trawa

Autor Wątek: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser  (Przeczytany 8942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 06, 2018, 12:08:41 pm »
A czy demon istnieje naprawde?
Spoiler: pokaż
przekonajcie sie sami

Z ciekawości aż spojrzałem na spoiler i napiszę Ci, że bardzo mnie zaskoczyłeś.
Seria jak dla mnie poprowadzona po mistrzowsku, dobrze mnie się czyta tę narrację pierwszoosobową (gdzie w innych komiksach/książkach jednak zniechęca mnie to do "brnięcia" dalej w fabułę).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline laf

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2019, 10:43:00 am »
No i ja również dołączam się do pochwał. Jestem aktualnie po drugim tomie i z zeszytu na zeszyt seria wciąga coraz bardziej. Główny bohater, a przede wszystkim jego motywacja (która z psychologicznego punktu widzenia jest rozpisana kapitalnie), jest tak realny, że za każdym razem kiedy podejmował decyzję o uśmierceniu jakiejś osoby łatwo wczuwałem się w jego rolę i niemalże czułem się jakbym to ja wszystko odgrywał. I nie, nie noszę w sobie destrukcyjnych myśli; po prostu scenariusz napisany przez Brubakera tak na mnie działa, że wsiąkam w jego dzieło całym sobą.
Warstwa graficzna również bez zarzutu. Phillips (na spółkę z Breiweiser, bo kolory odgrywają tu olbrzymią rolę) tworzy kolejne małe arcydzieło. Sugestywnie oddana mimika twarzy, wyraźne tło i rekwizyty, a wszystko okraszone mrokiem na jaki ta seria zasługuje.

Jak dla mnie zdecydowanie 10/10. Seria odrobinę dystansuje Zaćmienie i jest zdecydowanie lepsza od Fatale.

Offline death_bird

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2019, 11:56:18 am »
i jest zdecydowanie lepsza od Fatale.
Cholera. Zabiłeś mi ćwieka. Obiecywałem sobie nie wchodzić w najbliższej przyszłości w nowe serie...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline laf

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2019, 12:24:30 pm »
Wprawdzie na razie jestem po dwóch tomach, ale już zdecydowanie polecam.

Osobiście na Fatale się trochę zawiodłem, a było to moje pierwsze zderzenie z duetem Bru/Phi. Jak dla mnie zbyt długo się to wszystko rozwijało. Na szczęście końcówka była już zdecydowanie zadowalająca, ale niesmak jednak pozostał.

W ZaZ również początkowo mamy dosyć powolny rozwój wypadków (praktycznie cały pierwszy tom, czyli 4 zeszyty to taki prolog), ale zdecydowanie lepiej się wszystko czyta, a w drugim tomie cała akcja nabiera przyspieszenia. Wewnętrzny monolog bohatera opisujący jego działania i motywację to prawdziwy majstersztyk, coś jak dialogi tworzone przez Bendisa w Alias czy Daredevilu (@death_bird, wiem, że lubisz te serie, dlatego o nich wspomniałem, żeby jeszcze bardziej Cię zachęcić  :smile: ). I jeszcze te cliffhangery na koniec każdego tomu, które tylko podsycają chęć dalszego czytania ... miodzio.

Offline death_bird

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2019, 03:40:24 pm »
Wewnętrzny monolog bohatera opisujący jego działania i motywację to prawdziwy majstersztyk, coś jak dialogi tworzone przez Bendisa w Alias czy Daredevilu
Cholera.  :evil: Wcale nie ułatwiasz sprawy.  :cool:
 
(@death_bird, wiem, że lubisz te serie, dlatego o nich wspomniałem, żeby jeszcze bardziej Cię zachęcić  :smile: ).
A teraz to zaczynam się bać...  :shock: :???: :badgrin:
Dobra. Widzę, że sprawa jest do przemyślenia. Minus zaś taki, że komplet (z tego co widzę) dostępny jest chyba tylko bezpośrednio u NSC.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

mkolek81

  • Gość
Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2019, 04:22:06 pm »
Minus zaś taki, że komplet (z tego co widzę) dostępny jest chyba tylko bezpośrednio u NSC.
w sklepie gildii też masz komplet

Offline death_bird

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 04, 2019, 05:00:55 pm »
Cena ta sama. Nie wiem czy w tej sytuacji nie będę bezczelny i nie zaczekam na noc kwiatu paproci. Z tego co kojarzę w zeszłym roku był chyba jeden dzień kiedy NSC dawało rabat -50% w zw. z czymś tam.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline laf

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 04, 2019, 09:57:55 pm »
Jeśli chcesz jak najtaniej kupić (w końcu kto nie chce  :biggrin: ) to opcje są takie:
Obecnie - sklep Livro, który ma najtańsze NSC ze wszystkich dyskontów, czyli 35%. Niestety Livro nie ma dobrej prasy na tym forum i słusznie, bo pakują fatalnie. Ja do tej pory zamawiałem dwa razy i mogę potwierdzić krytykę innych użytkowników. Mnie jak na razie się poszczęściło i w obu paczkach nie miałem żadnego uszkodzenia, tak więc będę próbował dalej.
Poczekać na większe rabaty - ja na promocję w sklepie NSC się nie załapałem, ale później się z tego cieszyłem, bo udało mi się kupić kilka pozycji na pamiętnej promocji Masterpassa w Ravelo/PWN z ok. 60% rabatem. Analogicznie jakieś 1,5 roku temu kupiłem 1. tom ZaZ na promocji Masterpassa w Merlinie.

Offline vision2001

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 05, 2019, 08:31:07 am »
Jak dla mnie zdecydowanie 10/10. Seria odrobinę dystansuje Zaćmienie i jest zdecydowanie lepsza od Fatale.
Fatale przeczytałem do 2 tomu i mnie nie porwał. Zaćmienie jeszcze nie jest rozpakowane... A ZaZ porwał mnie od pierwszej strony. Jednak 4 tom to u mnie spadek zainteresowania tą serią (jako całością).
Spoiler: pokaż
Jak wcześniej się człowiek zastanawiał co jest jawą a co snem tutaj totalnie mnie rozwaliło i sam nie wiedziałem czy to co czytałem wcześniej (tzn. cała historia) to wymysł chorego umysłu czy jednak jest tam nutka prawdy. I chyba dlatego samo zakończenie tej historii wg mnie to niewypał.
No, ale może to ja się pogubiłem a nie scenarzysta serii :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2019, 11:29:59 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline laf

Odp: Zabij albo zgiń! Ed Brubaker, Sean Phillips, Elizabeth Breitweiser
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 05, 2019, 10:59:09 am »
Spojlera nie czytałem, ale domyślam się, że chodzi o kwestię z Demonem. Cholernie mnie ciekawi jak ostatecznie ta sprawa zostanie rozwiązana. Brubaker powoli dawkuje nam różne wskazówki
Spoiler: pokaż
(branie leków przez Dylana, Demon na szkicach jego ojca)
, ale po drugim tomie ciągle nie wiadomo czy jest to materialna postać czy jedynie wymysł Dylana.

 

anything