Autor Wątek: "co się pamięta latami"...  (Przeczytany 8259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline badday

"co się pamięta latami"...
« dnia: Wrzesień 12, 2003, 06:06:51 am »
Za oknami chmury deszczowe , ja jeszcze pamiętam maturę z geografii sprzed ponad roku, więc wpadł mi do głowy kolejny temat. Przeszukajcie pokładypamieci i wygrzebcie NAJśmieszniejszą, a może całkowicie poważna ale kultową ,,chmurkę" dla Was.

Może to być najlepsze słówko, powiedzonko,zdanie czy nawet cały ,,elaborat":)

Moje ukochane to "lelum polelum" by ŁAMIGNAT (z Kajko i Kokosz jakby ktoś nie wiedział)
Jest jeszcze takie zakończenie Batmana z nr 4/95 (Tm-semic). Podał je ostatnio Inszy jako powód wyboru tego numeru na ulubiony w temacie Mroczny Rycerz. Teżmoże być tu uwzględnione,

To nie ma być w założeniu plebiscyt ( jeden już ogłosiłem :) ) ale raczej bank najlepszych cytatów komiksowych

pomożecie? ;)

pzdr

N.N.

  • Gość
"co się pamięta latami"...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2003, 08:06:30 am »
Najwięcej powiedzonek, które lubię powtarzać, pochodzi z "Fistaszków" - czytanych po angielsku i tłumaczonych. Na ogół są całkiem zwyczajne i nie nadają się do cytowania bez kontekstu (obrazka). Do zacytowania nadaje się natomiast sentencja, jaką znalazłem w jednym z numerów pisma "Mad": "Misery is a cold hot dog".
I zdanie, ktore kilkakrotnie pada w komiksie "Ronin": "Mamy XXI wiek, trzeba mieć otwarty umysł" (kiedy pada w komiksie po raz pierwszy, służy jako wyjasnienie potrzeby zaakceptowania, że magia istnieje, kiedy pada po raz drugi, chodzi o coś dokładnie odwrotnego).

Offline Błendny Komboj

"co się pamięta latami"...
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2003, 10:14:12 am »
Kawał, który opowiada Batmanowi Joker w finale "Zabójczego żartu".

Celny strzał Żbika w reflektor kłusowników w zeszycie "Kto zabił Jacka?".

Tekst Spider-Mana z numeru 3/90 (semicowskiej edycji oczywiście): "Pusto tu jak w głowie polityka". Pamiętam, że na pewien czast stało się to jednym z moich ulubionych powiedzeń.

W "Ostatnim Arkham" scena, kiedy Batman siedzi przykuty do ściany w celi, "kamera" od planu ogólnego zbliża się do detalu - ust Batmana - a jako komentarz idzie tekst: "Czasem miewa koszmary...itd."

Białe oczy "Alinoe" - po przeczytaniu tego albumu nauczyłem się tak wywracać gałki oczne i straszyłem w ten sposób koleżanki z klasy. W końcu ktos mi powiedział, żebym tego nie robił, bo mi tak zostanie i dałem sobie spokój.

Przebój z "KiK: Na wczasach" - "Bum taralala chlupie fala".

Test Rorschacha w "Watchmen" i wiele innych scen w tym komiksie.

Przewodnik pokazujący Polskę angielskim turystom przez okna autokaru w jednej z ksiąg Tytusa: "z prawej strony mamy Poznań, z lewej Skierniewice.

W "Swamp Thingu" vol. 2 fragment, kiedy Abigail próbuje zmyć z siebie odór robactwa, ale bez skutku, chociaż rani sie przy tym do krwi.

Scena śmierci reżysera w "Signal to Noise".
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline graves

"co się pamięta latami"...
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2003, 10:48:44 am »
Pierwsze co mi teraz przyszło do głowy to Baranowski i "kawał o gąsce Balbince" czyli-"ależ wodzu co wódz" -"to ja przepraszam"
Nad innymi reczami -pomyślę w wolnej chwili
 :wink:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kuvery

"co się pamięta latami"...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2003, 11:23:16 am »
Mi najbardziej odpowiada humor Christy oraz Chmielewskiego (pierwsze albumy). Ostatnio czytałem KiK w kosmosie i rozbawiła mnie strona 444 zwłaszcza 6 kadr :) . Kto ma to niech przeczyta całą stronkę. Extra.
A ostatnio z Edenu tekst małej dla rozładowania atmosfery: Jak będę duzia to też będę prostytutką tylko nie będę brała  :)

Offline JANKE'S

"co się pamięta latami"...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2003, 11:37:19 am »
"serce mi pika jak klapa u śmietnika"
 
Tytus Romek i Atomek XVI

Offline An-Nah

"co się pamięta latami"...
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2003, 05:13:22 pm »
Cytat: "Błendny Komboj"
Przewodnik pokazujący Polskę angielskim turystom przez okna autokaru w jednej z ksiąg Tytusa: "z prawej strony mamy Poznań, z lewej Skierniewice."


To była częstochowa...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Inszy

"co się pamięta latami"...
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2003, 05:54:37 pm »
Obok wspomnianego już tekstu z Batman'a, dodam jeszcze wcześniej niezauważoną kwestię Jose Dalgado z Superman'a 4/92:
+ "Kiedy nie ma już nadziei a ginie honor, człowiek umiera..."

I jeszcze bodajże A'Tomek:
+ "Nie mów bęc póki nie upadniesz."
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline Błendny Komboj

"co się pamięta latami"...
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2003, 08:12:29 pm »
Cytat: "An-Nah"
Cytat: "Błendny Komboj"
Przewodnik pokazujący Polskę angielskim turystom przez okna autokaru w jednej z ksiąg Tytusa: "z prawej strony mamy Poznań, z lewej Skierniewice."


To była częstochowa...

Zgadza się! Cytowałem z pamięci i stąd gafa.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline surmik

"co się pamięta latami"...
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2003, 08:16:45 pm »
"Precz z przeczem" z Tytusa :oD
Pozdrowienia,
Marek

Offline An-Nah

"co się pamięta latami"...
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2003, 08:33:01 pm »
"Niech co, Krwawy Hegemon? Niech Żyje!"
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Clayman_

"co się pamięta latami"...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2003, 08:49:16 pm »
1 + 0 = 10

/skad sie bierze woda sodowa/
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Błendny Komboj

"co się pamięta latami"...
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 12, 2003, 09:17:06 pm »
Z tego samego komiksu Nerwosolek podróżujący w czasie:
"W czasie gdy ja będę podróżował, ty mi poczytaj gazetę Entomologio".
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Anonymous

  • Gość
"co się pamięta latami"...
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 12, 2003, 09:42:47 pm »
Jest pan bandytą i łobuzem, zabił pan mojego psa.

Offline Kuvery

"co się pamięta latami"...
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 12, 2003, 09:51:25 pm »
Kokosz wpatrując się z podziwem w tablicę Cech Katów, myśli: Niech tam Kajko gada co chce, lecz zostać fachowcem to jest coś.

Kokosz uczący się profesji kata, do koguta: Musimy współdziałać w tym zadaniu, trzymaj   spokojnie głowę na pniu i wybacz jeśli za pierwszym razem coś mi się nie uda.