trawa

Autor Wątek: Funky Koval  (Przeczytany 84435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #195 dnia: Kwiecień 27, 2011, 10:17:17 pm »
Oby jak najwięcej komiksów dla jak najwiekszej rzeczy fanów - co najważniejsze w rozsądnych cenach.
Tak wszystko drożeje... Kiedyś wszystkie pojedyncze albumy Egmontu były wydawane w nizszych cenach niż 21,90. Każdy album "Kasty Metabaronów" był grubszy na równie dobrym papierze i tańszy od Funky'ego. Lanfeust w kosmosie też nie był dużo droższy - np. 7 tom zaledwie 3 złote droższy (24,90) - dopiero ostatni 8 tom kosztował 29,90.
Strefa Komiksu jest prawie w tej samej cenie (Mrok: Krwawe żniwo - 21,99).
Także biorąc pod uwagę, że to wznowienie i to takie, do którego jakości wydania można mieć zastrzeżenia - ja się cieszę znacznie mniej... Nawet jeśli wydane zostało w "rozsądnej cenie".
A co do "rozsądnego" 12-14 latka (dla którego komiksy były za drogie), to pewnie miał w planie naciagnąć ojca na coś innego np. konsolę psp za znacznie wieksza kwotę :wink: Po co sie rozdrabniać :smile:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Odyn

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #196 dnia: Maj 31, 2011, 01:59:21 pm »
Po kilku następnych odcinkach jestem raczej rozczarowany. Kondycją zarówno rysującego jak i scenarzysty. Może nawet scenarzysty bardziej, bo zamiast tradycyjnej historii zafundował mi jakieś chaotyczne eksperymenty.  Funky bez Funky'ego, Brenda o aparycji miss fitnes, podstarzali bohaterowie? Jakoś mi się to wszystko kupy nie trzyma.

Offline Rzenio

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwiec 01, 2011, 06:27:22 pm »
No... A ja jestem ciekaw co trzeba brać, żeby mieć takie wizje:)
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 28, 2011, 07:12:49 pm »
Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie zorganizowanym przez   portal Gildia.pl i wydawnictwo Prószyński i S-ka   z okazji ukazania się komiksu Sam przeciw   wszystkim czyli drugiej części serii Funky   Koval. Więcej...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Nawimar

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 29, 2011, 01:07:42 am »
Od sześciu lat regularnie biorę udział w Waszych konkursach i ani razu nic nie wygrałem. Odpuszczam sobie. Dziękuje za uwagę.

Offline graves

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 29, 2011, 04:12:13 pm »
Od sześciu lat regularnie biorę udział w Waszych konkursach i ani razu nic nie wygrałem. Odpuszczam sobie. Dziękuje za uwagę.
A pisałes już do Totka? :smile:

Ja w 2003-2004 roku wziąłem dwa razy w konkursie i raz udało mi się wygrać komiks. Także mam 50% :smile:
Później już nie mogłem brać udziału w konkursach...
 
Kwestia szczęścia jak we wszystkich konkursach, ale na pewno dużo łatwiej wygrać niż w Totka :wink:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline graves

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #201 dnia: Lipiec 02, 2011, 06:59:55 pm »
Przeczytałem dzisiaj 10 odcinek Funky Kovala...
To już chyba dosyć, aby móc się wypowiedzieć o całym albumie. Zostały jeszcze pewnie 2 odcinki...
1. Cały czas jak czytam te odcinki to mam wrażenie, jak przy czytaniu zagranicznych komiksów w Świecie Młodych lub niektórych komiksacj Semica - ktoś powycinał strony. Często na kolejnej stronie nie ma kontynuacji, tylko nagle przeskakujemy nie wiadomo jak zupełnie gdzie indziej. W odcinku 9 jest tak na każdej stroni.
2. Według mnie jest to najgorsza część seriii... Trzecia już mi się nie podobała, ale czwarta to masakra. Jest to tak zakręcone, że chyba nawet autorzy się już pogubili o co chodzi.
3. Piątka nam już raczej nie grozi. Mam nadzieję, że zrobią w końcu część "0". Przygody Kovala w czasie służby ASF to mogłoby być naprawdę niezłe.
 
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Odyn

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 05, 2011, 07:39:45 am »
A ja mam nadzieję, że to nie będzie "0" zważywszy na obecną kondycje twórców. Co więcej mam nadzieję, że ta obecna część to jakieś dalsze omamy Kovala podczas testów. Inaczej tego nie można przyjąć. Obawiam się jednak, że grozi nam kontynuacja. W końcu były jakieś warunki od producentów filmu. Oby Parowski wytrzeźwiał do następnego scenariusza, a Polchowi przestała drzeć ręka i mętnieć oko. Oby zachciało im się chcieć, bo tymczasem niemal zniszczyli legendę swoją i serii.

Offline Rzenio

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 06, 2011, 06:39:15 pm »
Też przeczytałem kolejny odcinek... Ciekawe, których dopalaczy uzywali...
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Offline Odyn

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 07, 2011, 10:19:20 am »
Których? Pewnie drollowego ciemnego kryształu.  Przecież w komiksie nie mogło się to wziąć z niczego skoro jest w nim tyle odwołań do naszej rzeczywistości. A skoro to kryształ to obstawiam jakąś odmianę mety.
Łezka w oku się kręci jak się ogląda stare wyczyny Polcha, nawet takie scenariuszowe badziewie jak "Tomek Grot", czy "Rycerze fair play". Pewnie niektórzy mają jeszcze w swoich archiwach ten ostatni zeszycik, świeżaki pewnie nie wiedzą, że to właśnie tam facjata Funkyego pojawiła się pierwszy raz. Na trzecim obrazku ma nawet taką samą apaszkę w grochy jak w "Bez oddechu" w kadrze z dolarem. Polch tłumaczył to tym, że to pradziad Kovala.





Pierwowzór Brendy?




Ryszard Ochódzki w młodości ponoć był murzynem i grał w kosza. Barley też był murzynem ale grał w tenisa.


Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 07, 2011, 12:55:05 pm »
Przeczytalem ten ostatni odcinek i jestem zalamany, Co za porazka.

Ale chce przeczytac album w calosci - wtedy sie wypowiem ostatecznie. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Rzenio

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 07, 2011, 08:24:05 pm »
A nie prawda. Pierwszy raz Funky i Brenda pojawili się w "Rozbitkach Czasu" Gillona.:) Tylko incognito...
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Offline Rzenio

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 28, 2011, 04:26:19 pm »
Przeczytałem ostatni odcinek. Potem całość. Uważam, że stawialiśmy niewłaściwe pytanie. Nie należy pytać autorów co należy brać, żeby cośtakiego stworzyć. Należy się zapytać: Co i ile trzeba wypić, żeby to coś pojąć.
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)

Offline graves

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 30, 2011, 12:23:50 pm »
Przeczytałem ostatni odcinek. Potem całość. Uważam, że stawialiśmy niewłaściwe pytanie. Nie należy pytać autorów co należy brać, żeby cośtakiego stworzyć. Należy się zapytać: Co i ile trzeba wypić, żeby to coś pojąć.
Zgadzam się. Też skończyłem ostatni odcinek. Moebius i jego tworzenie "z dopalaczami" to przy tym pryszcz. Nie wiem na jaki poziom abstrakcyjności musiałbym wejść, aby to przęłknąć... Ja odpadam. Dla mnie ten komiks to bełkot.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Rzenio

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 03, 2011, 05:43:31 pm »
Wygląda na to, że albo tylko my dwaj przeczytaliśmy całość albo faktycznie to forum umiera.
http://protektorzy.blogspot.com - kolejna seria, która odmieni rynek polskiego komiksu:)