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2017, 07:51:11 am »
Rowniez zamowilem patrzac na pozytywne oceny na forum. Jutro bedzie do odbioru.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2017, 02:26:42 pm »
Zabij albo zgiń jest świetny! Historia "zaczyna" się z kopyta. Potem jest inaczej, ale równie dobrze, z mocnym zakończeniem. Całość czyta się bardzo szybko i płynnie. Podoba mi się. Zupełnie inaczej i lepiej niż Fatale.
Rysunki i kolory rewelacja. Obok Daredevila Żółtego chyba będzie moim ulubionym graficznie komiksem, ze względu na kolory. I do tego ta zima. Jest pięknie. Czekam na więcej!

Offline donTomaszek

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2017, 03:27:07 pm »
Kurde, narobiliscie smaka na ten tytul. To jakby nie bylo Brubaker i Philips wiec ryzyko wtopy jest niewielkie, ale polki z gumy nie sa. Niemniej jednak po Waszych wpisach, chyba jednak sprawdze ten komiks na wlasnej skorze.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline death_bird

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2017, 04:39:28 pm »
Jasna cholera. Muszę przestać tu zaglądać. Od miesiąca wbijam sobie do głowy, że nie wchodzę w żadne nowe serie zanim któraś z obecnie kupowanych nie skończy się. A tu takie kwiatki...  :doubt:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2017, 08:56:14 pm »
Zabij albo zostań zabitym !

JanT

  • Gość
Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 21, 2017, 09:25:51 pm »
Potwierdzam wszystko co napisano wcześniej  :smile: Duet Brubaker/Philips to zawsze wysoki poziom i tutaj jest podobnie ale jakby ostrzej pod względem scenariusza. Polskie wydanie świetne i z bardzo dobrym tłumaczeniem Pauliny Braiter. Brać bez zastanowienia  :smile:

Offline Nafciarz

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2017, 01:47:23 pm »
Zakonczylem lekture wiec pozwole sobie napisac kilka slow na temat tego tytulu.


Scenariuszowo jest to najlepsza rzecz jaka czytalem w tym roku. Genialnie prowadzona historia ktora jest przedstawiona w bardzo naturalny sposob. Tempo jest wywazone idealnie. Czuc emocje jakie targaja glownymi bohaterami opowiesci i kazda z osob ma swoj czas i miejsce w fabule. Dialogi sa napisane niezwykle naturalnie. Sama historia od poczatku nurtuje i komiks czyta sie bardzo szybko i z wielkim zaciekawieniem. Rysunki to czysta poezja. Kolory sa przepiekne i dzieki wydawcy mamy naprawde slicznie wygladajacy komiks.


Jest to moj pierwszy tytul od NSC i napewno nie ostatni. Wydanie jest idealne. Super okladka i bardzo przyjemny papier. Oby wiecej tytulow o tego wydawcy!


Polecam kazdemu niezdecydowanemu.

Offline postie

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 03, 2017, 11:04:57 am »
Zachęcony opiniami z tego forum, sięgnąłem po ten komiks i...jestem z tego absolutnie zadowolony. Świetnie się czyta. Cały tom pochłonąłem za jednym przysiadem :wink: Komiks raczej dla dorosłego czytelnika. Z niecierpliwością czekam na następny tom.

Offline Itachi

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2018, 06:29:47 pm »
Tom drugi zasługuje na uznanie identycznie jak pierwszy, absolutny top serii jakie otrzymujemy z USA. Brubaker jest mistrzem pisania krwistych, pełnych mięsa scenariuszy, a narracja w tym albumie wywołuje nieustanny dreszczyk. Akcja pędzi do przodu, nasz kumpel ma nowe wyzwania, musi odnaleźć się w nowej dla siebie sytuacji. Jak mu to wychodzi? Różnie, ale szczegóły koniecznie musicie poznać sami!

Scenariusz 10/10
Warstwa graficzna 10/10
Kolory 10/10
Przyjemność z lektury 10/10
Czy polecam 11/10

Idealna historia do oprawienia w 13 odcinkach :smile:

Chcę więcej tego klimatu!

Offline Itachi

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2018, 02:23:46 pm »
Tom 3

Klasa podtrzymana, Ed rewelacyjnie konstruuje narrację. Stopniuje napięcie podobnie jak to czynią w serialach, jednak burza nie jest oddalona o kilkanaście kilometrów, ale cały czas wisi gdzieś obok, a wyczuwający na skórze wiat tylko o tym przypomina. Nasz kiler, staje się prawdziwym metodycznym zabijaką, a zabawa z jego psychiką musi sprawiać scenarzyście wiele przyjemności.

Offline donTomaszek

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 18, 2018, 01:15:18 pm »
Wczoraj przeczytalem ostatni tom, ktory w oryginale wyszedl w tym tygodniu i... jest dobrze :wink:

Komiks trzyma w napieciu do ostatniej strony. Tak jak poprzednie czesci, jest fenomenalnie napisany (ach te wewnetrzne, bogate zycie glownego bohatera i jego przemyslenia, swietne dialogi) i bardzo porzadnie narysowany. Wszystkie watki ukladaja sie w logiczna calosc, a lektura satysfakcjonuje jak w morde szczelil, zwlaszcza twist w ostatnim zeszycie...
 
Warto, oj warto. Seria stoi u mnie na polce obok kompletow Criminal, Fatale i Velvet.

A czy demon istnieje naprawde?
Spoiler: pokaż
przekonajcie sie sami
Sometimes I'd like to get my hands on God...