Autor Wątek: Funky Koval  (Przeczytany 83539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #240 dnia: Czerwiec 19, 2013, 04:29:12 pm »
Który komiks ostatnio pobudził tu kogoś do dyskusji nad jego treścią? (nie nad tym czy jest słaby/dobry, albo jaka jest cena, grubość okładki, czy jest chamski komentarz na facebooku lub czy za dużo/mało literek w dymkach)

ale to chyba nie zasluga samego komiksu czy autorow, a raczej wynik zderzenia oczekiwan czytelnikow z rzeczywistoscia?
trudno tu dyskutowac o jakims bardziej skomplikowanym, wartym szerszego omowienia czy analizy komiksie, skoro wiekszosc potencjalnych oponentow ma "wywalone" na takie komiksy, bo nie sa wydawane za granica, albo kosztuja wiecej niz 40 pln :/


Deg

  • Gość
Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #241 dnia: Czerwiec 19, 2013, 07:05:24 pm »
trudno tu dyskutowac o jakims bardziej skomplikowanym, wartym szerszego omowienia czy analizy komiksie, skoro wiekszosc potencjalnych oponentow ma "wywalone" na takie komiksy, bo nie sa wydawane za granica, albo kosztuja wiecej niz 40 pln :/
Większość, tzn. ilu? Przeglądając forum naliczyłem dwóch... Poza tym, komiksów do 40 zł wydanych też za granicą jest od groma, więc to żaden argument :)

Offline Qwant

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #242 dnia: Czerwiec 19, 2013, 09:17:04 pm »
ale to chyba nie zasluga samego komiksu czy autorow, a raczej wynik zderzenia oczekiwan czytelnikow z rzeczywistoscia?

Ja się nie zgodzę. Na zderzeniu oczekiwań z przykrą rzeczywistością bazuje dyskusja po ukazaniu sie kolejnych Thorgali - wtedy ludzie się spierają czy jest "źle" czy "bardzo źle" (ewentualnie który spin-off bardziej przypomina rozgrywkę RPG nastolatków).

Tutaj autorzy chcieli jakoś zmusić czytelników do spojrzenia na Kovala w inny sposób, jakoś go przedefiniować, np poprzez ostatnią stronę.

Nie mówię, że to dobry komiks, bo chęć wprowadzenia czegoś nowego do serii to jeszcze za mało. Mówię tylko, że z opcji Thorgalowej (nie mamy dobrych pomysłów ale i tak zrobimy kolejne tomy, które będą takie same jak poprzdnie) od Kovalowej (nie mamy dobrych pomysłów, więc chociaż trochę zamieszajmy), może ta druga jest ciekawsza?

Offline turucorp

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #243 dnia: Czerwiec 19, 2013, 10:04:32 pm »
Większość, tzn. ilu? Przeglądając forum naliczyłem dwóch... Poza tym, komiksów do 40 zł wydanych też za granicą jest od groma, więc to żaden argument :smile:

Dwa "ekstremalne przypadki" ilustrujace pewna teze.
Nawet jezeli zalozymy, ze w przypadku "Funkiego" jest jeszcze o czym dykutowac, bo to w koncu upadek z wysokiego konia, co stanowi pewna podstawe do rozwazan, to spora czesc dysput na forum, szczegolnie w dziale krajowym, ostro pikuje w dol.
Jezeli nieudana proba reaktywacji wzbudza emocje, to mozna to jeszcze jakos uzasadnic, ale patrzac na caly ruch w tym dziale, mozna dojsc do wniosku, ze im gorzej tym lepiej. Slaby "Koval", wirtualni w czasie dyskusji "RCK" i "Jan Hardy", wtorny i nijaki "Bialy Orzel", a na drugim biegunie ledwo zauwazony "Niedzwiedz, kot i krolik", czy kopletnie olany "Maczuznik". Z mojego (jasne, ze subiektywnego, ale kto tutaj sie wypowiada obiektywnie?) punktu widzenia, nie bardzo jest z kim i o czym dyskutowac. Bez obrazy, ale sytuacja, w ktorej na forum dyskusje o tym "co zrobi Funky?!" i "czy Kopermik byla kobieta" sa jedynymi, ktore wzbudzaja jakies reakcje, to jakis dramat :/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2013, 10:24:17 pm wysłana przez turucorp »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #244 dnia: Czerwiec 19, 2013, 10:44:39 pm »
@Turucorp zauważ tylko, że dyskusje w tematach, o których piszesz nie dotyczy komiksów, a wszystkiego obok. RCK - dyskusja o autorach, Hardy dyskusja o światopoglądzie i o tym co autor napisał na fb...
Mnie w tym wszystkim to najbardziej "boli". To, że nie rozmawiamy o komiksach, a otoczce wokół nich...

Ps. Czy Orzeł wtórny? Na rynku zagranicznym z pewnością taki by był. U nas jednak nie było wielu takich bohaterów myślę.

Ps 2 wydaje mi się czy większość osób aktywnych na forum, nie czyta polskich komiksów?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #245 dnia: Czerwiec 19, 2013, 11:10:08 pm »
@Turucorp zauważ tylko, że dyskusje w tematach, o których piszesz nie dotyczy komiksów, a wszystkiego obok. RCK - dyskusja o autorach, Hardy dyskusja o światopoglądzie i o tym co autor napisał na fb...
Mnie w tym wszystkim to najbardziej "boli". To, że nie rozmawiamy o komiksach, a otoczce wokół nich...

to jedynie potwierdza moja teze, dyskusje tocza sie tylko tam, gdzie wlasciwie nie ma o czym gadac, a komiksy, nad ktoymi warto by sie pochylic, sa marginalizowane lub kompletnie olewane.

Ps. Czy Orzeł wtórny? Na rynku zagranicznym z pewnością taki by był. U nas jednak nie było wielu takich bohaterów myślę.

no to obawiam sie, ze jestes w bledzie.
Tak na szybko:
"Aurora" Janickiego i Michalskiego
"Straine" Minkiewicza i Tkaczyka
"Dust" i "Lowca" Truscinskiego
"Emilia,Tank i Profesor" Myszkowskiego
"Liga Obroncow Planety Ziemia" KRLa (tak, mimo wszystko)
"Josephine" Clarenca Weatherspoona
"Druga liga" Szylaka i Zawadzkiego
wez sobie sprawdz te tytuly, a potem pogadamy o domniemanej unikatowosci i oryginalnosci "Orla" (chcesz liste "inspiracji" Kmiolkow?)

Ps 2 wydaje mi się czy większość osób aktywnych na forum, nie czyta polskich komiksów?

Alez czytaja, ale tylko te "swiatowe"

Offline Julek_

aaaa
« Odpowiedź #246 dnia: Czerwiec 19, 2013, 11:46:47 pm »
Dwa "ekstremalne przypadki" ilustrujace pewna teze.
Nawet jezeli zalozymy, ze w przypadku "Funkiego" jest jeszcze o czym dykutowac, bo to w koncu upadek z wysokiego konia, co stanowi pewna podstawe do rozwazan, to spora czesc dysput na forum, szczegolnie w dziale krajowym, ostro pikuje w dol.
Jezeli nieudana proba reaktywacji wzbudza emocje, to mozna to jeszcze jakos uzasadnic, ale patrzac na caly ruch w tym dziale, mozna dojsc do wniosku, ze im gorzej tym lepiej. Slaby "Koval", wirtualni w czasie dyskusji "RCK" i "Jan Hardy", wtorny i nijaki "Bialy Orzel", a na drugim biegunie ledwo zauwazony "Niedzwiedz, kot i krolik", czy kopletnie olany "Maczuznik". Z mojego (jasne, ze subiektywnego, ale kto tutaj sie wypowiada obiektywnie?) punktu widzenia, nie bardzo jest z kim i o czym dyskutowac. Bez obrazy, ale sytuacja, w ktorej na forum dyskusje o tym "co zrobi Funky?!" i "czy Kopermik byla kobieta" sa jedynymi, ktore wzbudzaja jakies reakcje, to jakis dramat :/
Turu, ale na forku nikt nie będzie o gadał o Maczużniku czy Króliku, bo kto miałby? Hachette-pokemony? Nawimar? Jarosław D? Ludzie, którzy nie rozumieją co do nich NN pisze? Miej litość - to nie te czasy już.

Offline adro

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #247 dnia: Czerwiec 19, 2013, 11:50:18 pm »
Az sie zaloguje
Turucorp
Do kogo Ty masz pretensje?. O takim Maczuzniku nic sie nie pisze. Na portalach wazniejsze jest czy avengers bedzie bez Lokiego czy z Lokim. Rozumiem, ze to tez moze byc dla kogos istotne, ale naprawde o dobrych, ciekawych, wartosciowych komiksach pisze sie bardzo malo. Pewnie na blogach sytuacja jest inna, ale nawet tutaj na gildii takich dyskusji nie ma, bo ludzie nie wiedza o ISTNIENIU wielu interesujacych komiksow. Skoro uwazasz, ze jakis komiks jest wart uwagi, to przestan w kolko narzekac na czytelnikow i zaloz temat, w ktorym mozesz polecic cos ciekawego. Wchodzisz na forum i narzekasz na czytelnikow, a trzeba ich zachecac, przekonywac. Po co z nimi walczyc i na kazdym kroku podkreslac, jak to wszyscy sa beznadziejni, tylko ja wiem wszystko. To jest bardzo niedobre podejscie do sprawy.....
pzdr
PS No wlasnie takie podejscie do sprawy, jakie tu zaprezentowal Julek najbardziej mnie wku...rza, takie madrzenie sie, co to nie ja i czego ja nie wiem....
takie cos odstrasza, a potem narzekania, ze polski komiks kisi sie we wlasnym sosie.
I uwierz mi sa ludzie, ktorzy czytaja dobre polskie komiksy, naprawde mozesz mi wierzyc
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2013, 11:53:32 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Julek_

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #248 dnia: Czerwiec 19, 2013, 11:56:45 pm »
LOLSON

Jakie mądrzenie?

Napisałem coś niezgodnego z prawdą?

A może gdzieś Jarosław pisze coś o "Maczużniku" czego nie zobaczyłem? Widzę natomiast, że NN pisze, że Dariusz pisze, że ktoś inny pisze coś co mogło być zaczątkiem interesującej dyskusji ale nei jest, bo nie ma komu podjąć tematu. Widzę, że Turu po raz setny tłumaczy jak krowie na rowie, "mówi, jak jest", ale do drugiej strony nie dochodzi, bo Śledziu nie publikuje w le Lombard. To też mądrzenie?

Adro! Proszę


wyloguj sie

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #249 dnia: Czerwiec 20, 2013, 12:09:01 am »
Nie bardzo rozumiem czemu jestem mieszany w to i stawiany jako "przykład" Julek?
@Turucorp - dzięki za tytuły, chętnie nadrobie braki w wiedzy.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Julek_

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #250 dnia: Czerwiec 20, 2013, 12:18:39 am »
Byłeś pod ręką. No chyba, że jest inaczej i gdzieś dyskutujesz o "Maczużniku".

Daj znać. Zrobię edyta.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #251 dnia: Czerwiec 20, 2013, 12:33:19 am »
Byłeś pod ręką.

W sumie niezły powód.  :roll:
Mniejsza o to.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline adro

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #252 dnia: Czerwiec 20, 2013, 12:33:41 am »
A czy o komiksach sienczyka masz tu jakies zaciekle rozmowy. Jego komiks jest nominowany do Nike, masz tu jakies  polemiki na temat jego komiksow. Czy o wszystkich amerykanskich, japonskich, europejskich komiksach masz tu zaciekle rozmowy. Nastepny 566 kadrow, swietna rzecz, czy masz tu jakas wielka rozmowe na temat tego komiksu. Nastepny Lewandowski, nastepny Kwiatuszku, nastepny Kleszcz(IMO jeden z najlepszych rysownikow w tym kraju na dzien dzisiejszy), Rozmowy polsko-angielskie, ciemna strona ksiezyca  itp itd Nie da sie wszystkiego przedyskutowac, bo jest to NIEMOZLIWE. Specyfika forum, ale nie wyciagajmy na podstawie tego jakichs wnioskow, ze wszyscy sa debilami, a tylko ja wszystko wiem i mam pyte dluzsza od innych. Takim zachowaniem na pewno nie zacheci sie ludzi do kupowania komiksow. Warto cos polecic, zaczac jakas rozmowe, inni przeczytaja i moze ich to zachecic do kupna czegos dobrego. Ech to kiszenie sie w sosie
pzdr
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2013, 12:38:08 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline turucorp

Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #253 dnia: Czerwiec 20, 2013, 12:57:55 am »
Adro, jakie znowu madrzenie sie? Jaka "dluga pyta"?
Wez chwile pomysl co piszesz, bo znowu popadasz w ta swoja egzaltacje  :roll:
Przez te wszytkie lata na forum zalozylem moze dwa tematy, wyjasnij mi, co uzyskalbym teraz, zakladajac ich "fefnascie"?
Specjalistow od zakladania tematow o wszystkim, to mamy ostatnio na forum od groma.
Gdyby ktos mial rzeczywiscie cos do powiedzenia/pogadania o krajowych komiksach, to smialo.
Bo poczytac o tym, jak to podobno sie wywyzszam, czy jakim jestem zasciankowym p***bem, bo czytam i cenie sobie to co unas powstaje, to moge juz teraz, bez zapraszania moich "wielbicieli" do tematow o komiksach, o ktorych warto (moim zdaniem) podyskutowac.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Funky Koval
« Odpowiedź #254 dnia: Czerwiec 20, 2013, 01:48:25 am »
Ja jestem fanem Kovala, w tej nielicznej grupie, ktorej tom 4 sie podobal, a zatem z nieciepliwoscia czekam na tom 5, a co tam, nawet na to wydanie zbiorcze. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything